Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tydzień Wegetarianizmu 2009
Autor Wiadomość
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
jak już wczesnej pisałam ..oni uważają ze wegetarianizm jest dobrem (co nie koniecznie jest prawda) a jak człowiek odkryje jakieś dobro to chce się tym podzielić (przynajmniej ja tak mam) tyle. Każdy ma prawo bronic swojej racji .. po prostu .. dlatego rozumiem .bo sama jak coś odkryje co wg mnie jest dobre to chce się ta informacja dzielić z innymi ..co nie koniecznie musi pasić innym. Oni uważają ,że żywienie się roślinkami im wystarczy i nie będą zabijać zwierzątek i że to jest dobre...ale już w szkole średniej bez specjalnej wiedzy o dietetyce uczą i udowadniają ,że to nie jest dobre.. szczególnie dla rozwijającego się młodego człowieka.

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
07-05-2009 11:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ja jestem wegetarianką 3 rok i nie żałuję. Na mnie to wpłynęło wyłącznie pozytywnie Uśmiech A i nie mam problemów ze zdrowiem z tego powodu Język

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
07-05-2009 13:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
kredka198, aaa.. to ty rozumiesz, ale w sensie że rozumiesz, że chcą się dzielić czymś co wydaje im się, że jest dobre, a nie że rozumiesz dlaczego nie chcą jeść mięska, a na dodatek żebyśmy my też nie jedli. ok. małe nieporozumienie.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-05-2009 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
spioh napisał(a):dlaczego nie chcą jeść mięska,

to tez rozumiem...bo nie chca zabijać zwierzat. Uwazaja ze jest to coś zlego. Tutaj stykamy się z kultura dalekiego wschodu - buddyzm i hinduizm -oni sa wegetarianami ..wierza w reinkarnacje co tyczy także zwierzat ..np ze slowik to moze byc moj dziadek. Dlatego nie chca zjadac zwierzat ..traktuja to troche jak kanibalizm. Wiem bo chodzilam z buddystaOczko . Namawiaja nas do tego bo nie chca abysmy tez zabijali. Wegetarianizm pochodzi właśnie z dalekiego wschodu ..nosząc ze sobą tą ideologie.Bez niej nie da się tego zrozumieć.
Jednak my Chrześcijanie -wierzymy ze Pan dal nam ziemie i zwierzęta na nasz użytek.Mamy czynić je sobie poddanymi .Miedzy innymi -mamy je jeść Uśmiech
Wierzymy ze tylko my wśród stworzeń na ziemi mamy dusze. dlatego zjadanie zwierząt jest dla nas normalne. Jednocześnie mamy je traktować godnie.Tzn nie można ich męczyć ,trzeba im zapewnić godne ,zdrowe warunki życiowe.I śmierć która nie będzie boleć (humanitarna)

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
07-05-2009 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mariola Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
Należałoby poczytać pismo św. tam wyraźnie jest napisane o tym, że powinnyśmy jadać mięso
07-05-2009 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
jeśli tak jest, że wegetarianizm jest złączony z wiarą w reinkarnację to jest sprzecznym z chrześcijaństwem, Chrystusową koncepcją antropologiczną czy wiarą w zmartwychwstawnie. zatem nieważne czy nie jem mięsa bo nie lubię, czy bo uważam, że nie zdrowe czy faktycznie identyfikuje się z ideologicznym wegetarianizmem - jeśli jestem chrześcijaninem to w żaden sposób nie mogę się identyfikować w wegetarianami ani tym bardziej popierać ich marszów i akcji.

czemu zatem na chrześcijańskim forum taka reklama wegetarianizmu a przez to wiary w reinkarnację? z niewiedzy? celowa prowokacja?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-05-2009 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mariola Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Otóż to również bardzo mnie to oburza, zło zawsze próbuje zasiać swoje ziarno.
Wegetarianizm to kolejna forma kultywowania zła
07-05-2009 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Czy dla was wszystko jest złe? Jakie zło, co wy gadacie? Czy to że jestem wegetarianką jest dla was jednoznaczne z tym, że kultywuje zło? Maskara... nie jem mięsa z kilku względów:

1)Nie smakuje mi
2)Nie zabijam zwierząt
3)Nie mogę jeść każdego rodzaju mięsa a z tych co mogę to nie lubię
4)Mam takie a nie inne przekonania
5)Wegetarianizm wyszedł mi na dobre

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
07-05-2009 14:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
No i super kłapciu, szanuje Twoją decyzje chociaż ja ze wszystkich ciastek najbardziej lubię schabowe Duży uśmiech

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
07-05-2009 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mariola Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Naprawdę odwołuję Cię do Pisma Świętego tam znajdziesz źródło
07-05-2009 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #26
 
Kłapciu - jeszcze po prostu nie wiesz, że je masz Uśmiech
Białko roślinne nie zawiera wszystkich koniecznych do prawidłowego rozwoju aminokwasów egzogennych.

I - jak pisała Mariola - filozofia wegetarianizmu niestety jest niechrześcijańska.

Jako ciekawostkę można zacytować:
Rz 14,2 napisał(a):Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny.
Dz 10, 9-13 napisał(a):Następnego dnia, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. Była mniej więcej szósta godzina. Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. «Zabijaj, Piotrze i jedz!» - odezwał się do niego głos.
1 Tm 4,3-4 napisał(a):Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę. Ponieważ wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-05-2009 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mariola Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
Bardzo dziękuję, że poparłaś ważnymi fragmentami
07-05-2009 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #28
 
nom i wszystko jasneUśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
07-05-2009 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
kłapciu, mi też pasował, ale musiałam zreazygnować jak mój stan zdrowia się pogorszył.
Osobiście nie zachęcam ludzi do wegetrianizmu.

http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....etarianizm

http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....etarianizm

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-05-2009 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ja jestem pod stałą opieką gastrologa i jak na razie jest ok

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
07-05-2009 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów