Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagram...
Autor Wiadomość
Grig Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Wojtek37 napisał(a):Jasne, a odwrócony krzyż to pewnie znak Chrystusa Zmartwychwstałego

Chodziło o to, że są to tylko symbole, nie mają magicznej siły. Szatana nie przepędzisz krzyżem i nie wywołasz go za pomocą pentagramu, ani nie zabijesz lejąc wiadro poświęconej wody Duży uśmiech
01-06-2005 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Wojtek37 napisał(a):Jasne, a odwrócony krzyż to pewnie znak Chrystusa Zmartwychwstałego =D> :diabelek: [-X
Odwrócony krzyż, to znak któregoś z apostołów .. przyznaję, ze nie pamiętam którego .. chyba Piotra lub Pawła, ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia

[ Dodano: Sro 01 Cze 2005 9:02 ]
Grig napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):Jasne, a odwrócony krzyż to pewnie znak Chrystusa Zmartwychwstałego

Chodziło o to, że są to tylko symbole, nie mają magicznej siły. Szatana nie przepędzisz krzyżem i nie wywołasz go za pomocą pentagramu, ani nie zabijesz lejąc wiadro poświęconej wody Duży uśmiech
Nawet nie wiesz jaką krzywdę wyrządzasz Wojtkowi37 ... gdzie on biedny teraz znajdzie obronę przed Złym, kiedy odebrałeś mu broń ?? :diabelek:

[ Dodano: Sro 01 Cze 2005 9:03 ]
agusia napisał(a):Zapewniam was że napewno to przeczytałam!!
Pewnie w Superekspresie albo w Pani Domu Szczęśliwy

Always Look on the Bright Side of Life
01-06-2005 08:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grig Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
ziobro Adama napisał(a):
Grig napisał(a):Chodziło o to, że są to tylko symbole, nie mają magicznej siły. Szatana nie przepędzisz krzyżem i nie wywołasz go za pomocą pentagramu, ani nie zabijesz lejąc wiadro poświęconej wody Duży uśmiech
Nawet nie wiesz jaką krzywdę wyrządzasz Wojtkowi37 ... gdzie on biedny teraz znajdzie obronę przed Złym, kiedy odebrałeś mu broń ?? :diabelek:
Noo... to może należałoby też wspomnieć, że rzucanie czosnkiem w ludzi prowadzących nocny tryb życia także jest bezcelowe? Szczęśliwy
01-06-2005 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
No tak, nabijanie się - zamiast poważnej dyskusji, świadczy o poziomie kultury, tym bardziej mi nie do śmiechu. Ale ad rem a jak się ma sprawa z "Wężem miedzianym" w ST - czyż nie był to tylko symbol?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
01-06-2005 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Grig napisał(a):Noo... to może należałoby też wspomnieć, że rzucanie czosnkiem w ludzi prowadzących nocny tryb życia także jest bezcelowe? Szczęśliwy
A to już cios poniżej pasa, zadany wszystkim producentom czosnku ! Jesli polski rynek produkcji czosnku się załami, to wiadomo przez kogo .... 8)

[ Dodano: Sro 01 Cze 2005 13:41 ]
Wojtek37 napisał(a):Ale ad rem a jak się ma sprawa z "Wężem miedzianym" w ST - czyż nie był to tylko symbol?.
To był tylko sprawdzian wiary, dla tych, którzy popadli w grzech. Po tym wydarzeniu nikt nie czcił węża, ani nie przypisywał temu symbolowi żadnej mocy.

Always Look on the Bright Side of Life
01-06-2005 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
ziobro Adama napisał(a):To był tylko sprawdzian wiary, dla tych, którzy popadli w grzech. Po tym wydarzeniu nikt nie czcił węża, ani nie przypisywał temu symbolowi żadnej mocy.

A zastanowiłeś się nad tym co zwolennocy szatana o tym mówią?. Pentagram jest dla nich czymś realnym, i oni wiedzą, co niesie on w sobie. Ty pewnie jako racjonalista żachniesz się, ale masz błędną ocenę rzeczywistości.

[ Dodano: Sro 01 Cze, 2005 14:15 ]
Cały NT naszpikowany jest symbolami, jak i zaczerpniętymi ze ST - a może nie?.

[ Dodano: Sro 01 Cze, 2005 14:17 ]
A co do węża miedzianego to właśnie dlatego Mojżesz kazał go zniszczyć - ciekawe czemu?.[/list]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
01-06-2005 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Wojtek37 napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):To był tylko sprawdzian wiary, dla tych, którzy popadli w grzech. Po tym wydarzeniu nikt nie czcił węża, ani nie przypisywał temu symbolowi żadnej mocy.
A zastanowiłeś się nad tym co zwolennocy szatana o tym mówią?. Pentagram jest dla nich czymś realnym, i oni wiedzą, co niesie on w sobie. Ty pewnie jako racjonalista żachniesz się, ale masz błędną ocenę rzeczywistości.
Dla scjentystów czymś realnym jest pochodzenie człowieka od istot pozaziemskich. Wolno im w to wierzyć, ale ja nie muszę ich nasladować.

Wojtek37 napisał(a):[ Dodano: Sro 01 Cze, 2005 14:15 ]
Cały NT naszpikowany jest symbolami, jak i zaczerpniętymi ze ST - a może nie?.
No tak, ale jak to się ma do tematu pentagramu i rzekomej mocy jaką zawiera ?

Wojtek37 napisał(a):[ Dodano: Sro 01 Cze, 2005 14:17 ]
A co do węża miedzianego to właśnie dlatego Mojżesz kazał go zniszczyć - ciekawe czemu?.[/list]
Przyznam szczerze - nie przypominam sobie fragmentu, w którym Mojżesz nakazałby owego węża zniszczyć ... możesz podrzucić cytat ?

Always Look on the Bright Side of Life
01-06-2005 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
ziobro Adama napisał(a):Przyznam szczerze - nie przypominam sobie fragmentu, w którym Mojżesz nakazałby owego węża zniszczyć ... możesz podrzucić cytat ?

Już służę....

2Krl 18: 4 BT
"On to usunął wyżyny, potrzaskał stele, wyciął aszery i potłukł węża miedzianego, którego sporządził Mojżesz, ponieważ aż do tego czasu Izraelici składali mu ofiary kadzielne - nazywając go Nechusztan."

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
01-06-2005 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grig Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Wojtek37 > z tego co mówisz, możnaby wywnioskować że wierzysz w tajemniczą moc symboli (stąd moja ironia w poprzednim poście, jeśli poczułęś się urażony, przepraszam). Przecież jak sama nazwa wskazuje to wszystko są symbole, wąż symbolizuje Szatana, ale nim nie jest.
Tak jak krzyż jest symbolem poświęcenia Chrystusa, tak sataniście wybrali sobie pentagram (przyznaję, nie wiem dokłądnie dlaczego akurat ten symbol, jak ktoś wie, chętnie się dowiem) i jest on dla nich symbolem, a jeśli naprawdę wierzą, że pomaga im przywoływać demony czy coś, to już ich sprawa, choć to trochę głupie Uśmiech
01-06-2005 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Więc poczytaj sobie o symbolice znaków.

http://www.dami.pl/~hell18/symbolika.htm

[ Dodano: Sro 01 Cze, 2005 19:18 ]
I jeszcze jedno, nie znasz w ST miejsc świętych, takich związanych z Bogiem, jak gora Synaj, czy Moria?. I czemuż dolina Gehenna była przez Żydów utożsamiana z mocami ciemności?.

Na temat symboliki w Biblii morze atramentu wpisano w papier, wystarczy poszukać.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
01-06-2005 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grig Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Dzięki za linka. Pytanie bezpośrednio do Ciebie - czy wierzysz, że takie symbole (nie konkretne rzeczy czy miejsca, ale po prostu figury geometryczne, znaki, rysunki itp) mają jakąś moc która może Cię od czegoś choćby uchronić? Bo jak dla mnie przywoływać Szatana pentagramem można tak samo jak kwadratem... :wink:
01-06-2005 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Grig napisał(a):Dzięki za linka. Pytanie bezpośrednio do Ciebie - czy wierzysz, że takie symbole (nie konkretne rzeczy czy miejsca, ale po prostu figury geometryczne, znaki, rysunki itp) mają jakąś moc która może Cię od czegoś choćby uchronić? Bo jak dla mnie przywoływać Szatana pentagramem można tak samo jak kwadratem... :wink:

Nie mogę się z Tobą stwierdzić, na poparcie tego co mówię, poczytaj sobie co na ten temat mówią .....

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/...ymbol.html

Szkoda, że nigdy nie rozmawiałeś z żadnym katolickim egzorcystą. Zło naprawdę może przybierać różne formy werbalizacji.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
02-06-2005 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Wojtek37 napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Przyznam szczerze - nie przypominam sobie fragmentu, w którym Mojżesz nakazałby owego węża zniszczyć ... możesz podrzucić cytat ?

Już służę....

2Krl 18: 4 BT
"On to usunął wyżyny, potrzaskał stele, wyciął aszery i potłukł węża miedzianego, którego sporządził Mojżesz, ponieważ aż do tego czasu Izraelici składali mu ofiary kadzielne - nazywając go Nechusztan."
Dzieki za cytat. Wyraźnie widać dlaczego miedziany wąż został zniszczony, więc nie wiem dlaczego mnie o to pytasz.
poza tym nie ma tu nic, że to Mojżesz nakazał go zniszczyć.

Always Look on the Bright Side of Life
03-06-2005 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
ziobro Adama napisał(a):Dzieki za cytat. Wyraźnie widać dlaczego miedziany wąż został zniszczony, więc nie wiem dlaczego mnie o to pytasz.
poza tym nie ma tu nic, że to Mojżesz nakazał go zniszczyć.

A co to ma za znaczenie kto kazał ten symbol zniszczyć, można śmiało założyć, że Mojżesz musiał by o tym wiedzieć, ale jaką moc przypypisywali mu Izraelici. Jeśliś łaskaw to bardziej trzymaj się rzeczowej dyskusji, a nie zbaczaj z tematu.

I jeszcze jedno skoro tak sądzisz to skąd w Izraelu np góra Synaj była miejscem świętym, przecież to tylko symbol a świętym może być tylko Bóg?. Kłania się tutaj lektura semboliki chrześcijańskiej jak i żydowskiej.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
03-06-2005 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Wojtek, czy nie przesadzasz?? Podam cytat ze strony z symbolami:
Cytat:Flagi Stanów Zjednoczonych Ameryki, Związku Sowieckiego i Unii Europejskiej zawierają taki sam okultystyczny i wolnomularski symbol - gwiazdę pięcioramienną. Wszystkie te twory powstały z tych samych antychrześcijańskich korzeni i wszystkie były planowane i nadzorowane przez jeden światowy trust, który można nazwać Rządem Światowym.

Kopakabana! Z tego co wiem, to symbol gwiazd dwunastu na fladze UE ma swoje korzenie w wizerunku Maryi z koroną z dwunastu gwiazd.

A co do pozostałych symboli, czy np. gdy narysuję sobie na kartce pentagram tak, ot, to zaraz wyskoczy z niego szatan i mnie zabije?? Albo, że jak założę na szyję Ankh, to będę zdrowy i płodny?? W takie bajki ja nie wierzę. Symbole moim zdaniem nie mają "mocy". Przecież krzyż też jest symbolem. Ja noszę na szyi krzyż, ponieważ jestem chrześcijaninem i jestem z tego dumny.

Tak a propo symboli, to co myślicie o Medalu św. Benedykta?? Niektórzy twierdzą, że "odpędza złe moce". Mam ten symbol na koszulce, a noszę go dlatego, że bardzo mi się podoba modlitwa w nim zawarta, a nie dlatego, że ma rzekomą "moc".

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
03-06-2005 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów