Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #1
BAPTYŚCI
siemka! nie wiem czy jest taki temat.probowalam znalesc ale bez "s" z kreseczka trosze trudno... czy mozecie odeslac mnei do tematu o babtystach albo napisac jakies info onich? bardzo wane dla mnie

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
30-05-2009 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
http://www.dlajezusa.pl/dj/ sami o sobie piszą.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Baptyzm

http://wite.k.pl/kchb/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bapty%C5%9B...C3%B3dmego

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-05-2009 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Tak gwoli ścisłości - powinno byc "BAPTYŚCI" - a nie "BABTYŚCI".....

W sumie to,..... Miałem kiedyś dziewczynę baptystkę. Miała nieźle zakręcone...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-06-2009 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Helmutt napisał(a):dziewczynę baptystkę. Miała nieźle zakręcone...
czyli? moze opowiesz o tym?

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
01-06-2009 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Krótka informacja o Kościele Baptystycznym:
Kościół Baptystyczny jest Kościołem chrześcijańskim przynależącym do protestanckiego nurtu w chrystianizmie. Powstał on na przełomie XVI i XVII wieku w konsekwencji wydarzeń mających na celu oczyszczenie Kościoła średniowiecznego z niebiblijnych naleciałości.
Podobnie jak inne Kościoły protestanckie i zgodnie z praktyką Kościoła pierwotnego najwyższym autorytetem duchowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu czyli Biblia. Oznacza to, iż wszystkie nauki i praktyki religijne podlegają w Kościele osądowi pisanego Słowa Bożego.

Nie było pierwszego baptysty, natchnionego proroka-założyciela, który pociągnął innych za sobą. A wszelka tradycja niezgodna z Biblią pozbawiona jest mocy wiążącej.

Baptyści wierzą w starochrześcijańskie prawdy wiary o Bogu w Trójcy Świętej Jedynym (Ojcu, i Synu, i Duchu Świętym) i tylko Jemu bez wyjątku oddają cześć religijną.

Jezus Chrystus jest dla nich jedynym Pośrednikiem i Zbawicielem. Jezus, narodzony z Marii Panny, bezgrzeszny prawdziwy człowiek i prawdziwy Bóg, jest jedynym dawcą życia wiecznego, które jest niezasłużonym przez człowieka łaskawym darem Bożym.
Człowiek nie może sobie wysłużyć zbawienia – może je jedynie przyjąć ufną i pokorną wiarą, która jest owocem nawrócenia z grzechów. Nauka o zbawieniu zdobytym dla ludzkości przez Chrystusa na Krzyżu Golgoty jest naczelną nauką w Kościele Baptystycznym. Jej przyjęcie rodzić ma w życiu wierzącego dobre uczynki, które stanowią znak nowego i pełnego głębokiego pokoju życia, jakie Bóg zamierzył dla wszystkich. Baptyści wierzą, że Bóg jest mocarnym Panem wszystkiego i On będzie miał ostatnie słowo w dziejach świata.
Kościół uznaje dwa sakramenty: Chrzest Święty i Wieczerzę Pańską czyli Komunię Świętą. Chrzest udzielany jest zgodnie z praktyką apostolską przez pełne zanurzenie w wodzie wyłącznie tym osobom, które są świadome jego znaczenia, przyjęły z rąk Zbawcy dar życia wiecznego i dają dobry przykład moralnego życia.

Kościół jest zatem społecznością ludzi, którzy własnowolnie przyjęli prawdy wiary i zasady tej wiary realizują na co dzień. Komunia udzielana jest zgodnie z nakazem Chrystusa pod obiema postaciami, chleba i wina.

Podstawową jednostką organizacyjną Kościoła jest zbór, czyli lokalna parafia. Zarządzana jest ona w pełni demokratycznie. Na jej czele stoi Rada, zaś funkcje duszpasterskie i kaznodziejskie wykonuje powołany przez zbór pastor. Zbory baptystyczne łączą się w związki czyli unie. Polska unia baptystyczna nosi nazwę Kościoła Chrześcijan Baptystów lub inaczej Kościoła Baptystycznego. Na świecie baptyzm jednoczy ponad 100 milionów osób. W Polsce wspólnota baptystyczna skupia około 5000 wiernych.

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
01-06-2009 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
jonasz to co piszesz jest swietne! to czemu KK zabrania przyjmowania komunii od nich? moja kolezanka kiedys przyjela i nie chciala uznac to jako winy (tzn zalowac) i Ks nie chcial jej udzielic rozgrzeszenia... .A z tego co wiem chyba w UK wziela to..a tu duzo jest Baptystow..i malo KK... .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
02-06-2009 11:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Przede wszystkim - u baptystów NIE MA "komunii" jaka znamy z mszy katolickich!

Jest coś takiego jak "wieczerza" - gdzie wybrani (nie wiem na jakiej zasadzie) członkowie zboru zjadaja kawałeczek chleba i wypijają naparsteczek wina - podkreslane jest to, że jes to robione NA PAMIĄTKĘ ostatniej wieczerzy. Na nabożeństwach baptystycznych nie ma mowy o "ofierze msz św.".

Oni uważają, że ofiara była jedna - ofiara Jezusa - i ona się juz spełniła.

Trochę się na tym znam, bo..... czytajcie 3 posty wyżej Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-06-2009 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Dokładnie Helmutt dobrze to napisał . U baptystów jaki i u innych denominacji protestanckich nie ma komunii w takiej formie jaką znacie z Krk, jest "wieczerza" na pamiątkę, spożywanie chleba i wina jako symbole duchowej obecności Chrystusa w zgromadzeniu wierzących. Wieczerza Pańska jest przede wszystkim wyrazem społeczności osoby wierzącej z Chrystusem, a następnie- społeczności ludzi wierzących ze sobą nawzajem, wyrazem jedności Kościoła Chrystusowego.
kredka198 napisała:
Cytat:to czemu KK zabrania przyjmowania komunii od nich? moja kolezanka kiedys przyjela i nie chciala uznac to jako winy (tzn zalowac) i Ks nie chcial jej udzielic rozgrzeszenia...
nie wiem dlaczego tak się stało o to byś musiała zapytać jakiegos księdza

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
02-06-2009 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Helmutt, a czemu napisales ze ona miala niezle zakrecone? slucham slucham..bom bardzo cieawa

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
02-06-2009 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
kredka198 napisał(a):Helmutt, a czemu napisales ze ona miala niezle zakrecone? slucham slucham..bom bardzo cieawa
Po co Ci to....? Eeeee tam....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-06-2009 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
no bo chce cos wiedziec o baptystach...i wiesz ...jak te zachowaniwe byly zwiazane z jej religia to moze zdradizs zjzeli chcesz... a jesli nie z tym to nie mow..przepraszam.. Smutny

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
03-06-2009 13:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
kredka198 napisał(a):no bo chce cos wiedziec o baptystach...i wiesz ...jak te zachowaniwe byly zwiazane z jej religia to moze zdradizs zjzeli chcesz... a jesli nie z tym to nie mow..przepraszam.. Smutny
No było w sumie związane, bo dziewczyna na wszytsko patrzała przez pryzmat Biblii, jakaś taka odrealniona była trochę a jak ją kiedyś pocałowałem to cały tydzień potem gderała, że "nie wie czy tym Boga nie obraziła". Nosiła ze sobą wszędzie kieszonkową Biblię, coś tam miała pozapisywane na marginesach, popodkreślane na kolorowo, tak, że ta Biblia wyglądała jak tablice do badania wzroku dla kandydatów na prawo jazdy Oczko
No i ciągała mnie na nabożeństwa po zborach, gdzie ona dostawała "dopału religijnego" a ja się nudziłem jak mops, choć nie powiem - całkiem tam sympatyczni ludzie byli...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-06-2009 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piter Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
jonasz 33 napisał(a):Dokładnie Helmutt dobrze to napisał . U baptystów jaki i u innych denominacji protestanckich... itd
Pisz za siebie, a nie za innych. U baptystów i zielonych może tak. U "innych" niekoniecznie. Na pewno nie w protestanckich kościołach Reformacji.

http://www.kalwin2009.pl
05-06-2009 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Sorry Piter chodziło mi o denominacje późniejsze Przytulanie

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
06-06-2009 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Krótko mówiąc nim późniejszy odłam tym większe odejście od wiary katolickiej i tym większe odjazdy, nie wspominając już o braku sukcesji apostolskiej.
Nawiasem mówiąc zastanawiam się kto dba o "czystość wiary" w poszczególnych zborach czy nawet uniach? Skoro pastorowie są wybierani demokratycznie to jaka jest pewność że nauczane jednych nie odbiega od nauczania drugich? Ostatecznie każdy może interpretować Biblie według własnego uznania. Może dlatego nowe "denominacje" rosną jak grzyby po deszczu. Dla mnie jest to wszystko rozmyte i nijakie, a już na pewno nie ma w ty Boga...

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
06-06-2009 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów