Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tydzień Wegetarianizmu 2009
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #121
 
Heysel - tak, masz rację. Wydaje mi się jednak, że ból jest dość specyficznym rodzajem tej reakcji. Skąd wziąłeś tę definicję?
Osobiście powiedziałabym, że mechanizmy reakcji na uszkodzenie organizmu wyewoluowały u zwierząt nieco inaczej, niż u roślin. Zwyczajnie rozumiany ból jest dla mnie tylko jednym z możliwych sposobów reakcji, charakterystycznym dla zwierząt. Nie oznacza to bynajmniej, że roślina jest "tylko po to, żeby zjeść", ani że jest w swoich ewolucyjnych rozwiązaniach gorsza. Nie. Być może niektóre roślinne reakcje są mniej skomplikowane od zwierzęcych, a co dopiero ludzkich (choć wcale do końca nie znamy niektórych roślinnych mechanizmów), ale to wcale nie znaczy, że są gorsze - nie, są dla roślin bardziej odpowiednie i przynoszą większą korzyść.

To wszystko oczywiście bardzo duże uogólnienia, bo roślina roślinie nierówna.



Odnośnie do postu naskrobanego przez pana N.:
1) Od początku w tej dyskusji mówimy o blastodermie. Owszem, ja pomyliłam się się, wpisując w poście z czwartku (godz. 18.06) 'blastocystę', ale Ty natychmiast tę pomyłkę podchwyciłeś. Dopiero teraz się zreflektowałeś i próbujesz wybrnąć Uśmiech [-X
Tak naprawdę obojętne, czy masz na myśli blastodermę, czy blastocystę. Ani jedno nie ma prawa znajdować się w niezapłodnionym kurzym jaju. A blastocysta nie ma prawa się w nim znajdować nawet, gdyby było zapłodnione. Gdybyś był tak mądry, jakiego udajesz, doskonale wiedziałbyś czemu Uśmiech

2) Myślę, że ostatnimi postami wykazałeś już swój poziom Uśmiech Zarówno wykształcenia, jak tej urokliwej szarmanckości. Dzięki, że przedstawiłeś się tak wyraźnie.
Z mojej strony to koniec dyskusji z Tobą.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-05-2009 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nalenczowianin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #122
 
I się obraziła...

Faktycznie też się pomyliłem, no i? Jak na razie udaje mi się wykazywać że nie masz racji więc nie rozumiem aluzji do mojego wykształcenia. Ty zapewne w przyszłym tygodniu bronisz doktoratu..

A to
Cytat:urokliwej szarmanckości
uznam na komplement.

Co do Heysela to również się z nim zgadzam.
16-05-2009 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #123
 
Doktoratu nie bronię. Natomiast o zarodku w jajku ze zdjęcia mówił jeden mgr i jeden prof. dr hab. :arrow: ale o tym to już Marzenka napisze - jeśli zechce.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-05-2009 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów