Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
watykan się przyznał... a trzy miesiące później....
Autor Wiadomość
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
watykan się przyznał... a trzy miesiące później....
Chciałem podyskutować z Wami na temat pewnego "zbiegu okoliczności". W lutym br. Watykam oficjalnie przyznał, że teoria ewolucji nie jest sprzeczna z nauką Kościoła. Pomijam już fakt absurdalności tego twierdzenia, ale... 3 miesiące później naukowcy publikują zdjęcia brakującego ogniwa w teorii darwina. Zbieg okoliczności czy raczej dokładnie przemyślane zagranie?


Powiedzcie mi też jak mocno da się naciągać Bibilię do tego co pokazuje nauka? Czy to naprawdę jest jak czarna dziura, wchłonie wszystko, nieważne jak abstrakcyjnie trzeba będzie do tego podchodzić?

Zacytuję tylko:
W rzeczywistości, to co rozumiemy przez ewolucję, to świat, który został stworzony przez Boga - powiedział arcybiskup Gianfranco Ravasi, szef Papieskiej Rady ds. Kultury.

Mnie uczono, że takie zdanie to paradoks, podobnie jak "czarny śnieg"...
09-06-2009 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
Re: watykan się przyznał... a trzy miesiące później....
marek_max napisał(a):Zacytuję tylko:
W rzeczywistości, to co rozumiemy przez ewolucję, to świat, który został stworzony przez Boga - powiedział arcybiskup Gianfranco Ravasi, szef Papieskiej Rady ds. Kultury.

Mnie uczono, że takie zdanie to paradoks, podobnie jak "czarny śnieg"...
Wcale nie paradkos. Jak się tak głębiej wczytać, to mi wychodzi na to, że teoria ewolucji jest jak najbardziej akceptowana przez KK, tyle, że z takim "bonusem", że Bóg jakos na ta ewolucję wpływał.
Stworzenie świata wg Biblii to raczej symbol, alegoria, nikt trzeźwo realnie myślący nie wierzy że tak faktycznie było...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-06-2009 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Helmutt, ale tak szczerze: czy xx lat temu uczyli Cie, ze to przenosnia? Ja doskonale pamietam (niestety) te godziny spedzone na religii i jakos nikt nie mowil, ze to przenosnia. Wrecz odwrotnie - wpajano do glowy te DOKLADNIE 7 dni i ze w niedziele nie wolno pracowac bo Pan Bog odpoczywal....
09-06-2009 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Tak szczerze mówiąc, to z lekcji religii nie pamiętam jakichś specjalnych dyskusji za i przeciw teorii ewolucji. Raz tylko pobiłem się z jednym kolesiem który uparcie twierdził, że człowieka pan Bóg z gliny ulepił. Człowiek był młody, głupi to sie i dawał wciągać w dyskusje z fanatyzmem Uśmiech
Jan Paweł II wyraźnie powiedział, że teoria ewolucji to coś więcej niż mętne hipotezy - i tego się winni katolicy trzymać. Kombinowanie samemu przynosi tylko wstyd, o czym się mogli przekonać chociażby kreacjoniści w USA a z nasego podwórka pan "profesor" M. Giertych czy były wiceedukator S. Orzechowski Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-06-2009 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ale jak mozna przyznać coś takiego? Przeciez nawet baaardzo naciągając fakty to sie kupy nie trzyma!


Powiem Wam, że przyznanie Watykanu, że TE jest zgodna z nauka kosciola spowodowala u wielu osob ostateczne potwierdzenie, ze to co nas "ucza" to bajki w celu zarabiania kasy i ze zrobia wszystko, aby utrzymac swoje owieczki Uśmiech
11-06-2009 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Narayana Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 130
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
marek_max napisał(a):Ale jak mozna przyznać coś takiego? Przeciez nawet baaardzo naciągając fakty to sie kupy nie trzyma!


Powiem Wam, że przyznanie Watykanu, że TE jest zgodna z nauka kosciola spowodowala u wielu osob ostateczne potwierdzenie, ze to co nas "ucza" to bajki w celu zarabiania kasy i ze zrobia wszystko, aby utrzymac swoje owieczki Uśmiech

Bo widzisz, coraz więcej faktów wskazuje na teorię ewolucji. Może nie przebiegającą dokładnie tak, jak Darwin to określał, może z pewnymi zastrzeżeniami, a takze wymaga to jeszcze wielu badań, jednak o ile teoria Darwina ma pewne podstawy, o tyle 7-dniowe stworzenie - ŻADNYCH. Stąd nic dziwnego, że Watykan stara się "sprzymierzyć z wrogiem" - po to, by nie wyjść ostatecznie (jeśli TE zostanie jednoznacznie udowodniona) na zakłamanych/otumanionych/niewiedzących (zależnie od oceny, więc mi tu nie pisać, że kogoś "oczerniam"), a przy okazji uszczknąć coś z tego zwycięstwa TE - naciągnąć tak, by wyszło, ze KK już to dawno mówił, i że to tylko potwierdza ich wizję świata.
11-06-2009 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
Narayana napisał(a):Stąd nic dziwnego, że Watykan stara się "sprzymierzyć z wrogiem" - po to, by nie wyjść ostatecznie (jeśli TE zostanie jednoznacznie udowodniona) na zakłamanych/otumanionych/niewiedzących (zależnie od oceny, więc mi tu nie pisać, że kogoś "oczerniam"), a przy okazji uszczknąć coś z tego zwycięstwa TE - naciągnąć tak, by wyszło, ze KK już to dawno mówił, i że to tylko potwierdza ich wizję świata.

Głupoty waść piszesz Uśmiech

Bo od baaardzo dawna oficjalnie nie podważano tej teorii jak już wspomniano, a że nie wydano oficjalnego dekretu z kilkunastoma pieczątkami to nic dziwnego, za dużo tych naukowych teorii i teoryjek jest żeby książkę o ustosunkowaniu się do nich pisać.

Mam na półce książeczkę z 1992 roku przez księży napisaną o stosunku Kościoła do nauki i m. in. o Darwinie też jest Uśmiech - więc już coś sprzed 16 lat

Książka ma imprimatur.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-06-2009 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Annnika napisał(a):Bo od baaardzo dawna oficjalnie nie podważano tej teorii jak już wspomniano, a że nie wydano oficjalnego dekretu z kilkunastoma pieczątkami to nic dziwnego, za dużo tych naukowych teorii i teoryjek jest żeby książkę o ustosunkowaniu się do nich pisać.

Mam na półce książeczkę z 1992 roku przez księży napisaną o stosunku Kościoła do nauki i m. in. o Darwinie też jest Uśmiech - więc już coś sprzed 16 lat

Książka ma imprimatur.


Ale moje pytanie brzmiało: jak można powiedziec, że TE jest zgodna z nauką Kościoła? W podstawowym zakresie TE odrzuca kategorycznie jakąkolwiek istotę która "tworzy".

Nie wiem czy wiecie, ale wg teorii ewolucji, człowiek na linii czasu pojawia się pod sam koniec, mnie wiecej tak:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
_____bakterie__________________dinozaury_____________________człowiek___dziś


więc sie zastanawiam na ile trzeba byc beszczelnym aby powiedzieć, że to się zgadza ze "stworzeniem człowieka na podobieństwo Boga"... czy znowu KK wybrał sobie tylko malutki fragmencik TE - ten który mu pasuje, czyli Bog stworzyl, a ewolucja rozwinęła to dalej!

Zrozumcie, jakby 4mld lat temu powstał człowiek (wg ewolucji wtedy nie było nic praktycznie, a po 1-2mld dopiero bakterie), to dzis na lunch latalibysmy na Marsa, tak bylibysmy zaawansowana grupa....
15-06-2009 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
marek_max napisał(a):Nie wiem czy wiecie, ale wg teorii ewolucji, człowiek na linii czasu pojawia się pod sam koniec, mnie wiecej tak:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
_____bakterie__________________dinozaury_____________________człowiek___dziś


więc sie zastanawiam na ile trzeba byc beszczelnym aby powiedzieć, że to się zgadza ze "stworzeniem człowieka na podobieństwo Boga"... czy znowu KK wybrał sobie tylko malutki fragmencik TE - ten który mu pasuje, czyli Bog stworzyl, a ewolucja rozwinęła to
Wiecie Duży uśmiech ....ewidentnie Ty nie wiesz, że w Ks. Rodzaju człowiek pojawił się na końcu procesu tworzenia.
16-06-2009 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
alus napisał(a):Wiecie Duży uśmiech ....ewidentnie Ty nie wiesz, że w Ks. Rodzaju człowiek pojawił się na końcu procesu tworzenia.

Wiecie, tylko nie znajdujecie zdania w Biblii, np takiego zdania:
"I Bog powiedzial: niech powstanie bakteria, a z niej za 2mld lat dinozaury i inne zwierzeta a z nich za 2mld lat czlowiek" 8)

Wydaje mi sie, czy jest tam "troche inaczej" to opisane...



Nadal czekam na argument czemu KK ma czelnosc nazywac teorie ewolucji zgodna ze swoja nauka, kiedy to TE odrzuca jakiegokolwiek stworce, a czlowiek wyksztalcony zostal na etpaie mozolnej, wielomiliardowej ewolucji, a nie "na wzor i podobienstwo Boga"...

Ludzie... odrobine samodzielnego myslenia moze?
16-06-2009 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
marek_max napisał(a):Wiecie, tylko nie znajdujecie zdania w Biblii, np takiego zdania:
"I Bog powiedzial: niech powstanie bakteria, a z niej za 2mld lat dinozaury i inne zwierzeta a z nich za 2mld lat czlowiek" 8)

Wydaje mi sie, czy jest tam "troche inaczej" to opisane...



Nadal czekam na argument czemu KK ma czelnosc nazywac teorie ewolucji zgodna ze swoja nauka, kiedy to TE odrzuca jakiegokolwiek stworce, a czlowiek wyksztalcony zostal na etpaie mozolnej, wielomiliardowej ewolucji, a nie "na wzor i podobienstwo Boga"...

Ludzie... odrobine samodzielnego myslenia moze?
No właśnie myślenia Duży uśmiech ...nie wyłożono w Biblii jednym zdaniem kolejne etapy stwórcze od komórki.....
TE nie wyjaśnia fenomenu powstawanie czegoś z niczego - tłumaczy zas według jakiego procesu rozwija sie zycie, o stałej przemianie, nie definiuje procesu powstania życia.
17-06-2009 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Wszystko da sie wytłumaczyc, jestem tego pewien, KK zawsze dawał rade to i teraz da. Nie zdziwcie sie , chociaz może nie doczekacie jak in vitro okaże sie jednak zgodne z nauką kościoła. KK wie ,że musi iśc z duchem czasu toteż wszystko da się zinterpretowac odpowiednio. Takie np. "nie zabijaj" nie oznacza " nie zabijaj"

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-06-2009 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jonasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
pafni napisał(a):Wszystko da sie wytłumaczyc, jestem tego pewien, KK zawsze dawał rade to i teraz da. Nie zdziwcie sie , chociaz może nie doczekacie jak in vitro okaże sie jednak zgodne z nauką kościoła. KK wie ,że musi iśc z duchem czasu toteż wszystko da się zinterpretowac odpowiednio. Takie np. "nie zabijaj" nie oznacza " nie zabijaj"

Ciekawe, Kościół musi iść z duchem czasu, nie zabijaj znaczy co innego.
ciekwe czy Bóg idzie z duchem czasu?
Hbr 13:8
8. Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki.


Ps 102:28
28. Ty zaś jesteś zawsze ten sam i lata Twoje nie mają końca.

Matrix cię więzi!
Rzeczywistością jest Chrystus!!!
28-06-2009 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Jonasz napisał(a):ciekwe czy Bóg idzie z duchem czasu?
Pewnie nie, ale KK stara się jak może.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-06-2009 08:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów