Ankieta: Czy nosisz medalik/krzyżyk jako świadectwo swojej wiary
Tak, chce pokazać innym co jest w moim życiu ważne
Tak ,ale jako formę ozdoby
Nie noszę,uważam że to jest mało istotne
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noszenie krzyżyka/medalika, formą ewangelizacji (?)
Autor Wiadomość
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #106
 
Rachel napisał(a):Nie trzeba przyjmować masowo, jest opcja przyjęcia indywidualnie.
Akurat wtedy tak się złożyło, że nie było wyjścia i masowo trzeba byłą przyjąć.

Rachel napisał(a):Bo przyjąć to pestka, noszenie to nie lada wyczyn.
Otóż to. Muszę kupić sobie rzemyk do tego mojego krzyżyka i będę nosić. To znaczy mam taką nadzieję. Żeby dawać świadectwo.

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
29-08-2009 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #107
 
A ja nosze mały, srebrny krucyfiks. Dlaczego? Głównie dlatego, że jest to prezent od pewnej osoby (która chciała bym go nosił).
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
30-08-2009 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #108
 
Żadna z opcji tej ankiety mi nie pasi Oczko
no bo noszę krucyfiks, który mi włozył na szyję ks Biskup w czasie bierzmowania. Ani nie jest to ozdoba, ani swiadectwo, bo - po pierwsze - nikt tego nie widzi, a poza tym ładne to było w momencie bierzmowania. Po paru latach srebro zlazło i zostało to co pod spodem. Takie zielono czarne Oczko Poza tem wisi ten krzyzyk na solidnym sznurku, na którym nawiązane mam dziesięć węzłów, aby w razie czego mógł mi słuzyc za różaniec Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
31-08-2009 15:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #109
 
Kyllyan napisał(a):Poza tem wisi ten krzyzyk na solidnym sznurku, na którym nawiązane mam dziesięć węzłów, aby w razie czego mógł mi słuzyc za różaniec Oczko

2 in 1
:lol2:
jakie praktyczne xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
31-08-2009 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tiffany Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #110
 
Ja noszę złoty medalik z MB Bolesną i Jezusem w cierniowej koronie po drugiej stronie. Dostałam go od babci przed jej śmiercią i tego się trzymam :mrgreen:
26-09-2009 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #111
 
Kyllyan napisał(a):Poza tem wisi ten krzyzyk na solidnym sznurku, na którym nawiązane mam dziesięć węzłów, aby w razie czego mógł mi słuzyc za różaniec Oczko
a juz chciałam się zastanawiać, jakie dziesięć ślubów można by było złożyć Bogu... Oczko
ja większośc moich medalików/ krzyżyków mam takich, które pomimo wartości oczywistej, niosą ze sobą także wartość bardziej mentalną, bardziej sentymentalną. Oczko

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
27-09-2009 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #112
 
A ja dostałam dzisiaj krzyż, który będę miała przy sobie na bierzmowaniuOczko Powiesiłam go nad biurkiem i stwierdziłam, ze wygląda to trochę dewocyjnie, bo już wisi tam odznaka KSM, różaniec i obrazek Jezusa Miłosiernego, które dostałam w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Mimo to nie mam zamiaru nic ruszać! Te wszystkie przedmioty mimo, ze to tylko przedmioty, są dla mnie bardzo ważneOczko !
27-09-2009 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #113
 
I bardzo dobrze, BananekUśmiech
uważam,ze sa przedmioty o wartości sentymentalnej, które nam przypominaja coś ważnego. można je mieć , jak najbardziejUśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
27-09-2009 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #114
 
Noszenie medalika, krzyżyka to dla człowieka prawdziwie wierzącego,dawanie świadectwa o przeżywaniu własnego chrześcijaństwa. Jednak dla ludzi, patrzących na nas noszących ten krzyżyk, warzniejsze jest nasze codzienne dźwiganie krzyża. Jedno z drugim jeśli współgra jest prawdziwym dawaniem świadectwa i często prowadzi nawet do nawrócenia. :wink:
28-09-2009 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #115
 
To racja. Warto jednak pamiętać, że te symbole chrześcijaństwa noszone przez wierzących nie są tylko po to, aby inni je widzieli, ale takż po to, aby nas chroniły przed działaniem zła a rzeczywiście to robią, gdy są poświęcone i gdy nosimy je z ufnością w Bożą pomoc modląc sie przy tym o Bożą opiekę to te symbole bardzo pomagają, nawet mogą chronić nas od śmierci, szczególnie tej nagłej, która dla wiernego może przyjść naprawdę w niewłaściwym momencie - gdy znajduje się w stanie grzechu.
Tak więc symbole są ważne i warto coś nosić: krzyżyk, medalik lub szkaplerz i modlić się a odczujemy tą Bożą opiekę, może nawet doświadczyy konkretnej sytuacji, gdy obecność takiego medalika uratuje nas od naprawdę poważnej sytuacji. Nie jedną osobę już takie symbole uratowały, także od śmierci.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-10-2009 11:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #116
 
No jasne krzyżyk Cie chroni :coo: , kawałek metalu choćby nie wiem jak szlachetnego i nie wiem przez kogo poświęconego nie ochroni Cie przed niczym , no chyba że ten krzyżyk ma 1,5m to to wtedy możesz nim się bronić. :aniol:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
02-10-2009 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #117
 
Jonasz33 - mylisz się. Mój Bóg ma taką moc, że nawet Jego własność może mnie chronić.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-10-2009 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #118
 
jonasz 33 napisał(a):No jasne krzyżyk Cie chroni , kawałek metalu choćby nie wiem jak szlachetnego i nie wiem przez kogo poświęconego nie ochroni Cie przed niczym , no chyba że ten krzyżyk ma 1,5m to to wtedy możesz nim się bronić.

Krzyżyk niby mały, metalowy przedmiot ale mający wielką moc.
Jeżeli człowiek jest świadomy jest ze nosi znak zwycięstwa życia nad śmiercią , Boga nad Szatanem to nie ma bata by Bóg takiej osoby nie chronił , no nie ma ! Bóg chroni swoich świadków , tych którzy Go kochają i Mu ufają
Szatan jest świadomy że trudniej mu będzie capnąć osobę która ŚWIADOMIE , nie dla ozdoby, nosi krzyżyk znak miłości Boga oraz znak zwycięstwa, zwycięstwa nad złym

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
02-10-2009 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #119
 
No i oczywiście poświęcone przedmioty chronią nas przed opętanymi Duży uśmiech
02-10-2009 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #120
 
omyk napisał(a):Jonasz33 - mylisz się. Mój Bóg ma taką moc, że nawet Jego własność może mnie chronić.
Właśnie to Bóg ma moc, a nie kawałek metalu czy drzewa, Duży uśmiech

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
02-10-2009 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów