Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Św. ojciec Pio
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
merkaba

Ja rozumiem twoje zafascynowanie mszą trydencką, że jest ona naprawdę pełna szacunku dla sacrum, ale to nie msza ma czynić z nas anioły tylko nasza wiara i stosunek do Boga, do bliźniego.
Można uczestniczyć w najpiekniejszych mszach, ale jak nie będzie tego przestrzegania przykazań, szczególnie tych dwóch dotyczących miłości : względem Boga i bliźniego to możesz połowę życia spędzić na mszach trydenckich i nie mieć ani wiary ani miłości do bliźniego, a tym samym do Boga, no bo jak można mówić, że kocha się Boga skoro nienawidzi się bliźniego. Wiara też ma tutaj ogromne znaczenie, bez wiary sama msza jest tylko pustym faktem, że uczestniczysz w jakim wydarzeniu, ale jak nie ma przełożenia na konkretne działanie, na uczynki to cóż nam po samym udziale we mszy? Wiele osób chodzi na msze, ale ile osób z tego grona wiernych pełni rzeczywiście wolę Boga? Ile osób zachowuje czystość przedmałżeńską, ile osób sprzeciwia sie in vitro czy antykoncepcji czy aborcji, parom homoseksualnym? A uważaja siebie za katolików i chodza co niedziela do Kościoła.

Msza jest bardzo ważna, nie przeczę, ale z tym życiem na łonie Kościoła musi iść działanie poparte w uczynkach. A jak przedstawia sie sytuacja w Kościele? Ilu jest prawdziwych katolików broniacych wartości chrześcijańskich? Zapewniam ciebie że znacznie mniej niż chodzi do Kościoła.

Część katolików tak naprawdę sama nie wie po co jest w Kościele, nie rozumie tego w co wierzy i jak powinno wyglądac życie chrześcijanina. Idzie po prostu za głosem świata a Kościół często odwiedza po to, aby pokazać się z dobrej strony innym, aby inni nie myśleli źle o takich osobach.

I chyba przykładów nie musze wielu mnożyć. Wystarczy, że podam przykład naszego prezydenta: katolik a popiera in vitro. Uczestniczy we mszach i czy one coś mu dają? Chyba nie wiele, skoro ma taki a nie inny stosunek do in vitro.

Nie ma co się łudzić. Należy docenić to, że jest się w KOściele, ale nalezy tez skupić sie na tym co jest ważne dla mojego zbawienia i zbawienia innych, co jest ważne dla świata, który jest niszczony wszelkimi formami zła i wykorzystywać msze na to, aby modlić się za tych wszystkich ludzi, aby uczestniczyć godnie we mszy i powierzać Bogu te wszystkie trudne sytuacje na świecie, aby tez korzystać z tej nauki, którą Kościół głosi. Aby też te wszystkie wartości chrześcijańskie nie obijały nam sie tylko o uszy, ale aby nimi żyć i nauczać innych - jak mają zyć aby byli zbawieni, aby te wartości stawały sie cześcią zycia innych ludzi.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2010 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #47
 
Wracając do tematu.
Pytałeś mnie Tomku czy czytałem biografię?
Jeszze nie.
Myślę, że odnośnie biografii omyk mogłaby się wypowiedzieć, bo wydaje mi się, że ona przeczytała.
15-11-2010 07:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #48
 
Z biografią utknęłam gdzieś w 2-gim tomie, od kilku miesięcy nie miałam książki w rękach. Na ile jednak zdążyłam poznać książkę - naprawdę super, bardzo godna polecenia. To naprawdę najlepsza i najpełniejsza biografia o. Pio, jaka kiedykolwiek wpadła mi w ręce.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-11-2010 07:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ja narazie weruję życiorysy innych stygmatyków, ale jak sie kiedyś trafi na tą pozycje to kupie i przeczytam. O samym ojcu Pio jest już tyle książeki, że trudno się połapać, która jest tą najbardziej wartościową. W wielu bowiem piszą wiele ciekawych informacji. Mnie teraz ciekawią inne postacie, mniej znane a równie ciekawe co ojciec Pio.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2010 15:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #50
 
Mam kolejny artykuł o ojcu Pio.
http//www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=2589
15-11-2010 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #51
 
msza trydencka jest deszczem łask

a msza posoborowa jest tyko mżawka łask

mój chomik
15-11-2010 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #52
 
Merkaba, za propagowanie treści niezgodnych z nauczaniem KK jest ostrzeżenie. Zgodnie z regulaminem najpierw jest upomnienie, więc czuj się upomniany słownie.

Pogrubiłem, aby nie było wątpliwości co do upomnienia. Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-11-2010 01:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
merkaba, a co? w komunii na mszy posoborowej przychodzi tylko 33% Zmartwychwstałego?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-11-2010 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #54
 
Spiochu ciągle zapominasz o tym tłumaczeniu.
Mam taką koleżankę w realu. Uczysz mnie pokory i naprawdę w ogóle się tym niedenerwuję. Chodzi oto, że jest to tekst dla pewnej wspólnoty i chciałem im pomóc w przetłumaczeniu.
Saluti hehhe
16-11-2010 08:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #55
 
merkaba napisał(a):msza trydencka jest deszczem łask

a msza posoborowa jest tyko mżawka łask
Z czego to wnosisz?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-11-2010 08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #56
 
Hej. Robi się z tego temat o mszy trydenckiej, a przecież mieliśmy dyskutować o świętym ojcu pio.
16-11-2010 09:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #57
msza
z książek
z orędzia Jezusa do kapłanów
i ostrzeżenie z zaświatów
16-11-2010 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #58
 
merkaba napisał(a):z książek
z orędzia Jezusa do kapłanów
i ostrzeżenie z zaświatów
Z jakich książek?
Z jakiego orędzia? - na ile znam biblię i historię Eucharystii to raczej nic tam nie ma na ten temat
ostrzeżenie z zaświatów - mógłbyś przyblizyć? - Nawet jeśli - to przedstaw swoje kompetencje do interpretacji powyższego.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-11-2010 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #59
 
Sant, nie napędzaj offtopu - załóżcie sobie nowy temat.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-11-2010 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #60
 
Annnika napisał(a):Sant, nie napędzaj offtopu - załóżcie sobie nowy temat.
A nie uważasz, że o. Pio był często atakowany przez demona, usiłującego go oszukać itd.? Nawet posuwał sie do zadawania ojcu Pio fizycznych katuszy.
Uważam, że dobrze właśnie w tym dziale trochę demaskować jego techniki. Bo on często podaje się za Anioła Światłości. Spójrz na argumentacje dotyczącą Pio i w jego kontekście. To trzeba wyjaśnić a nie zostawiać niedopowiedzenia. Kiedys już spotkałem się z przeciwstawieniem Eucharystii jako radosnej Paschy, berachy - mszy celebrowanej przez o. Pio pełnej fizycznego cierpienia itd.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-11-2010 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów