Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ojcze? Dlaczego Ojcze Świety ?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Ojcze? Dlaczego Ojcze Świety ?
Znowu mam takie oto zapytanie Oczko
Skoro w Mt23,9 jest napisane tak a nie inaczej (każdy sobie przeczyta jak Uśmiech ), to dlaczego mówimy np. na papieża "Ojcze" i na dodatek "Święty" ??? Czy to nie jakieś bałwochwalstwo? :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2005 20:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Cytat:Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
Co tam Ojciec Świety... a co z ojcami naszymi (tatusiami) :?: Czy to bałwochwalstwo :?:
12-04-2005 17:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
No b przecież Jan Paweł II był ojcem wszystkich ludzi... namiestnikiem Jezusa... więc to chyba nie jest złe, że nazywa się go Ojcem...
Tak mi się przynajmniej wydaje :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
12-04-2005 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
No tak nie bałdzo... Pismo mówi jasno - jeden jest Ojciec. Jak mamy to odczytywać? Dla mnie jest jasne, że jeden jest Ojciec i to Ten właśnie w niebie, ale co z tymi naszymi ziemskimi? No i z papieżem - czy mamy więc prawo tak go nazywać i na dodatek, jakby nie patrzeć, wywyższać :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-04-2005 11:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Nie chodzi tu o słowa, tylko o intencję. Wg Twojego myślenia nie powinnaś np. nikomu mówić "cześć", bo CZEŚĆ należy się tylko Bogu. :wink:

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
13-04-2005 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
He he to na pewno Oczko Ale nurtuje mnie to, bo mam styczność z protestantami i oni m.in. zarzucają nam to jako bałwochwalstwo, podobnie jak wiele innych rzeczy (najbardziej chyba intrygujące, że w Biblii nie mam mowy o sakramentach :roll: ). Jaka jest więc intencja, że papieża bądź duchownego nazywamy "ojcze"?

[ Dodano: Sro 13 Kwi 2005 17:14 ]
Pytam ponieważ chciałabym umieć coś odpowiedzieć na zarzuty kierowane w nas, katolików. Jakoś niezręcznie się czuję nie wiedząc co odpowiedzieć, a jeszcze bardziej mi chyba głupio z myślą, że nie znam na tyle mojej wiary, by umieć ją jakoś obronić Smutny

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-04-2005 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Akurat czytam książke i jestem na tym problemie co poruszyłaś Offca Oczko Przywołam cytat Oczko

Warto tu jeszcze wspomnieć o spotykanym często tytule papieskim "Ojciec Święty". Niektórzy bardzo gwałtownie atakują ten zwyczaj, przypominając, że przecież Jezus powiedział: "Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz Ten w niebie" (Mt 23,9). pamiętajać, że papieski tytuł "Ojciec Święty" jest tylko zwyczajowy i żadną miarą nie wchodzi w skład wiary Kościoła, że jesli komus nie odpowiada, to oczywiście nie musi go uzywać, warto jednak sobie uświadomić, że sama Biblia wspomniany zakaz Jezusa traktuje dość swobodnie i wcale nie regorystycznie. Oto w liście do Rzymian czytamy: "Abraham: on to jest ojcem nas wszystkich" (Rz 4,16)
13-04-2005 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ooo dziękuję Ci Daidossku Duży uśmiech Masz punkta ode mnie :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-04-2005 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pampam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Offca napisał(a):mam styczność z protestantami i oni m.in. zarzucają nam to jako bałwochwalstwo, podobnie jak wiele innych rzeczy

Z protestantami to lepiej nie rozmawiaj za dużo bo mogą Ci namieszać nieźle w głowie... opierają się na jedynej prawdzie, a więc prawdzie zawartej w Biblii więc mogą Cię czasami wprawić w zakłopotanie, szczególnie gdy będziecie rozmawiali na tematy sakramentów, czyśćca czy innych zagadnień związanych z tradycją, a nie mających pokrycia w Słowie Bożym...
13-04-2005 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Offca napisał(a):najbardziej chyba intrygujące, że w Biblii nie mam mowy o sakramentach

W Biblii nie ma mowy o sakramentach?! Więc co znaczą słowa: "Tym, którym odpuścicie - są im odpuszczone, tym, którym zatrzymacie - są im zatrymane" lub "Udzielajcie im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego", lub "Czyńcie to na moją pamiątkę", lub "co Bóg złączył, niechaj człowiek nie rozdziela" ????

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
14-04-2005 07:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Pewnie chodziło o to, że w Biblii nie występuje słowo "sakrament". To częsty (i nic nie wnoszący do dyskusji) argument jehowitów.

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
14-04-2005 09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
pampam napisał(a):Z protestantami to lepiej nie rozmawiaj za dużo bo mogą Ci namieszać nieźle w głowie... opierają się na jedynej prawdzie, a więc prawdzie zawartej w Biblii więc mogą Cię czasami wprawić w zakłopotanie, szczególnie gdy będziecie rozmawiali na tematy sakramentów, czyśćca czy innych zagadnień związanych z tradycją, a nie mających pokrycia w Słowie Bożym...

A co katolicy to nie biblijni? Co nie ma pokrycia w Słowie Bożym? Jaką tradycją.... Sakramenty nie mają pokrycia w Słowie Bożym: pierwsze słyszę?!

Mam prośbę - nie będe się do tego odnosił, bo pobiłbym rekord długości - ale jak już chcesz pisdać o różnicach to w taki sposób: protestanci to inaczej widzą itd a nie sugeruj, że oto oni posiedli Biblijną prawdę a ktolicy sobie coś uzurpują. Widocznie nie masz pojecią na dany temat. Nie chcę Ciebie jakoś napiętnować ale tak trochę z dystansem proszę! :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
14-04-2005 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
To było do mnie czy do pampama?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-04-2005 18:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alberto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #14
Nasz OJCIEC ŚWIĘTY
Smutny Chrześcijanin według Ewangelji wierzący, często spotyka się z pytaniem, czy wierzy w
Ojca Świętego. Rodacy wychowani w jedynie słusznej wierze, przypisują do tego
pierwszorzędne znaczenie. Według ich przekonań, jest to fundamentalne pytanie, a
odpowiedź na nie, decydująco rostrzyga czy taki człowiek jest prawowiernie wierzącym
lubo sekciarzem. Innemi słowy; każdy prawdziwy chrześcijanin powinien w Ojca Świętego wierzyć. Jeżeli takiej wiary niema lub się jej zapiera, wtedy już przez to samo,stwierdza, że jego wiara szwankuje a tym samym do Prawdziwego Kościoła nie należy.
Z powyższym zdaniem trzeba się pogodzić. Prawdą jest że wiara w Ojca Świętego jest
kluczową i niezbędną składnią części nauki chrześcijańskiej. Pan Jezus Chrystus tak
nauczał. Można nawet więcej powiedzieć: Chrystus modlił się do Ojca Świętego(!) a i
nam polecił tenże przykład naśladować. Zawsze też nauczał, że jest Ojciec Święty, a
tym Ojcem Świętym jest BÓG.
Chrystus nazywa BOGA - Ojcem Świętym. Tylko w jednym miejscu Pisma Świętego to
figuruje. Znaleźć to można w Ewangelji według Św.Jana, rozdział 17 a wiersz 11. Wtenczas, w modlitwie do Boga, Jezus powiedział: OJCZE ŚWIĘTY. Zbawiciel zawsze nauczał że Bóg jest Ojcem naszym.
Kiedy uczniowie pewnego razu przyszli do swego Mistrza i prosili żeby ich nauczył
się modlić, Jezus odrzekł: "Modląc się, mówcie, Ojcze nasz..."
Bóg jest naszym Ojcem i Bóg jest świętym, czyli jest Bóg Świętym Ojcem naszym który
jest w niebiesiech. Nato jednak nasz rodak,rzymko-katolik, odpowie:- Dobrze, ja też
w takiego Boga który jest Ojcem, wierzę. Przecież w pacieżu i w różancu mamy Ojcze
nasz.
-Ale tu się rozchodzi o drugiego "Ojca Świętego" który jest na ziemi, w Rzymie!
Wynikłoby z powyższego, że mamy dwóch Ojców Świętych.. Jednego w niebie, drugiego na
Ziemi.
Czy Pan Jezus uczył kiedy o DRUGIM OJCU ŚWIĘTYM ? Na to niech dadzą nam odpowiedź
słowa samego Niego: "Nikogo nie zówcie ojcem waszym na ziemi, gdyż jeden jest Ojciec wasz, który jest w niebie". Te słowa znajdziesz w Ewangelji według Mateusza rozdział 23,werset 9.
Let us repeat,- NIKOGO nie zówcie ojcem waszym na ziemi, albowiem JEDEN jest Ojciec
wasz, który jest w Niebie.
Jeżeli oddajesz śmiertelnemu człowiekowi taką chwałę(hołd) która się tylko Bogu należy, wtedy stajesz się bałwochwalcą ; "Patrz, abyś tego nie czynił...Bogu oddaj pokłon"-Apoc.19,10. Słowa te usłyszał świety Jan kiedy był w "zachwyceniu ducha" na górze Patmos.
OJCIEC ŚWIĘTY to nazwa którą Jezus Pan samemu Bogu przypisuje. Nawet największy
biskup świata jest niegodny nazwy która się li tylko Najwyższemu Bogu należy!
Powstaje zatem pytanie: "Jeśli tylko Bóg jest naszym Ojcem Świętym, to wówczas kto
jest Głową Kościoła"..? Niekturzy powią, że Papież! No i znów wyłania się parka.
Prawdziwa odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna. GŁOWĄ KOŚCIOŁA/TYLKO I WYŁĄCZNIE\JEST SAM JEZUS CHRYSTUS!-Efez 5,23.
Kiedy nasz Zbawca przed swoim wniebowstąpieniem polecił swym uczniom by głosili
Ewangeliję wszystkim narodom, wtenczas rzekł do nich: "A otom Ja z wami po wszystkie
dni aż do skończenia świata"-Mat. 28:20. Gdyby Chrystus zostawił widzialną głowę Kościoła lub następcę, zapewne rzekłby apostołom, że na miejscu swoim zostawia Piotra czy Karola, jako swojego zastępcę na ziemi. Jednakże rzekł: "Jam jest z wami po wszystkie dni...". Dlatego apostołowie Chrystusa oraz prawowierni chrześcijanie zawsze wierzyli że, Jedynie Jezus Chrystus jest GŁOWĄ KOŚCIOŁA.
Znów Paweł Święty nauczał: "I wszystko poddał pod nogi Jego, a Onego dał za Głowę nad wszystkiemi Kościołami...aby On między wszystkimi przodkował". Do Efezów 1:22-23
;do Kolosensów 1:18.
Chrześcijanin który jest posłuszny słowom Chrystusa, ma tylko jednego Ojca Świetego,
którym jest Wszechmocny Stwórca świata i Ojciec nasz, i który przebywa nad niebiosami niebios. W tego Ojca Świętego powinien wierzyć każdy kto pragnie pójść drogą Chrystusowej nauki.

Jesus mówi: "Owce moje głosu mego słuchają a Ja je znam i idą za mną"-Ewang.Jana 10,27

prawdziwa cnota krytyk sie nie boi
22-04-2005 02:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat:Nie chodzi tu o słowa, tylko o intencję. Wg Twojego myślenia nie powinnaś np. nikomu mówić "cześć", bo CZEŚĆ należy się tylko Bogu.

Cytat:He he to na pewno

Śmiejesz się, ale przecież spróbuj powiedzieć do Świadków Jechowy: "Cześć Wam" na powitanie - nie odpowiedzą, bo oni traktują to dosłownie (fundamentalnie) co jest w Biblii.
Ks Arkadiusz ma 100 % racji! Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Ja nota bene zawsze ich tak witałem i jeszcze kładłem akcent na to cześć. Bardzo ich to wkurzało. Wiem, nie po chrześcijańsku, ale warto było... Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Pozdrawiam.
22-04-2005 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów