Ankieta: Moim zdaniem:
transseksualizm jest uwarunkowany społecznie, więc w pełni uleczalny,
t. to faktyczna niezgodność płci metalnej z biologiczną i jako taki wymaga zmiany płci do normalnego funkcjonowania,
nie mam zdania.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transseksualizm.
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Transseksualizm.
Zalążek do dyskusji był, ale nikt nie wydzielił tematu, więc zakładam. Krótka piłka - co sądzicie o transseksualizmie?
Moim zdaniem, jedynym wyjściem do tego, aby osoba transseksualna mogła w pełni cieszyć się życiem jest dokonanie zmiany płci, oczywiście po szeregu konsultacji psychiatrycznych i psychologicznych.
19-04-2009 17:57
Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Zgadzam się, choć nie wiem jaki to ma związek z wiarą Uśmiech

pozdrawiam
Marek
19-04-2009 19:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Też uważam, że jedynym rozwiązaniem jest zmiana płci, albo taka osoba nigdy nie będzie już szczęśliwa.

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
19-04-2009 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #4
 
Marek MRB napisał(a):Zgadzam się, choć nie wiem jaki to ma związek z wiarą Uśmiech
Taki, że zmiana płci jest po części problemem moralnym, a moralność wynika z wiary.
19-04-2009 21:36
Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
A ja nie wiem, co odpowiedzieć, nie mam wyrobionego zdania, gdyż zbyt mało wiem o tym prolemie.

[Obrazek: mysz4.gif]
20-04-2009 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
laptula napisał(a):zmiana płci jest po części problemem moralnym
Rozwiniesz Uśmiech :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-04-2009 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
Owszem, ale ucięłaś część mojej wypowiedzi, zmieniając jej sens. Miałem na myśli, że zmiana płci jest problemem moralnym dla osób, które taki problem widzą, bo uważają, że człowiek, który rodzi się kobietą lub mężczyzną ideologicznie zawsze pozostanie w tożsamości ze swoją pierwotną płcią bez względu na fizyczną transformację.
I właśnie liczyłem, że dyskusja potoczy się w tym kierunku. 8)
21-04-2009 20:24
Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
tak streszczając co napisali w Encyklopedia Bioetyki. Personalizm chrześcijański, red. A. Muszala, to:
- moralnie dopuszczalna metoda leczenia polega na ujednoliceniu osobowości przez ujednolicanie względem ciała (najpopularniejsze terapie: psychoterapia i terapia hormonalna),
- stanowisko medyczne: operacji pt. wycinamy zdrowe narządy ale niezgodne z wolą/poczuciem pacjenta a wymieniamy na atrapę niezdolną do rozrodu za to fizycznie bardzo przypominające cechy płcy pożądanej nie można uznać ani za formę terapii ani leczenie,
- z punktu widzenia Kościoła: nie ma jednoznacznej wypowiedzi wprost, Kościół jeszcze czeka na pełniejsze informacje natury medycznej. z nauczania na dzień dzisiejszy i wypowiedzi pośrednie wynika jednoznacznie, że operacyjne rozwiązywanie tej sprawy jest moralnie niedopuszczalne. a z drugiej strony ktoś po zoperowaniu mimo wszystko może czasem dostać zezwolenie biskupa miejsca (po gruntownym zbadaniu sprawy) indywidualne pozwolenie na pójście do zakonu, czy przyjęcie sakramentu kapłaństwa i chyba też małżeństwa. (tak napisali w encyklopedii, osobiście to pierwsze słyszę :roll: nam co innego mówili na zajęciach z prawa kanonicznego, a mianowicie po to nie zamazuje się starego imienia wskazującego na płeć w księgach tylko obok dopisuje adnotację o zmianie administracyjnej płci i imienia, żeby było wiadomo, że de facto to nadal jest on/ona mimo operacji).

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
23-04-2009 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów