Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagram...
Autor Wiadomość
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #106
 
Ks.Marek napisał(a):
/PRAEDATOR napisał(a):świadomość symbolu nawet w wieku lat 20 bywa nikła
Bywa, to fakt. Ale nie norma.

Ja widziałem na czyjejś piersi pantagram, krzyż i młot Thora jednoczesnie. Ja bym powiedział, że świadomość symbolu u tego osobnika była porażająco nikła, a wręcz obrazliwa - jakby dobrze sie postarał, dostałby w twarz od satanisty, chrześcijanina i na koniec od wielkiego, brodatego neopoganina, ganiającego w weekendy z mieczem w dłoni Duży uśmiech

I jakos dosyc często zdarza mi sie ostatnio widziec takie dziwne kombinacje.

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
30-01-2008 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #107
 
/PRAEDATOR napisał(a):jakby dobrze sie postarał, dostałby w twarz od satanisty, chrześcijanina i na koniec od wielkiego, brodatego neopoganina, ganiającego w weekendy z mieczem w dłoni
Kapitalne!!! Niech ktoś da autorowi >>Pomógł<< ode mnie.
A tak na serio: pokolenie Post JPII jest w dużej mierze "wykastrowane" duchowo. Stąd te kombinacje, o których piszesz...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2008 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #108
 
Ks.Marek napisał:
Cytat: To zależy o jakiej grupie wiekowej mowa. Jeśli to 6 SP czy klasy gimnazjum, to z pewnością już świadomosć symbolu jest.

Niestety część dzieci była z podstawowej a część z gimnazjum. Ale czy dzieci z podstawowej wiedziały o znaczeniu symbolu, to tego nikt nie wie poza osobą, która ten symbol umieściła. Czy jak bym nieświadomie siadł na takim krześle z pentagramem, to realnie groziłoby mi opętanie czy niekoniecznie ? Oczywiście nie doszukuję się zła we wszystkich drobiazgach.
31-01-2008 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #109
 
Polonium napisał(a):Czy jak bym nieświadomie siadł na takim krześle z pentagramem, to realnie groziłoby mi opętanie czy niekoniecznie ?
Rence i nogi mnie opadaja :diabelek:

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
31-01-2008 17:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #110
 
Matko... zastanawiam się czy ktoś zamiast Polonium naszego się nie zalogował dziś Szczęśliwy :roll2: :mrgreen: :hahaha:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-01-2008 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #111
 
Annnika napisał(a):Matko... zastanawiam się czy ktoś zamiast Polonium naszego się nie zalogował dziś Szczęśliwy :roll2: :mrgreen: :hahaha:
Kyllyan napisał(a):
Polonium napisał(a):Czy jak bym nieświadomie siadł na takim krześle z pentagramem, to realnie groziłoby mi opętanie czy niekoniecznie ?
Rence i nogi mnie opadaja :diabelek:
Polonium napisał(a):Czy jak bym nieświadomie siadł na takim krześle z pentagramem, to realnie groziłoby mi opętanie czy niekoniecznie ?
Słuchajcie, Seba po prostu antycypuje Prima Aprilis. Znam to z autopsji. Zawsze dawałem się zrobić w balona z okazji Prima Aprilis. Odkąd zacząłem antycypować ten dzień już w styczniu, tak ręką odjął robienie mnie w bambuko.

Co do zaś meritum problemu: mamy kolejny przykład tego, że nie kto inny jak sam człowiek nadaje sens rzeczom, generując w ten oto sposób obiektywne zło, ku uciesze złego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2008 19:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #112
 
/PRAEDATOR napisał(a):Ja widziałem na czyjejś piersi pantagram, krzyż i młot Thora jednoczesnie. Ja bym powiedział, że świadomość symbolu u tego osobnika była porażająco nikła, a wręcz obrazliwa - jakby dobrze sie postarał, dostałby w twarz od satanisty, chrześcijanina i na koniec od wielkiego, brodatego neopoganina, ganiającego w weekendy z mieczem w dłoni Duży uśmiech

I jakos dosyc często zdarza mi sie ostatnio widziec takie dziwne kombinacje.

Czy to był krzyż celtycki? Jak był zorientowany pentagram? Prawdopodobnie widziałeś skina NS. Nie lubię tej chołoty ale zanim zaczniesz krytykować ich za nieznajomość symboliki, radzę doczytać. Te symbole wcale nie muszą się gryźć.
31-01-2008 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #113
 
Cytat:Co do zaś meritum problemu: mamy kolejny przykład tego, że nie kto inny jak sam człowiek nadaje sens rzeczom, generując w ten oto sposób obiektywne zło, ku uciesze złego.

Zadałem tylko pytanie. Nie spodziewałem się takiej reakcji. Poprostu nie powiem,czemu nie lubię pentagramów, bo znowu usłyszę zarzut, że wszędzie szukam złego. Nie szukam wszędzie, ale drobiazgów lekceważyć nie można. Może dzieci nie znają symbolu, może się tylko tak bawią, ale to zła zabawa. A czy jak dzieci rozdają cukierki na Halloween to jest O.K. ?
Też nie jest,bo jest to pogański zwyczaj. Dzieci mogą wszystko odebrać jako świetną zabawę. Tylko,że jak dziecku się nie powie, że pentagram to rzecz zła to zobaczywszy kiedyś ten symbol może uznać go za dobry i co wtedy ?
31-01-2008 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #114
 
Sebastian, przyjacielu mój forumowy...
Co innego, stwierdzić, że coś jest złe - ja to robisz w powyższym poście, czym innym zaś jest uznać, że mój kontakt z tym złem (i to w postaci siadania na rzeczonym stołku) może przyczynić się do czegoś złego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2008 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #115
 
Cytat:czym innym zaś jest uznać, że mój kontakt z tym złem (i to w postaci siadania na rzeczonym stołku) może przyczynić się do czegoś złego

Nie twierdzę,że może. Nawet nie musi. Chodziło mi o rozwianie wątpliwości,a tu już aferę na cały wątek zauważyłem, że Polonium tak twierdzi, że robi żarty. Tymczasem tylko zapytałem. Każdy zna zasadę: Kto pyta, nie błądzi.
31-01-2008 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #116
 
Polonium napisał(a):Kto pyta, nie błądzi.
I wiele odpowiedzi otrzymuje :mrgreen:

Pytanie twoje było po prostu śmieszne. I to trzeba przyjąć. Nie w duchu kpiny, lecz po prostu, dozy dobrego humoru. A pytanie zasadniczo można było inaczej sformułować...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2008 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #117
 
CarnivalKing napisał(a):
/PRAEDATOR napisał(a):Ja widziałem na czyjejś piersi pantagram, krzyż i młot Thora jednoczesnie. Ja bym powiedział, że świadomość symbolu u tego osobnika była porażająco nikła, a wręcz obrazliwa - jakby dobrze sie postarał, dostałby w twarz od satanisty, chrześcijanina i na koniec od wielkiego, brodatego neopoganina, ganiającego w weekendy z mieczem w dłoni Duży uśmiech

I jakos dosyc często zdarza mi sie ostatnio widziec takie dziwne kombinacje.

Czy to był krzyż celtycki? Jak był zorientowany pentagram? Prawdopodobnie widziałeś skina NS. Nie lubię tej chołoty ale zanim zaczniesz krytykować ich za nieznajomość symboliki, radzę doczytać. Te symbole wcale nie muszą się gryźć.

Nie, to nie był krzyż celtycki - tak się składa, że umiem odróżnić. Pentagram był pentagramem, a młotek młotkiem. Chłopak, który miał to na szyi także nie był skinem.

A dzień był piękny, na niebie świecił księżyc, po drodze widziałem skinów rysujących sobie pisanki na czachach, mnisi buddyjscy na Starówce w Olsztynie sprzedawali precelki z bananów, a taki mały świstak z pejsami im to wszystko zawijał w sreberka.

PozdrowieniaDuży uśmiech

A co do Poloniusa.....kolego, na TWOIM miejscu, to ja bym na to krzesełko NIE SIADAŁ.


[-X

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
07-02-2008 04:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #118
 
Temat mnie zaciekawił. Pentagram zły bo symbol satanistów. Jednak to, że oni wzieli go jako swój symbol jest śmiechu warte. Pentagram ochrona,lad,porządek,równowaga. Od kiedy sataniści zaczeli go stosować to wszyscy u zuoooooooooooooooo. Śmiechu warte tra la lala lala la.
29-10-2008 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #119
 
W moim starym gimnazjum zeszyty od religii i tablica na religii, a także ławki, krzesła i ściany pełne były pentagramów ;P

Nie bój si? nieznanego.
29-10-2008 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #120
 
Glowa napisał(a):W moim starym gimnazjum zeszyty od religii i tablica na religii, a także ławki, krzesła i ściany pełne były pentagramów ;P

Jeśli prawdą jest to co piszesz o tych pentagramach, to prawdopodobnie macie w szkole problem satanizmu. Nie wykluczam, że mogą być tam i przypadki opętań.

Opętanie to taki stan, którego nie może wyleczyć psychiatra i trzeba zasięgnąć porad księdza egzorcysty. Opętany przejawia nienawiść do rzeczy świętych i miejsc świętych oraz chorobliwie i z uporem unika tych miejsc bojąc się tam wejść. Takie objawy mogą sugerować tylko opętanie.
12-11-2008 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów