Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoly Katolickie.
Autor Wiadomość
Krzysztof K Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Szkoly Katolickie.
W miescie, w ktorym do niedawna mieszkalem, istnieje kilka szkol, w ktorych rodzice uczniow musza placic tok zwane czesne.
Jedna z nich, jest Szkola Katolicka. Miesci sie ona w koscielnym budynku, a jej dyrektorem jest ksiadz.

Powiedzcie mi; jak to mozliwe, ze Kosciol oparty na nauce Jezusa, segreguje dzieci pod wzgledem materialnym?

Mi sie to nie miesci w glowie...

Krzysztof
12-05-2009 01:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
To nie chodzi o segregowanie dzieci.

Szkoła Katolicka bardzo często jest szkołą prywatną. I jeśli jest tylko prywatna to nie dostaje dofinansowania z państwa.
12-05-2009 07:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzysztof K Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Czy chodzi o segregowanie, czy nie, to nie zmienia faktu, ze dzieci sa dzielone na zamozne i mniej zasobne. To jest fakt i nic tego nie zmieni.

Krzysztof
12-05-2009 09:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Krzysztof....pomyliłam zatem kolejność Twojego punktowania Kościoła Katolickiego Duży uśmiech
Na tapetę poszły szkoły - w dalszej kolejności będą modlitwy, nabożeństwa.
12-05-2009 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzysztof K Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja jedynie pytam o to, co mnie interesuje. Nikogo nie zmuszam do dyskusji.

Nie znasz mnie, wiec nie oceniaj.

Krzysztof
12-05-2009 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Krzysztof K napisał(a):Nie znasz mnie, wiec nie oceniaj.
Nie oceniam Ciebie....punktuję Twoje "zarzuty" wobec Kościoła KK.
Kościół także nikogo nie zmusza aby posyłał swoje dzieci do płatnych katolickich szkół.
Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju i każdy sam decyduje na co przeznacza swoje pieniądze.....tak trudno to zrozumieć??
12-05-2009 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Krzysztof K, Daidoss Ci odpowiedział. W mieście którym jestem, też jest szkoła katolicka i uczniowie opłacają. To jest logiczne, że jeśli placówka jest prywatna to pobiera opłaty.
I nie ma segregacji. Można iśc do tej szkoły bądź nie. To decyzja rodziców, gdzie pójdą dzieci. Może iśc spokojnie do szkoły państwowej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-05-2009 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Krzysztof K, załóż fundację dotującą szkoły katolickie w takim samym stopniu jak dotowane są przez państwo szkoły publiczne i będzie za free Uśmiech
btw. a inne szkoły prywatne (wyznaniowe bądź nie) ci nie przeszkadzają, że też "segregują" na tych co ich stać na czesne i tych co nie?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-05-2009 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzysztof K Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
Jak czytam wasze posty to zastanawiam sie, czy udajecie, ze nie rozumiecie, czy tez nie jestescie w stanie pojac, tego co napisalem.

Inne szkoly prywatne nie maja tu zadnego znaczenia.
To czy panstwo dotuje, czy nie, nie ma rowniez nic do rzeczy. Zapewniam Was jednak, ze do szkol katolickich plyna panstwowe pieniadze.
Nie mozna rowniez tlumaczyc, ze takie sa czasy.

Zadna szkola wyznaniowa, prowadzona przez kosciol oparty na Ewangeliach nie powinna pobierac oplat. Jest to niezgodne ze slowami Jezusa.
On czesto podkreslal, ze przyszedl do zwyklych ludzi.

Czesne zamyka droge do szkol katolickich przed zwyklymi ludzmi.
Jezus dzielil ludzi na biednych i bogatych. On wolal jednak tych drugich. To im przedewszystkim glosil swe przeslanie.

Kosciol, ktory sie na niego powoluje robi odwrotne.
To tu lezy problem.

Krzysztof
13-05-2009 09:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Krzysztof K napisał(a):Jezus dzielil ludzi na biednych i bogatych. On wolal jednak tych drugich. To im przedewszystkim glosil swe przeslanie.

Kosciol, ktory sie na niego powoluje robi odwrotne.
:?: :?: :?:

Pierwsze słyszę....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-05-2009 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Krzysztof K napisał(a):Zadna szkola wyznaniowa, prowadzona przez kosciol oparty na Ewangeliach nie powinna pobierac oplat. Jest to niezgodne ze slowami Jezusa.
On czesto podkreslal, ze przyszedl do zwyklych ludzi.
To czemu sam dawał ofiarę na światynię?...traktujesz Jezusa jak utopistę, który głosił, ze można zrobić coś z niczego.
13-05-2009 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
cóż. i tak to jest jak ktoś sam nie zna Jezusa i tym bardziej Jego 'przesłania' a próbuje pouczać cały świat wg własnego "widzimisię" jakoby wg woli Jezusa... ](*,)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-05-2009 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzysztof K Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Molier by sie cieszyl czytajac Wasze posty.
Mialby gotowy pomysl na druga czesc swej znanej sztuki.
Mnie zastanawia tylko jedno; Nikt z Was nie pisze na temat...

Krzysztof
13-05-2009 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:Zadna szkola wyznaniowa, prowadzona przez kosciol oparty na Ewangeliach nie powinna pobierac oplat.

W ogóle księża powinni żyć z powietrza a wszelkie rachunki i inne opłaty zrobią się same. W końcu pieniądze spadają z nieba, nie?
13-05-2009 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
1. Jakby nie było innych szkół tylko te prowadzone przez Księży i dzieci by nie miały się gdzie indziej uczyć tylko tam a były by wymagane opłaty to by był problem.Tak to każdy ma jakiś wybór.

2.Jezus powiedział żeby ludzie żyli z tego co robią. tzn. Pracujesz...bierz za to tyle ile się należy, nie wyciągaj od nikogo ponad tyle ile może dać lub ponad tyle ile Twoja praca jest warta ..bądź uczciwy. Jeżeli masz to się podziel.

3.Tak traktujesz te szkoły katolickie jakby tam tylko można było usłyszeć o Jezusie itp itd. W normalnych szkołach tez jest religia..a rzekłabym nawet ze 99% szkol jest katolickich..w salach są krzyże ..uczy się religii... często są księża i zakonnice... obchodzi się święta kościelne .. .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
13-05-2009 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów