Ankieta: Co w wyglądzie kobiety jest dla Ciebie najbardziej istotne?
makijaż
kolor skóry
wzrost
kolor włosów
modny ubiór
dekolt / miniówka
wygląd nie jest aż tak istotny, najważniejsze sącechy charakteru
nie zwracam uwagi na wygląd
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Istota kobiecości dzisiaj ,a 40 lat temu
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #46
 
Prawda jest taka, że na zachodzie do większości kościołów (nie mówiąc już o znanych turystom bazylikach itp.) nie wejdziesz bez zasłoniętych kolan i ramion.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-05-2009 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
omyk napisał(a):Prawda jest taka, że na zachodzie do większości kościołów (nie mówiąc już o znanych turystom bazylikach itp.) nie wejdziesz bez zasłoniętych kolan i ramion.
wszędzie tylko nie w Polsce, niestety. Mało tego Polak w innych krajach to rozumie a jak mu mówisz to samo w Polsce to nie dość, że duże oczy robi to jeszcze oburzony jest.
Poza tym ja zawsze byłam uczona, że może być skromny strój ale włosy i buty muszą być czyste, zadbane oraz "jak Cię widzą tak Cię piszą" więc nawet jak założę teraz minispódniczkę ale nie za krótką to się dziwnie czuję Język tak trochę wyzywająco do np. butów na obcasie
07-05-2009 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
nie wiem czy to w temacie ale fajny link znalazłem: http://www.mezczyzna.org.pl

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
08-05-2009 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
to Ja :) napisał(a):
Acant napisał(a):A przecież nawet najładniejsza miska nie zaspokoi głodu, jeżeli jest pusta.
ten cytat podoba mi się najbardziej Duży uśmiech mogę go wykorzystać? jeśli będzie taka okazja?
Nie wnoszę sprzeciwu do dowolnego wykorzystywania wszelkich moich wypowiedzi na tym forum.
08-05-2009 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Acant napisał(a):
to Ja :) napisał(a):
Acant napisał(a):A przecież nawet najładniejsza miska nie zaspokoi głodu, jeżeli jest pusta.
ten cytat podoba mi się najbardziej Duży uśmiech mogę go wykorzystać? jeśli będzie taka okazja?
Nie wnoszę sprzeciwu do dowolnego wykorzystywania wszelkich moich wypowiedzi na tym forum.
Dziękuję :*
08-05-2009 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
omyk napisał(a):Prawda jest taka, że na zachodzie do większości kościołów (nie mówiąc już o znanych turystom bazylikach itp.) nie wejdziesz bez zasłoniętych kolan i ramion.
Dokładnie. Przy co znaczniejszych kościołach stoi nawet specjalna - nie wiem jak to nazwać - "straż", "ochrona" - i nie wpuszcza ludzi nieodpowiednio ubranyc. Na tym pełnym wolności i liberalnym zachodzie.... Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-05-2009 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #52
 
to zależy jaki zachód macie na myśli - u wieśniaków z wysp brytyjskich możesz wejść nawet nago i z psem na mszę, a co dopiero pozwiedzać Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-05-2009 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #53
 
omyk napisał(a):Prawda jest taka, że na zachodzie do większości kościołów (nie mówiąc już o znanych turystom bazylikach itp.) nie wejdziesz bez zasłoniętych kolan i ramion.
To tylko Twoja "prawda", chyba, że Niemcy, Francja, Austria, Norwegia itd. nie są już "zachodem" :?

Poza tym, skoro uroda nie ma takiego znaczenia, to czemu młode (te "myślące") dziewczyny farbują włosy :?:

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
09-05-2009 02:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #54
 
We Francji obowiązuje zakrywanie kolan i ramion, przynajmniej tam, gdzie ja byłam (byłam w różnych miejscach). We Włoszech również (byłam w wielu kościołach). Prawdę mówiąc nawet, jeśli nie stoi ochrona przy wejściu i nie mówi, żebyś się ubrała, to chyba jest w dobrym smaku zmiana stroju po zejściu z plaży, a przed wejściem do kościoła?
Podróże pokazały mi dobry przykład, jak chodzi o szacunek do miejsca świętego.

Francja, Włochy - nie są już zachodem?

W Hiszpanii co prawda nikt nie pilnował zakrywania ciała, ale tam już to było dla mnie oczywiste. Zresztą nie tylko na zachodzie takim jest.

[ Dodano: Sob 09 Maj, 2009 10:56 ]
Co do farbowania włosów - nie wiem :?: Może zrób ankietę? :|

Ja mogę mówić jedynie za siebie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-05-2009 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Też nie rozumiem po co niewiasty farbują włosy. Po co niszczyć sobie włosy?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-05-2009 15:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #56
 
Ja wiem tylko czemu ja farbuję.
Bo byłam ciekawa, jak wyglądałabym w innym kolorze, bo lubię zmieniać kolor włosów, bo jest to coś nowego, coś ciekawego. Bo... kobieta zmienną jest? Uśmiech

No i po prostu dlatego, że jak się zacznie farbować, to potem są odrosty Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-05-2009 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
omyk napisał(a):kobieta zmienną jest?
Odnośnie tej zmienności bym podyskutowała. Osobiście, od czasu do czasu lubię zmiany. A tak to można zaliczyć mnie do ludzi działających schematycznie. Nie zawsze to jest dobre.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-05-2009 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
bashca napisał(a):Idzie sobie ulicą dziewczyna w prostej sukience, niewiele wyróźniająca się z tłumu. W tym samym tłumie idzie laska z dekoltem prawie do kolan. I gdzie faceci sie lampią??? To jasne :-s
nasunęły mi się takie refleksie na temat tego cytatu: 1) jeśli podana w przykładzie dziewczyna nr 1 ma kobiecość w sobie, ma to "coś" to również będzie zwracać uwagę facetów nawet w spódnicy za kolano i bluzce zapiętej pod samą szyję oraz 2) to, że faceci patrzą się na podaną w przykładzie dziewczynę nr 2 nie oznacza to, że mają do niej szacunek czy też że będą mieć, nieraz na ulicy słyszę jak się o tak ubranej dziewczynie wypowiadają m.in. "niezła du...pa" a więc jest to traktowanie przedmiotowe, sugerujące, że patrzą na tą dziewczynę jako no coś co można użyć w łóżku i tak ta osoba jest przez facetów widziana, natomiast sądzę, że do dziewczyny nr 1 już mają inne podejście, z większym szacunkiem.
09-05-2009 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #59
 
omyk napisał(a):...żebyś się ubrała, to chyba jest w dobrym smaku zmiana stroju po zejściu z plaży, a przed wejściem do kościoła?
Szczerze pisząc, to nie wiem, czy jest w "dobrym smaku" zmiana stroju po zejściu z plaży, a przed wejściem do kościoła. Choć widziałam "damy" przebierające się co chwila na wczasach: na śniadanie, na plażę, na obiad, na podwieczorek, na kolację, na potańcówkę itd... każda kolejna kreacja ciekawsza. ... Tylko po co to ciągłe przebieranie ? :roll: żeby poderwać pana, czy wywołać zazdrość wśród ewentualnych rywalek?
Osobiście, szłam najpierw do kościoła, a potem na plażę, lub cały dzień poświęcałam na zwiedzanie.
Często - nie szłam na plażę, ponieważ, plaży nie było, a ja pracowałam i żyłam jak przeciętny mieszkaniec ... tzw. "zachodu". :mrgreen: ... zresztą teraz też to robię, a na plaży tutaj byłam 2 tyg. temu (pierwszy raz odkąd tu jestem, czyli od roku... może latem pomoczę tu stopy Duży uśmiech ) w stroju, w którym równie dobrze mogę chodzić do kościoła. Uśmiech

Zapewne myślałaś, omyku, o "bikini"... nigdy nie widziałam w kościele tak ubranych kobiet, dlatego nie widzę sensu zadawania takich pytań, jak wyżej.
Swoją drogą, przed zejściem z plaży na ogół ludzie ubierają wierzchnie okrycie na strój kąpielowy Szczęśliwy , który może być wystarczający, aby wejść do kościoła.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
12-05-2009 02:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #60
 
nordlys napisał(a):Swoją drogą, przed zejściem z plaży na ogół ludzie ubierają wierzchnie okrycie na strój kąpielowy , który może być wystarczający, aby wejść do kościoła.

To też dużo zależy do mentalności danej kultury. Ja na przykładnie nie pójdę do kościoła z odkrytymi ramionami,tak mnie uczono i tego przestrzegam.. dziwnie też bym sie czuła wstroju kąpielowym, nawet jakby był pod bluzką ... no nie wiem, to chyba kwestia osobista.
Co nie zmienia faktu,że chodzenie do kościoła zakrytymi ramionami w innych krajach mógłby być dziwnie postrzegany..

Bodajże u muzułmanów jest tak, że kobiety muszą modlić się na tyłach świątyni(pochylają się składaja pokłony itp) żeby nie rozpraszać mężczyzn \Duży uśmiech/ co kraj, to obyczaj Duży uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
12-05-2009 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów