Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów
Autor Wiadomość
hacunamatata Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
jonasz 33 napisał(a):to nie są moje słowa " Albowiem jeden jest Bóg, jeden tez pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" ( I Tm 2:5) Duży uśmiech
Wykaż jeszcze w jaki sposób to nie współgra z tymi objawieniami, a ja pokażę Ci w którym miejscu zaczyna się Twoja interpretacja.

"Be nice to the gnomes"
22-04-2009 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Więc napisz mi co źle interpretuje : Jeden jest BÓG - to nie moja interpretacja , tylko słowo boże, Jeden też pośrednik JEZUS CHRYSTUS a wg. katechizmu waszego kościoła, kościół wzywa ją pod tytułem orędowniczki, wspomożycielki, pomocnicy, pośredniczki. Czyli co interpretuje po mojemu czytam Słowo Boże takie samo jak Ty , może z wyjątkiem małym bo u mnie brak kilku ksiąg apokryficznych , które Ty masz w swojej Biblii. Jeszcze raz przytoczę wersety: Jan 14:6; Dz.Ap. 4:12; hebr.9:15;7:25. Pozdrawiam

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
22-04-2009 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Pośrednictwo Maryi nigdy nie jest poza Chrystusem Uśmiech
Maryja jest Pośredniczką tylko i wyłącznie na mocy Pośrednictwa Chrystusowego. Gdyby nie Jego Ofiara Krzyża, Maryja niczego by sama z siebie nie mogła Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
22-04-2009 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #19
Re: Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów
hacunamatata napisał(a):W 2002 lokalny biskup wydał oświadczenie, co jest jednoznaczne z uznaniem przez cały Kościół objawień za nadprzyrodzone.
Nie całkiem.
Nie ma czegoś takiego jak uznanie przez Kościół JAKICHKOLWIEK objawień. Maksimum co Kościół robi to uznanie że nie są niebezpieczne i można w nie wierzyć. I dotyczy to nawet tak znanych objawień jak Fatima.



jonasz33 napisał(a):Może i został uznany ale i tak jest sprzeczny z nauką biblijną.
(...)
Więc napisz mi co źle interpretuje : Jeden jest BÓG - to nie moja interpretacja , tylko słowo boże, Jeden też pośrednik JEZUS CHRYSTUS a wg. katechizmu waszego kościoła, kościół wzywa ją pod tytułem orędowniczki, wspomożycielki, pomocnicy, pośredniczki. Czyli co interpretuje po mojemu czytam Słowo Boże takie samo jak Ty , może z wyjątkiem małym bo u mnie brak kilku ksiąg apokryficznych , które Ty masz w swojej Biblii. Jeszcze raz przytoczę wersety: Jan 14:6; Dz.Ap. 4:12; hebr.9:15;7:25. Pozdrawiam
No cóż, zobaczmy:
1
"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."/J 14,6/
2
"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni."/Dz 4,12/
3
"I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy."/Hbr 9,15/
4
" Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi."/Hbr 7,25/

Od razu na początku możemy zostawić fragmenty 1 i 2 - nikt nie twierdzi że można wejść do Ojca inaczej niż przez Jezusa ani że jest w kim innym zbawienie.
Nie wiem też o czym miałby świadczyć fragment 4 - czyżby Maryja w tych objawieniach (nie znam ich i nawet w nie nie wierzę...) twierdziła że Jezus się nie wstawia ?

Jedynym z podanych fragmentem mającym jakiś ślad związku z tematem jest fragment 3, choć też nie bardzo ; mówi on że Jezus jest Pośrednikiem ale nawet nie mówi o Jego jedyności. Myślę że jak już powinieneś podać cytat z Tymoteusza:
"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie."/ 1 Tm 2,5-6 /

Po pierwsze zbadajmy o jakim pośrednictwie (w sensie: w czym jest to pośrednictwo) jest mowa w powyższym wersecie.

Czego Jedynym Pośrednikiem jest Jezus ?
Ważne aby dobrze odczytać o pośrednictwie w czym jest mowa w omawianym fragmencie.
Czego Pośrednikiem jest Jezus ?

Przytoczmy werset w kontekście:
„(1) Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi:
(2) za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością.
(3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga,
(4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.
(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
(6) który wydał siebie samego na okup za wszystkich
jako świadectwo we właściwym czasie.
(7) Ze względu na nie, ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie.
(8) Chcę więc, by mężczyźni modlili się na każdym miejscu, podnosząc ręce czyste, bez gniewu i sporu.”
/1 Tm 2,1-8/

Nie ma wątpliwości : tekst biblijny mówi o pośrednictwo w zbawieniu poprzez Ofiarę Krzyżową.
Jak widać wiersz 5 (o którym mówimy) jest w kontekście Zbawienia - zarówno poprzedzające go wiersze 3 i 4 jak i następny (6) wyraźnie do tego nawiązują.
Z drugiej strony wiersze wcześniejsze i późniejsze nawiązują do pośrednictwa ludzi - 1-2-8 do pośrednictwa wstawienniczego, zaś 7 do pośrednictwa w głoszeniu Ewangelii (ale o tym w następnym podrozdziale).

Omawiany fragment nawiązuje do tego, iż Jezus jest pośrednikiem Nowego Przymierza tak, jak Mojżesz był pośrednikiem Starego (Paweł w Liście do Rzymian 5,14 wyrazi to mówiąc o Mojżeszu "On to jest typem Tego, który miał przyjść").
Do tej sprawy zresztą nawiązuje sam Jezus w przypowieści o dzierżawcach (Łk 20,9-15), do tego nawiąże też w swoim ostatnim kazaniu Szczepan (Dz 7,52-53)

Tak więc cytat mówi o znanej Prawdzie chrześcijańskiej, że nie ma innej możliwości pojednania człowieka – jakiegokolwiek człowieka – z Bogiem niż Jezus, który złożył za to Ofiarę Krzyżową. Prawdę tę znajdujemy także np. w Dziejach Apostolskich, gdzie Piotr mówi o Jezusie :
„I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.” / Dz 4,12/
Czytamy o tym też w Liście do Hebrajczyków – i kontekst jest identyczny:
„Teraz zaś otrzymał w udziale o tyle wznioślejszą służbę, o ile stał się pośrednikiem lepszego przymierza, które oparte zostało na lepszych obietnicach.” /Hbr 8,6/
i dalej:
"Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu. I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy." /Hbr 9,13-15/
Jest to oczywiście zupełnie co innego , niż pośrednictwo, jakie odnosimy do św.Maryi, a którego zakres ogranicza sobór następująco: „poprzez wielorakie swoje wstawiennictwo ustawicznie zjednuje nam dary zbawienia wiecznego” .
W tej sytuacji nie dziwi że opisując pojęcie pośrednictwa maryjnego ("Rozumie się to jednak w taki sposób, że niczego nie ujmuje ani nie przydaje godności i skuteczności działania Chrystusa, jedynego Pośrednika") Sobór Watykański II przytacza właśnie 1 Tm 2,5-6 !

Gdybyśmy przyjęli proponowane przez niektórych protestantów znaczenie omawianego fragmentu pozbawione kontekstu znaczeniowego musielibyśmy zanegować nie tylko pośrednictwo św. Maryi, ale także wszelką możliwość wzajemnego wstawiennictwa, pomiędzy chrześcijanami ( jak też możliwość ewangelizowania kogokolwiek).

pozdrawiam
Marek
22-04-2009 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
ale się chłopak zawziął, gdzie dziś nie wejdę na jakieś forum tam jego post z petycją o domaganie się owego dogmatu. skąd to takie pospolite ruszenie? zwłaszcza, że sprawa wcale nie nowa...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
23-04-2009 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
57KerenOr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
Witam Was serdecznie

Jonasz33 napisał:

Cytat: Dla mnie prawdą jedyną jest Biblia , w której nie zauważyłem wzmianek o pośrednictwie Maryji pomiędzy człowiekiem a Bogiem, sam Pan Jezus mówi :" Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie" (Jan 14:6) Zobacz sobie jeszcze Dz.Ap.4:12; Hebr.9:15;7:25; I Jana2:1. Więc TYLKO Chrystus będąc jednocześnie Bogiem i człowiekiem , jest jedynym Zbawicielem, jedynym Pośrednikiem i jedyną naszą droga do Boga.
Wspaniałe słowa, wspaniałe myśli. Tylko Pan Jezus, z Woli Boga Ojca, Jest Jedyną Drogą i Jedynym Pośrednikiem między Bogiem Ojcem, a ludźmi wierzącymi.
Zauważcie, że Pan Jezus nie jest naszym Pośrednikiem, lecz Ojcowskim. To ważne, ponieważ pośrednika zawsze wyznacza ktoś wyższy. W tym wypadku Bóg Ojciec wyznaczył Swojego Umiłowanego Syna.

Kto ustanowił pośredniczką ``Marię``? Kto ustanowił wspomożycielką, królową Aniołów i Apostołów? Kto ją posłał? Dlaczego Słowo Boże na ten temat milczy?
Maria, którą znam z Kart Ewangelii, nie jest tą samą osobą, o której uczą papieże i biskupi.

Proponuję pomodlić się do Pana Jezusa i poczytać Pismo Święte.

57kerenor@gmail.com
30-08-2009 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
57KerenOr napisał(a):Witam Was serdecznie

Jonasz33 napisał:

Cytat: Dla mnie prawdą jedyną jest Biblia , w której nie zauważyłem wzmianek o pośrednictwie Maryji pomiędzy człowiekiem a Bogiem, sam Pan Jezus mówi :" Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie" (Jan 14:6) Zobacz sobie jeszcze Dz.Ap.4:12; Hebr.9:15;7:25; I Jana2:1. Więc TYLKO Chrystus będąc jednocześnie Bogiem i człowiekiem , jest jedynym Zbawicielem, jedynym Pośrednikiem i jedyną naszą droga do Boga.
Wspaniałe słowa, wspaniałe myśli. Tylko Pan Jezus, z Woli Boga Ojca, Jest Jedyną Drogą i Jedynym Pośrednikiem między Bogiem Ojcem, a ludźmi wierzącymi.
Zauważcie, że Pan Jezus nie jest naszym Pośrednikiem, lecz Ojcowskim. To ważne, ponieważ pośrednika zawsze wyznacza ktoś wyższy. W tym wypadku Bóg Ojciec wyznaczył Swojego Umiłowanego Syna.

Kto ustanowił pośredniczką ``Marię``? Kto ustanowił wspomożycielką, królową Aniołów i Apostołów? Kto ją posłał? Dlaczego Słowo Boże na ten temat milczy?
Maria, którą znam z Kart Ewangelii, nie jest tą samą osobą, o której uczą papieże i biskupi.

Proponuję pomodlić się do Pana Jezusa i poczytać Pismo Święte.
Coś pokręciłeś przyjacielu, bo ja czytam w Ewangelii Jana 10,30 "...że ja i Ojciec jedno jesteśmy", a więc Ojciec, Syn i Duch Święty są sobie równi, nie nie ma żadnej hierarchii, a Ty próbujesz wprowadzić tu jakąś hierarchię ważności

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
30-08-2009 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
Cytat:590 r - Pierwsi chrześcijanie modlili się wyłącznie do Boga. W późniejszych wiekach jednak zaczęto modlić się i szukać pośrednictwa u świętych i Maryi. Biblia uczy jednak wyraźnie, że jedyną osobą przez którą możemy przyjść do Ojca jest Jezus Chrystus: "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (1Tym.2:5). Jezus sam powiedział: "Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze Mnie" (Jan 14:6). Słowa "tylko przeze Mnie" wykluczają pośrednictwo żywych (np. kapłanów), zmarłych (np. świętych czy Maryi), niebiańskich istot czy duchowych przewodników (np. aniołów). Jezus przestrzegł nas przed innymi pośrednikami: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą... Ja jestem drzwiami dla owiec" (Jan 10:1.7).

edit: 69y post Duży uśmiech
30-08-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
57KerenOr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
Witam

Jonasz 33 napisał:
Cytat: Coś pokręciłeś przyjacielu, bo ja czytam w Ewangelii Jana 10,30 "...że ja i Ojciec jedno jesteśmy", a więc Ojciec, Syn i Duch Święty są sobie równi, nie nie ma żadnej hierarchii, a Ty próbujesz wprowadzić tu jakąś hierarchię ważności
To prawda, w Ewangelii według Jana jest zapis, że Pan Jezus O Swoim Ojcu (Tacie) Powiedział, że Jest z Nim ``jedno``.
Dziwi mnie tylko, że starasz się zniekształcić Bożą wypowiedź i masz odwagę dodać w tym miejscu ``Ducha Świętego``!
Bo przecież Jonaszu 33 przyznasz, że Pan Jezus nie wyraził się tak jak Ty, prawda?

Przypomnę. Pan Jezus Powiedział:

`` Ja i Ojciec jedno jesteśmy``.
Ty zaś piszesz:
`` Ojciec, Syn i Duch Święty są sobie równi.``

Ciekawe kto ma rację, Pan Jezus, czy Ty?

Pozdro

P.S. Oczywiście, że Bóg Syn i Bóg Ojciec Są Jednością. Jednością w Mowie, Mocy, Bożych Zamiarach…
Syn Boży Otrzymał od Boga Ojca Wszystkie atrybuty Ojcowskiej Władzy…

To przecież Sam Pan Jezus Mówi, że:
``22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.``
Ewangelia weług Jana 5:22

Jak czytam w powyższym wersecie, cześć Boską należy oddać Bogu Ojcu, jak i Bogu Synowi.

A Ty piszesz coś o jakiejś TRZECIEJ BOSKIEJ OSOBIE, którą ponoć jest BÓG DUCH ŚWIĘTY.

No cóż! Jeszcze raz powtórzę pytanie:


Ciekawe kto ma rację, Pan Jezus, czy Ty?

Pozdrawiam

57kerenor@gmail.com
30-08-2009 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
 
Trochę nie ten temat, 57KerenOr Uśmiech Jeśli nadal chcesz dyskutować, zapraszam do właściwego tematu.

Na zachętę do dalszej rozmowy podam tylko:
Dz 5,3-4; BT napisał(a):Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu

I jak KerenOr? Kto ma rację, św. Piotr, czy Ty? Uśmiech
Pozdrawiam Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-10-2009 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #26
 
57KerenOr napisał(a):To prawda, w Ewangelii według Jana jest zapis, że Pan Jezus O Swoim Ojcu (Tacie) Powiedział, że Jest z Nim ``jedno``.
Dziwi mnie tylko, że starasz się zniekształcić Bożą wypowiedź i masz odwagę dodać w tym miejscu ``Ducha Świętego``!
Bo przecież Jonaszu 33 przyznasz, że Pan Jezus nie wyraził się tak jak Ty, prawda?

Przypomnę. Pan Jezus Powiedział:

`` Ja i Ojciec jedno jesteśmy``.
Ty zaś piszesz:
`` Ojciec, Syn i Duch Święty są sobie równi.``

Ciekawe kto ma rację, Pan Jezus, czy Ty?

A czy stwierdzenie Biblii w tym miejscu wyklucza równość wszystkich trzech osób Trójcy Świętej? Czy równość Jezusa i Ojca wyklucza równość Jezusa i Ducha Świętego oraz Ojca i Ducha Świętego?
27-10-2009 18:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
O, piękne objawienie. Wreszcie przywracający KOBIECIE należne jej miejsce w kościele, zdominowanym przez mężczyzn. Podobnie, objawienie to odbiera też rację zbawienia przez TYLKO mężczyznę (Jezusa).

No ale cóż, jak widać, historia zawsze ta sama - to, co sensowne, zawsze trafia na kamień, czy nawet na kamienną pustynię.
27-10-2009 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Drizzt, jesteś kobietą?

Czemu "w obronie uciśnionych" stają zwykle albo mężczyźni, albo dziko wojujące feministki, a niezależnie od płci - zwykle nie są to osoby związane z Kościołem? Jestem kobietą. Jestem katoliczką. Należę do Kościoła i współtworzę Kościół. Nie czuję się ani uciskana, ani zdominowana, ani stłamszona. Nie wiem, o jakim należnym mi miejscu w Kościele mówisz. Jestem na swoim miejscu, tym właściwym.

Gdzie chciałbyś mnie przywrócić?
A może pozwolisz, żebym, jako kobieta, sama decydowała o moim miejscu?

Nie sądzisz, że jeśli jako facet, zechcesz nagle przywracać kobiecie jakieś wyimaginowane "miejsce" w Kościele, to właśnie to będzie największą próbą dominacji mężczyzny nad kobietą?

[-X

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-10-2009 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
Drizzt, nie uważasz, że to byłoby zakłamanie ze strony kobiet, gdyby stwierdziły, że uznają to objawienie, ponieważ przywraca ono honor kobiecie i zwiększa jej rolę?

Nie wiem, jak w istocie jest z tym objawieniem. W ogóle mam mieszane uczucia, jeżeli chodzi o kult Matki Boskiej. Niepokoi mnie w tym objawieniu przede wszystkim jej postawa. Maryja w Biblii zawsze była bardzo pokorną kobietą, posłuszną Bogu, wzór oddania i zgody z wolą Boga. Natomiast tutaj jest zwrot do Jezusa - "Panie Jezu Chryste", a o Maryi - "Pani Wszystkich Narodów, Święta Dziewica Maryja". To budzi moje wątpliwości. Nie mogę się jednak wypowiadać autorytatywnie, bo naprawdę nie wiem, czy w rzeczywistości objawienie to miało miejsce z woli Boga czy nie.
28-10-2009 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Placebo_Domingo Offline
Account not Activated

Liczba postów: 75
Dołączył: Nov 2009
Post: #30
 
Modlitwę można odmawiać, nie ma w niej nic heretyckiego, Maryja jest Królową Nieba i Ziemi, a więc Świata. Ale czy Matce Bożej aż tak zależy na tym tytule to nie wiem. Ona Nią jest niekwestionowanie, jest naszą Matką i Królową. Pamiętajmy również, że do objawien prywatnych należy podchodzić bezpiecznie i ''badać duchy, czy są z Boga'', bo również Szatan może się podszywać pod Matkę Bozą, nie twierdzę oczywiście że w tym wypadku tak jest. Uważam, że to od nas zależy czy świat stanie się gorszy czy lepszy. A człowiek staje się miłością kiedy z nią obcuje. Bóg jest Miłością, spotykając się z Nim, On wylewa na mnie promienie swej miłości, tak że ja sam z nadmiaru tych zdrojów łask wylewam się na innych. Módlmy się więc, otwórzmy się na Boga i drugiego człowieka, a świat stanie się lepszy. Z Panem Bogiem
28-11-2009 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów