Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomocy! Potrzebne argumenty!
Autor Wiadomość
Kaukaz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Pomocy! Potrzebne argumenty!
Witajcie.

Od jakiegoś czasu mam z moją dziewczyną problemy dotyczące naszych poglądów na temat religii. Moja dziewczyna nie zgadza się z niektórymi naukami Kościoła oraz częściowo korzystała z magii.

Potrzebuję silnych argumentów do następujących racji:

- Zakaz korzystania z prezerwatyw.
- Nie wolno używać magii.

I przy okazji mam takie pytanko: załóżmy, że pewna kobieta została zgwałcona i wiadomo, że urodzone przez nią dziecko będzie chorowało, chorowało, a po roku życia umrze - to czy w takim przypadku aborcja również jest zła? Jeśli tak to podajcie mi proszę silne argumenty.


Z góry Bóg zapłać za okazaną pomoc.

Gloria Patri, et Filio, et Spirituti Sancto, sicut erat in principio, et nunc, et in saeculla sa.

TRÓJCA ?WI?TA M? OPOK?
18-04-2009 23:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
zabłąkana owca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 157
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Pomocy! Potrzebne argumenty!
[quote="Kaukaz"I przy okazji mam takie pytanko: załóżmy, że pewna kobieta została zgwałcona i wiadomo, że urodzone przez nią dziecko będzie chorowało, chorowało, a po roku życia umrze - to czy w takim przypadku aborcja również jest zła? Jeśli tak to podajcie mi proszę silne argumenty.
[/quote]

Kaukaz każda aborcja jest złem.
Owszem o ile możesz mieć pewność, że dziecko urodzi się chore, ale nigdy nie masz w 100% pewności , że ono po roku czasu umrze.Wszystko w rękach samego Boga..a wiemy, że ''Niezbadane są wyroki Boskie ''
Znam dziecko ktore miało żyć tylko przez kilka miesięcy, dziś ma ono 14 lat.
Znam również dziecko które było zdrowe, i nic nie zapowiadało tak wilekiej tragedii jaką była jego śmierć w wieku 5 lat.

Miłość jest wychodzeniem od siebie, by pójść na spotkanie z drugim człowiekiem.
19-04-2009 05:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Kaukaz, są wątki poświęcone tej tematyce. Poszukaj ich. http://forum.ewangelizacja.pl/search.php

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-04-2009 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów