Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księża lekceważą wiernych - Instytut Statystyki Kościoła Kat
Autor Wiadomość
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Mordimer_Madder napisał(a):A może przyzczyna tkwi w czymś zupełnie innym...
Np. we wkładaniu wszystkich księży do jednego wora ?

Bo jak jedna czarna owca znajdzie się w stadzie, nie oznacza to, że stado składa się wyłacznie z czarnych owiec. 8)

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
01-05-2009 01:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
To prawda, że księża są wyrywani z korzeniami ze swoich środowisk i na pewno jest to dla nich przeżycie, ale na tym polega błogosławione posłuszeństwo Kościołowi, myślę, że z pożytkiem dla wiernych.
01-05-2009 02:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
aga napisał(a):To prawda, że księża są wyrywani z korzeniami ze swoich środowisk i na pewno jest to dla nich przeżycie, ale na tym polega błogosławione posłuszeństwo Kościołowi, myślę, że z pożytkiem dla wiernych.
I to ma być usprawiedliwienie negatywnych postaw tych, którzy co najwyżej zasłużyli na tytuł "urzędnika pana B." a księżmi sensu stricto nigdy nie byli i nie będą... nikt nikogo nie zmusza /chyba/ do bycia kapłanem, ale to chyba jakieś zobowiązanie, forma służby bliźnim, służenie przykładem w wierze i życiu doczesnym... przynajmniej tak mi się zawsze wydawało :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
01-05-2009 09:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Kto powiedział, że usprawiedliwienie :?:
Nie pozwolę Tobie Mordimer_Madder wyrażać się w podobny sposób na temat księży. Czy Ci się to podoba czy nie mają oni ważne święcenia, które wywierają niezatarte piętno i nikt nie ma prawa wypowiadać się na temat tego, czy zasługują, czy nie zasługują na to, by być Kapłanami Chrystusa, a więc odbierać godności, którą nadał im sam Chrystus. Zatem ksiądz wyświęcony był, jest i będzie na wieki księdzem.
01-05-2009 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Helmutt napisał(a):To chyba nie jest tak jak mówisz.
Spytaj w swojej parafii.

[ Dodano: Pią 01 Maj, 2009 14:20 ]
Mordimer_Madder napisał(a):księżmi sensu stricto nigdy nie byli i nie będą
są...

[Obrazek: mysz4.gif]
01-05-2009 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:mają oni ważne święcenia, które wywierają niezatarte piętno
... najwyraźniej nie na wszystkich - tak przynajmniej wynika z badań samego KK, na które się powołałem. Zatem jeśli są jakieś uwagi - to nie do mnie proszę...

Oto właściwy adres -> http://www.iskk.ecclesia.org.pl/

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
01-05-2009 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
nordlys napisał(a):
Mordimer_Madder napisał(a):A może przyzczyna tkwi w czymś zupełnie innym...
Np. we wkładaniu wszystkich księży do jednego wora ?

Bo jak jedna czarna owca znajdzie się w stadzie, nie oznacza to, że stado składa się wyłacznie z czarnych owiec. 8)
zgadza się... niektórzy patrzą tylko na czarną owcę ... :?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
03-05-2009 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Może i tak - ale najwyraźniej jest na co patrzeć.... jak najbardziej popieram twierdzenie, że nie należy obejmować wszystkich jednym mianownikiem, lecz gdzie jest to sito, które powinno oddzielić takie plewy i czy sam KK wystarczająco aktywnie działa na niwie samooczyszczenia, skoro "sita" zawodzą :!: :?:

W mojej formacji podejrzani o działania niegodne munduru polskiego policjanta wylatują z hukiem, trzaskiem i w świetle reflektorów na tzw."zbity pysk"... może warto wziąć przykład, by przykładem świecić :roll: /ot kalambur się urodził niezamierzenie/

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-05-2009 14:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Mordimer_Madder napisał(a):Może i tak - ale najwyraźniej jest na co patrzeć.... jak najbardziej popieram twierdzenie, że nie należy obejmować wszystkich jednym mianownikiem, lecz gdzie jest to sito, które powinno oddzielić takie plewy i czy sam KK wystarczająco aktywnie działa na niwie samooczyszczenia, skoro "sita" zawodzą :!: :?:
Takich sit nie ma. A w/w artykuł jest "atakiem na Kościół" :] . Większośc wiernych będzie współczuło księdzu - bo skazany, będą się podnosić głosy, że "KK powinien takie przypadki rozwiązywać sam bez udziału sądów" i tak dalej.
Szkoda, bo większośc księzy to ludzie na miejscu i z powołania - gdyby KK publicznie odciął się od takich "plewów" jak powyżej to byłoy chyba dobrze dla wszystkich.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-05-2009 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Mordimer_Madder napisał(a):sito, które powinno oddzielić takie plewy
... powinno ... :-k

w tej materii wolę już słowo Nazarejczyka: Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: 'Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie'

Mordimer_Madder napisał(a):W mojej formacji podejrzani o działania niegodne munduru polskiego policjanta wylatują z hukiem, trzaskiem i w świetle reflektorów na tzw."zbity pysk"... może warto wziąć przykład, by przykładem świecić
tia... :roll2: jeszcze chwila i uwierzę w niepokalane poczęcie polskiej policji :lol2:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-05-2009 20:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Mordimer_Madder napisał(a):W mojej formacji podejrzani o działania niegodne munduru polskiego policjanta wylatują z hukiem, trzaskiem i w świetle reflektorów na tzw."zbity pysk"
Taaaaa.... jak media nagłośnią sprawę i już naprawdę "musowo" coś z tym zrobić, żeby wyjśc z twarzą... Polska milicja jest głównie po to by "ochraniac polityków kolummny" (jak spiewał Kazik)... Piszę "milicja" bo u nas policji jak dotąd nie ma i nie było.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-05-2009 08:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Mordimer_Madder napisał(a):... jak najbardziej popieram twierdzenie, że nie należy obejmować wszystkich jednym mianownikiem
To czemu stosujesz zasadę "jednego wora" w swoich wypowiedziach? Może odnieś się do konkretnej postaci ( i konkregnego jej działania ), która swym postępowaniem zasłużyła na ocenę reprezentowaną przez Ciebie, a nie uwłaczaj wielu ludziom, którzy z serca i bez jakiejkolwiek zapłaty (często nie słysząc słowa "dziękuję")pomagają potrzebującym.
Mordimer Madder napisał(a):W mojej formacji podejrzani o działania niegodne munduru polskiego policjanta wylatują z hukiem, trzaskiem i w świetle reflektorów na tzw."zbity pysk"... może warto wziąć przykład, by przykładem świecić :roll: /ot kalambur się urodził niezamierzenie/

Mordimer Madder, czy Ty wierzysz w to co piszesz? :!: Czemu więc, policjanci, którzy nie karają mandatami wszystkich kierowców, przekraczajacych szybkość, albo którzy nie wsadzają za kratki mężów i ojców bijących żony i dzieci (z powodu tzw. "małej szkodliwości społecznej")jeszcze pracują w policji? :!:

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
05-05-2009 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Policjant przede wszytskim powienien stac na straży obywateli. Nasza milicja tak jak za PZPR tak i teraz służy za "piesków na posługi" dla naszych "półbogów" z wysoka.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-05-2009 09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Pociągnę offto: czy w naszym kraju jest się w ogóle z czego cieszyć?
Bo tak to widać,ze i księża nie spełniają oczekiwań i policjanci...
I rząd też...

[Obrazek: mysz4.gif]
05-05-2009 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Myszkunia napisał(a):Pociągnę offto: czy w naszym kraju jest się w ogóle z czego cieszyć?
Bo tak to widać,ze i księża nie spełniają oczekiwań i policjanci...
I rząd też...
Pewnie, że jest. Ja tam się cieszę z drobiazgów.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-05-2009 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów