Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księża lekceważą wiernych - Instytut Statystyki Kościoła Kat
Autor Wiadomość
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Myszkunia napisał(a):czy w naszym kraju jest się w ogóle z czego cieszyć?
Bo tak to widać...
Może napiszesz coś "wesołego" w temacie,który raczej jest poważny ... jak każda statystyka.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
05-05-2009 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
nordlys napisał(a):
Myszkunia napisał(a):czy w naszym kraju jest się w ogóle z czego cieszyć?
Bo tak to widać...
Może napiszesz coś "wesołego" w temacie,który raczej jest poważny ... jak każda statystyka.
Pisałam już swoje zdanie.
Nie ma sensu bronić księży, nie ma sensu ich oskarżać.
Podałam przykład księdza, który został wydalony z parafii, bo mial dziecko..jest to zdecydowanie zły przykład.
Inny zły przykład: młody ksiądz ( druga parafia to była jego) kumplował się z takim chłopakiem ze szkoły, w której uczył. Stali na przerwach i komentowali biusty dziewczyn. Kiedyś nawet zgłosiłam proboszczowi,ze różne słuchy chodzą o jego wikariuszu. Powiedział, ze, jak ktoś chce , to niech sam mu zgłosi. Wiedziałam,zę nikt tego nie zrobi ( bali się czy co?) , ale z drugiej strony proboszcz miał rację,że, zamiat plotkować, mogli podjąć działania jakieś.

Ale przecież są też przykłady dobre.

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2009 13:32 ]
Helmutt napisał(a):Pewnie, że jest. Ja tam się cieszę z drobiazgów.
Bardzo pozytywna cecha. Chciałabym ją mieć Uśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
05-05-2009 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
Myszkunia napisał(a):Bardzo pozytywna cecha. Chciałabym ją mieć
To na co czekać. Zacznij ćwiczyć. Im szybciej zaczniesz... "ćwiczenie czyni mistrza"
też kiedyś byłam na początku
:wink:

A w temacie:
rozumiem przełożonych księży-przy ciężkich oskarżeniach trzeba mieć niezbite dowody, a nie "gruszki na wierzbie". Jednak, czy w naszym skorumpowanym społeczeństwie liczni obywatele chcą narazić się na gniew środowiska, w którym żyją, za tzw. donosicielstwo :?: W końcu "doniesienie" samo w sobie urosło w Polsce do rangi zła i "nietykalnej świętej krowy". Miną pokolenia nim to się odmieni.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
05-05-2009 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Szukam raportu ISKK i nie mogę znaleźć. Mordimmer zapodał link z Der Dziennika, a to już interpretacja...
Coby nie było, żem stronniczy, czy obłudny: idealnie, to nawet w "Erze" nie ma.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-05-2009 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Może cenzura zadziałała???? :twisted:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
10-05-2009 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:Szukam raportu ISKK i nie mogę znaleźć
Cytat:Może cenzura zadziałała????
... cóż - tak to jest, gdy wszechobecna polityka staje się priorytetem... nawet, jeśli to tylko jest polityka medialna... ciekawe, czy szef ISKK lub jakiś pomniejszy kierownik tamże się ostatnio nie zmienił :roll:
Ks.Marek napisał(a):idealnie, to nawet w "Erze" nie ma
O tak - szczera prawda... w tym to zakresie szczególnie pozdrawiam ks.Darka z polskiej parafii w New Britain, Connecticut, USA... to jasny przykład na prawdę, iż pryncypialność może iść w parze ze zrozumieniem i zwykłą, ludzką życzliwością... mam nadzieję, że tacy kapłani to nie tylko w "Erze" Pomysł

A swoją drogą - dlaczego polscy księża w USA są jakby jacyś inni... choroba jakaś, czy co :?: Duży uśmiech

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-06-2009 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Mordimer_Madder napisał(a):A swoją drogą - dlaczego polscy księża w USA są jakby jacyś inni... choroba jakaś, czy co :?: Duży uśmiech
Kwestia "rynku dusz". W POlsce KK praktycznie nie ma konkurencji to raz, władze czują respekt przed duchownymi to dwa - no i zbyt czesto jest tak, że "pleban na zagrodzie - równy wojewodzie".
W Stanach mamy kościołów mnóstwo, no i po wielkim skandalu pedofilskim tez się bardziej patrzy KK na ręce....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-06-2009 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
... bo chyba nie ma to żadnego znaczenia, że przykładowo w samym New Britain jest do wyboru i koloru aż 61 kościołów a dodam, że to wszystko na 71.254 mieszkańców, czyli coś jakby dla porównania Pabianice, Gniezno, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrów Wielkopolski, Piła, Siemianowice Śląskie, Stargard Szczeciński czy wreszcie Suwałki :roll:
To oczywiście przykład pierwszy z brzegu i nie ma zastosowania do wspomnianego ks.Darka :!:

edit: kiedy pisałem ten post - postu Helmutta powyżej nie widziałem :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-06-2009 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ksiądz to człowiek, i nie bardzo rozumiem o co wam chodzi, każdy z nas ma inny charakter i tak samo ksieża, jeden wesoły, drugi maruda, kolejny dziwak, jeden skory do rozmów z ludźmi a inny zamyka się w sobie, jestem tylko za zniesieniem celibatu, po jaki kij? nie obrażając nikogo, ale ktoś kto nie posiada rodziny, problemów życia codziennego z biegiem czasu dziwaczeje, tak jak wszystkie stare panny i starzy kawalerowie;p;p
16-06-2009 06:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Daniela napisał(a):kto nie posiada rodziny, problemów życia codziennego z biegiem czasu dziwaczeje, tak jak wszystkie stare panny i starzy kawalerowie;p;p
Subiektywne 8)

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-06-2009 09:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #41
 
Daniela, nom. niejednokrotnie dzięki środowisku które go otacza i na siłę robi z niego dziewaka, bo nie założył rodziny - nie każdy jest na tyle asertywny by presja otoczenia/rodziny nie zrobiła faktycznie z niego dziwaka

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
17-06-2009 08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Daniela napisał(a):nie obrażając nikogo, ale ktoś kto nie posiada rodziny, problemów życia codziennego z biegiem czasu dziwaczeje, tak jak wszystkie stare panny i starzy kawalerowie;p;p
Dlaczego tak myślisz? Czy masz na to przykłady?
Uważam,ze czlowiek może zdziwaczeć i w samotnosci i "w towarzystwie"...
Tak jak napisała Spioh, zależy to w dużej mierze od środowiska, w którym sie żyje...

[Obrazek: mysz4.gif]
18-06-2009 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów