Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niemieccy katolicy zaprzeczają sensowi męki Chrystusa
Autor Wiadomość
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Niemieccy katolicy zaprzeczają sensowi męki Chrystusa
Członkowie Centralnego Komitetu Katolików Niemieckich dokonali apostazji twierdząc że "udaizm to taka sama droga do zbawienia, jak chrześcijaństwo"
http://www.fronda.pl/news/czytaj/niemieccy_katolicy

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Sob 11 Kwi, 2009 21:49 ]
chyb sENsowi, już poprawione...

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
11-04-2009 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
inkwizytor napisał(a):Członkowie Centralnego Komitetu Katolików Niemieckich dokonali apostazji twierdząc że "udaizm to taka sama droga do zbawienia, jak chrześcijaństwo"

Inkwizytor- ja tutaj zyje, i wiem jak jest, oni malo co maja do czynienia z katolizmem, wogole z wiara,tutaj jest ciezko, a to co wyczytales w ktoryms czsopismie,no niestety jest na porzadku dziennym. Nawet polacy,deklarujac sie katolikami,ale tylko w Polsce, niestety w Niemczech deklaruja sie jako mniejszosc katolicka, albo wogole niewierzaca.Za dlugo tu zyje i za duzo wiem.
12-04-2009 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
juz na ten temat pisalem na innym forum Oczko
po prostu skopiuję wlasny tekst.

Cytat:No, ale to wprost wynika z "Lumen gentium"<br>To znaczy: nie to ,że bez sensu, a to, że żydzi pójdą do nieba. I nie tylko żydzi. Muzułmanie, hinduiści itd itp itd.<br>Każdy "porządny człowiek", który - nie z własnej winy - nie poznał katolickiej wiary.<br>A śmierć i zmartwychwstanie Zbawiciela i tak nie była bez sensu, bo przed tym wydarzeniem wszyscy szli do piekła, jak chcą jedni, lub do otchłani jak twierdzą inni. Dopiero Chrystus, "zstąpiwszy do piekieł" ich stamtąd wyprowadził.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
12-04-2009 13:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Kyllyan napisał(a):juz na ten temat pisalem na innym forum Oczko
po prostu skopiuję wlasny tekst.

Cytat:No, ale to wprost wynika z "Lumen gentium"<br>To znaczy: nie to ,że bez sensu, a to, że żydzi pójdą do nieba. I nie tylko żydzi. Muzułmanie, hinduiści itd itp itd.<br>Każdy "porządny człowiek", który - nie z własnej winy - nie poznał katolickiej wiary.<br>A śmierć i zmartwychwstanie Zbawiciela i tak nie była bez sensu, bo przed tym wydarzeniem wszyscy szli do piekła, jak chcą jedni, lub do otchłani jak twierdzą inni. Dopiero Chrystus, "zstąpiwszy do piekieł" ich stamtąd wyprowadził.

Nie rozumiem. Wszyscy prawi zostaną zbawieni? Nawet ci, którzy są prawi, ale, znając nauki Jezusa, nie przyjmują je za właściwe? We współczesnym świecie nie trudno zapoznać się z naukami Chrystusa. I jeśli prawi żydzi lub muzułmanie znają te nauki, ale nie uznają Jezusa Chrystusem, to też zostaną zbawieni?

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
12-04-2009 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Napisałem "nie z wlasnej winy - nie poznali katolickiej wiary"? napisalem. Więc?

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
12-04-2009 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Kyllyan napisał(a):czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Napisałem "nie z wlasnej winy - nie poznali katolickiej wiary"? napisalem. Więc?

Dziękuję za zwrócenie mi uwagi.
Czyli rozumiem, że każdy, który nie przyjął katolickiej wiary, choć miał możliwość, ponieważ ją poznał, nie zostanie zbawiony, ponieważ zawinił tym, że jednak nie przyjął katolickiej wiary. Nawet wówczas nie dostąpi zbawienia, pomimo że żyje według ducha i życie to podobne do zaleceń św. Pawła, ponieważ odmówił uznania Jezusa Chrystusem.
Czyli każdy bardzo dobry człowiek, bardzo porządny, który odmówił Jezusowi bycia Chrystusem, nie dostąpi zbawienia, dlatego że woli żyć w obrębie swojej tradycji religijnej, która jest inna od katolickiej. Dobrze zrozumiałem, Kyllyan? Bardzo cię proszę o odpowiedź.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
13-04-2009 02:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:nie dostąpi zbawienia
Nie wiemy. To wie tylko Bóg. On jakoś do nich dociera, i tylko On wie, na ile są otwarci, tylko On zna wszystkie okoliczności, tylko On zna sumienia.
Kościół nikogo na potępienie też nie wysyła.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
13-04-2009 02:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
No ale z drugiej strony, to jaka wartość Jezusa, kiedy Mu się odmawia bycia Chrystusem? Żyje taki człowiek poza Chrystusem, choć w swojej wierze jest porządny i dobry. Umiera taki człowiek, ale cały czas żył porządnie i do końca swoich dni nie przyznał, że Jezus Jest Chrystusem. Dostąpi taki zbawienia? Interesuje mnie tylko odpowiedź, która jest zgodna z dogmatem KRK. KRK uczył mnie miłości do Chrystusa i do bliźniego, o zbawieniu wszystkich bez wyjątków mnie nie uczył. Dlatego też pytam się.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
13-04-2009 02:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:No ale z drugiej strony, to jaka wartość Jezusa, kiedy Mu się odmawia bycia Chrystusem?
Kto odmawia?

Cytat:Żyje taki człowiek poza Chrystusem
Naprawdę, nie Tobie oceniać, czy ktoś żyje z Chrystusem czy bez Niego. Na szczęście żadnego człowieka Bóg sędzią nie uczynił. Sąd został oddany w ręce Tego, który pozwolił sobie je przebić dla nas.

Cytat: Dostąpi taki zbawienia?
Bóg wie.

Cytat:Interesuje mnie tylko odpowiedź, która jest zgodna z dogmatem KRK.
Zapraszam do lektury KKK.
Wystrzegaj się tylko najwybitniejszych katolickich teologów, jak np. Balthasar:>

Cytat:o zbawieniu wszystkich bez wyjątków mnie nie uczył.
Kościół nigdy nie wypowiedział się i nie wypowie o potępieniu kogokolwiek.
Zapraszam do jakiegoś wątku o apokatastazie.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
13-04-2009 03:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Dobrze zrozumiałem, Kyllyan? Bardzo cię proszę o odpowiedź.
To właśnie chciałem powiedzieć.
"poza Kościołem nie ma zbawienia" - taki jest dogmat katolickiej wiary. A Kościół jest tam, gdzie Chrystus i Jego ziemski Namiestnik. Ale w tym temacie mówimy o "oswiadczeniu". Ono w swojej treści jest wyraxnie heretyckie, ale - IMHO - nie zaaprzecza sensowności Ofiary Chrystusa, gdyż bez tej ofiary NIKT nie mógłby dostapic zbawienia.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
13-04-2009 05:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów