Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ośrodki Wczesnej Interwencji
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Ośrodki Wczesnej Interwencji
http://radiopodlasie.pl/?pageId=69&a=2376

Cytat:Dziś na antenie Radia Podlasie zapytamy o to czy w naszym regionie są Ośrodki Wczesnej Interwencji i czym się zajmują. Czy własnie tam mają zwracać się rodzice, gdy widzą niepokojące objawy u swojego dziecka i jakie objawy powinny zaniepokoić rodziców?

Wczesna diagnoza, stymulacja rozwoju, rehabilitacja i poradnictwo wychowawcze pomagają zrozumieć problemy dziecka i poradzić sobie z nimi lub uniknąć niepotrzebnego niepokoju jeśli okaże się, że rozwój jest prawidłowy. Wczesna Interwencja, o ile jest potrzebna, powinna zacząć się jak najwcześniej.
Czy nasz kraj pomaga rodzicom, które mają chore dzieci? Czy są reklamowane tego typu ośrodki, aby rodzice w odpowiednim momencie zareagowali i pomogli dziecku?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-05-2009 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
PIerwszy raz słyszę o czymś takim. 8)

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
13-05-2009 03:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
To widać, jak społeczeństwo jest uświadomione :evil:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-05-2009 09:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Rachel napisał(a):To widać, jak społeczeństwo jest uświadomione :evil:
Bo po co je uświadamiać?
Wszytsko KOSZTUJE. Im mniej osób skorzysta z takich ośrodków tym mniej wydatków z budżetu państwa. Dawno skończyły się czasy gdy państwo opiekowało się obywatelami. Teraz państwa opierają się głównie na zimnej kalkulacji - to się opłaci a to nie.
Gdyby tak nie było to np. służba zdrowia byłaby w pełni bezpłatna dla wszytskich.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-05-2009 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Helmutt, jakby obywatele byli świadomi, może mniej byłoby osób potrzebujących pomocy. Te ośrodki są po to, aby dzieci chore mogły się jak najlepiej rozwinąć w celu poradzenia sobie w życiu. I to byłoby z korzyścią dla wszystkich.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-05-2009 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Helmutt napisał(a):Bo po co je uświadamiać?
Wszytsko KOSZTUJE. Im mniej osób skorzysta z takich ośrodków tym mniej wydatków z budżetu państwa. Dawno skończyły się czasy gdy państwo opiekowało się obywatelami...
Helmutt, piszesz głupstwa.
Ostatnio (29.04) bliska mi osoba (dziecko 10 lat) zachorowała. Lekarz rutynowo stwierdził - wirus, zaniedbując podstawowe czynności. Okazało się, że to cukrzyca 1 typu. Szok, przerażenie...
Ale służba zdrowia w tym przypadku działa bez zarzutu, perfekcyjnie, rzetelnie i fachowo. Jutro dziecko wychodzi ze szpitala, z całym wyposażeniem - pompa, peny, glukometry. W czasie pobytu w szpitalu cały czas odbywało się szkolenie rodziców, jak postępować z dzieckiem.

Dodam, że w maju szpital otrzymał 300 pomp insulinowych, które finansuje NFZ.

PS
Jestem codziennie w szpitalu z "cukiereczkami". Niestety, nie wszystkie dzieci mają wsparcie rodziców. Kilkoro maleństw nikt nie odwiedza i nikt z rodzin się nimi nie interesuje. Żałosne...
Taka postawa służby zdrowia nie pozwala mi obojętnie potraktować Twojej wypowiedzi, Helmutt.
13-05-2009 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Acant napisał(a):Ale służba zdrowia w tym przypadku działa bez zarzutu, perfekcyjnie, rzetelnie i fachowo. Jutro dziecko wychodzi ze szpitala, z całym wyposażeniem - pompa, peny, glukometry. W czasie pobytu w szpitalu cały czas odbywało się szkolenie rodziców, jak postępować z dzieckiem.
trafiło na dobry szpital. Kiedy ja leżałam w szpitalu, nawet temperaturę wpisywali do karty z błedem... ani razu nie dostałam tabletki od goraczki ( a w karcie mam wpisane,że brałam :cry: )

[Obrazek: mysz4.gif]
13-05-2009 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Myszkunia napisał(a):...trafiło na dobry szpital. ...
No nie wiem, ale spędziłem kilka nocy w szpitalu z chorą. Biały personel z zegarkiem w ręku wykonywał pomiary cukru i temperatury, wstrzykiwał odpowiednie dawki insuliny, no i 6 posiłków dziennie, starannie odmierzonych wg wymienników. Do tego ciepłe słowo i dobre serce dla maluchów i rodziców.
To nie bajka, tylko fakty.
13-05-2009 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Acant, nikt nie mówi, że zmyślasz, tylko natrafiamy na rożne placówki. W niektórych chorych traktuje się jak dopust Boży i karę za grzechy.

A do tematu. NIE miałam pojęcia, że istnieją takie ośrodki....

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-05-2009 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Dzięki Ośrodkowi Wczesnej Interwencji moja siostra ma szanse na lepszą przyszłość.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-05-2009 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Rachel napisał(a):Dzięki Ośrodkowi Wczesnej Interwencji moja siostra ma szanse na lepszą przyszłość.
A takie ośrodki są tylko dla dzieci? Nie bardzo się orientuję, że coś takiego jest i jak działa.
21-05-2010 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Jak nazwa mówi, wczesnej interwencji - czyli początek - http://www.owi.itp.net.pl/ Później inne ośrodki czy też stowarzyszenia, zależności od schorzenia.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
22-05-2010 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów