Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie są dowody na historyczność Jezusa?
Autor Wiadomość
Narayana Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 130
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Sivis Amariama napisał(a):Brak możliwości potwierdzenia elementów Ewangelii nie neguje w żaden sposób ich historyczności.

W takim wypadku na czym bazujesz rozgraniczenie między "historycznością" a "niehistorycznością"? Bo zawsze byłem przekonany, że źródła można uznać za prawdę historyczną, gdy da się niedwuznacznie (czytaj - nie bazując na wierze) potwierdzić ich autentyczność.
10-06-2009 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasandra21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Rachel napisał(a):Co jak co, ale Flawiusz fałszowany 8-[ Nie może być! \Duży uśmiech/

Wystarczy spojrzeć do wikipedii.. i oczywiście są inne źródła... (dla jasności - pamiętaj, że mam na myśli dość znaczącą interpolację, a nie fałszerstwo całego tekstu... )
10-06-2009 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Kasandra21 napisał(a):Wystarczy spojrzeć do wikipedii.. i oczywiście są inne źródła... (dla jasności - pamiętaj, że mam na myśli dość znaczącą interpolację, a nie fałszerstwo całego tekstu... )
A czytałaś jego dzieła?
Przepiękne są. Uśmiech I tym akcentem zakończę OT Duży uśmiech choć jestem zakochana w jego dziełach , zwłaszcza w Dawnych dziejach Izraela xD

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-06-2009 12:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów