Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagram...
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
agusia napisał(a):po co to robią??

Wydaje mi się, że jest to jakaś forma bezczeszczenia tego co dla nas święte.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-05-2005 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Offca napisał(a):No dobrze, w takim razie dlaczego jest zakaz

Z tego co wiem, to na egzorcystę biskup wybiera księdza, który ma jakieś specjalne "predyspozycje" (chyba chodzi o to, że jest bardziej <<święty>> niż inni, nie pamiętam dokładnie), ponieważ egzorcyzmy mogą być groźne. Szatan, który za nic nie chce opuścić opętanego potrafi wyprawiać różne dziwne rzeczy, których niejeden ksiądz mógłby się przestraszyć. Wydaje mi się, że ten zakaz właśnie po to może być, ale to tylko mój tok myślenia.

A tak poza tym, to chyba zboczyliśmy lekko z tematu :?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
27-05-2005 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Agusia napisał(a):Iza wyjasnila mi ze ukladają ja w pentagram i do teraz nie rozumiem po co to robią??
Szczerze to nie przypominam sobie, żeby ja Ci to wyjaśniała, ale w sektach faktycznie tak jest.
Przyjęło się, że pentagram to symbol satanistyczny, a sekty satanistyczne chcą święte rzeczy zbeszcześcić, narazić na śmieszność.
Czarna msza w sektach satanistycznych jest parodią Mszy katolickiej, ma na celu ośmiesznie...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-05-2005 08:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Gregoriano napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):22. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
23. A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
(Mat. 7:22 BW)

Doprawdy nie wiem co ma ten fragment do dyskusji.
Nic ponad to, co znaczy - nie każdy kto wypedza demony w imieniu Pana, jest Jego uczniem.

[ Dodano: Pon 30 Maj 2005 14:06 ]
Offca napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):to znaczy, że ich używa
Szczęśliwy Zaraz pęknę ze śmiechu!
Nie obiecuj, jeśli nie możesz swojej obietnicy spełnić.

[ Dodano: Pon 30 Maj 2005 14:10 ]
Offca napisał(a):
Daidoss napisał(a):Ale każdy biskup jest egzorcystą
Nie wiedziałam :mrgreen:
Nie dziwi mnie to w ogóle Szczęśliwy

[ Dodano: Pon 30 Maj 2005 14:11 ]
agusia napisał(a):Jeżeli juz mowa o pentagramie.. pamietam ze czytalam gdzies ze pewna sekta wrobila dziewczynę w uczestniczenie w niej.. Kazano jej uczestniczyć we mszy świętej i przyjmować Komunie Swietą ,a potem oddawać ją tej sekcie.. Zapytalam sie potem mojej siostry potem po co to ,po co im ta Komunia. Iza wyjasnila mi ze ukladają ja w pentagram i do teraz nie rozumiem po co to robią??
Czy to nie przypadkiem jedna z historyjek, jakie koleżanki opowiadaja sobie wieczorem w namiocie ? :diabelek:

Always Look on the Bright Side of Life
30-05-2005 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
ziobro Adama napisał(a):Nic ponad to, co znaczy - nie każdy kto wypedza demony w imieniu Pana, jest Jego uczniem.

Tak tylko w kontekscie w jakim to napisałeś to było sugerowanie z góry jakiś mentnych źródeł działalności katolickich egzorcystów. To o czym mówisz każdy ma świadomość....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
30-05-2005 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
ziobro Adama napisał(a):Czy to nie przypadkiem jedna z historyjek, jakie koleżanki opowiadaja sobie wieczorem w namiocie ?
Zapewniam Cię, że nie :mrgreen:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-05-2005 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Harpoon napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Czy to nie przypadkiem jedna z historyjek, jakie koleżanki opowiadaja sobie wieczorem w namiocie ?
Zapewniam Cię, że nie :mrgreen:
Twoje zapewnienia jakoś mnie nie przekonują. Podaj jakieś namiary tej historii - datę, miejsce, itp.
Takie historyjki dzieci sobie opowiadają, by sie straszyć wzajemnie ... wiem, bo byłem kiedyś dzieckiem :diabelek:

Always Look on the Bright Side of Life
31-05-2005 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
tzn. mozna przeczytac o profanowaniu hostii, ale czy akuratnie poprzez ukladanie z niej pentagramu to chyba nie wiadomo, pewnie zalezy od przypadku :roll:
31-05-2005 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
No i to jest takie profanowanie Hostii.
Ja nie wiem gdzie ona to czytała czy słyszała, w każdym razie nie mówiła mi.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-05-2005 14:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Harpoon napisał(a):Ja nie wiem gdzie ona to czytała czy słyszała, w każdym razie nie mówiła mi.
wszystko jasne ... "jedna baba, drugiej babie" .... :diabelek:

Always Look on the Bright Side of Life
31-05-2005 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grig Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
ziobro Adama napisał(a):Takie historyjki dzieci sobie opowiadają, by sie straszyć wzajemnie ... wiem, bo byłem kiedyś dzieckiem :diabelek:

To zabrzmiało tak, jakbyś wogule nie chciał wierzyć w istnienie sekt i niektóre ich "rytuały" które czasami są naprawdę absurdale i po prostu głupie, bardziej przypominają zabawę zbuntowanych dzieci niż poważną wiarę w "złe siły" itp...

A co do pentagramu - to jedna z moich ulubionych figur geometrycznych :diabelek: Ale na serio - jest świetna, a po kilku minutach treningu można narysować pentagram w niecałą skundę, a później łatwo idzie narysowanie oktagramu i kolejnych +3 katy wielokątów (o takich wypasionych nazwach jak metadekagram (11 kątów) itp. :mrgreen: ) - ot takie moje zboczenie na tym punkcie Szczęśliwy
31-05-2005 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Grig napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Takie historyjki dzieci sobie opowiadają, by sie straszyć wzajemnie ... wiem, bo byłem kiedyś dzieckiem :diabelek:
To zabrzmiało tak, jakbyś wogule nie chciał wierzyć w istnienie sekt i niektóre ich "rytuały" które czasami są naprawdę absurdale i po prostu głupie, bardziej przypominają zabawę zbuntowanych dzieci niż poważną wiarę w "złe siły" itp...
No właśnie, to w większości sztubackie wygłupy kilku kolegów/koleżanek, a nie sekty.

Grig napisał(a):A co do pentagramu - to jedna z moich ulubionych figur geometrycznych :diabelek:
Zgadzam się - pentagram to tylko figura geometryczna i tyle. Nie ma żadnej mocy, bo niby skąd ? Podobnie "woda święcona", to zwykła woda.

Always Look on the Bright Side of Life
31-05-2005 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Zapewniam was że napewno to przeczytałam!! i nie wymyśliłabym sobie bo po co... A kiedy mówiłam o tym Izie to chciałam dowiedzieć sie dlaczego to robią a widze że tu niektórzy mi nie wierzą niedowiarki jedne :mrgreen: Uśmiech Uśmiech
31-05-2005 18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
a przeczytalas to w wiarygodnym zrodle?
31-05-2005 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
ziobro Adama napisał(a):Zgadzam się - pentagram to tylko figura geometryczna i tyle. Nie ma żadnej mocy, bo niby skąd ? Podobnie "woda święcona", to zwykła woda.
Jasne, a odwrócony krzyż to pewnie znak Chrystusa Zmartwychwstałego =D> [-X Przecież walka toczy się na płaszczyżnie duchowej, o której pewnie nic nie wiesz, jako rasowy protestant.

Ef 6: 12 BT
"Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich."

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
31-05-2005 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów