Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak przeżywać modlitwę?
Autor Wiadomość
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
aga napisał(a):
spioh napisał(a):heh, się będziesz skupiał na stronie przeżyciowej, to i za sto lat nie będziesz potrafił się modlić godzinami. 8)

Zgadzam się z tym. Nie wiem, co znaczy "przeżywać" modlitwę. Modlitwę trza praktykować.

A to nie chodzi o to, żeby modlić się całym sercem, żeby całego siebie ofiarowywać w modlitwie? Uśmiech
Praktykować owszem, ale modlitwa to taki szczególny czas kiedy jest Bóg i ja Uśmiech To takie spotkanie z Przyjacielem Uśmiech

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
18-04-2009 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
To, o czym piszesz, zamyka się w pojęciu "praktykowania", które Aga miała - jak mniemam - na myśli Uśmiech

Tak na marginesie... przychodzi czas, w którym nie czujesz ani przyjacielskiej więzi, ani bliskości, ani niczego. Nie czujesz nawet tego, że Bóg jest. Ba - jeśli Pan upodobał sobie utrzymywać kogoś w takim stanie przez wiele lat, może całe życie - taka droga jest jest tylko jeszcze doskonalsza Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-04-2009 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
marzenka napisał(a):A to nie chodzi o to, żeby modlić się całym sercem, żeby całego siebie ofiarowywać w modlitwie? Uśmiech

Chodzi o to, żeby się modlić, a nie skupiać na doznaniach, które są lub ich nie ma i są one zmienne.
18-04-2009 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
omyk napisał(a):To, o czym piszesz, zamyka się w pojęciu "praktykowania", które Aga miała - jak mniemam - na myśli Uśmiech

Gosia - ja wiem o tym doskonale, ale staram się wydedukować o co chodziło Adu100

Omyk napisał(a):Tak na marginesie... przychodzi czas, w którym nie czujesz ani przyjacielskiej więzi, ani bliskości, ani niczego. Nie czujesz nawet tego, że Bóg jest. Ba - jeśli Pan upodobał sobie utrzymywać kogoś w takim stanie przez wiele lat, może całe życie - taka droga jest jest tylko jeszcze doskonalsza Uśmiech

Matka Teresa z Kalkuty tak miała Uśmiech

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
18-04-2009 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
 
O jej przykładzie myślałam pisząc ten post Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-04-2009 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
omyk napisał(a):Nie czujesz nawet tego, że Bóg jest. Ba - jeśli Pan upodobał sobie utrzymywać kogoś w takim stanie przez wiele lat, może całe życie - taka droga jest jest tylko jeszcze doskonalsza Uśmiech

=D> Dzięki za te słowa :] Ty Omyku w tak prosty sposób ujmujesz prawdy wiary OUśmiech lubię czytać Twoje posty

W ogóle wdzięczna jestem Bogu, że możemy co robić wbrew temu co czujemy. Uśmiech)

W takich chwilach pustyni duchowej, mogę w kółko powtarzać"Kocham Cię, Jezu, wierze w Ciebie z całej siły! " Czy to nie jest piękne?? To jest suuper Duży uśmiech Gdyby ktoś mnie usłyszał na ulicy, pewnie stuknąłby sie w czoło. Nasze myśli są genialna sprawą, bo nawet jak wszystko idzie na opak, mogę w sercu mówić do Boga, i tylko On mnie słyszy
tak szczerze mówiąc kiedy
omyk napisał(a):przychodzi czas, w którym nie czujesz ani przyjacielskiej więzi, ani bliskości, ani niczego
to słowa "Kocham Cie Jezu" zdają sie być bez sensu. A jednak te słowa mogę powtarzać w kółko Uśmiech To super !!
:roll2:

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
19-04-2009 08:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
Re: Jak przeżywać modlitwę?
Adu100 napisał(a):...Jak przeżywać modlitwę?...

Dla mnie przeżycia podczas modlitwy to rzecz obojętna
Chyba ważniejsza jest systematyczność i wytrwałość.
Zapraszamy do nas Uśmiech
http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....770#136770

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli sie z innymi.
Jan Pawel II
[Obrazek: tententego.gif]
19-04-2009 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Arek napisał(a):Zapraszamy do nas
http://forum.ewangelizacj...p=136770#136770
=D>
Cóż, modlitwa to trwanie, choć coś by nam nie pasowało wewnętrznie, czy też zewnętrznie. Odrazu przypomina mi się scena z Ogrójca.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-04-2009 11:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #24
 
a ja mam takie pytanie.....Rózne rzeczy słyszy sie od różnych ludzi, można różne opinie wyczytać w wielu publikacjach-pewnie przez to się trochę pogubiłam. Kiedyś zawsze modliłam się o wszystkie istotne dla mnie sprawy i na ogół otrzymywałam to o co prosiłam.Potem usłyszałam czy przeczytałąm,że "Bóg nie lubi jak się długo rozwodzimy nad jakimś tematem,ze modlitwa ma być krótka ale na temat,że nie ma co ciągle powtarzać tych samych próśb,bo Bóg nie jest głuchy". Z jednej strony może to i racja,ale na ogół jeśli czegoś bardzo się pragnie to włąsnie modli się o to codziennie. Był taki okres,że starałam się "nie zawracać Bogu głowy" swoimi prośbami, starałam się tylko tak ogólnie prosić o opiekę itp.No ale potem juz nie mogłam,a kiedy powróciłam do tego jak modliłam się kiedyś to bardzo szybko udało mi się zrobić coś z czym nie mogłam sobie poradzić. Pogubiłam się trochę w tym temacie,ale może juz teraz będzie ok........

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
26-05-2009 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
mysia, z tego co czytam w Biblii to nie ma takiej opcji ze strony Boga: "nie zawracaj mi głowy człowieku bo mam co innego do roboty". nie widzę też tekstów potępiających to, że o jakąś sprawę zwraca się ktoś codziennie czy nawet 10 razy dziennie - wręcz przeciwnie, widzę teksty zachęty do wytrwałej i upierdliwej modlitwy, kiedy chcemy coś otrzymać.

Cytat:Potem usłyszałam czy przeczytałąm,że "Bóg nie lubi jak się długo rozwodzimy nad jakimś tematem,ze modlitwa ma być krótka ale na temat,że nie ma co ciągle powtarzać tych samych próśb,bo Bóg nie jest głuchy".
może to była jakaś mało szczęśliwa interpretacja słów "nie przez wzgląd na wasze wielomówstwo będziecie wysłuchani" - potępienie modlitwy gdzie człowiek chce "przegadać Boga" by coś od Niego dostać jakby On sam od siebie nie chciał dać i trzeba to na Nim wymusić albo Go przechytrzyć.

Cytat:Był taki okres,że starałam się "nie zawracać Bogu głowy" swoimi prośbami,
jeśli by tak było to po co Jezus mówi "proście a będzie wam dane, kołaczcie a otworzą wam", co więcej daje wskazówki nie tylko by prosić, ale jeszcze jak prosić skutecznie. po co by je dawał gdyby uważał, że mamy Bogu nie zawracać głowy prośbami?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-05-2009 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
no tak-i ja mam w pamięci przytoczone przez Ciebie słowa i nie raz o nich myślałam. Ale to co usłyszałam,zdaje się było powiedziane przez ksiedza,dlatego może zaczęłam o tym myśleć i spróbowałam w cielić to w życie. Cóż, dziękuję za odpowiedź-> myślę,że jednak pozostanę przy tym, aby żarliwie wypraszać łaski. pozdrawiam :*

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
26-05-2009 19:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #27
 
omyk napisał(a):Tak na marginesie... przychodzi czas, w którym nie czujesz ani przyjacielskiej więzi, ani bliskości, ani niczego. Nie czujesz nawet tego, że Bóg jest. Ba - jeśli Pan upodobał sobie utrzymywać kogoś w takim stanie przez wiele lat, może całe życie - taka droga jest jest tylko jeszcze doskonalsza


To ja tak mam :/
Nawet w kościele podczas Mszy Świętej, nie potrafie tego poczuć, co prawda widzę wszystko ale nie potrafie poczuć Smutny
Może ja sie do tego nie nadaję?
20-06-2009 23:20
Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Adu100 napisał(a):Nawet w kościele podczas Mszy Świętej, nie potrafie tego poczuć, co prawda widzę wszystko ale nie potrafie poczuć
Bóg to nie dezodorant żeby się Go zawsze dało czuć.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-06-2009 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Scott napisał(a):
Adu100 napisał(a):Nawet w kościele podczas Mszy Świętej, nie potrafie tego poczuć, co prawda widzę wszystko ale nie potrafie poczuć
Bóg to nie dezodorant żeby się Go zawsze dało czuć.
Świetne Scott Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy

[Obrazek: mysz4.gif]
22-06-2009 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #30
 
Cytat:Bóg to nie dezodorant żeby się Go zawsze dało czuć.
OK ale ja chciałbym poczuć go w duszy... a tego nie potrafie dlatego napisałem tutaj
23-06-2009 22:43
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów