Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koronacj aobrazu MB
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
alus napisał(a):Wszystkie religie wielbiące Boga, choćby różną niż chrześcijanie dążą drogą, doprowadza je ona w efekcie do Jezusa -
Chcesz o tym podyskutować? to załóż temat, bo tu jest o obrazach i jak zaczniemy offtopować to nas moderacja wyrzuci do kosza Oczko Dla mnie gadasz herezje.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
06-06-2009 10:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Kyllyan napisał(a):Dla mnie gadasz herezje.
Kończę Uśmiech ....a czy gadam herezję to poczytaj Konstytucję dogmatyczną o Kościele i definicję Ludu Bożego.

[ Dodano: Sob 06 Cze, 2009 10:59 ]
KK 16
06-06-2009 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #63
 
jonasz: zarzut był taki: :offtopic:
stanowisko Kościoła oficjalne na temat sukienek itp. jest takie: jest to dopuszczalna jedna z wielu form złączona z kultem obrazów. dopuszczona bo wyraża cześć, szacunek, wdzięczność, miłość wobec Boga. i o tym już parokrotnie była mowa.
a dlaczego kult obrazów? to jest :offtopic:
zatem nie wiem czego tu jeszcze szukasz i drążysz.
(jeśli idzie o dokumenty, do których mógłbyś zajrzeć w tym temacie to polecam np. google)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-06-2009 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
szukam konkretnej rzeczowej odpowiedzi , której niestety w googlach nie znalazłem

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
06-06-2009 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Kyllyan napisał(a):Wszystko jedno, czy idzie się do Syna droga nakreslona przez św Bernarda, Franciszka, czy Ignacego z Loyoli. Ale oczywiście trzeba być w jedności z Biskupem Rzymu. Świadków Jehowy, czy "biblijnych" Chrześcijan to nie dotyczy Oczko
Czy Biblia pisze gdzieś o "jedności z Biskupem Rzymu"? Raczej nie.
Pisze natomiast o jedności z Chrystusem.
    J 17:21 bw(21) Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.
I tu pojawia się pytanie: Czy Jezus, z którym chcemy być jedno koronował jakieś figury lub obrazy? Jaki był stosunek Jezusa Chrystusa do kultu obrazów?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
06-06-2009 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
krzysiek_enoch, a czy biblia coś podaje, że jedność z Chrystusem implikuje jedność z Kościołem?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-06-2009 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
krzysiek_enoch napisał(a):Czy Biblia pisze gdzieś o "jedności z Biskupem Rzymu"? Raczej nie.
Pisze natomiast o jedności z Chrystusem.
- "aby tak jak My stanowili JEDNO" (J 17,11).....aktualnie jEDNO to kilkaset kościołów chrześcijańskich, które usilnie chcą udowadniać innym swoje racje i koncentrują się na wyszukiwaniu innym błędów Smutny
Cytat: I tu pojawia się pytanie: Czy Jezus, z którym chcemy być jedno koronował jakieś figury lub obrazy? Jaki był stosunek Jezusa Chrystusa do kultu obrazów?
Jezus jak wszyscy Żydzi pielgrzymował do światyni i nie miał wstępu do Przybytku, do którego miał wstęp tylko arcykapłan.
Nie miał zatem możliwości koronować czegokolwiek, ale i figury, ozdoby (Wj 36-38) mu nie wadziły, jak aktualnie wadza protestntom.
Krzysiek - może dla odmiany posłużysz się Nowym Testamentem dla udokumentowanie stosunku Jezusa do figur, obrazów.....retoryczne pytanie nie stanowi potwierdzenia.
07-06-2009 08:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
http://www.wsm.bialystok.opoka.org.pl/ws...rtykul=423

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-06-2009 14:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
Pewien misjonarz, będąc na urlopie kupił sobie psa, wykonanego z brązu, którego przywiózł do Birmy, gdzie przebywał na misji. Postawił małą figurkę w widocznym miejscu przed budynkiem. Ciekawski człowiek zapytał misjonarza:

- "Dlaczego postawiłeś tego psa przed twoimi drzwiami?"

- A ten odparł „Ponieważ często jestem w domu sam i potrzebuję psa, by mnie strzegł."

Ludzie zaczęli się śmiać: "Ależ twój pies nie widzi, nie słyszy, nie szczeka i nie gryzie. Jak może cię pilnować?"

„Ach - powiedział misjonarz - a z czego zrobione są wasze bożki? Drewno, kamień i metal. One słyszą i widzą nie więcej niż mój pies! A wy kłaniacie się im, modlicie się do nich i mówicie, że was słyszą. Ile razy już wam mówiłem, że jedynie Pan jest prawdziwym Bogiem i ofiarował Swego Syna, aby dać życie wieczne każdemu, kto w Niego uwierzy. Dlaczego nie porzucicie tych bezwartościowych bożków i nie zwrócicie się do Boga żywego i prawdziwego?”

Tłum spokojnie się rozszedł. Ilekroć każdy z czcicieli fałszywych bogów przechodził obok domu misjonarza, wydawało mu się, że słyszy psa z brązu, który mówił:

„Twoje bożki są takie same jak ja.”

NIE NAM, PANIE, NIE NAM, ALE IMIENIU SWEMU DAJ CHWAŁĘ
DLA ŁASKI SWOJEJ, DLA WIERNOŚCI SWOJEJ! DLACZEGO MAJĄ MÓWIĆ NARODY:

GDZIEŻ JEST ICH BÓG?


BÓG MASZ JEST W NIEBIE, CZYNI WSZYSTKO CO ZECHCE, B0ŻYSZCZA ICH ZE SREBRA I ZŁOTA, SĄ DZIEŁEM RĄK LUDZKICH. MAJĄ USTA, A NIE MÓWIĄ, MAJĄ OCZY A NIE WIDZĄ. MAJĄ NOZDRZA, A NIE WĄCHAJĄ. MAJĄ RĘCE, A NIE DOTYKAJĄ, MAJĄ NOGI A NIE CHODZĄ, ANI NIE WYDAJĄ GŁOSU KRTANIĄ SWOJĄ. NIECH BĘDĄ IM PODOBNI TWÓRCY ICH, WSZYSCY, KTÓRZY IM UFAJĄ!

PSALM 115,1-9

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
07-06-2009 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #70
 
jonasz 33, a ty dalej o tym, że katolicy uważają, że Bóg siedzi w obrazku czy w figurce. powiedz mi bracie - co cię zniewala, że musisz tak myśleć, choć to nie jest prawdą co nam sugerujesz?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-06-2009 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
nic mnie nie zniewala, po prostu widzę te wszystkie szopki z obrazami, ja nie wiem gdzie Ty żyjesz ale ja dookoła siebie widzę mnóstwo czczenia figur i obrazów

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
08-06-2009 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
jonasz 33 napisał(a):nic mnie nie zniewala, po prostu widzę te wszystkie szopki z obrazami, ja nie wiem gdzie Ty żyjesz ale ja dookoła siebie widzę mnóstwo czczenia figur i obrazów
Ja też. W tym właśnie sęk, że mimo pięknych słów i równie pokrętnych wyjaśnień - czci się obrazy (figury, relikwie etc). Rozumiem dlaczego tak jest, potępiać nie mam powodu, już o tym pisałem wcześniej - ale czemu uczciwie nie przyznacie, że po prostu tak jest, tylko kręcicie jak nie przymierzając Tusk u Lisa? Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-06-2009 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #73
 
jonasz23, widzisz ludzi którzy czczą obrazy, czy widzisz ludzi o których uważasz, że je czczą chociaż oni tego nie robią, a gestów ich nie rozumiesz i przypisujesz intencje niezgodne z tymi, które oni mają?

to tak jakby się upierać, że wiary ewangelickie/protestanckie są tak zracjonalizowane, że bezduszne bez miejsca na relację osobistą z Bogiem, a zbory typu KZ z kolei wyłącznie jadą na haju emocjonalnym i nic poza tym. czemu? bo tak to z zewnątrz wygląda jak się do owych miejsca na spotkania przychodzi nie będąc kimś kto zna sprawy od środka. ba, co więcej - jak się z różnymi wyznawcami owych wiar porozmawia to się człowiek tylko utwierdza w przekonaniu.

teraz dociera czy nadal będziesz wpierał, że wiesz lepiej co kto ma na myśli/jaką ma intencję i wpierał dalej wbrew woli czyniącego dany gest, że na 100% ma inną intencję niż intencja którą faktycznie posiada?

btw. czy doszukiwać się w drugim człowieku na siłę grzechu i złych intencji, a ignorować prawdę owoc prywatnego studium SB czy przykład nauczania w całej waszej wspólnocie?
pytam poważnie a nie jako docinkę - ktoś mi kiedyś opowiadał, że bywał na spotkaniach KZ a to co go zraziło, to to, że 80% nauczania było w oparciu o pomówienia o innych wyznaniach, w szczególności KK. potem mi się to skojarzyło, jak pewien znajomy z innego forum zaprosił mnie na stronkę swojego odłamu, tym razem nie KZ i w wiele artykułów szło po tej samej linii. a już najbardziej mnie rozwaliło, że najmocniej reklamowane świadectwo w tym serwisie miało m.in. taką treść: "nigdy nie interesowałem się dogmatami KK, póki do niego należałem ani teraz, ale uważam, że wszystkie są wyssane z palca i sprzeczne z Biblią". no śmiech na sali. zatem jeśli to czym się karmisz, jest podobne to powiedz - przynajmniej będzie dla mnie jasne, dlaczego czytasz nasze odpowiedzi co dla nas oznacza kult w naszym Kościele, a potem i tak z uporem maniaka nam wmawiasz, że tak naprawdę to mamy co innego na myśli i w sercu niż to co mówimy, że mamy. paranoja.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-06-2009 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Śpiohu, ale to widać i słychać, tu nie trzeba spekulować ani się domyślać... Ciągle się słyszey "modlić się DO OBRAZU", "oddawać cześć FIGURZE", "OBRAZ czyniący cuda". Wiem o co chodzi, że "poprzez obraz łączymy się z istota boską itd", ale to tylko świadczy o słabej wierze katolickiego ogółu, skoro musi się on podbudowywać "dopalaczami" jak święte obrazy...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-06-2009 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Narayana Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 130
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #75
 
Spioh - widzisz, tylko jest pewne "ale". Z jednej strony krytykujesz kogoś, kto uważa, ze lepiej wie, jakie intencje mają katolicy od samych katolików. Z drugiej jednak strony sama na tej samej zasadzie oceniasz okultystów. Czyli co - katolikom wolno oceniać, a nie-katolikom nie?
08-06-2009 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów