Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagram...
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Bracie futrzaku, a zastanowiłeś się nad tym, kto był masonem i zarazem piastował pierwsze funkcje rządowe w Ameryce?. Nie podpowiem, może sam się doszukasz jakiś analogi. Oczywiście nie wierzę w "teorię spiskową dziejów" jak byś się pytał. Ale warto poszerzać swoją wiedzę w różne kierunki.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
03-06-2005 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
Gepardzik napisał(a):Że niby masoni rządzili w USA i dlatego na fladze jest antychrześcijańska gwiazda?

A to w ogóle jest udowodnione? Bo jakoś nigdy o tym nie słyszałam. Wiele państw ma we fladzie 5 ramienną gwiazdę i to od razu ma oznaczać, że są nastawieni źle na chrześcijaństwo??? Poza tym w większości przypadków nawet nie pomyślano, że 5 ramienna gwiazda może byc czyms negatywnym. Samego symbolu za zły wcale nie uważam. Po prostu gwiazda. A że niektóre narody wybrały ją sobie za swój symbol (ZSRR), nie oznacza wcale, że może mieć jakiś negatwyny wpływ na człowieka!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-06-2005 09:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Coś o rządach masonerii..

http://www.spwb.tg.com.pl/teksty/polski/.../rzady.htm

Masonami byli Prezydenci - G. Washington ... G.R. Ford i in. ( USA), L. Gambetta ... G. Marshall. J. Pershing (USA). Co do samych gwiaddek, czy wolnych skojarzen, to bez przesady - lecz kiedy coś jest ułożone zgodnie z pewnymi wymogami symboli, to taki znak staje się czytelny dla wtajemniczonych.

Pisaliśmy już o symbolach - więc i pierwotne chrześcijaństwo miało swoje tajemne symbole wiary, było to właśnie Credo. Rozpoznawano się po znaku ryby, gr. ichtis - znak ryby jaki często dziś widzimy na samochodach, to Jezus Chrystus Syn Boży Zbawiciel. pierwsze litery tego tytułu to właśnie ichtis.

Jest więcej symboli i znaków w pierwotnym chrześcijaństwie, po których się rozpoznawano.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
04-06-2005 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #64
 
Wojtku, nic nie napisałeś o fladze UE. W jakich "szatańskich i masońskich układach" powstała? A swoją drogą, to polscy oficerowie mają na pagonach pięcioramienne gwiazdki. Czy MON też ukrywa jakieś symbole??

To tak ironicznie, ale skoro nie wyznajesz "spiskowej teorii dziejów", to dlaczego podajesz linki takich stron i próbujesz wyjaśnić różne masońskie spiski? Przecież na tej stronie było napisane, że Templariusz "podobno" wyznawali jakieś tam szatańskie bóstwo! To tylko plotki w stylu "Kodu Leonardo da Vinci". Jeśli nie wyznajesz spiskowej teorii dziejów, to nie podawaj linków do stron, co do których nie jesteś w pełni przekonany.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
05-06-2005 12:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Futrzak napisał(a):Wojtku, nic nie napisałeś o fladze UE. W jakich "szatańskich i masońskich układach" powstała? A swoją drogą, to polscy oficerowie mają na pagonach pięcioramienne gwiazdki. Czy MON też ukrywa jakieś symbole??

To tak ironicznie, ale skoro nie wyznajesz "spiskowej teorii dziejów", to dlaczego podajesz linki takich stron i próbujesz wyjaśnić różne masońskie spiski? .

Jak to co - by nie kopiować i nie zaśmiecać Forum, podaje się linki. Nie jestem expertem w temacie i nie dam Ci odpowiedzi na wszystkie pynania jaki i nie rozwieję rwnież twoich wątpliwości. Ja podałem to minimum, które jest potrzebne do dalszych poszukiwań. Ale to już Twoja; jeśli zechcesz sprawa.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-06-2005 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
Nie chodziło mi o to, że są linki, a nie teksty. To dobrze, że nie zaśmiecasz forum. Ale dlaczego polecasz teksty, które są conajmniej "dziwne", wręcz bardzo "dziwne"? Chyba nie wierzysz w to wszystko, co jest w nich napisane?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
05-06-2005 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Futrzak napisał(a):Nie chodziło mi o to, że są linki, a nie teksty. To dobrze, że nie zaśmiecasz forum. Ale dlaczego polecasz teksty, które są conajmniej "dziwne", wręcz bardzo "dziwne"? Chyba nie wierzysz w to wszystko, co jest w nich napisane?

Więc powiem tak, wymyśl nieco mózgownicę :roll: i wyłap to co wydaje Tobie się realne. Przecież tu jest Forum, do klikania, i rozważania różnej retoryki. Ale jak widzę - coraz gorzej z tym, zresztą za stary jestem na przepychanki słowne. A tematy o niczym mnie nie interesują.

I jeszcze jedno nie muszę się przecież ze wszystkim zggadzać w podanych linkach, ale coś w tym jest, "jak powiedział grzbarz - potrząsając trumną". Nie we wszystko trzeba wierzć. Więc się nie dziw, bo jeszcze kiedyś się naprawdę zdziwisz. :roll: :wink:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-06-2005 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #68
 
Ne rosume.

Wojtek37 napisał(a):wyłap to co wydaje Tobie się realne
Ej, może trochę porządku. Dlaczego traktujesz takie strony wybiórczo? To tak jakbym powiedział sobie, że Ankh ma tajemniczą moc, a heksagram nie ma. Czy dobrze Cię zrozumiałem? W niektóre ByZyDury wierzysz a w inne nie, nie?

Wojtek37 napisał(a):Więc się nie dziw, bo jeszcze kiedyś się naprawdę zdziwisz.
To prośba, groźba, dobra rada, sentencja, ludowe przysłowie czy gra słowna?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
05-06-2005 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
Futrzak napisał(a):Ne To tak jakbym powiedział sobie, że Ankh ma tajemniczą moc, a heksagram nie ma. Czy dobrze Cię zrozumiałem? W niektóre ByZyDury wierzysz a w inne nie, nie?

A gdzie ja napisałem, że wierzę iż te znaki magiczne posiadają jakąś moc?. Wierze jedynie że "mogą" w nich za przyczyną człowieka i demona tkwić jakieś moce.

Jeśli są to nieszkodliwe znaki, to czy założył byś taką koszulkę z behemotem?, czy odwróconym krzyżem?. Ja bym nie założył.

I jeszcze jedno czemu te znaki są zarezerwowane dla sił ciemności - wiesz?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
06-06-2005 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #70
 
Uwaga na koniak ! Są na nim masońskie gwiazdki, bo to masoński trunek !
Uwaga na hotele ! (te z gwiazdkami) To miejsca zgromadzeń masonów !
Wisła Kraków to masoński klub, a jego kibice to masoni ! (albo kiedyś nimi będą )

Always Look on the Bright Side of Life
06-06-2005 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
ziobro Adama napisał(a):Uwaga na koniak ! Są na nim masońskie gwiazdki, bo to masoński trunek !
Uwaga na hotele ! (te z gwiazdkami) To miejsca zgromadzeń masonów !
Wisła Kraków to masoński klub, a jego kibice to masoni ! (albo kiedyś nimi będą )

Naprawdę nie możesz niczym innym zabłysnąć?. Przecież nie o to chodzi.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
06-06-2005 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #72
 
Wojtek37 napisał(a):A gdzie ja napisałem, że wierzę iż te znaki magiczne posiadają jakąś moc?. Wierze jedynie że "mogą" w nich za przyczyną człowieka i demona tkwić jakieś moce.

Podając jakąś stronę, chyba zgadzasz się z treściami w niej zawartymi (chyba, że wyraźnie zaznaczysz, że się nie zgadzasz).
A za przyczyną człowieka i demona złe mocą mogą tkwić w różnych innych rzeczach.

Chodzi mi cały czas o to, że jak sobie narysuję gwiazdkę pięcioramienną, pentagram, heksagram albo jakiś inny -gram, to żadna tajemnicza moc z niego nie wyskoczy.

Koszulki z Behemotem ani z odwróconym krzyżem nie założę nie dlatego, że ma (chociaż tak na prawdę nie ma) ukryte złe moce, ale dlatego, że są to symbole kojarzone z satanizmem a od tego się oddzielam.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
06-06-2005 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Futrzak napisał(a):[quote="Wojtek37"]
Chodzi mi cały czas o to, że jak sobie narysuję gwiazdkę pięcioramienną, pentagram, heksagram albo jakiś inny -gram, to żadna tajemnicza moc z niego nie wyskoczy.

Oczywiście, że nie. Lecz zauważ, że demon może ukrywać się pod wieloma postaciami. Z mojej obserwacji wynika, że osoby, które mają kontakt z takimi "kwiatkami" napewno nie mają żywego kontaktu z Jezusem, lecz raczej wyznają kult demona.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-06-2005 09:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #74
 
Wojtek37 napisał(a):Oczywiście, że nie. Lecz zauważ, że demon może ukrywać się pod wieloma postaciami. Z mojej obserwacji wynika, że osoby, które mają kontakt z takimi "kwiatkami" napewno nie mają żywego kontaktu z Jezusem, lecz raczej wyznają kult demona.
Pytanie: co jest skutkiem, a co przyczyną ? Bo chyba mylisz te dwie rzeczy.

Always Look on the Bright Side of Life
07-06-2005 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
ziobro Adama napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):Oczywiście, że nie. Lecz zauważ, że demon może ukrywać się pod wieloma postaciami. Z mojej obserwacji wynika, że osoby, które mają kontakt z takimi "kwiatkami" napewno nie mają żywego kontaktu z Jezusem, lecz raczej wyznają kult demona.
Pytanie: co jest skutkiem, a co przyczyną ? Bo chyba mylisz te dwie rzeczy.

A to ciekawe, bo mogę podać przykład kiedy co do przyczyny i skutku. Zapewne wiesz , że swastyka to starożytny symbol szczęścia i pomyślności. Hitler wcielając go w swoją ideologoię nadał temu znakowi zupełnie inne znaczenie, więc jak to jest z tym skutkiem i przyczyną?. Hyba nie sądzisz, że ktokolwiek na świecie kojarzy ten znak ze szczęśliwościom.

Zresztą może wyłuszczysz mi, jak to u Ciebie bracie wygląda ta przyczyna i skutek.[/list]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-06-2005 11:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów