Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomniki Bozej Chwaly?
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
krzysiek_enoch - ale zauważ
- "A przeciez krysem Prawa jest Chrystus, dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy" (Rz 10,4)
- "Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą (który miał prowadzić) ku Chrystusowi, abysmy z wiary otrzymali usprawiedliwienie" (Ga 3,24).
Jxeezus łożył datek na światynię, która nie jest obiektem kultu - bałwochwalstwa, ale w której wielbiono Boga.
Fundatorzy kościołów nie budują je dla wasnej chwały, ale na chwałę Boga i dla wiernych, którzy w jej murach będą czcić Boga.
14-05-2009 11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
alus napisał(a):Fundatorzy kościołów nie budują je dla wasnej chwały, ale na chwałę Boga i dla wiernych, którzy w jej murach będą czcić Boga.
Ale umieszczając na frontonie budynku wielka tablicę "Ufundowano przez....." grzesza pychą, czyż nie?
To chyba nie powinno działać na zasadzie "fundacja-reklama".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-05-2009 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Helmutt napisał(a):Ale umieszczając na frontonie budynku wielka tablicę "Ufundowano przez....." grzesza pychą, czyż nie?
To chyba nie powinno działać na zasadzie "fundacja-reklama".
A co to za reklama fundatorów z przed wieków, lub polonusów zza oceanu, których nazwiska nikomu nic nie mówią Uśmiech
14-05-2009 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
alus napisał(a):krzysiek_enoch - ale zauważ
- "A przeciez krysem Prawa jest Chrystus, dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy" (Rz 10,4)
- "Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą (który miał prowadzić) ku Chrystusowi, abysmy z wiary otrzymali usprawiedliwienie" (Ga 3,24).
Jxeezus łożył datek na światynię, która nie jest obiektem kultu - bałwochwalstwa, ale w której wielbiono Boga.
Fundatorzy kościołów nie budują je dla wasnej chwały, ale na chwałę Boga i dla wiernych, którzy w jej murach będą czcić Boga.
Odpowiem ponownie słowami Biblii:
Mat 6:1-4 bw napisał(a):(1) Baczcie też, byście pobożności swojej nie wynosili przed ludźmi, aby was widziano; inaczej nie będziecie mieli zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie.
(2) Gdy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: Odbierają zapłatę swoją.
(3) Ale ty, gdy dajesz jałmużnę, niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja,
(4) aby twoja jałmużna była ukryta, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
14-05-2009 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzysztof K Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
Co warta jest zatem ofiara, jezeli ofiarodawca uwiecznia swoj czyn w kamiennej tablicy, by nie zapomniano o jego czynie?
On mysli, ze otrzyma zaplate w niebie. W rzeczywistosci jednak dostaje ja jednak tu i teraz.

Co warci sa kaplani, ktorzy stoja na strazy nauki Jezusa, a po to by zdobyc pieniadze, zachecaja ludzi do podobnych praktyk?

Czy budowane w ten sposob swiatynie, nie sa w rzeczywistosci pomnikami ludzkiej pychy?

Krzysztof
14-05-2009 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
krzysiek - a jak zatem potraktujesz tablice fundatorów na pomnikach, miejscach pamięci, muzeach....czy Kościołowi mniej wolno?
A czy fundator łączy datek z zapewnieniem sobie zbawienia, to już tylko Twoje luźne dywagacje.
Mannę Pan Bóg zesłał głodnym Izraelitom na pustyni...kapłanom budujacym światynie nie wrzuca banknotów do skarbonki Uśmiech
14-05-2009 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
alus napisał(a):krzysiek - a jak zatem potraktujesz tablice fundatorów na pomnikach, miejscach pamięci, muzeach....czy Kościołowi mniej wolno?
Ludzie kradną - dlaczego Kościołowi nie wolno? Jak widzisz to żaden argument.
alus napisał(a):A czy fundator łączy datek z zapewnieniem sobie zbawienia, to już tylko Twoje luźne dywagacje.
Mannę Pan Bóg zesłał głodnym Izraelitom na pustyni...kapłanom budujacym światynie nie wrzuca banknotów do skarbonki Uśmiech
Ależ ja nie twierdzę, że pieniądze są be - są potrzebne rzecz jasna, także w zborze. Ale chodzi tu o sposób ich przekazania. Wyrycie swojego nazwiska to wypisz wymaluj takie faryzejskie trąbienie na lewo i prawo: "jestem pobożny" - "ja dałem pieniądze na ten kościół".

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
14-05-2009 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Ale umieszczając na frontonie budynku wielka tablicę "Ufundowano przez....." grzesza pychą, czyż nie?
To chyba nie powinno działać na zasadzie "fundacja-reklama".
A co to za reklama fundatorów z przed wieków, lub polonusów zza oceanu, których nazwiska nikomu nic nie mówią Uśmiech
Mam na myśli czasy obecne. Jak daleko jest do: "budowę kościoła sponsorowała firma XYZ, klienci tej firmy otrzymają jednokrotny odpust zupełny po okazaniu w kancelarii parafialnej paragonu z naszego sklepu"?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-05-2009 06:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
wiecie co, ale wy wszyscy wychodzicie z założenia, że ta ofiara na świątynie to jałmużna. a to jest ofiara vel. cegiełka (nazywana ofiarą, bo kwota dobrowolna i dowolnej wysokości, zatem nie składka, i nie "bilet" i nie wiem co jeszcze"). zatem skoro nie jest to dawane jako jałmużna to bez sensu stosować do tego teksty o jałmużnie.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-05-2009 09:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzysztof K Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
To teraz rozumiem! To tylko cegielka! Ale bylem glupi, ze myslalem inaczej. Duży uśmiech

Krzysztof
15-05-2009 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #26
 
Krzysztof K, zdarza się. uszy do góry Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-05-2009 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów