Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki Piatek dzien pracy czy swieto?
Autor Wiadomość
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
alus napisał(a):Każdy kraj wybiera "jak mu pasuje" - UE to nie blok socjalistyczny pod przemożnym prymatem Moskwy Duży uśmiech
Podajemy argumenty o wolnym Wielkim Piątku w krajach UE, aby wykazac bezzasadność twierdzenia o zubożeniu kraju przez 1 dzień, a nie dla podparcia swojej argumentacji.
Nota bene - nie uważam, że mnożenie dni wolnych zwiększy religijność.
Z pierwszym zdaniem bym polemizował hehe Język.
Każdy dzień wolny od pracy powoduje zubożenie kraju. Taka jest prawda. My jesteśmy w UE i musimy jakość doścignąć kraje, które są o wiele bardziej rozwinięte. Nadal nie widzę sensu w tworzeniu kolejnych dni wolnych.
Uważam, że Świąt powinno być jak najmniej.

Pozdrawiam
27-04-2009 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Fils napisał(a):Każdy dzień wolny od pracy powoduje zubożenie kraju
To teraz wiem, co POlaków gryzie: bieda wskutek wolnych długich week-endów.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-04-2009 07:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Fils napisał(a):Każdy dzień wolny od pracy powoduje zubożenie kraju.
Polemizuję.
Niewłaściwe gospodarowanie zasoobami doprowadza do zubożenia kraju.
Złodziejstwo doprowadza do zubozenia kraju.

[Obrazek: mysz4.gif]
27-04-2009 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ja osobiście bym żadnego takiego dnia nie dodawał (chociaż wizja dodatkowego dnia lenistwa kusi Język). Polska nie jest państwem wyznaniowym, tak więc - technicznie rzecz biorąc - żadne dni wolne od pracy nie powinny być związane ze świętami religijnymi. Jednak, jako że chrześcijan jest w naszym kochanym kraju najwięcej, więc państwo idzie im na rękę, tworząc wolne dni ze względu na święta chrześcijańskie. Nigdy nie słyszałem o dniu wolnym związanym z inną religią (wolne w Samhain? No way!) Uważam więc, że bez sensu jest domaganie się kolejnych dni wolnych.
03-08-2009 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Drizzt napisał(a):Uważam więc, że bez sensu jest domaganie się kolejnych dni wolnych.
A ja uważam zupełnie przeciwnie.
Jeśli inicjatywa obywatelska poparta milionem podpisów spełza na niczym, albo staje się zarzewiem kpin, drwin itp, to znaczy to wg mnie tylko jedno: obywatele mają guzik do gadania. PO wie lepiej, czego potrzeba państwu: wychowania seksualnego w szkole podstawowej, niekaralności posiadających przy sobie narkotyki, dysponowania wg własnego uznania przez rząd 1% podatku i tego typu "potrzeby". I tak nastanie nowy, lepszy świat...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2009 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #36
 
Hmmm, chyba nie rozmawialiśmy o polityce i tym, kto kogo lubi i co komu zarzuca (w tym wypadku ks. Marek PO), a o tym, czy W. Piątek powinien być dniem wolnym od pracy.

Nie dziwię się, że tylu ludzi podpisuje petycję - pytanie tylko, czy podpisują ją jedynie najbardziej gorliwi chrześcijanie, aby odpowiednio przeżywać ten dzień, czy też także inni ludzie, gdyż mają ochotę na dodatkowy dzień laby? Jaki jest stosunek procentowy? Oczywiście na to pytanie odpowiedzi raczej nie poznamy, jednak uważam, że nie jest to argument na to, że Polacy jako ogół chcą KATOLICKIEGO dnia wolnego.

Uważam (choć oczywiście to jedynie domysł), że gdyby taką samą petycję dać ludziom do podpisania, ale jako powód dnia wolnego podać "międzynarodowy dzień czterolistnej koniczyny", zainteresowanie podpisywaniem nie byłoby wiele mniejsze.

A poza tym, tak na logikę - skoro Polska nie jest państwem wyznaniowym, to z jakiej racji akurat chrześcijańskie święta miałyby wyznaczać dni wolne? Nie mam tu nic przeciw chrześcijanom, jednak inne wyznania również istnieją, i nawet nie mogą marzyć o jednym takim dniu wolnym - a chrześcijanie mają ich już sporo i jeszcze narzekają. Jest to dla mnie pozbawione logiki.
03-08-2009 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Drizzt napisał(a):jednak uważam, że nie jest to argument na to, że Polacy jako ogół chcą KATOLICKIEGO dnia wolnego.
A ty, katolikiem jesteś? Może warto byłoby się jasno określić...?
Drizzt napisał(a):chyba nie rozmawialiśmy o polityce
Jednak dyskusja nad tym dniem jest jak najbardziej polityczna.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2009 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
jonasz 33 napisał(a):Wystarczy przenieść wolne z poniedziałku na piątek , bo poniedziałek to normalny dzień a Wielki Piątek jest dniem szczególnym nie tylko dla katolików Uśmiech

Ja podzielam taki punkt widzenia.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
03-08-2009 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
jonasz 33 napisał(a):...większość naszych rodaków musi " odpocząć" czytaj wytrzeźwieć po Niedzieli Wielkanocnej Smutny
Przesadziłeś, jonasz 33, z tą "większością". 8)

W Wielki Piątek na świętowanie można poświęcić popołudnie i wieczór. Ale wielu katolików tego nie czyni. Wątpię, aby ustanowienie dnia wolnego od pracy zmieniło cokolwiek w tym zakresie. A dowodem na to jest zachowanie się mieszkańców krajów, w których są takie wolne dni.
Każdy, kto chce naprawdę świętować, znajdzie już dziś na to sposób.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
03-08-2009 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ks.Marek napisał(a):
Drizzt napisał(a):jednak uważam, że nie jest to argument na to, że Polacy jako ogół chcą KATOLICKIEGO dnia wolnego.
A ty, katolikiem jesteś? Może warto byłoby się jasno określić...?

Czy moja wiara ma cokolwiek wspolnego ze stwierdzeniem wyżej? Zawsze wydawało mi się, że dyskusja jest rozmową o FAKTACH (czy ogolniej - rzeczach, zjawiskach, ideach etc etc), a nie o dyskutantach. Chyba, że chcemy się bawić w techniki erystyczne, czyli "gdy nie mam argumentow, to atakuję ad personam". Bez sensu.

Cytat:
Drizzt napisał(a):chyba nie rozmawialiśmy o polityce
Jednak dyskusja nad tym dniem jest jak najbardziej polityczna.

Dyskusja toczy się o to, jaki jest NASZ stosunek do pomyslu ustanowienia Wielkiego Piątku dniem wolnym, a nie o to, jaki jest do tego stosunek grupy rządzącej.
04-08-2009 08:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Drizzt napisał(a):Czy moja wiara ma cokolwiek wspolnego ze stwierdzeniem wyżej?
Owszem, ma. Ponieważ tylko wtedy, kiedy katolik z katolikiem rozmawia na tego typu tematy, można operować rzeczowymi argumentami.
Drizzt napisał(a):Dyskusja toczy się o to, jaki jest NASZ
Wasz? Czyli czyj?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-08-2009 08:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ks.Marek napisał(a):
Drizzt napisał(a):Czy moja wiara ma cokolwiek wspolnego ze stwierdzeniem wyżej?
Owszem, ma. Ponieważ tylko wtedy, kiedy katolik z katolikiem rozmawia na tego typu tematy, można operować rzeczowymi argumentami.

Niekoniecznie. Mowimy o sprawie mającej wpływ tak na katolików, jak i na nie-katolików, więc trudno uznawać, że jedynie argumenty zagorzałego katolika mają tu znaczenie i są rzeczowe.

Cytat:
Drizzt napisał(a):Dyskusja toczy się o to, jaki jest NASZ
Wasz? Czyli czyj?

NASZ, czyli forumowiczów. Coś ksiądz kocha chyba stawiać rozroznienia, granice i bariery.
04-08-2009 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
nordlys napisał(a):
jonasz 33 napisał(a):...większość naszych rodaków musi " odpocząć" czytaj wytrzeźwieć po Niedzieli Wielkanocnej Smutny
Przesadziłeś, jonasz 33, z tą "większością". 8)
.
czy aż tak bardzo przesadziłem? Nie sądzę, po ostatnich świętach 2/3 moich kolegów z pracy miało jeszcze kaca we wtorek, może Ty obracasz się w bardziej "świętym" środowisku, ja piszę o tym co się dzieje obok mnie :wink:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
04-08-2009 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
jonasz 33 napisał(a):czy aż tak bardzo przesadziłem? Nie sądzę, po ostatnich świętach 2/3 moich kolegów z pracy miało jeszcze kaca we wtorek, może Ty obracasz się w bardziej "świętym" środowisku, ja piszę o tym co się dzieje obok mnie :wink:
No właśnie:
2/3 twoich skacowanych kolegów z pracy, to nie powód, aby cały polski naród wsadzać do wora z TYMI kolegami. Złośliwe uwagi o moim środowisku do niczego nie prowadzą ... poza podkreśleniem, że brak Ci merytorycznych argumentów do obrony obrażania Polaków.

A "gwoździem do trumny" Twoich poglądów niech będzie to, że akurat obracam się w środowisku wyjątkowo podatnym na "nadmierne" spożywanie alkoholu, i jeszcze raz podkreślam, że nie zauważyłam, aby 2/3 naszego narodu miała kaca po Wielkanocy.

Poza tym, czy ci skacowani koledzy chodzą do kościoła? Bo jak nie, to po co o nich piszesz? W końcu im nie zależy na świętowaniu Wielkiego Piątku.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
05-08-2009 00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Drizzt napisał(a):Mowimy o sprawie mającej wpływ tak na katolików
Na ciebie również?
Drizzt napisał(a):Coś ksiądz kocha chyba stawiać rozroznienia, granice i bariery.
NIe. Chcę po prostu jasności w dyskusji. Nie mam zamiaru deliberować o kolorach ze ślepym.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-08-2009 00:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów