Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seksualność samotnych
Autor Wiadomość
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Stahs napisał(a):... co do osób niepełnosprawnych, tych którzy mogą, to słyszałem kiedyś o swoistych agencjach towarzyskich oferujących wiadome usługi dla takich właśnie osób. ...
Stahs, zastanów się zanim coś napiszesz. Osoba niepełnosprawna jest szczególnie wrażliwa na tego rodzaju dywagacje. Nie mierz wszystkich ludzi jedną miarą. Dla osób samotnych (niekoniecznie sprawnych fizycznie) seks nie musi być najważniejszym problemem. Jedni są samotni z wyboru, inni z konieczności. Z reguły samotność dotyczy osób w poważniejszym wieku, a tu emocje już nie odgrywają decydującej roli.
Należy też pamiętać, że kobieta, jako inny "gatunek człowieka" :wink: ma odmienne podejście do seksu niż mężczyzna. W dodatku biologicznie jest lepiej przystosowana do życia i łatwiej znosi samotność.

O seksie osób konsekrowanych nie będę się wypowiadał, bo nie mam o tym żadnego pojęcia. Nie interesują mnie różne plotki, komentarze, publikacje w tej sprawie, a na dodatek nie jestem ciekawy tych intymności.

Dodam na zakończenie, że seks jest sprawą intymną i tak powinno pozostać. Niestety współczesne mass media (a internet w szczególności) czynią wiele zła odzierając człowieka z poczucia wstydu. Dziś biblijny wąż kusi szczególnie agresywnie, ale należy pamiętać jak kończy się łamanie boskich przykazań.
27-04-2009 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Osoba wolna, niepełnosprawna itd żyć może we wstrzemięźliwości. A jeśli mogą zawrzeć związek sakramentalny,niech pobierają się. Są pary, gdzie obie osoby są na wózku i pobierają się. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Nie słyszałam o takich agencjach. :diabelek: a jako niepełnosprawna powinnam być najlepiej zorientowana hehehehe

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-04-2009 14:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:Stahs, zastanów się zanim coś napiszesz. Osoba niepełnosprawna jest szczególnie wrażliwa na tego rodzaju dywagacje. Nie mierz wszystkich ludzi jedną miarą

Co to ma do rzeczy? Czy ja tą agencję sobie wymyśliłem? Jak masz pretensję to idź z nimi do autorów tego typu pomysłów.

Cytat:Nie słyszałam o takich agencjach.

http://wyborcza.pl/1,86749,3573427.html

Cytat:Dodam na zakończenie, że seks jest sprawą intymną i tak powinno pozostać. Niestety współczesne mass media (a internet w szczególności) czynią wiele zła odzierając człowieka z poczucia wstydu.

Najlepiej w ogóle nie mówić że coś takiego jak seks w ogóle istnieje - to co mówił ojciec Knotz że katolicy mogą się kochać przy zapalonym świetle. Tego typu sprawy wychodzą z niewiedzy z tego że się o tym nie mówi.
27-04-2009 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Stahs napisał(a):http://wyborcza.pl/1,86749,3573427.html
Niektórzy to postradali zmysły.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-04-2009 00:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Stahs napisał(a):Najlepiej w ogóle nie mówić że coś takiego jak seks w ogóle istnieje - to co mówił ojciec Knotz że katolicy mogą się kochać przy zapalonym świetle. Tego typu sprawy wychodzą z niewiedzy z tego że się o tym nie mówi.
Chyba chodzi też o to,ze nie wiadomo, jak zacząć rozmowę.

Materia jest delikatna i wywołuje kontrowersje.

Zresztą niekiedy taka rozmowa moze spowodować , zwyczajnie, podniecenie...to ludzie się trzymają z daleka od tematu.
Przyznaję,ze sama nie wiem, jak pisać na ten temat.

[ Dodano: Wto 28 Kwi, 2009 13:01 ]
Stahs napisał(a):Cytat:
Nie słyszałam o takich agencjach.


http://wyborcza.pl/1,86749,3573427.html
Nie czytałam, co jest pod linkiem,lecz słyszałam o takich pomysłach. za granicą miał być czy już był opracowany program, osoby by się miały nazywać "seksualnymi asystentami niepełnosprawnych. Na pewnym forum poruszono sprawę... i przyznaję, były głosy,ze to dobra myśl. Osobiście top bym wolała jednak,zeby niepelnosprawni nie musieli nikogo wynajmować, lecz aby byli traktowani na równi z pełnosprawnymi. I w taki sam sposób nawiązywali swoje znajomości...

[Obrazek: mysz4.gif]
28-04-2009 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Tutaj nie chodzi o dobro niepełnosprawnych, tylko chęć zarobienia na tych co mogą być bardzo zdesperowani.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-04-2009 15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Rachel napisał(a):Tutaj nie chodzi o dobro niepełnosprawnych, tylko chęć zarobienia na tych co mogą być bardzo zdesperowani.

Masz rację, Rachel. Ja też tak myślę.
28-04-2009 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Nie mniej wybór wciąż należy do nich.
28-04-2009 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Stahs napisał(a):Nie mniej wybór wciąż należy do nich.
Wybór zawsze należy do nas. Tylko chodzi o to, że szuka się wzbogacenia w tak nikczemny sposób.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-04-2009 18:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Rachel napisał(a):Tylko chodzi o to, że szuka się wzbogacenia w tak nikczemny sposób.

Wiesz, to i tak nic nie zmienia. Gdyby byli pełnosprawni mają możliwość tradycyjnej prostytucji.
28-04-2009 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów