Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów
Autor Wiadomość
Mikhael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów
Witam wszystkich serdecznie Uśmiech

Widzimy co się dzieje na świecie: kryzysy, wojny, niepokój. Można też powiedzieć, że to samo dzieje się w sercach ludzi. To wszystko Matka Boża zapowiedziała już 50 lat temu. W latach 1945-1959 w Holandii, w Amsterdamie miały miejsce Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów. Trzeba od razu zaznaczyć, że Kościół katolicki uznał te Objawienia (31 maja 2002 r.), także bez ryzyka błędu można się z nimi zapoznać.
Jakie rozwiązanie przedstawia Maryja? Ratunkiem dla świata jest zesłanie Ducha Świętego, bo tylko On może nas uratować, inaczej - jak powiedziała nasza Matka - będą nadchodziły katastrofy za katastrofą i świat zniszczy się sam.
I dlatego Maryja przekazała podczas tych Objawień Modlitwę i Obraz Pani Wszystkich Narodów. Prosiła o rozpowszechnianie Orędzi Amsterdamskich, Obrazu oraz Modlitwy, nazywając to Wielką Akcją Zbawienia i Pokoju. Każdemu, kto zaangażuje się w to dzieło, obiecała pomoc.

Modlitwa posiada imprimatur Kościoła:

[Obrazek: gebet-gestaltet.gif] [Obrazek: Pani%20Wszystkich%20Narodow%20poprawiona%20copy_1.jpg]

Ta Modlitwa jest dla WSZYSTKICH ludzi, ponieważ Maryja z woli Syna pragnie być Matką i Panią Wszystkich Narodów. Prosi, aby ją codziennie i często odmawiać. Ten kto będzie się modlił tą modlitwą, otrzyma Ducha Świętego oraz potrzebne łaski dla duszy i ciała.

Rozpowszechnianie modlitwy i obrazu ma poprzedzić ogłoszenie przez papieża ostatniego piątego i największego dogmatu Maryjnego o Maryi Współodkupicielce, Pośredniczce i Orędowniczce. Maryja podała nawet dzień, kiedy się to stanie (31 maja) ale nie podała roku. Rok, jak można się domyślać, zależy od nas ludzi (od tego na ile zaangażujemy się w to dzieło), i dlatego nasza Matka prosi nas, abyśmy modlili się tą modlitwą, pracowali na rzecz tej Wielkiej Akcji Pani Wszystkich Narodów i prosili papieża o dogmat.

Aby się o tym przekonać, zapraszam serdecznie wszystkich do zapoznania się z Objawieniami Amsterdamskimi i do przyłączenia się do tej Akcji; nic przez to nie stracimy a możemy za to zyskać nieskończenie wiele.

Oficjalna strona Fundacji Pani Wszystkich Narodów założonej przez biskupa Haarlemu:
http://www.de-vrouwe.net/

strona w języku polskim:
http://www.p-w-n.de (działa tylko w przeglądarce Internet Explorer) jeśli ktoś używa Mozilli Firefox to może dostać się na stronę wpisując adres podstrony:
http://www.p-w-n.de/strona%20startowa.htm

A oto kilka zdań Matki Bożej:

„Chcę, aby to było rozpowszechniane w wielu językach. (...) Rozpowszechniaj to! W przeciwnym razie świat upadnie! W przeciwnym razie świat zniszczy się sam! W przeciwnym razie będą wciąż nadchodziły wojny i nie będzie ustawać zniszczenie!” (28.03.1951).

„Musi nastąpić wielka akcja dla Syna i Krzyża, i dla Orędowniczki, Zwiastunki Pokoju, Pani Wszystkich Narodów” (01.04.1951)

„Przystąpcie z płomiennym zapałem do tego Dzieła Zbawienia i Pokoju, a zobaczycie Cuda!” (01.04.1951)

„Gdy dogmat, ostatni dogmat w Maryjnej historii, zostanie ogłoszony, wtedy Pani Wszystkich Narodów ofiaruje światu pokój, Prawdziwy Pokój. Prawdziwy Pokój, narody, to jest Królestwo Boże”. (...) „Królestwo Boże jest bliżej aniżeli kiedykolwiek. Pojmijcie te słowa dobrze” (31.05.1954).

pozdrawiam
21-04-2009 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
A o jaki dogmat chodzi?

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
21-04-2009 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mikhael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
chodzi o piąty i zgodnie ze słowami samej Matki Bożej już ostatni dogmat Maryjny: dogmat o Maryi Współodkupicielce, Pośredniczce i Orędowniczce.

Dla przypomnienia:
Cytat:I maryjny dogmat – „O Bożym Macierzyństwie Maryi” został ogłoszony na Synodzie w Efezie w 431 r. (święta Dziewica jest Matką Boga ponieważ według ciała porodziła słowo Boże, które ciałem się stało.)

II – „O Maryi zawsze Dziewicy” na Synodzie Laterańskim w Rzymie w 649 r. Ogłosił go papież Marcin I. (Ona poczęła bez nasienia, przez Ducha świętego... i bez naruszenia porodziła Go... i po Jego urodzeniu zachowała swe nienaruszone dziewictwo.)

III – „O Niepokalanym Poczęciu Maryi” dopiero w 1854 r. Ogłosił go papież Piusa IX. (Najświętsza Maryja Panna w pierwszej chwili swego poczęcia za szczególną łaską i przywilejem Boga Wszechmogącego, przez wzgląd na zasługi Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkie- go, została zachowana wolna od wszelkiej zmazy winy pierworodnej.)

IV – „O wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny” ogłoszono w 1950 r. Uczynił to papież Pius XII. (Niepokalana Boża Rodzicielka, zawsze Dziewica, Maryja, po wypełnieniu życia ziemskiego, została z ciałem i duszą do chwały niebieskiej wzięta.)

Matka Boża prosi, wnet błaga nas o przystąpienie do tej Akcji, poprzez odmawianie Modlitwy i rozpowszechnianie Orędzi i Obrazu. Mówi też: "pracujcie i proście o ten dogmat", "błagajcie Ojca Świętego o ten dogmat".
Są prowadzone akcje zbierania podpisów pod petycją do papieża, można też osobiście wysłać list do papieża, np. wydrukować poniższą petycje i wysłać do papieża; koszt znaczka około 3 zł (już nie pamiętam dokładnie ile kosztował jak wysyłałem w ubiegłym roku).
tutaj jest wzór petycji:
Petycja do Papieża - LINK
21-04-2009 15:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Proszę Cię kolego , takie coś w życiu nie przejdzie!!! Zgodnie z nauczaniem z Pisma Świętego ,że jeden jest Bóg , jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus (I Tm 2:5) A to co tu podajesz to herezja aż pachnie

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
21-04-2009 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mikhael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
bardzo Cię proszę (jeśli chcesz oczywiście) abyś zapoznał się z materiałami dostępnymi na stronie, nie twierdze że od razu zmienisz zdanie, ale może chociaż dopuścisz taką myśl, że jednak możesz się mylić.
Maryja powiedziała, że trudności z ogłoszeniem tego dogmatu będą olbrzymie, ale ogłoszenie dogmatu stanie się faktem, będzie to - zgodnie z Jej słowami - 31 maja, ale roku Matka Boża nie podała.
także proszę zapoznaj się z tekstem i może wtedy pełniej się wypowiesz.
pozdrawiam Uśmiech
21-04-2009 15:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Dla mnie prawdą jedyną jest Biblia , w której nie zauważyłem wzmianek o pośrednictwie Maryji pomiędzy człowiekiem a Bogiem, sam Pan Jezus mówi :" Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie" (Jan 14:6) Zobacz sobie jeszcze Dz.Ap.4:12; Hebr.9:15;7:25; I Jana2:1. Więc TYLKO Chrystus będąc jednocześnie Bogiem i człowiekiem , jest jedynym Zbawicielem, jedynym Pośrednikiem i jedyną naszą droga do Boga. Pozdrawiam Cię

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
21-04-2009 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mikhael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
dobrze, obiecuję że dziś wieczorem postaram się przeczytać i "przemyśleć" wskazane przez Ciebie fragmenty z Pisma Świętego.
dzieki Uśmiech
21-04-2009 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
1. Nadal obowiązuje stanowisko Kongregacji http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/..._1_22.html
2.
Co do "uznania" objawienia w 1996 roku przez biskupa, to na "Opoce" czytamy:
Opoka napisał(a):Poszczególni biskupi nie mają władzy odwoływać dekretów Stolicy Apostolskiej. Nie mamy dostępu do ww. dekretu biskupów Amsterdamu, ale jego treścią może być jedynie stwierdzenie, że Kościół nie wypowiedział się ostatecznie co do autentyczności ww. objawień, a w żadnym wypadku nie może być on uważany za odwołanie dekretu Kongregacji Nauki Wiary, ani pozwolenie in extenso na propagowanie tych objawień jako autentycznych. Stwierdzenie, że wolno przypisywać Matce Bożej tytuł "Pani wszystkich Narodów" nie jest tożsame z szeroko rozumianym pozwoleniem na propagację jakichś objawień czy form kultu

Zresztą sami biskupi holenderscy napisali w tej sprawie:
biskupi holenderscy napisał(a):Należy dokonać rozróżnienia pomiędzy objawieniami (orędziami), z jednej strony a Maryjnym tytułem „Pani Wszystkich Narodów” z drugiej.
W chwili obecnej, Kościół nie może się jeszcze wypowiedzieć na temat nadprzyrodzonego charakteru objawień i treści orędzi. Każdy ma prawo do wyrobienia sobie o nich sądu zgodnie z głosem sumienia.
Modlitwa „Panie Jezu Chryste, Synu Ojca...”, zawierajqca tytuł 'Pani Wszystkich Narodów', cieszy się od 1951 r. kościelnym zezwoleniem, ktore wydał ówczesny biskup Haarlemu J.E. bp Huibers. My również nie mamy żadnych zastrzeżeń co do publicznego czczenia Maryi pod tym tytułem.

4.
Co do samych tytułów : przy pewnym rozumieniu tych słów tytuły te są poprawne(tj. o ile "pośrednictwa" nie rozumie się jako pośrednictwa w zbawieniu a "współodkupicielstwa" nie rozumie się jako koniecznego, tylko w sensie w jakim mówił o sobie św.Paweł w Kol 1,24).
Jednak ich ogłoszenie mogłoby budzić nieporozumienia i wprowadzać w błąd wiernych.

Osobiście nie wierzę by mogło być ogłoszone, gdyż powodowałoby więcej zamieszania niż dawałoby objaśnień.

pozdrawiam
Marek
21-04-2009 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hacunamatata Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów
Mikhael napisał(a):Trzeba od razu zaznaczyć, że Kościół katolicki uznał te Objawienia (31 maja 2002 r.), także bez ryzyka błędu można się z nimi zapoznać.
W świetle źródeł, które przedstawił Marek trzeba jasno powiedzieć: Mikhael - rozminąłeś się z Rzeczywistością. Kościół NIE UZNAŁ tych objawień, w związku z tym TRZEBA PODCHODZIĆ DO NICH OSTROŻNIE. Ryzyko błędu jest baaardzo duże.

"Be nice to the gnomes"
22-04-2009 09:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów
hacunamatata napisał(a):W świetle źródeł, które przedstawił Marek trzeba jasno powiedzieć: Mikhael - rozminąłeś się z Rzeczywistością. Kościół NIE UZNAŁ tych objawień, w związku z tym TRZEBA PODCHODZIĆ DO NICH OSTROŻNIE. Ryzyko błędu jest baaardzo duże.
Zostały uznane w 2002r
http://members.chello.nl/~l.de.bondt/Ams...Polski.htm
22-04-2009 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Może i został uznany ale i tak jest sprzeczny z nauką biblijną

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
22-04-2009 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
jonasz 33 napisał(a):Może i został uznany ale i tak jest sprzeczny z nauką biblijną
Biskup miejsca uznał objawienia - nowego dogmatu KK nie ogłosił i watpię, aby kiedykolwiek ogłosił.
22-04-2009 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
no i całe szczęście Oczko a pozostałe dogmaty też powinno się zweryfikować z Biblią

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
22-04-2009 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hacunamatata Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów
alus napisał(a):
hacunamatata napisał(a):W świetle źródeł, które przedstawił Marek trzeba jasno powiedzieć: Mikhael - rozminąłeś się z Rzeczywistością. Kościół NIE UZNAŁ tych objawień, w związku z tym TRZEBA PODCHODZIĆ DO NICH OSTROŻNIE. Ryzyko błędu jest baaardzo duże.
Zostały uznane w 2002r
Słusznie. W 2002 lokalny biskup wydał oświadczenie, co jest jednoznaczne z uznaniem przez cały Kościół objawień za nadprzyrodzone. Marek podał dokumenty z 1974 roku... Moje zbyt szybkie wyciągnięcie wniosków.
Tak czy siak - objawienia prywatne nie są przymusem - każdy może sam zdecydować, czy wierzy, czy też nie, więc spokojnie Oczko

jonasz33 napisał(a):Może i został uznany ale i tak jest sprzeczny z nauką biblijną
Żeby wyrazić się precyzyjnie, powinieneś napisać: "jest sprzeczny z moją interpretacją nauki biblijnej".

"Be nice to the gnomes"
22-04-2009 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat:Żeby wyrazić się precyzyjnie, powinieneś napisać: "jest sprzeczny z moją interpretacją nauki biblijnej"
to nie są moje słowa " Albowiem jeden jest Bóg, jeden tez pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" ( I Tm 2:5) Duży uśmiech

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
22-04-2009 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów