Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czego teraz słuchacie?
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3421
 
Imperio - Amor Infinitus
15-12-2008 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #3422
 
a ja nie słucham teraz żadnej muzykiUśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
15-12-2008 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #3423
 
http://pl.youtube.com/watch?v=2A2Jt4WOxN8

Coś pięknego...

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
17-12-2008 01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3424
 
Nic nie mowisz mowić

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-12-2008 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #3425
 
hmmm - no nie wiem... jako podstarzały rockers chyba bym się nie wstrzelił tu z moją muzyką, więc chyba lepiej się nie przyznam :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-12-2008 18:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3426
 
http://www.sendspace.pl/file/wzAW1r6p/re...tocmMucmFy

Budzyński. Nie moja muzyka, ale niektórym tu sie podoba. Link do pliku .rar
117 MB ok 1,5 godziny muzyki.
18-12-2008 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #3427
 
DELIRIOUS

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
18-12-2008 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3428
 
Nic nie musisz mówić

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-12-2008 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
die_eule Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 98
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #3429
 
wszystko Air

szukam...w?tpi?...my?l?...kocham...
18-12-2008 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3430
 
Cisza

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-12-2008 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
die_eule Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 98
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #3431
 
też lubię

szukam...w?tpi?...my?l?...kocham...
18-12-2008 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3432
 
ten zespół mnie zabije... naprawdę... moja fascynacja jego twórczością nie mija... :shock:

http://pl.youtube.com/watch?v=a69iM4knYs...re=related


O bracie!
O bracie! O siostro!
On jedzie do ciebie
Jedzie do ciebie, gdy jesteś w potrzebie
Motor zapuści, migacz wypuści
A jużci!
Jest blisko i bierze wiraże
Otwórzmy mu bracia i siostry
Serca garaże!

Zbawi cię, zbawi on, zbawi cię diesel (x4)
Zbawiciel diesel! (x3)

Rumba! De la Jerozolima! (3x)
Rumba! Rumba!

.
.
.
jeszcze odnośnie "diesla", z jakiegoś wywiadu:

Cytat:Lao Che - wywiad z wokalistą. Jerzy Szerszunowicz

- [...] Myślałem o takim przedstawieniu tej relacji Boga i człowieka w charakterze buffo, żeby nie było tak patetycznie, jak w kościele. Uważam, że nieporozumieniem jest wyobrażanie sobie Boga w człowieczych proporcjach. Ten Bóg z "Hydropiekłowstąpienia” jest taki właśnie na ludzką miarę: miewa złe nastroje, obraża się na ludzi, wyładowuje na nich frustracje.

Wolisz tego gościa z piosenki "Zbawiciel Diesel”, co to "jedzie do ciebie, gdy jesteś w potrzebie, motor zapuści. Migacz wypuści, a jużci, jest blisko i bierze wiraże”?

- Z religią jest tak, że każdy może podążać własną ścieżką. Jeżeli komuś pomaga odmawianie różańca, niech odmawia. Jeżeli potrzebuje Boga "ludzkiego”, niech w niego wierzy. Nie potrafię mówić o relacjach człowiek - Bóg, mogę co najwyżej próbować powiedzieć, jak to wygląda na linii "Spięty” - Bóg.

Otwierasz "serca garaże”?

- Próbuję się odnaleźć w relacji z Bogiem, ale nie bardzo mi to wychodzi. Moja modlitwa to te momenty autentycznego wzruszenia, gdy śpiewam o barykadzie na Woli i myślę o solidarności ludzi, którzy tam walczyli, o wspólnocie i zaufaniu, jakie w tym momencie emanuje z widowni. W takich chwilach czuję Boga. Napisałem tekst "Zbawiciel Diesel”, bo zawsze chciałem napisać piosenkę o swoim idolu Jezusie Chrystusie. Pasuje mi też podejście do religii w kościołach amerykańskich, gdzie wiarę manifestuje się radośnie, a kaznodzieje mówią o Bogu w taki sposób, by zrozumieli to prości ludzie.

A skąd wziął się Diesel?

- Może stąd, że kończyłem technikum samochodowe...

Super! Wszystko, co kręci się wokół Lao Che jest tak proste, naturalne, że albo jest samą prawdą, albo świetnym PR-em.

- Zazdroszczę ci - ja widzę same komplikacje (śmiech). Poważnie: może jest tak, że nawet do największych tajemnic - do Boga, do wiary, do miłości - prowadzą proste drogi. Kiedy w naszym gronie mówimy o Lao Che, że to kapela, której po raz kolejny udało się spaść na cztery łapy. Czasem myślę, że to może jakiś rodzaj łaski - wiele rzeczy, z niewiadomego powodu, nam się po prostu udaje.

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/arti.../460951464

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-12-2008 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3433
 
To już nawet żargon kierowców uwzględniono nawet. O.K. Tylko dlaczego po "Serca garaże" jest "diesel" to już zupełnie nielogiczne. Nie wiem jak Wam, ale mi nie pasuje określenie "Zbawiciel diesel!", bo widzę tu wyraźne przegięcie, a nie mam zamiaru faktów owijać w bawełnę.
20-12-2008 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3434
 
Polonium napisał(a):ale mi nie pasuje określenie "Zbawiciel diesel!"
mi się wydaje, że to można rozumieć po prostu: Zbawiciel, który spieszy, jakby był samochodem - znaczy szybki jest

można by jeszcze nawiązać do historii Rudolfa Diesla i przyczyn jego śmierci, no ale to już daleka interpretacja...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-12-2008 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #3435
 
To całkiem tak, jakby w w mojej, ostatnio ulubionej piosence doszukiwać się podtekstu typu: "nie grzesz, bo z mej ręki spotka cię zasłużona kara!" :diabelek:

na wszelki wypadek podpowiem - polski zespół, polska proza, polska gra, polski teledysk...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
21-12-2008 02:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
8 gości

Wróć do góryWróć do forów