Ankieta: Czy reforma oświaty została przeprowadzona prawidłowo?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA NA TEN TEMAT
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Nowa matura" jak to ma sie odbywać :(
Autor Wiadomość
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #1
"Nowa matura" jak to ma sie odbywać :(
"Nowa matura" ja już sam nie wiem jak co kiedy i gdzie bo to wszystko zakrecone jest ale przytocze jeden tekst Uśmiech
Cytat:Maturalne sikanie przez sms

Urzędnicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej opowiedzieli dyrektorom szkół, jak ma wyglądać matura od kuchni. Zakazali powtarzać tego prasie. Na szczęście nie wszyscy posłuchali - pisze "Życie Warszawy".

Rozmówcami gazety byli dyrektorzy warszawskich liceów, nazwani przez nią umownie dyrektor Jan i dyrektor Ewa. Ich zdaniem, pod hasłem tajemnicy kryje się lekceważenie kodeksu pracy i garść zwykłych absurdów - podaje gazeta.

Egzamin pisemny trwa pięć godzin, wliczając w to półgodzinną przerwę na herbatę i kanapki. Przed i po przerwie maturzystom nie wolno wychodzić na siusiu. Urzędnicy początkowo chcieli pozwolić na siusianie tylko osobom, które mają lekarskie zaświadczenie o chorobie nerek. Ostatecznie siusiać mogą wszyscy, ale... Jeśli kogoś przyprze, nie wolno mu wyjść do toalety samemu, nie może też odprowadzić go członek komisji, bo tym nie wolno opuszczać sali. Do sal może zaglądać tylko dyrektor, ale za to komisji nie wolno z nim rozmawiać - informuje "Życie Warszawy".

Co robić? Gdy uczeń zgłosi, że chce sikać, przewodniczący komisji musi mi przesłać SMS o treści: 'Sala 5 chcemy siusiu', wówczas ja tam pójdę, a komisja wskaże mi palcem ucznia, którego zaprowadzę do kabiny, a potem odprowadzę - opowiada gazecie dyrektor Jan, u którego matura będzie odbywać się w 12 salach. A co mają zrobić członkowie komisji, jeśli ich przyprze? Niech pozakładają pampersy. W trakcie egzaminu nie wolno im sikać ­ dodaje dyrektor Ewa.

Dyrektorzy rozglądają się też za łóżkami polowym. Wielu nie będzie się opłacało wychodzić ze szkoły przez trzy maturalne tygodnie. Każdego dnia dyrektor będzie musiał siedzieć do godz. 22. Do tego czasu w placówce ma zjawić się specjalny kurier, któremu zostaną przekazane napisane prace. Dyrektor nie może umówić się z posłańcem na konkretną godzinę, ponieważ godzina jego przyjazdu jest objęta tajemnicą. Podobnie jak poranny przyjazd kuriera z tematami egzaminacyjnymi na dany dzień. Wiadomo tylko, że ich rozwożenie będzie się zaczynało o godz. 4 rano - pisze "Życie Warszawy".
11-04-2005 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
O matko i córko! Toć to katastrofa! Ludzie kompletnie ześwirowali na punkcie tej matury. Mówię Wam, że jeszcze powrócą do tej starej, bo ta nowa jest niemożliwa, zwłaszcza pod względem organizacyjnym. Nic tylko papmers na tyłek, długopis w rękę i sru na maturkę!!! Rewelacja!
U mnie to było fajnie... Nie było problemów z wychodzeniem na siku, nauczyciele się wzajemnie odwiedzali w salach, plotkowali... Żyć nie umierać Język Echhh... To były czasy :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2005 20:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja będę sikał na sali. A co mi tam, jak ma do wybory zasikac garniaka lub podałoge to wybieram podłoge Uśmiech Skoro to nikomu nie przeszkadza to looz. A może komus zamias siku zachce sie wypedzic demona :?: Hmmmm mam nadzieje, że pojdzie w moje slady i wypedzi go także na ziemie :mrgreen:
11-04-2005 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Niby tak, ale gorzej wtedy będzie wytrzymać te 5h na sali :mrgreen: Ewentualnie proponuję za okno.
Przyjmijcie moje kondolencje Duży uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2005 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ale co to za ściema w ogóle, że 5h na sali??!! Toż to ByZyDura!!!!!!!!!!!!!!
Nawet jak z języka są trzy arkusze, to każdy osobno. 2h pierwszy, później jakoś 15 minut przerwy, potem drugi arkusz i przerwa, i trzeci arkusz. Przecież siedzieć 5h to mięśnie tyłka mogą się nadwyrężyć!!

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
11-04-2005 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
A jak skończysz wcześniej pisać, to pewnie Cię nie wypuszczą, bo będziesz musiał siedzieć przepisowo 5h :mrgreen:
Eh, co to za matura, jeśli kasztany za oknem nie kwitną i nie jest zielono na drzewach... Smutny

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2005 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Bzdura nie matura Język Ja tam więcej niż 2 godzinki na sali nie siedzę Język buheheh a swoją drogą Daidoss Twoje "zlanie" podłogi mogłoby dać tym pajacykom z komisji i nie tylko z komisji coś do myślenia. Dwa dni temu usłyszałam plotę (a może to nie plota), że kochane Ministerstwo Oświaty ma zamiar powrócić do starego systemu nauczania bo gimnazja to totalna pomyłka więc i pewnie tak jak Offieczka piszesz wrócą stare maturki, bo tak na moje oko to wielu z nas nie zda tych nowych :/
11-04-2005 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
ja mysle ze mature taka mozan by bylo zdac, ale po zreformowaniu programu nauczania... idzie w podstawowce taki uczen do 4 klasy i czytac i pisac nie umie... wyobrazacie sobie jak to bedzie jak ci co zaczeli od poczatku (czyli 1 kl podstawowki) uczyc sie z reforma? oni na tej maturze to tylko beda umieli sie podpiasc, albo i nie... przez 5 godzin beda probowali sie bezblednie podpisac... a pampersy to powinny byc dostarczone maturzystom na kodszt ministwrstwa Oczko no co? papmersy dla doroslych sa drogie, wiec dlaczego uczniowie maja je sami kupowac? jak daja kanapki to i moze pieluszki tez?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
12-04-2005 00:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Julia napisał(a):jak daja kanapki to i moze pieluszki tez?
ale oni nie daja anie kanapek anie pieluszek Smutny
i bede glodny siedzial Smutny
a z tym to jeszcze maly problem cos do picia bym mial zabrac Język
a wiecie ze w naszym LO matme piszemy na sali gimnastycznej Język a nas bedzie cos ponad 40 osob Język i bedziemy tak daleko od siebie ze nie ma szans na sciaganie raczej Smutny
12-04-2005 07:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
No, z tym żarciem też perwa... U nas można było miec wszystko. I powiem Wam jeszcze, co szkoła nam kupiła, żeby nam dogodzić w tych trudnych godzinach Oczko Dostaliśmy butelkę wody mineralnej, banana, Pirincesse mleczną Duży uśmiech i dużą kanapkę z bufetu szkolnego. A jak ktoś jeszcze był głodny, mógł spokojnie zajść do bufetu, wracając np. z wizyty w kibelku. Dodatkowo mogliśmy mieć swoje maskotki i nikt nie marudził. Wszystko było okej. Atmosfera była przyjemna, nauczyciele okazywali nam zrozumienie, podpowiadali jak trzeba było Oczko, wszystko, żebyśmy wypadli jak najlepiej i żebyśmy się tak nie stresowali. A teraz?! Prawie jak w obozie koncentracyjnym, albo w szkole za czasów germanizacji i rusyfikacji Język Nie rozumiem czemu tak teraz beznadziejnie porobili.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-04-2005 11:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Kolejny przykład głupoty Smutny
Cytat:Dodatkowy termin matury?

"Gazeta Wyborcza": Żądają tego rodzice, posłowie SdPl i sami uczniowie. Ministerstwo Edukacji twardo mówi jednak "nie".

Dzisiaj stanowisko ma zająć rzecznik praw obywatelskich. Maturzyści, którzy np. z powodu choroby czy kłopotów rodzinnych nie pojawią się na egzaminie w wyznaczonym dniu, kolejną szansę na zdawanie matury będą mieć dopiero w styczniu. A to oznacza, że na studia będą mogli zdawać dopiero za rok.

"To nieuczciwe" - zaznacza Jakub Zbrzeżny, tegoroczny maturzysta.

Wygrał olimpiadę z języka łacińskiego, wkrótce miał reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie we Włoszech. Nie wyjedzie, bo w tym czasie ma maturę z angielskiego. Jeśli do niej nie przystąpi, straci rok.

Krajowe Porozumienie Rodziców i Rad Rodziców w liście do rzecznika praw obywatelskich brak dodatkowych terminów matur uznało za "rażące naruszenie praw i zasad respektowanych w każdym demokratycznym społeczeństwie" - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Stworzono drugą, gorszą kategorię uczniów" - zaznacza Krzysztof Śnioszek, przewodniczący KPRiRR.

Do RPO napisali też posłowie Socjaldemokracji Polskiej: brak drugiego terminu matury to naruszenie konstytucyjnych praw i równego dostępu do edukacji.

"Zwróciliśmy się do MENiS o wyjaśnienia" - poinformował Stanisław Wileński z biura RPO.

Jak się dowiedzieliśmy, resort odpowiedź już przygotował. Argumentuje w niej m.in., że dodatkowych terminów nowej matury nie będzie, bo zastąpiła ona egzaminy wstępne na studia, a żadna uczelnia nigdy nie przeprowadzała dodatkowego naboru dla tych, którzy nie mogli zdawać egzaminów w wyznaczonym dniu - przedstawia stanowisko ministerstwa "Gazeta Wyborcza".


PS.
Przeniosłem ten temat do tego działu gdyżzamieściłem aankietę. Jeśli komuś utrudniłem w ten sposób przeglądanie forum to przepraszam.

Pozdrawiam Radek >Uśmiech<
12-04-2005 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Gonzo, trochę nie rozumiem Twojego pytania w ankiecie...
Pytasz, czy reforma została przeprowadzona prawidłowo. Co przez to rozumiesz? Czy chodzi Ci o zgodność z konstytucją?

Moim zdaniem reforma edukacji to dobry pomysł. Tylko, że wykonanie już mniej...
A co do nowej matury, to podziękujmy szanownej pani Łybackiej, byłej (na szczęście ale i na nieszczęście) minister edukacji. Ta kobieta tak zamieszała nam maturę, że teraz nikt nie wie jak to ma wyglądać.

A teraz komunikat do "nowych" maturzystów:
I tak my nigdy nie pisaliśmy matury, więc po co się dodatkowo stresować, że jest nowa?? Ci, co pisali starą na pewno też się stresowali. A ten cały stres przed naszą maturą, to przysłowiowe robienie wideł z igły. Dajcie na luz, ludzie! No dres no stres Język

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-04-2005 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Futrzak napisał(a):Gonzo, trochę nie rozumiem Twojego pytania w ankiecie...
Pytasz, czy reforma została przeprowadzona prawidłowo. Co przez to rozumiesz? Czy chodzi Ci o zgodność z konstytucją?

Chodzi mi o przeprowadzenie całej matury. Czyli o wprowadzenie jej w życie. Ja myśle ze sama reforma była potrzebna no ale po drodze nie uniknieto wielu błedów.
Futrzak napisał(a):A teraz komunikat do "nowych" maturzystów:
I tak my nigdy nie pisaliśmy matury, więc po co się dodatkowo stresować, że jest nowa?? Ci, co pisali starą na pewno też się stresowali. A ten cały stres przed naszą maturą, to przysłowiowe robienie wideł z igły. Dajcie na luz, ludzie! No dres no stres
Futrzak a kto tu sie stresuje chyba tylko kujony no i nasi rodzice oczywiscie Uśmiech >Uśmiech<
12-04-2005 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Gonzo napisał(a):Futrzak a kto tu sie stresuje chyba tylko kujony no i nasi rodzice oczywiscie

Niektóre osoby się niestety stresują. Ja nie mówię tu o sobie. Bo ja się za mało stresuję Język

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-04-2005 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ja tam uważam że ta cała reforma to pomyłka. No i całkowicie zgadzam się z Futerem-my nie zdawaliśmy jeszcze matury więc chcąc nie chcąc jest ona dla nas czymś nowym więc po cor obić wkoło tego to całe wielkie "halo" heheh. Matura jest dla ludzi więc i dla nas Język A stres? Na co to komu Język Mnie jak na złość nie chce dopaść przez co nie mam żadnej motywacji do nauki Język jest radośnie Oczko
12-04-2005 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów