Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koronacj aobrazu MB
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Ja słyszałem wiele razy.

Zresztą, podsumowując - skoro Kościół Katolicki nie jest kościołem opierającym się na Biblii, Słowie Bożym (jak tu kolega Kyllyan napisał) - no to dyskusja jest bezprzedmiotowa.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-06-2009 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Amen :krzywy:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
05-06-2009 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #48
 
Helmutt napisał(a):Tak jak i Ty pewnie....
pominąwszy całą wiarę i niewiarę, oraz jakiś subiektywizm to i tak nie ma szans, bo ty jesteś facet, i u was to wszystko przebiega inaczej Uśmiech

jonasz 33 czyli tobie nie chodzi o wyjaśnienie dlaczego ktoś coś robi, tylko żeby ciebie przekonał, że ma rację, że tak robić należy. a to są zupełnie inne bajki.
wyjaśnienie "dlaczego" padło już parę razy i na różne sposoby.
zatem sformułuj prawidłowo to na co liczysz: "przekonajcie mnie, że 'kult obrazów', procesje i sukienki to jest to co robić powinien każdy chrześcijanin" - przy czym tu z góry odpowiedź brzmi: "nie, że powinien, ale może także w ten sposób wyrażać pewne kwestie".
albo proponuję skończyć wątek bo się robi kołomyjka: zadajesz ponownie pytanie na które odpowiedź ignorujesz.
btw. temat o bałwochwalstwie w sprawie obrazów już chyba jest
i jeszcze jedno btw. skoro liczy się serce (jak u wdowy od grosza) a nie gest - to czemu się gestu czepiasz a nie postawy serca? a ta jaka jest mówiła już np. alus: miłość, wdzięczność, itp. i na Boga, miłość do Boga a nie do kawałka drewna, płótna czy innego budulca. [chyba, że siedzisz ludziom w głowach i wiesz lepiej co kto myśli i czuje - taki charyzmacik pewnie #-o ]

Helmutt napisał(a):skoro Kościół Katolicki nie jest kościołem opierającym się na Biblii, Słowie Bożym (jak tu kolega Kyllyan napisał)
naprawdę tak napisał? incredible :roll: wyrwałeś mu to z kontekstu, czy też może kolega Kyllyan zjadł coś niestrawnego i miał gorączkę... 8-[

a apropos sukienek - rozumiem, że pomniki narodowe czy inne, składanie wieńców na grobach żołnierzy itp. to rónież kupa śmiechu, podobnież jak groby i dbanie o nie itd.
i do rodziców, czy do żony (jeśli umrze wcześniej) też na grób nie będziesz chadzał nigdy, więc dla formalności tylko pogrzeb z urzędu bez żadnej uroczystości, a potem to nawet zapomnisz na którym cmentarzu pochowani?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
05-06-2009 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
spioh napisał(a):
Helmutt napisał(a):skoro Kościół Katolicki nie jest kościołem opierającym się na Biblii, Słowie Bożym (jak tu kolega Kyllyan napisał)
naprawdę tak napisał? incredible :roll: wyrwałeś mu to z kontekstu, czy też może kolega Kyllyan zjadł coś niestrawnego i miał gorączkę... 8-[

"Moi drodzy protestanci. Warto by bylo raz na zawsze zapamietać, że Kościół łaciński nie jest kościołem biblijnym."



Cytat:a apropos sukienek - rozumiem, że pomniki narodowe czy inne, składanie wieńców na grobach żołnierzy itp. to rónież kupa śmiechu, podobnież jak groby i dbanie o nie itd.
i do rodziców, czy do żony (jeśli umrze wcześniej) też na grób nie będziesz chadzał nigdy, więc dla formalności tylko pogrzeb z urzędu bez żadnej uroczystości, a potem to nawet zapomnisz na którym cmentarzu pochowani?
Pomników nikt nie ubiera w ubrania, tak samo do zdjęć na nagrobkach nikt niczego nie przykleja. Zauważ, że rozmowa nie traktuje o składaniu kwiatów, paleniu zniczy itp. a TYLKO o "koronacje" obrazów...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-06-2009 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
alus napisał(a):"tyle jest dróg do Boga ile jest ludzi"...
To Twoje zdanie - ja tam wolę zaufać Bogu, który w Biblii mówi coś innego:
    Prz 14:12 bw Niejedna droga zda sie czlowiekowi prosta, lecz w koncu prowadzi do smierci.
    Mat 7:13-14 bw
    (13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
    (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.


[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 14:04 ]
Kyllyan napisał(a):Moi drodzy protestanci. Warto by bylo raz na zawsze zapamietać, że Kościół łaciński nie jest kościołem biblijnym.
Wiara mojego Kościoła wynika z Tradycji, któej Biblia jest tylko niewielką częścią. Dlatego stwierdzenie, że czegoś w Biblii nie ma, lub jest inaczej, nie jest dla mnie żadnym argumentem.
Drogi Kyllyan'ie - my to doskonale wiemy. Problem tylko w tym, czy czlowiek, który chce byc chrześcijaninem może uznać takie postawienie sprawy.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
05-06-2009 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:"Moi drodzy protestanci. Warto by bylo raz na zawsze zapamietać, że Kościół łaciński nie jest kościołem biblijnym."
zawał na miejscu. no comment.

Helmutt, z katolickiego punktu widzenia niczym się to szczególnym nie różni czy zapalisz świeczkę pod obrazem czy dasz mu sukieneczkę. odpowiednikiem "ubierania" obrazu byłoby sadzenie kwiatków na grobie, w odpowiedniej grządce w płycie jako sposób jego przystrojenia. tak jak jednym obrazom daje się extra lepsiejszą ramę, czasem się chowa za szkło czy inna kurtynę jak w muzeum, tak innym nakłada "zbrojenia" czy wiesza wota wokół obrazu (bo na obrazie by się nie zmieściły Szczęśliwy ) a i tak nie chodzi nadal o obraz w przyozdobieniach religijnych, tylko o tego czyją pamięć obraz/pomnik/grób reprezentuje.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 14:08 ]
ps. mam jeszcze takie osobiste pytanko: ten nick to od gąsienicy z bajki "Dawno temu w trawie"? (poważnie pytam. a Helmutt to sympatyczna postać była)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
05-06-2009 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
spioh napisał(a):[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 14:08 ]
ps. mam jeszcze takie osobiste pytanko: ten nick to od gąsienicy z bajki "Dawno temu w trawie"? (poważnie pytam. a Helmutt to sympatyczna postać była)
Nie, tak mnie nazywali na studiach, bo lubiłem robic sobie jaja z hitlerowskich klimatów (jak w "Allo, allo" czy "Być albo nie być")
Osobiście nie zaliczam siebie do specjalnie sympatycznych postaci Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-06-2009 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
spioh napisał(a):jonasz 33 czyli tobie nie chodzi o wyjaśnienie dlaczego ktoś coś robi, tylko żeby ciebie przekonał, że ma rację, że tak robić należy. a to są zupełnie inne bajki.
wyjaśnienie "dlaczego" padło już parę razy i na różne sposoby.
zatem sformułuj prawidłowo to na co liczysz: "przekonajcie mnie, że 'kult obrazów', procesje i sukienki to jest to co robić powinien każdy chrześcijanin" - przy czym tu z góry odpowiedź brzmi: "nie, że powinien, ale może także w ten sposób wyrażać pewne kwestie".
albo proponuję skończyć wątek bo się robi kołomyjka: zadajesz ponownie pytanie na które odpowiedź ignorujesz.
btw. temat o bałwochwalstwie w sprawie obrazów już chyba jest
i jeszcze jedno btw. skoro liczy się serce (jak u wdowy od grosza) a nie gest - to czemu się gestu czepiasz a nie postawy serca? a ta jaka jest mówiła już np. alus: miłość, wdzięczność, itp. i na Boga, miłość do Boga a nie do kawałka drewna, płótna czy innego budulca. [chyba, że siedzisz ludziom w głowach i wiesz lepiej co kto myśli i czuje - taki charyzmacik pewnie #-o ]
Nie rozumie Twojego postu i pretensji do mnie , pytałem się po co to wszystko uzyskałem jakąś tam mglista odpowiedz i tyle! Chociaż bardziej chodziło mi o oficjalne stanowisko kościoła w tym temacie.

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
05-06-2009 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
krzysiek_enoch napisał(a):To Twoje zdanie - ja tam wolę zaufać Bogu, który w Biblii mówi coś innego:.
Napewno?
- "Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni" (J 10,16).
05-06-2009 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
jonasz 33 napisał(a):Chociaż bardziej chodziło mi o oficjalne stanowisko kościoła w tym temacie.
Kościól na niewiele tematów wypowiada sie oficjalnie. Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
05-06-2009 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
alus napisał(a):"tyle jest dróg do Boga ile jest ludzi"...
krzysiek_enoch napisał(a):To Twoje zdanie - ja tam wolę zaufać Bogu, który w Biblii mówi coś innego:
    Prz 14:12 bw
    Niejedna droga zda sie czlowiekowi prosta, lecz w koncu prowadzi do smierci.
    Mat 7:13-14 bw
    (13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
    (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.
alus napisał(a):Napewno?
- "Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni" (J 10,16).
Czyli co? ta droga już nie jest wąska? Nie ma już drogi wiodącej na zatracenie?

Ten zacytowany przez Ciebie werset odnosi się do zjednoczenia pogan i żydów w Kościele ale nijak się ma do kwestii różnych dróg wiodących do zbawienia. Droga jest tylko jedna:
    Jana 14:6 bw Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
05-06-2009 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Cytat:Jana 14:6 bw Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Ale by Syn mógł doprowadzić kogoś do Ojca, to ten ktos musi znaleźć Syna Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
05-06-2009 18:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Kyllyan napisał(a):
Cytat:Jana 14:6 bw Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Ale by Syn mógł doprowadzić kogoś do Ojca, to ten ktos musi znaleźć Syna Oczko
Czyli wszystko jedno czy jest się Świadkiem Jehowy, Katolikiem, Mormonem, Krysznowcem czy biblijnie wierzącym chrześcijaninem - wszystkie drogi prowadzą do Syna - czy tak?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
05-06-2009 19:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Wszystko jedno, czy idzie się do Syna droga nakreslona przez św Bernarda, Franciszka, czy Ignacego z Loyoli. Ale oczywiście trzeba być w jedności z Biskupem Rzymu. Świadków Jehowy, czy "biblijnych" Chrześcijan to nie dotyczy Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
05-06-2009 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
krzysiek_enoch napisał(a):Czyli co? ta droga już nie jest wąska? Nie ma już drogi wiodącej na zatracenie?

Ten zacytowany przez Ciebie werset odnosi się do zjednoczenia pogan i żydów w Kościele ale nijak się ma do kwestii różnych dróg wiodących do zbawienia. Droga jest tylko jedna:
    Jana 14:6 bw Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Drogą wiodącą do zatracenie jest odrzucenie Boga.
Wszystkie religie wielbiące Boga, choćby różną niż chrześcijanie dążą drogą, doprowadza je ona w efekcie do Jezusa - bo nie ma innej drogi, bramy zbawienia niz Jezus.
Sekty wywodzące się z chrześcijaństwa, które wypaczają słowa Chrystusa, oraz te wielbiące człowieka - guru (np.sekta Moona) - przydając im elementy boskie, lub wyszukujące elementów boskości w jakiejś wyimaginowanej energii kosmicznej, prowadzą na manowce
A jak osiądzi wyznawców owych sekt Bóg, to tylko On wie.
My sądzimy, że wybrali złe drogi.
06-06-2009 09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów