Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tydzień Wegetarianizmu 2009
Autor Wiadomość
KGV Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Tydzień Wegetarianizmu 2009
[Obrazek: pig.jpg]
Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w akcjach które organizujemy z okazji Międzynarodowego Tygodnia Wegetarianizmu w Krakowie.

13 maja - 19:00 (środa)
Kawiarnia Naukowa ul. Jakuba 29-31
pokaz filmu "Ziemianie", poczęstunek, losowanie bonów do baru Momo.

14, 15, 16 maja - 20:00-22:00
pokazy filmów na Rynku Głównym
(ul. szewska, ul.Floriańska)

17 maja - 18:00 (niedziela)
Marsz Dla Zwierząt
Spotykamy się pod Barbakanem, skąd przejdziemy ulicą Floriańską pod Adasia.

Demonstrację współorganizują ROR SambaKa, Carandiru Squat, Krakowska Viva.

http://www.viva-krakow.prv.pl
http://www.zostanwege.pl
06-05-2009 15:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Cytat:Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w akcjach które organizujemy z okazji Międzynarodowego Tygodnia Wegetarianizmu w Krakowie.
a co to za akcje? marsze zwalczające propagowanie niezdrowego wegetarianizmu?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-05-2009 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Kurczaki szkoda, że mieszkam tak daleko od Krakowa, ale chłopaka wyślę na marsz Duży uśmiech
Nie przesadzajmy wegetarianizm nie jest taki zły :krzywy:

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
06-05-2009 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
no jednak jest ..w mięsie zwierząt są aminokwasy których organizm sam nie wytworzy ani w roślinach ich nie ma.. a są one niezbędne do funkcjonowania prawidłowego organizmu. Jesteśmy wszystko żerni... świadczy o tym chociażby nasze uzębienie ... .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
06-05-2009 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Byłam wegetarianką. Zrezygnowałam, nawet nie pamiętam dlaczego :-k

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-05-2009 18:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
Przypomnę ci - posmakowało ci stopniowo mięsko i było to zalecenie lekarza Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-05-2009 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Annnika napisał(a):Przypomnę ci - posmakowało ci stopniowo mięsko i było to zalecenie lekarza
Dobrze, że ktoś pamięta za mnie xD Dzięki,za przypomnienie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-05-2009 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Trzy lata nie jadłem mięsa, ale wegetarianinem nie byłem. Po prostu ktos mnie przekonał, ze to zdrowo i że schudne. Przez te trzy lata przytyłem 15 kg Oczko
A wegetarianizm ideologiczny uważam, ża nieszkodliwe dziwactwo Oczko
Kredko, te wszystkie aminokwasy są w nabiale. A tylko skrajni weganie żywią sie wyłącznie korzonkami.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
07-05-2009 07:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
nie wiem czy takie nieszkodliwe skoro weg. ideologiczni nie tylko sami nie jedzą ale starają się wpłynąć na innych różnymi akcjami by też nie jedli. Język

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-05-2009 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Kyllyan, uwierz ze nie ma wszystkich. Mleczko serek itp itd nie jest zbudowane z tych samych aminokwasów (bialek) co tkanka mięśniowa Uśmiech ..właściwie to tam więcej tłuszczów jest niż białka Oczko

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 09:38 ]
spioh, jeżeli ludzie uważają ,że coś jest dobre to chcą się tym dzielić z innymi.. przecież my też ewangelizujemy Uśmiech czyli mówimy o dobrze jakie doznajemy od Pana a inni tego jeszcze nie odkryli ;P

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
07-05-2009 09:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
spioh napisał(a):nie wiem czy takie nieszkodliwe skoro weg. ideologiczni nie tylko sami nie jedzą ale starają się wpłynąć na innych różnymi akcjami by też nie jedli. Język
To mnie właśnie u nich irytuje. Masz rację.
Chcesz nie jeść mięsa człowieku - nie jedz, nic mi do tego, możesz nawet jeśc trawę czy odpadki makulaturowe. Ale na wszystkie demony Nilfhelmu - przestań ustalac mój jadłospis według swego widzimisię. Na to nie pozwolę. Bo to już jest faszyzm.

Podobny stosunek mam do prób nawracania, agitacji politycznej itp. Jesli ktos będzie próbował podobne rzeczy czynić w stosunku do mnie - nie będe stał spokojnie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-05-2009 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
swoją drogą jeśli wegetarianom naprawdę zależy na promowaniu zdrowego stylu życia to czemu nie robią akcji np. zwalczających palenie tylko chcą odradzać jedzenia zdrowego pokarmu pt. mięso? jedząc mięso nikogo nie krzywdzę. a paląc zabijam nawet niepalących.
ideologiczny wegetarianizm to stawianie problemu zdrowia na głowie.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-05-2009 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
tez nie popieram.. .Miesko miesko mmmm <mniam> zdrowe i smaczne Uśmiech .Jednak rozumiem wegetarian .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
07-05-2009 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
spioh napisał(a):swoją drogą jeśli wegetarianom naprawdę zależy na promowaniu zdrowego stylu życia to czemu nie robią akcji np. zwalczających palenie tylko chcą odradzać jedzenia zdrowego pokarmu pt. mięso? jedząc mięso nikogo nie krzywdzę. a paląc zabijam nawet niepalących.
ideologiczny wegetarianizm to stawianie problemu zdrowia na głowie.
Bo większośc idelogocznych wegetarian to idioci. Podobna sytuacja jak z pseudoekologami, którzy odrzucają energię atomową "bo Czarnobyl", ale jakoś do klasycznych kopcących elektrowni nic nie mają. Albo "miłosnicy futer" tak gorliwie propagujący sztuczne futra. Nie zastanawiając się ile toksyn zostanie wyemitowanych w środowisko przy produkcji tychże, ani ile tysięcy lat takie "ekologiczne" futro będzie się rozkładać.
I tak możnaby wymieniać, dla mnie ci ludzie w niczym nie różnią się od "moherowych zastępów" Ojca Dyrektora - klapki fanatyzmu na oczach i "wpieriod!".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-05-2009 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
jak ich rozumiesz to mi wyjaśnij (wyjaśnij w sensie wyjaśnij czemu tak a nie inaczej głupio robią, a nie przekuj do ich racji) Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-05-2009 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów