Ankieta: Czy nosisz medalik/krzyżyk jako świadectwo swojej wiary
Tak, chce pokazać innym co jest w moim życiu ważne
Tak ,ale jako formę ozdoby
Nie noszę,uważam że to jest mało istotne
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noszenie krzyżyka/medalika, formą ewangelizacji (?)
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
nordlys napisał(a):Omyku:

[quote="nordlys"]Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym

Ale w tym momencie Bóg mówi o bożkach, które przeciw Niemu tworzymy..

nordlys napisał(a):Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko,

Tu chyba ie chodzi o to, że nie możemy przedstawiać Boga który jest w niebie prędzej chodzi o to, że nie możemy oddawać czci gwiazdom, planetom, ponieważ

"Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym"

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2009 14:41 ]
[quote="alicja"]noszenie tego typu medalików, krzyżyków uważam za osobisty gest, wskazanie w co wierzę.
Ja osobiście noszę krzyżyk jerozolimski, medalik św. Benedykta, oraz medalik szkaplerza karmelitańskiego. Może ktoś zwrócić uwagę, że po co aż tyle naraz? Język
A po to by prosić o orędownictwo za mną św. Benedykta, Matkę Bożą.
Ale to od każdej osoby indywidualnie zależy czy CHCE ZASZPANOWAĆ wielkim krzyżem, czy dyskretnie pod ubraniem nosi krzyżyk, jako symbol, znak zwycięstwa nad śmiercią.

Zgadzam się w 100 % Oczko
Fajne jest to,co później alicja, piszesz,że każde plemię, czy subkultura w jakis sposób pokazuje swoje przekonania... OUśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
05-05-2009 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ja nie noszę ani krzyżyka, ani medalika. Nic nie nosze. Raz, że nie lubię dwa nie uważam tego za świadectwo. Tym bardziej, że zarówno wierzący jak i niewierzący noszą. Poza tym o wierze świadczą czyny a nie to co noszę na szyi Uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
05-05-2009 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
bashca, chciałam zwrócić uwagę, że to nie moje słowa, ale STAREGO TESTAMENTU z KSIĘGI WYJŚCIA. Może da się to jakoś zmienić przez moderatorów.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
05-05-2009 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
nordlys napisał(a):bashca, chciałam zwrócić uwagę, że to nie moje słowa, ale STAREGO TESTAMENTU z KSIĘGI WYJŚCIA.

Spoko nordlys, , wiem,że to jest fragment Pisma ŚwiętegoOczko

Omyk napisał

omyk napisał(a):Nie przypominam sobie jednak, żeby Bóg zakazał tworzenia Swoich własnych podobizn - ale mogę się mylić, jeśli tak jest - podajcie werset...

I ja się zgadzam z Omykiem i moim zdaniem w tym fragmencie który Alicja podałaś jest napisane o tym ,że poza Bogiem nie można mieć cudzego boga, a nie o tym,że Boga nie można przedstawiać za pomocą obrazów.


W naturze człowieka jest coś takiego,że kogoś, tego kochamy chcelibyśmy uwiecznić,malując obrazy,pisząc poematy itd .
I w pewien baaardzo niedoskonały sposób przez wieki powstawało wiele ikon Chrystusa.I moim zdaniem nie jest forma kultu obrazu. Tylko twórczość ludzi, którzy kochają Boga :roll2:

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
05-05-2009 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
tak to jest Słowo z STarego Testamentu..., żydów który w sposób bardzo ortodoksyjnie, czyli radykalnie stosowali w życiu nakazy spisane w ich świętej księdze.
Pan Jezus tez o tym wspominał, co do faryzeuszów.

My żyjemy Nowym Testamentem nie zapominając o Starym. Dawno temu, kiedy ustalałp się nasze Credo i Dogmaty była też herezja mówiąca o Obrazobórstwie.

Uważam, że my jako ludzie nie potrafimy w obecnej dobie obrazu, obyć się bez widzialnego symbolu, obrazu, podobizny Tego i w którego chcemy wierzymy.
Filozofowie dużo mówili o aktach i przedmiotach świadomości. Aby coś zadziało się w naszej świadomości, wnętrzu musimy doświadczyć naszymi zmysłami. A wzrok, słuch i kolejne sa kluczowymi zmysłami pod które podpadają poszczególne przedmioty.
Nie będę dalej przytaczać Antropologii filozoficznej... Język

A Religiologia, in.Religioznawstwo powie że religia jest relację do Boga, Zaistnienie religii jest odpowiedzią człowieka na Boże objawienie A jak człowiek współczesny ma nawiązać relację, skoro nie może zobaczyć Tego Kogoś?
A sama wiara, powinna być wzmacniana przez doświadczenia bliskości.

Podobnie jak relacją między dwojgiem ludzi. Potrzebują poznawać się. bez tego nie ma trwałej przyjaźni, ani miłości.
05-05-2009 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
u mnie w domu nikt nie nosi Krzyżyka...ja też nie miałam.. .ale kiedyś obudziło się we mnie pragnienie (chęć) noszenia Krzyżyka.. Niestety nie miałam takiego w domu.Pewnego dnia tato przyniósł do domu krzyżyk ,znalazł go.Jest prosty..ale za razem ładny.Bardzo dobrze czuje się go nosząc..jest jakby moim świadectwem trochę ...Powiem nawet ,że czasami w chwilach kiedy "umysł śpi" a górę biorą "sprawy niższe" ,to przypomina mi dla kogo żyję i kto dał mi to życie ,w konsekwencji nie zrobiłam wielu rzeczy itp itd. Nie zdejmuje go w ogóle ..chyba ,że idę się umyć.
Moim zdaniem każdy kto nosi krzyżyk powinien brać za to odpowiedzialność ,gdyż eksponując go w pewnym sensie staje się reprezentantem Chrześcijan i nauki naszego Pana.

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
05-05-2009 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
 
Nordlys, no i gdzie tu widzisz cokolwiek o tworzeniu wizerunku Boga?
Cytat:Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!

Zresztą... ten temat już był, ale wsadzę kij w mrowisko, żeby zmusić do myślenia...

Cytat:I uczynisz przebłagalnię ze szczerego złota: długość jej wynosić będzie dwa i pół łokcia, szerokość zaś półtora łokcia; dwa też cheruby wykujesz ze złota. Uczynisz zaś je na obu końcach przebłagalni. Jednego cheruba uczynisz na jednym końcu, a drugiego cheruba na drugim końcu przebłagalni. Uczynisz cheruby na końcach górnych. Cheruby będą miały rozpostarte skrzydła ku górze i zakrywać będą swymi skrzydłami przebłagalnię, twarze zaś będą miały zwrócone jeden ku drugiemu. I ku przebłagalni będą zwrócone twarze cherubów. Umieścisz przebłagalnię na wierzchu arki, w arce zaś złożysz Świadectwo, które dam tobie. Tam będę się spotykał z tobą i sponad przebłagalni i spośród cherubów, które są ponad Arką Świadectwa, będę z tobą rozmawiał o wszystkich nakazach, które dam za twoim pośrednictwem Izraelitom.

Cytat:Wtedy Jozue rozdarł swoje szaty i padł twarzą na ziemię przed Arką Pańską aż do wieczora, on sam i starsi Izraela.

Cytat:Nad wejściem do części najbardziej wewnętrznej i na zewnątrz oraz na ścianach wokoło, wewnątrz i na zewnątrz, były wyobrażenia cherubów i palm, a mianowicie po jednej palmie pomiędzy dwoma cherubami; każdy cherub miał dwie twarze, jedną twarz ludzką, zwróconą w stronę palmy po jednej stronie, i twarz lwa, zwróconą w stronę palmy po drugiej stronie: tak było zrobione na całej świątyni dokoła. Od ziemi aż ponad wejście były umieszczone cheruby oraz palmy, główna budowla miała czworokątny słup przy drzwiach.

Cytat:Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: «Sporządź węża i umieść go na wysokim palu; wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu». Sporządził więc Mojżesz węża miedzianego i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, zostawał przy życiu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-05-2009 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
Mi medalik św Benedykta przypomina, jak to Bóg uratował mi życie... i fakt, że On prze medalik niejednokrotnie zadziałał; i stanowi dla mnie symbol mojego takiego mikro-wyzwania rzuconego Złu, ze będę starała się z nim walczyć. A że czasami ktoś mnie o niego zapyta to zawsze jakiś początek do... głoszenia Boga Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-05-2009 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
omyk napisał(a):Nordlys, no i gdzie tu widzisz cokolwiek o tworzeniu wizerunku Boga?
Cytat:Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Czyli czegokolwiek, co czlowiek może sobie wyobrazić i co ma służyć do oddawania temu przedmiotowi czci.

omyk napisał(a):
Cytat:I uczynisz przebłagalnię ze szczerego złota: długość jej wynosić będzie dwa i pół łokcia, szerokość zaś półtora łokcia; dwa też cheruby wykujesz ze złota. Uczynisz zaś je na obu końcach przebłagalni. Jednego cheruba uczynisz na jednym końcu, a drugiego cheruba na drugim końcu przebłagalni. Uczynisz cheruby na końcach górnych. Cheruby będą miały rozpostarte skrzydła ku górze i zakrywać będą swymi skrzydłami przebłagalnię, twarze zaś będą miały zwrócone jeden ku drugiemu. I ku przebłagalni będą zwrócone twarze cherubów. Umieścisz przebłagalnię na wierzchu arki, w arce zaś złożysz Świadectwo, które dam tobie. Tam będę się spotykał z tobą i sponad przebłagalni i spośród cherubów, które są ponad Arką Świadectwa, będę z tobą rozmawiał o wszystkich nakazach, które dam za twoim pośrednictwem Izraelitom.

Cytat:Wtedy Jozue rozdarł swoje szaty i padł twarzą na ziemię przed Arką Pańską aż do wieczora, on sam i starsi Izraela.

Cytat:Nad wejściem do części najbardziej wewnętrznej i na zewnątrz oraz na ścianach wokoło, wewnątrz i na zewnątrz, były wyobrażenia cherubów i palm, a mianowicie po jednej palmie pomiędzy dwoma cherubami; każdy cherub miał dwie twarze, jedną twarz ludzką, zwróconą w stronę palmy po jednej stronie, i twarz lwa, zwróconą w stronę palmy po drugiej stronie: tak było zrobione na całej świątyni dokoła. Od ziemi aż ponad wejście były umieszczone cheruby oraz palmy, główna budowla miała czworokątny słup przy drzwiach.

Cytat:Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: «Sporządź węża i umieść go na wysokim palu; wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu». Sporządził więc Mojżesz węża miedzianego i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, zostawał przy życiu.
Wydaje mi się, drogi Omyku, że próbujesz sprowadzić słowa Boga do absurdu. A przecież TO ON zakazał czynienia wizerunków i nakazał uczynienie kilku przedmiotów mających zatosowanie w Jego kulcie. TO BÓG wydał ten zakaz a nie jacyś heretycy z dawnych czy bliższych czasów. Temu nie możemy zaprzeczyć.

Pojawia się jednak pytanie dlaczego? Dlaczego raz Bóg zakazuje a potem nakazuje?

Być może chce nauczyć nas posłuszeństwa swemu Słowu? W Nowym Testamencie Chrystus mówi: "Nie każdy kto mówi do mnie Panie wejdzie do Królestwa, a tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego".

Wynika z tego, że można - nawet w dobrej wierze - być nieposłusznym Ojcu.

Proponuję aby każdy wziął swój krzyżyk lub medalik i zastanowił się w swoim sumieniu, czy jest posłuszny Bogu. Zwłaszcza kiedy zwraca się do Niego w modlitwie.

...
Ojcze,
kochamy Cię,
naucz nas być posłusznym Tobie,
Słowo Twoje mieć za ważniejsze od własnego widzimisię,

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
05-05-2009 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
 
Cytat:Wydaje mi się, drogi Omyku, że próbujesz sprowadzić słowa Boga do absurdu. A przecież TO ON zakazał czynienia wizerunków i nakazał uczynienie kilku przedmiotów mających zatosowanie w Jego kulcie. TO BÓG wydał ten zakaz a nie jacyś heretycy z dawnych czy bliższych czasów. Temu nie możemy zaprzeczyć.
Czyż tych kilka przedmiotów nie było wizerunkami? Uśmiech
Czy nie było figury cheruba, węża?
Czy nie było obrazu palmy?

Nie próbuję sprowadzić Słowa Bożego do absurdu. Próbuję ukazać absurd jego błędnej interpretacji.
Bóg zakazuje sporządzania wizerunków stworzeń i oddawania im boskiej czci - czyli bałwochwalstwa. Nie oznacza to jednak tego, że zakazuje sporządzania Swojego własnego wizerunku (a raczej wizerunku naszych o Nim wyobrażeń).

Podobnie już pokłon Jozuego przed Arką (a więc pośrednio też przed figurą cheruba) wskazuje, że można zgodnie z wolą Bożą kłaniać się wizerunkowi stworzenia, jeśli ma się na względzie prawdziwe oddanie czci Bogu Najwyższemu.

Cytat:Dlaczego raz Bóg zakazuje a potem nakazuje?
No i właśnie to miałam na myśli - absurd błędnej interpretacji. Bóg nie przeczy sam Sobie. Jeśli wydaje Ci się, że Bóg sobie przeczy, to zweryfikuj swoją interpretację Jego Słowa.

Lubisz eksperymenty - ja też. Wierzysz, że Bóg prowadzi swój lud - ja też.
Wzięłam w rękę mój krzyżyk, który noszę na szyi, pytając Pana, czy jestem Mu posłuszna nosząc go, czy dobrze czynię. Nie boję sie takich pytań, bo wiem, że Pan jest Prawdą. Pan dał mi pokój serca i przekonanie, że dobrze postępuję, nosząc krzyżyk Uśmiech

Teraz Twoja kolej: zapytaj Pana w szczerości serca, czy dobrze interpretujesz Jego Słowo. Poproś Ducha Świętego o pomoc. Jezus wyjaśnia Swoim uczniom Pisma - jak w drodze do Emaus.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-05-2009 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Trochę się pogubiłem w naszej rozmowie. Ja nie uważam, że Bóg zaprzecza sobie w tych slowach. Miałem wrażenie, że Ty tak uważasz - ale jesli się myliłem to się cieszę Uśmiech

Cytat:Nie próbuję sprowadzić Słowa Bożego do absurdu. Próbuję ukazać absurd jego błędnej interpretacji.
Bóg zakazuje sporządzania wizerunków stworzeń i oddawania im boskiej czci - czyli bałwochwalstwa. Nie oznacza to jednak tego, że zakazuje sporządzania Swojego własnego wizerunku (a raczej wizerunku naszych o Nim wyobrażeń).
W tym przykazaniu Bóg zakazuje sporządzania wizerunków czegokolwiek, "na niebie(!), na ziemi i pod ziemią, i oddawania temu czci.
TO ON dyktuje tu warunki, co można a czego nie.

Nie wiem dlaczego uważasz, że nie zabrania On czynienia wizerunku siebie samego? Ciekawe, że Żydzi posłuszni temu przykazaniu NIGDY nie czynili wizerunków Jahwe. Czy źle rozumieli to przykazanie?

omyk napisał(a):Lubisz eksperymenty - ja też. Wierzysz, że Bóg prowadzi swój lud - ja też.
Wzięłam w rękę mój krzyżyk, który noszę na szyi, pytając Pana, czy jestem Mu posłuszna nosząc go, czy dobrze czynię. Nie boję sie takich pytań, bo wiem, że Pan jest Prawdą. Pan dał mi pokój serca i przekonanie, że dobrze postępuję, nosząc krzyżyk

Teraz Twoja kolej: zapytaj Pana w szczerości serca, czy dobrze interpretujesz Jego Słowo. Poproś Ducha Świętego o pomoc. Jezus wyjaśnia Swoim uczniom Pisma - jak w drodze do Emaus.
Może troche przesadziłem z tym tekstem ale chyba nikomu to nie zaszkodzi Uśmiech

Cieszę się, że postępujesz zgodnie ze swoim sumieniem, bo oznacza to, że jesteś posłusznym Dzieckiem Bożym.
Ja pytam o to Boga często i sumienie nakazuje mi nie czcić jakichkolwiek wizerunków. I też jestem posłuszny sumieniu.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
05-05-2009 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #27
 
Widziałeś kiedyś Boga na niebie? Uśmiech
Jeśli nie, to określenie "na niebie" chyba raczej odnosi się do ptaszka, słoneczka i księżyca tak często przez pogan ubóstwianego.

Cytat:Nie wiem dlaczego uważasz, że nie zabrania On czynienia wizerunku siebie samego? Ciekawe, że Żydzi posłuszni temu przykazaniu NIGDY nie czynili wizerunków Jahwe. Czy źle rozumieli to przykazanie?
Dlaczego tak uważam? Bo nic takiego nie powiedział Uśmiech
Czemu Żydzi tak czynili? Z pobożności i głębokiej czci. Podobnie, jak nie wymawiali Imienia Jahwe, które zacytowałeś Uśmiech
Św. Jan napisał, że Boga nikt nigdy nie widział i dopiero Jezus - Jednorodzony Bóg w łonie Ojca - o Nim zaświadczył. Napisał też, że Jezus powiedział: "Kto widzi Mnie, widzi i Ojca".

Kiedy nowych uczniów pozyskiwano głównie spośród Żydów, wychowani w "bezikonicznej" tradycji neofici nie czuli szczególnego zapotrzebowania na obrazy - było to dla nich dość obce. Jednak kiedy zaczęło przybywać w Kościele chrześcijan nawróconych z pogaństwa, zaczęła się również odzywać potrzeba wizerunku Pana. To nic dziwnego, odmienna kultura - żydowska kultura słowa i symboliki, europejska kultura obrazu i rozmachu. Jako, że uczniowie nie widzieli niczego złego w tworzeniu obrazu Tego, Którego widząc, widzimy Ojca, już w III wieku zaczęto tworzyć w Kościele wizerunki Chrystusa.
Naturalna kolej rzeczy przy okazji wymieszania dwóch - jakże różnych - cywilizacji i kultur.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-05-2009 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Kaukaz napisał(a):A ja słyszałem, że noszenie krzyżyka jest grzechem, tak samo jak publiczna modlitwa o.O Nim się o tym dowiedziałem nosiłem od niedawna spory (chyba) mosiężny krzyżyk. Ale podobno jest napisane w Piśmie Świętym, że to grzech robić tak. Mógłby ktoś mnie odesłać do tematu o tym? Czy możemy prowadzić dyskusję tutaj?
Widzisz, posty od mojego do teraz już poruszyły temat, który chciałeś i wyjaśnienie chyba jest mądre. :wink:

[Obrazek: mysz4.gif]
06-05-2009 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ja noszę szkaplerz [za materiału], i nie raz jak mi się wysunie niechący, jest pytanie : a co to jest?
I się ludziom tłumaczy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-05-2009 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Rachel napisał(a):Ja noszę szkaplerz [za materiału], i nie raz jak mi się wysunie niechący, jest pytanie : a co to jest?
I się ludziom tłumaczy.
a co to jest?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
06-05-2009 23:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów