Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowy potop nastanie w Europie Zachodniej
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ciekawe, czy zdążę zostać dziadkiem za nim to nastąpi? Duży uśmiech

A tak opierając sie o ten cały tekst to jeśli by go uznać jako prawdę, jako fakty, które mają nastąpić w najbliższym czasie to nasz kraj jest jeszcze takim krajem "troszkę katolickim" i jest spora grupa ludzi, którzy kurczowo trzymają się Kościoła i nie chcą się go puścić, Kościół dla tych ludzi to taka tratwa, która ratuje ich od śmierci. Im mocniej się człowiek Kościoła trzyma tym mniej się boi takich wydarzeń a nawet czeka na te chwile, kiedy zaczną się dziać rzeczy, które mogą świadczyć o końcu świata. Sam oczekuję tego momentu patrząc się jak ten świat głupieje podążając za tym co niszczy człowieka, jego relacje z Bogiem

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-04-2009 02:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
M. Ink. * napisał(a):
pafni napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
pafni napisał(a):Ależ oczywiście ,że mam , a według Ciebie Marek pisał całą ewngelię i Łukasz na przykład. każda z nich ma dziesiątki autorów. Jedynie ewangelia św. Jana zdaje się miec jednego autora, choc i to nie jest pewne. Mało tego tłumaczenia były różne aż np. okazało się ,że Jezusa porodziła dziewica a nie młoda panna.
a gdzie tu ten dowód, co go rzekomo "masz"? :-k
1.)Wstęp księdza Wolniewicza do Ewangelii.
2.)Sobór Nicejski (325) z przedstawionych sobie pism wybrał 27 jako prawdziwe.
resztę tak zwanych apokryfów nie odżucał na tamten czas ale powołał 'korektorów" którzy korygowali wszelkie teksty porównując z tymi które już zostały uznane za prawdziwe.
Kanon Nowego Testamentu został zamkniety w 382 roku za papieza Damazjana.
I wiele innych.......
ostateczne uznanie kanonu nie jest dowodem "na odrzucanie i asymilacje tekstów" przez 400 lat :?

Kwiatki rosną i jest cudnie..może w ten sposób zakonczmy tą polemike, jak ktoś chce wiedziec więcej o swej religii i nie boi sie zmian swego światopoglądu to niech chłonie wiedzę, ale takich wiadomo jest mniej.
Szkoda tylko tych 400 lat, na cóż one skoro nic nie trzeba było badac ani zmieniac, dodajmy jeszcze tysiące odnośników które trzeba było dodac do Starego testamentu aby wszystko razem trzymało sie kupy.
Tu nie chodzi o odciąganie kokgokolwiek od wiary , tu chodzi o świadomośc jak mawiał Anthony DeMello.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
28-04-2009 05:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
pafni napisał(a):może w ten sposób zakonczmy tą polemike, jak ktoś chce wiedziec więcej o swej religii i nie boi sie zmian swego światopoglądu to niech chłonie wiedzę, ale takich wiadomo jest mniej.
... czego właśnie Ci życzę Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-04-2009 06:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
A mnie ciekawi, czy przyjmujecie proroctwo za prawdziwe?
Szczerze mówiąc, mam wątpliwości, czy to się spełni...

[ Dodano: Wto 28 Kwi, 2009 12:53 ]
Aha, pafni w tym temacie przedstawił jakieś dowody, zatem ciekawi mnie, co o tym myślicie... szczerze m owiąc, to chyba prawdę napisał, co?

[Obrazek: mysz4.gif]
28-04-2009 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hacunamatata Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #35
 
M. Ink. * napisał(a):
hacunamatata napisał(a):Nic dziwnego, że jest tak wiele nieporozumień religijnych, skoro trzeba znać SPECJALNE ZNACZENIE słów, które autor miał na myśli... No i oczywiście - każde stronnictwo religijne, każda wręcz religia zna JEDYNIE SŁUSZNE znaczenie przeczytanych słów...
to wytłumacz mi co Chrystus miał na myśli... :-k
To raczej Ty czynisz się ekspertem od interpretacji Jezusowych myśli. Wszak napisałeś:
M. Ink. * napisał(a):
pafni napisał(a):Pan rzekł, że "pokolenie nie minie" i przyjdzie.
I co...
a minęło pokolenie w znaczeniu, w jakim użył je Chrystus...? :-k
Według mnie jest to sugestia, że Ty znasz PRAWDZIWE znaczenie słów wypowiadanych przez Jezusa.

"Be nice to the gnomes"
28-04-2009 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
hacunamatata napisał(a):To raczej Ty czynisz się ekspertem
"Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym"³...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-04-2009 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
nordlys napisał(a):Pomorze nie.
:shock: Dom mi zaleje.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-04-2009 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Rachel napisał(a):nordlys napisał/a:
Pomorze nie.
:shock: Dom mi zaleje.
przeprowadzaj się na Lubelszczyznę Oczko

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
28-04-2009 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Pomorze , Lubelszczyzna... skoro z woli Boga macie zginąc to potraktujcie to jako dopust boży, chyba że ??......no właśnie natura ? Może jednak Bóg?
Czemu się lekacie? Gen przetrwania protestuje przed śmiercią?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-04-2009 07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
pafni, to ->
Rachel napisał(a):nordlys napisał/a:
Pomorze nie.
:shock: Dom mi zaleje.

kredka198 napisał(a):przeprowadzaj się na Lubelszczyznę Oczko

...żarty są Oczko

ja się nie lękam . Uśmiech
niech się dzieje wola Boża...może mnie zalać czy co tam jeszcze.. byle by Pan był ze mną Uśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
29-04-2009 12:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
pafni, to były żarty.
W każdej chwili coś zdarzyć się może np. zawali się akademik, bo słaby ma fundament :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-04-2009 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Rachel napisał(a):pafni, to były żarty.
W każdej chwili coś zdarzyć się może np. zawali się akademik, bo słaby ma fundament :diabelek:
Wiem,że żarty, jednak sprawcą może byc tzw. przypadek.
No chyba ,że przypadków nie ma.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-04-2009 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
pafni napisał(a):No chyba ,że przypadków nie ma.
...chyba...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-04-2009 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów