Ankieta: Czy nosisz medalik/krzyżyk jako świadectwo swojej wiary
Tak, chce pokazać innym co jest w moim życiu ważne
Tak ,ale jako formę ozdoby
Nie noszę,uważam że to jest mało istotne
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noszenie krzyżyka/medalika, formą ewangelizacji (?)
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Pytanie postawione w ankiecie: Czy nosisz medalik/krzyżyk jako świadectwo swojej wiary jest tendencyjne. Brak w postawionym problemie zapytania typu: Czy nosisz medalik/krzyżyk jako sakramentalium, które ma budować twe życie w łasce.?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-05-2009 00:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzysztof K Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #62
 
Czlowieku. Niech o twej wierze swiadcza zatem uczynki i prawe zycie.

Nie bedziesz musial wtedy pokazywac symbolu swej wiary, bo wszyscy beda widziec kim jestes.

Krzysztof
11-05-2009 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Krzysztof K napisał(a):Nie bedziesz musial wtedy pokazywac symbolu swej wiary, bo wszyscy beda widziec kim jestes
Kto się Mnie zaprze, tego i Ja się zaprę przed Ojcem...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-05-2009 07:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Radosław Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
krzysiek_enoch napisał(a):
Rachel napisał(a):jonasz 33, nie jest to oznaka słabosci , dziwctwa. Szkaplerz się przyjmuje z rąk kapłana i człowiek zobowiązuje się do praktykowania cnót Maryji.
Dostrzegam działanie Boże. Jednak owe przypomnienie jest potrzebne każdemu, szczególnie w chwilach trudnych.
No ale z tego, co piszą, to ten szkaplerz niesie ze sobą jakies magiczne przeslanie zbawienia, dla tych którzy go noszą - to prawda?

Jeśli tak, to nie jest to tylko "przypominacz" o Bogu ale również coś w rodzaju talizmana chroniącego przed potępieniem.


chyba to własnie znalazłem:
Cytat:Kościół związał ze szkaplerzem następujące obietnice:
- kto umrze odziany szkaplerzem świętym nie zazna ognia piekielnego
- noszący(a) szkaplerz jako czciciel(ka) Matki Bożej zapewnia sobie Jej opiekę co do duszy i ciała w tym życiu i szczególną pomoc w godzinie śmierci
- każdy(a), kto pobożnie nosi szkaplerz i zachowuje czystość według stanu, zostanie wybawiony(a) z czyśćca w sobotę po swej śmierci
- ci, którzy przyjęli szkaplerz, są złączeni z zakonem karmelitańskim i mają udział w jego duchowych dobrach za życia i po śmierci, a więc: we Mszach Świętych, Komuniach Świętych, umartwieniach, odpustach, modlitwach, postach, itp.
Rachel w odpowiedzi na twoje pytanie dotyczące szkaplerza wiary w obietnice nie da się wstrzyknąć w organizm człowieka wiara jest darem od Boga,najpiękniejszym darem od Boga i tą właśnie wiarę trzeba uprosić u Boga jako wielką łaskę bo przecież szkaplerz ma nas chronić nie przed nami samymi lecz przed niewidzialnym wrogiem naszego zbawienia.Nie trać nadziei w tą największą łaskę od Boga lecz módl się i czuwaj pozdrawiam serdecznie :aniol:

Radek
11-05-2009 08:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #65
 
Cytat:1. Jezus mowil do faryzeuszy i nas to nie dotyczy.
skąd taki wniosek?

Cytat:2. Wolno sie afiszowac ze swoja wiara, jezeli ma sie czyste intencje.
afiszować się = ewangelizować?
czy afiszować się = obnosić się z czymś? (i jeśli to drugie to co oznaczają wg ciebie szyste intencje takiego afiszowania się?)

Cytat:Jezus mogl sobie zatem mowic co mu sie podobalo, bo my i tak wiemy lepiej...
uważasz, że wiesz lepiej? khm... teoretycznie każdy ma prawo do swojego zdania :wink:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-05-2009 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Radosław Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
W odpowiedzi na pytanie dotyczące szkaplerza pragną bym podkreślić że wiary nie da się wstrzyknąć w organizm człowieka lecz trzeba ją wyprosić wytrwałą modlitwą. Szkaplerz został nam podarowany z nieba przez Maryję nie jako talizman czy coś co ma nam przynosić szczęście lecz jako skuteczna ochrona przed niewidzialnym wrogiem naszego zbawienia którego można jedynie zwalczyć modlitwą i czuwaniem byśmy nie ulegli pokusie jak powiedział Pan Jezus. :aniol:

Radek
11-05-2009 09:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Krzysztof K napisał(a):1. Jezus mowil do faryzeuszy i nas to nie dotyczy
Dotyczy, jednak zawsze w interpretacji Pisma sw. bierze się pod uwagę warunki zewnętrzne, w jakich było Słowo mówione, aby lepiej je pojąć.
Jezusowi w tym fragmencie wyraźnie chodziło o pierwszeństwo wewnetrznych pobudek człowieka nad zewnętrznymi ( faryzeusze nie modlili się z potrzeby serca, ale po to, by ich ludzie widzieli).

[ Dodano: Pon 11 Maj, 2009 10:04 ]
Krzysztof K napisał(a):2. Wolno sie afiszowac ze swoja wiara, jezeli ma sie czyste intencje.
Afiszowanie. Jak to rozumiesz?
Owszem, wolno pokazywać swą wiarę . Takie coś nosi miano ewngelizacja Duży uśmiech

[ Dodano: Pon 11 Maj, 2009 10:06 ]
Krzysztof K napisał(a):4. Mozna sie afiszowac, gdy jest sie wsrod swoich
Łatwiej jest okazywać to, w co się wierzy, kiedy się jest wśród ludzi o podobnych poglądach.
Stąd zebrania (msze oraz nabożeństwa) w kościołach, stąd np. zbory...

[Obrazek: mysz4.gif]
11-05-2009 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Radosław, nigdzie nie napisałam, że samo noszenie szkalperza sprawia że człowiek automatycznie staje się święty. Przyjełam szkaplerz jako osoba wierząca.
Bóg wzbudził łaskę o której wspominasz. On kierował mnie od początku
umacniał abym nie oddaliła się od Niego. I dalej to czyni.
A szkaplerz jest oznaką owej wierności Jemu. I nie raz spoglądają na niego, przypominam sobie Komu zawierzyłam. Nie nosi się czegoś dla samego noszenia.
Tak samo jak niektórzy noszą w prtfelu zdjęcie żony/ męża, dzieci itd

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-05-2009 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dobrowolka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
jestem w takim miejscu na ziemi gdzie 93 % ludzi wyznaje islam.
Pracuje wsrod mlodziey, w centrum mlodzieowym i mimo, ze prowadza go salezjanie- nie mozemy mowic o Bogu. Nie powinnismy nawet nosic krzyzkow....
Tu znamienne sa slowa " po owocach pozanaja , zescie moimi uczniami"... najlepsza ewangelizacja jest po prostu przyklad.... Uśmiech
mozna obwiesic sie krzyzami... medalikami.... i co z tego?

"By? radosnym, czyni? dobro i wróblom pozwoli? ?wierka?-to najlepsza filozofia"?w.Jan Bosco
26-05-2009 08:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
dobrowolka napisał(a):jestem w takim miejscu na ziemi gdzie 93 % ludzi wyznaje islam.
Pracuje wsrod mlodziey, w centrum mlodzieowym i mimo, ze prowadza go salezjanie- nie mozemy mowic o Bogu. Nie powinnismy nawet nosic krzyzkow....
Tu znamienne sa slowa " po owocach pozanaja , zescie moimi uczniami"... najlepsza ewangelizacja jest po prostu przyklad.... Uśmiech
mozna obwiesic sie krzyzami... medalikami.... i co z tego?
=D>
Świetne świadectwo.
Chętnie bym poczytała coś o Twojej pracy( może w innym temacie coś napiszesz) . Kiedyś byłam związana z ruchem salezjańskim.

[Obrazek: mysz4.gif]
29-05-2009 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga777 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #71
 
Mój syn był na wycieczce w Egipcie i spotkał się z autentyczną symptią miejscowych ludzi, gdy zobaczyli, że nosi medalik z wizerunkiem Matki Boskiej.Poiedzieli mu, że nie lubią laików a chcrześcijan tak.
30-05-2009 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
http://archiwum.radiopodlasie.pl/?p=398

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-06-2009 11:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #73
 
Ja noszę Cudowny Medalik z napisem. Czuję się z nim szczególnie związana, ponieważ otrzymała go od Maryi w roku 1830 moja imienniczka św. Katarzyna Labouré.
Przeczytałam całą dyskusję i zastanawiałam się jakie jest moje zdanie na ten temat. Zmieniło je przeczytanie książki "Partia Komunistyczna wobec przejawów wiary katolickiej w swoich szeregach" autor:ks. Dariusz Śmierzchalski-Wachocz. Ludzie za komuny musieli walczyć o religię w szkołach, wierzący pracownicy szpitali, szkół, wojska walczyli o krzyże, medaliki, święte obrazy na szyjach i ścianach sowich domów. A dziś ja w wolnej Polsce mogę to robić (jeszcze tego nie zabraniaą jak w Hiszpanii, Francji :evil: ) dlatego z dumą będę nosiła mój Medalik. :mrgreen:
A poza tym na rekolekcjach ksiądz nam tłumaczył, że jest to ważne w przypadku wypadku samochodowego itp., w pobliżu może znaleźć się jakiś ksiądz (a Ci najczęściej mają zawsze przy sobie święte oleje do sakramentu chorych ), gdy będziemy w niebezpieczeństwie śmierci dobrze mieć przy sobie co pokarze że Wierzymy w Jezusa Chrystusa i dzięki temu otrzymamy Sakrament Namaszczenia Chorych. :mrgreen:
19-06-2009 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawel1800 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #74
 
Ja mam taki pytanko. Czy ten krzyżyk, który jest w tym linku jest krzyżykiem katolickim??? Mam te wątpliwości, ponieważ na samym dole krzyżyka widniej czaszka. Ja się pierwszy raz spotkałem z czymś takim więc prosze o pomoc bo kupiłem go ale dopiero teraz to zauważyłem.
Aby zobaczyć ta czaszkę trzeba nacisnąć na obrazek i wtedy sie on powiększy.

[Obrazek: wisiorek+krzyzyk+ze+srebra.html]

[ Dodano: Pon 20 Lip, 2009 19:00 ]
http://www.bursztyn-akra.pl/p/pl/wk-02/w...rebra.html
20-07-2009 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #75
 
śmiem twierdzić że owa czaszka symbolizuje zwycięstwo Jezusa nad śmiercią.
20-07-2009 19:09
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów