Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rok Kapłański
Autor Wiadomość
aaa90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Dziś chętniej słucha się świadków, aniżeli nauczycieli; a jeśli słucha nauczycieli, to dlatego, że są „świadkami”.
Bardzo poruszyło mnie to zdanie z jednego z artykułów. I tak rzeczywiście jest! Nic nam, ludziom szukającym, nie da tylko zwykłe gadanie,jeśli nie będzie ono poparte świadectwem życia.A wtedy 'zwykłe' przemieni sie w 'niezwykłe',ktore również ma moc przemieniania.
"A gdy się modlił, otworzyło się Niebo" Łk3,21b
Gdy modlimy się, otwiera się Niebo.Nasza modlitwa może poruszyć Niebo,wstrząsnąć nim.Dlatego nie szczędźmy modlitwy w intencji kapłanów i powołanych,przygotowujących się do kapłaństwa.

„Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Chrystusa. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znów kapłan... Po Bogu, kapłan jest wszystkim!... On sam zrozumie swoją tajemnicę w pełni dopiero w niebie”.

Także...do dzieła Uśmiech
Jedna siostra zakonna kiedys powiedziała,ze modlitwa jest poza czasem...Szczerze ufam,ze kapłani będą otoczeni łaską i pomocą z Nieba nie tylko podczas trwania roku kapłańskiego.

Na koniec serdecznie dziękuje za udostepnienie artykułów Uśmiech

'schowaj mnie pod skrzydła swe
ukryj mnie w silnej dłoni swej' Uśmiech)) !
12-01-2010 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów