Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Kaukaz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Lewiatan?
Witam serdecznie Duży uśmiech

Mam dzisiaj takie pytanko: co to/kto to jest lewiatan? Coś tam, coś tam słyszałem o tym, ale w końcu mógłby ktoś mi konkretnie rozjaśnić, o co chodzi? Z tego, co wiem to lewiatan jest fantastycznym smokiem, ale czy chrześcijaństwo uznaje to coś również za inną formę szatana? Jak to w sumie jest? :ks:

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Gloria Patri, et Filio, et Spirituti Sancto, sicut erat in principio, et nunc, et in saeculla sa.

TRÓJCA ?WI?TA M? OPOK?
05-05-2009 12:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
Well, Wikipedia podaje iż:

Cytat:Lewiatan (łac. Leviathan, z hebr. לִוְיָתָן) – mityczne stworzenie, potwór morski, wąż lub smok o kilku głowach.

Wspominany kilkakrotnie w Starym Testamencie, Lewiatan należy do pierwszego kręgu aniołów zwanego Serafami (Serafinami). W różnych miejscach (i różnych przekładach) opisywany jako wąż lub wieloryb. Występuje też w kontekstach, w których może symbolizować zło.

Współcześnie przenośne określenie "lewiatan" oznacza potocznie rzecz ogromną.

Natomiast Biblia wspomina o Lewiatanie chociażby w Księdze Izajasza:

"W ów dzień Pan ukarze swym mieczem
twardym, wielkim i mocnym,
Lewiatana, węża płochliwego,
Lewiatana, węża krętego;
zabije też potwora morskiego"

Przy czym komentarz mówi nam iż Lewiatan stanowi symbol nieprzyjaciół Boga. Ten sam stwór wspomniany jest także u Hioba gdzie u nas został przetłumaczony jako krokodyl.
05-05-2009 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaukaz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Wielkie dzięki za pomoc Uśmiech Pozdrowienia.

Gloria Patri, et Filio, et Spirituti Sancto, sicut erat in principio, et nunc, et in saeculla sa.

TRÓJCA ?WI?TA M? OPOK?
12-05-2009 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów