Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arka Przymierza
Autor Wiadomość
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
MOże zacznij czytac Nowy Testament, który jest napisany jaśniej i przyjemniej.

"Kopernik te? by?a kobiet?"
08-04-2005 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
No, ale w NT nie znajdę chyba nic o Arce Przymierza, która mnie teraz interesuje najbardziej. Zresztą ja nie czytam sama Pisma św. , mam tylko to, co ktoś mi podeśle, albo przeczytam na forum.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
08-04-2005 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
To pora zacząć czytać droga Harpoon...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-04-2005 18:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:Kiedyś słyszałem, że Arka może i piorunami nie raziła, ale była "pod napięciem". Tzn. że jak ktoś się jej dotknął, to kopał go prąd (ale nie pioruny). Podobno była zbudowana na podobieństwo kondensatora czy coś koło tego. Dlatego się w niej indukowało napięcie.Z tego też powodu podobno kapłani ją niosący mieli rzekomo używać specjalnych strojów, aby ich prąd nie kopnął. Ludzie wtedy nie znali prądu, więc tylko kapłani mieli do niej dostęp. Gdy ktoś inny chciał by jej dotknąć (nie mający specjalnego ubrania) to raził go prąd. Takie zabezpieczenie przed np. złodziejami.

To, z całym szacunkiem dla piszącego te słowa, chyba jednak nie do końca prawda. Pachnie trochę rewelacjami von Daenikena. Technicznie też niepoprawne. W kondensatorze nic się samo raczej nie zaindukuje. Kondensator można co najwyżej "naładować" do pewnego napięcia. Ale Pismo Święte nic nie mówi na temat Arki Kondensatorów, tylko o Arce Przymierza.

Nie wiem, czy w świetle tego, co wiemy obecnie (znamy cały Stary Testament, cały Nowy Testament i mamy za sobą 2000 lat chrześcijaństwa) sparwa Arki Przymierza jest taka ważna ze względów religijnych. Ze względów historycznych i religioznawczych natomiast, ze wszechmiar jest to ciekawe.

Nie przypisujcie jednak Arce Przymierza własności tajemnych lub magicznych.

Pozdrawiam.

Aha, jest bardzo dobry film ewangelizacyjny o Arce Przymierza. Bardzo pouczający. Nazywa się... Indiana Jones. Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
14-04-2005 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów