Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koronacj aobrazu MB
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #91
 
Helmutt napisał(a):Tak z ciekawości spytam - należysz do jakiegoś Kościoła, sekty czy jesteś chrześcijaninem-"wolnym strzelcem"? Bo głosisz dość - jakby nie patrzeć - kontrowersyjne tezy
jestem czlonkiem Kościoła rzymsko-katolickiego a moje poglądy sa jak najbardziej ortodoksyjne Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
09-06-2009 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #92
 
Helmutt napisał(a):Jak się ma to do obrazów?
Bóg objawił się człowiekowi w Jesusie Chrystusie w ludzkiej postaci.
A 2 przykazanie Dekalogu z Ks. Wyjścia brzmi:
- "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co co jest na niebie wysoko, ani tego co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył" (Wj 20,4).
"Tego" - bezosobowe określenie, nie może odnosić się ani do Jezusa, ani Jego Matki.
Cytat: Czyli obraz to "przekaźnik mocy".
Według kryteriów technicznych można tak powiedzieć Uśmiech
09-06-2009 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #93
 
No dobra Aluś, powiedzmy, że skłoniłaś mnie do zastanowienia i zrewidowania swoich dotychczasowych danych - a to już nie w kij dmuchał Uśmiech Faktycznie coś w tym jest...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-06-2009 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Narayana Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 130
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #94
 
Alus - pokrętne i sprytne uzasadnienie. Ale... nietrafne. Fakt, określenie jest BEZOSOBOWE. Nie dotyczy więc np też hmm...załóżmy mojego kumpla. Czyli jak zrobię sobie jego posążek (jest on jak najbardziej osobowy) i będę go czcił i składał mu hołd, to jest ok, czyż nie tak? Bo wedle tego rozumowania owszem Duży uśmiech
09-06-2009 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
Nie no co Ty - akurat ono jest logiczne, tyle, że... w/w werset jest tłumaczeniem tekstu Biblii, nie wiadomo "co poeta miał na myśli", w oryginale mógł być (ale nie musiał) inny kontekst itp. Czy wyrażenie "tego" miało odnosić się do "rzeczy" bezosobowych czy i osób? Nie wiemy.

Po dłuższym zastanowieniu - chyba coś jest na rzeczy skoro to przykazanie "zniknęło" z Dekalogu jakiego sie naucza na lekcjach religii.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-06-2009 06:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #96
 
Helmutt napisał(a):Oczywiście nie mam do nikogo na tym fprum pretensji ale sądzę, że wystarczyłaby jakaś encyklika czy adhortacja (nie wiem który termin jest tu właściwy) papieska w której by ta sprawa była wyjasniona raz na zawsze - albo KK uprawia kult wizerunków albo nie. I już. A nie takie kręcenie, że niby nie ale w sumie tak bo tradycja, bo to, bo tamto....

Zapoznać się z postanowieniami Soborów Powszechnych i nie ośmieszaj się. Proszę.
11-06-2009 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
siloam napisał(a):
Helmutt napisał(a):Oczywiście nie mam do nikogo na tym fprum pretensji ale sądzę, że wystarczyłaby jakaś encyklika czy adhortacja (nie wiem który termin jest tu właściwy) papieska w której by ta sprawa była wyjasniona raz na zawsze - albo KK uprawia kult wizerunków albo nie. I już. A nie takie kręcenie, że niby nie ale w sumie tak bo tradycja, bo to, bo tamto....

Zapoznać się z postanowieniami Soborów Powszechnych i nie ośmieszaj się. Proszę.
Powiedz proszę ,z którymi konkretnie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-06-2009 07:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
A to już napisałem w tym temacie Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
12-06-2009 07:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #99
 
Nawet mnie natchneło. I o tych napisano w pewnej mądrej książce poświęconej własnie Maryji. Zachęcam do lektury, książki Maryja, Pani Naszej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-06-2009 17:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #100
 
Helmutt napisał(a):dlaczego z każdym takim obrazem "peregrynuje" skarbonka i zeszyt w którym każda rodzina wpisuje wysokośc "cołaski"......

U nas ostatnio były 2 peregrynacje po okolicy i nie było żadnych datków i żadnej "cołaski". Więc już "każdy" upada.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-06-2009 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów