Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagram...
Autor Wiadomość
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Offca napisał(a):Są kapłanami.
czy każdy kapłan jest automatycznie egzorcystą ?

i jak skoomentujesz ten fragment:

22. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
23. A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

(Mat. 7:22 BW)

To, ze ktoś podaje się za egzorcystę, nie oznacza, ze jest dla mnie autorytetem.
Jezus wypędzał złe duchy słowem. Nie ma słowa o tym, że używał jakichś gadżetów.

[ Dodano: Sro 25 Maj 2005 12:19 ]
Lola napisał(a):G. Amorth jest kapłanem, jest egzorcystą, a więc praktykiem, dlatego też może być autorytetem w sprawach egzorcyzmów, a więc i różnych przedmiotów, choćby tytułowego pentagramu, które mogą mieć na nas jakiś wpływ
patrz wyżej 8)

Always Look on the Bright Side of Life
25-05-2005 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
ziobro Adama napisał(a):jakichś gadżetów.

Jakich?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-05-2005 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
prosze nie schodzic z tematu

na temat egzorcyzmow jest troche powiedziane w tym temacie Egzorcysta 2
zawsze mozan naisac PW o otworzenie tematu albo otwoarzyc nowy jesli dalej jest na to potrzeba :?
25-05-2005 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Offca napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):jakichś gadżetów.
Jakich?
No np. tych pentagramów. Skoro egzorcysta ma o nich jakąś wiedzę, jak raczycie utrzymywać, to znaczy, że ich używa lub był świadkiem używania. A jeśli jego wiedza jest teoretyczna, to nie może być dla mnie autorytetem w tej dziedzinie.

Always Look on the Bright Side of Life
25-05-2005 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
ziobro Adama napisał(a):22. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
23. A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
(Mat. 7:22 BW)

Doprawdy nie wiem co ma ten fragment do dyskusji. Albo będziesz to tłumaczył albo wcale tego nie podawaj. Można to odebrać bardzo skrajnie np.: że taki Amorth zostanie w owym dniu odrzucony przez Pana. Może tak więcej tolerancji i pokory :?:

ziobro Adama napisał(a):Skoro egzorcysta ma o nich jakąś wiedzę, jak raczycie utrzymywać, to znaczy, że ich używa lub był świadkiem używania

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Egzorcysta używa pentagramów.... Na podstawie takiej logiki to ja jestem czarodziejem bo znam zaklęcie abra kadabra.

Natomiast na temat jakiś mocy pentagramu się nie wypowiadam bo nie mam takiej wiedzy, tym bardziej Ty nie powinieneś robić jakiś uogólneń na temat egzorcystów skoro twoja sytuacja jest taka sama :roll: :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
25-05-2005 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
ziobro Adama napisał(a):to znaczy, że ich używa

Szczęśliwy Zaraz pęknę ze śmiechu!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-05-2005 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Dziwne te argumenty.
Bo jeszcze jestem skłonny wywnioskować, że to egzorcysta uzywa pentagramów :?: :shock: Co za bzdura.

Mnie się zdaje, że pentagramu nie używają egzorcyści, a raczej niekatolicy w swoich obrzędach, np. sataniści chcący przywołać złe duchy, wróżbiarze, itp. Czyli "użycie" pentagramu mi się kojarzy ze złymi mocami i złymi duchami :!:

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
25-05-2005 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
ziobro Adama napisał(a):czy każdy kapłan jest automatycznie egzorcystą ?

Oczywiście , że nie , nawet apostołowie mieli z tym problemy. Może wiesz gdzie to stoi w NT?. Wracając do tematu, to Kościół, mianuje i stoi za kapłanem egzorcystą.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
26-05-2005 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ale każdy biskup jest egzorcystą, tzn może nie ma takiego tytułu ale może odprawiać egzorcyzmy.
26-05-2005 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Daidoss napisał(a):Ale każdy biskup jest egzorcystą, tzn może nie ma takiego tytułu ale może odprawiać egzorcyzmy.

Owszem!. Ponieważ został prtzez Kościół mianowany na Biskupa i pasterza - dok
    adnie tak jak za czasów Apostołów. Warto, zatem czytać , jak to było w Kościele pierwotnym. =D>

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
26-05-2005 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Daidoss napisał(a):Ale każdy biskup jest egzorcystą

Nie wiedziałam :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-05-2005 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Każdy prezbiter jest egzorcysta, nie tylko biskup. Władza ta jest przekazana w momencie święceń choć jednocześnie jest zakaz jej wykonywania.

Przed Vat II była to osobna posługa udzielana jeszcze przed święceniami.

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
26-05-2005 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
ks. Arkadiusz napisał(a):Każdy prezbiter jest egzorcysta, nie tylko biskup. Władza ta jest przekazana w momencie święceń choć jednocześnie jest zakaz jej wykonywania.
Ooo no to tez nie wiedziałem... myślałem, że ksiadz może tylko odprawiac Modlitwe o uwolnienie a to cos innego niż egzorcyzm.
A żeby byc egzorcystą to, że trzeba mięc specjalne święcenia Język no ale widze, że sie myliłem Oczko
26-05-2005 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
No dobrze, w takim razie dlaczego jest zakaz skoro jest to chyba jedno z podstawowych "wyposażeń" współczesnego apostoła? Czy tylko apostołowie mogli/mogą wyrzucać złe duchy, czy jest to również dane świeckim wiernym? Jezus dawał te dary wszystkim swoim uczniom czyż nie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-05-2005 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Jeżeli juz mowa o pentagramie.. pamietam ze czytalam gdzies ze pewna sekta wrobila dziewczynę w uczestniczenie w niej.. Kazano jej uczestniczyć we mszy świętej i przyjmować Komunie Swietą ,a potem oddawać ją tej sekcie.. Zapytalam sie potem mojej siostry potem po co to ,po co im ta Komunia. Iza wyjasnila mi ze ukladają ja w pentagram i do teraz nie rozumiem po co to robią??
27-05-2005 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów