Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Św. ojciec Pio
Autor Wiadomość
renia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Św. ojciec Pio
chciałabym poznać wasze zdanie na temat św.ojca Pio który jest moim ulubionym świętym, także i z tego powodu że wiele zmieniło się w moim życiu za jego wstawinnictwem, pomagał mi w wielu trudnych sprawach. chętnie posłucham waszych wypowiedzi na temat tego wspaniałego świętego. Czy należy ktoś do grupy modlitewnej św. ojca Pio ?
29-03-2009 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
W tym miesiącu odmawiam nowenne za wstawiennictwej tego świętego, powieżając mu najtrudniejsze przypadki.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-03-2009 11:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
renia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
u nas w parafi właśnie powstała grupa modlitewna św. ojca Pio, modlimy się za jego wstawiennictwem w każdy pierwszy piątek miesiąca. chciałabym wiedzieć jak u was odbywają się takie spotkania.
29-03-2009 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jako człowiek bardzo fajny, jako święty - podobno bardzo "skuteczny" :wink: - o Twoim ulubionym świętym,Reniu.
Pozdrawiam.

[Obrazek: mysz4.gif]
29-03-2009 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
a ja mam taką prośbę: każdy kto tu się wpisze na temat tego świętego, że podał książkę/i czy strony www o o.Pio ale te, które przeczytał. Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
30-03-2009 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Z książek które przeczytałam nie wszystkie pamiętam tytuły.
Mogę podać, te które mam w domowej biblioteczce:
- "Ojciec Pio, Miłosierny Samaratynin", A. Parente OFM.
- "Ojciec Pio, osobowość i posługa w relacjach współczesnych". I. Burchacka,
- "Cuda ojca Pio", R. Allegri.
30-03-2009 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
-Maria Winowska " Prawdziwe Oblicze ojca Pio"
-"Ojciec Pio: pomiędzy niebem, a ziemią." Film.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-03-2009 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
"Serce Ojca Pio" ( red. Z. Gawron)
"Ojciec Pio.Dobrego dnia...myśli na każdy dzień roku" (przekład S. Kafel)
"Ojciec Pio.Modlitwa"(zebrała B. Wińczyk-Sowa)

ale życiorys i inne opracowania to czytałam w książkach z różnych bibliotek i niestety, tytułów nie pamiętam....były też jakieś artykuły z gazet...no i film....dawno temu oglądany...

[ Dodano: Wto 31 Mar, 2009 16:34 ]
spioh napisał(a):a ja mam taką prośbę: każdy kto tu się wpisze na temat tego świętego, że podał książkę/i czy strony www o o.Pio ale te, które przeczytał. Uśmiech

Skoro tobie potrzebne, to najpierw sięgnij po biografię, chyba że wolisz film...
Myślę,że dziewczyny podały całkiem niezłe pozycje do czytania.
Te moje książeczki to tylko takie "lekkości", po prostu słowa, które kiedyś powiedział św. Pio ( no, za wyjątkiem "Serca...", w którym są humorystyczne scenki z życia oraz śliczne zdjęcia).
Jestem też w posiadaniu relikwii sw. Pio, ale chyba byłby kłopot z przesyłką.

[Obrazek: mysz4.gif]
31-03-2009 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Czy ktoś czytał książkę "Ojciec Pio.Pełna biografia." Luigi Peroni?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-03-2009 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
no właśnie mam za sobą pare filmów i kilka książek, ale traktujących jedynie po wybranych tematach w związku z o.Pio. szukam czegoś co pomogłoby mi go poznać takiego jakim był, a nie takim jak dany autor książki ma fascynacje, że np. tylko kwestia stygmatów, czy tylko kwestia cudów związanych z o.Pio... bardziej jakim był człowiekiem niż coś innego.

a z drugiej strony szukam też jakieś fabularyzowanej powieści biograficznej. nie wiem czy czytaliście np. książkę o Janie Bożym "Żebrak z Grenady" albo o Janie M. Vianney'u "Święty i diabeł", ale chodziłoby mi o coś w tym stylu.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
31-03-2009 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
"Takim jaki był" to najlepiej poznasz go z Listów (jest kilka tomów).
Zapomniała mam jeszcze albumowe wydanie "Padre Pio i jego działo", G. Leione - głownie historia dzieła o. Pio - kompleksu szpitalnego "Dom ulga w cierpieniu".
Z mnóstwem zdjęć, w tym kilkanaście Z Janem Pawłem II i z lat wcześniejszych biskupem/kardynałem. K. Wojtyłą.
31-03-2009 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Wydaje mi się, że najlepiej poznać o. Pio można przez czytanie jego listów. Tu można przeczytać trochę listów o. Pio:

http://www.verbasacra.pl/piopoz-1.htm

Listy o. Pio (Polecam):
http://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=6533
http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ksi...l?kw=28141
http://www.ksiegarniakatolicka.pl/index.php/cPath/86_87

pozdrawiam

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
31-03-2009 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Rachel napisał(a):Czy ktoś czytał książkę "Ojciec Pio.Pełna biografia." Luigi Peroni?
musiałabym zobaczyć okładkę albo co...za duzo tego swego czasu czytałam i obróciło się przeciwko mnie: zapominam dużo...

Spioh, to te moje tytuły pasują. zawierają konkretne słowa o. Pio, a w "Sercu..." jest kilka sytuacji opisanych, w których on uczestniczył...

[Obrazek: mysz4.gif]
01-04-2009 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
dzięki wszystkim. jakby ktoś miał coś jeszcze to niech dopisuje Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
01-04-2009 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Myszkunia, proszę http://ekai.pl/dobra_ksiazka/x15811/ojci...o-smierci/

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-04-2009 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów