Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KK a wiara
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #46
 
Nicol@ napisał(a):A cud narodzin? To jest cud.
Przecież pisałem:
Cytat: Że wszystko rozwija się w sposób uporządkowany, że jest płodna miłość, cud narodzin
Dzięki z oklaski.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-10-2010 18:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #47
 
Przecież, przecież. Dodałam coś od siebie, ot co. Szkoda, że nie ma fonii (do oklasków).
Wg mnie narodziny człowieka, a właściwie jego poczęcie jest wielkim cudem, misternym "wynalazkiem", któremu nikt i nic nie dorówna. Żadne in vitra oraz inne "cuda" nie są w stanie dorównać Bogu w Jego Pracy. Żadna technika umysłów ludzkich nie jest w stanie posiąść tego, co Bóg posiada.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
02-10-2010 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #48
 
Nicol@ napisał(a):Wg mnie narodziny człowieka, a właściwie jego poczęcie jest wielkim cudem, misternym "wynalazkiem", któremu nikt i nic nie dorówna. Żadne in vitra oraz inne "cuda" nie są w stanie dorównać Bogu w Jego Pracy. Żadna technika umysłów ludzkich nie jest w stanie posiąść tego, co Bóg posiada.
Zgadza się.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-10-2010 07:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #49
 
spioh, sant, Nicol@ rozumiem was, jednak poprzez mojego ostatniego posta chciałem tylko dać wam do zrozumienia (a dokładnie dla spioh'a), że niestety nie można stwierdzić ze 100% pewnością, że Bóg istnieje i, że te wszystkie "dowody" są niewystarczające. Nie mam zamiaru wplątywać się w słowną grę filozoficzną i szukania "dziur" w wypowiedziach które można sprytnie wykorzystać - bo nie taki jest mój cel. Nie chodzi tu o to, że nie wierzę w Boga i jestem przeciwko wierzącym - mam nadzieję, że taki byt istnieje więc - co złego to nie ja Duży uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
03-10-2010 10:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #50
 
wiem, że do tego dążyłeś. i widzę, że boisz się wyjść poza skoro znów ucinasz na swoim dogmacie.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-10-2010 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Nicol@ napisał(a):Wg mnie narodziny człowieka, a właściwie jego poczęcie jest wielkim cudem, misternym "wynalazkiem", któremu nikt i nic nie dorówna. Żadne in vitra oraz inne "cuda" nie są w stanie dorównać Bogu w Jego Pracy.
Pamiętaj,że cesarskie cięcie też nie jest w stanie dorównać naturalnemu narodzeniu.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
03-10-2010 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #52
 
spioh napisał(a):wiem, że do tego dążyłeś. i widzę, że boisz się wyjść poza skoro znów ucinasz na swoim dogmacie.
Oczywiście, że tak - po co mam robić OT i pisać definicje pojęć: dowodu itd? I tak nie napiszę tak dokładnych byś nie mogła się ich w jakiś sposób przyczepić - przecież wiem ocb. Mam brnąć w każdy temat który zostanie przy okazji poruszony?

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
03-10-2010 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #53
 
pafni napisał(a):Pamiętaj,że cesarskie cięcie też nie jest w stanie dorównać naturalnemu narodzeniu.
czy ty pafni przypominasz mi, że cesarskie cięcie "wymyślili" ludzie?
A Pan Bóg nie wymyślił, bo nie brał pod uwagę tego czy tamtego.
Owszem, czytałam o takich cięciach powłok brzusznych u pewnego plemienia zaszytego głęboko w buszu. Tamtejsi mężczyźni, żeby ulżyć swym kobietom w przyjściu na świat swojego potomka, sami kroili brzuch kobiecie.
To nie miało z medycyną nic wspólnego, po prostu sami po ludzku działali pomagając swym kobietom, no i sobie także.
A, że myśl ludzka nie zna granic dzieje się to, co się dzieje.
Ja mówiąc o cudzie poczęcia miałam na myśli wszystkie te skrzętnie i misternie zaplanowane przez Pana Boga kolejne procesy wytwórcze istoty ludzkiej - człowieka.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
03-10-2010 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Nicol@ napisał(a):Ja mówiąc o cudzie poczęcia miałam na myśli wszystkie te skrzętnie i misternie zaplanowane przez Pana Boga kolejne procesy wytwórcze istoty ludzkiej - człowieka.
Te procesy twórcze mają wcześniejszą historię o parę milinów lat wstecz przed człowiekiem, więc na tej podstawie nie trzeba było za bardzo niczego nowego wymyślać. Jest to proces uniwersalny.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
04-10-2010 08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
Razen, jak ktoś nie konkretyzował/nie precyzował, to komentowałeś to jako błąd. jak ciebie o to poproszono, to uznałeś to za czepianie się ciebie....

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
04-10-2010 08:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #56
 
pafni napisał(a):Te procesy twórcze mają wcześniejszą historię o parę milinów lat wstecz przed człowiekiem, więc na tej podstawie nie trzeba było za bardzo niczego nowego wymyślać.
A jaki to ma związek z cudem narodzin? W czym mu przeczy?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-10-2010 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Te procesy twórcze mają wcześniejszą historię o parę milinów lat wstecz przed człowiekiem, więc na tej podstawie nie trzeba było za bardzo niczego nowego wymyślać.


A jaki to ma związek z cudem narodzin? W czym mu przeczy?
Związek ma wyraźny.
I w niczym nie przeczy.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
04-10-2010 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #58
 
Wybacz Pafni, ale nie rozumiem twojego rozumowania. Przecież dyskutujesz o działaniu Pana Boga. Między innymi, że jednym z objawów jego działania, wielkości i mądrości jest cud narodzin. I Nicol jasno wypowiedziała co sądzi na ten temat.
I wtedy ty wyskoczyłeś coś o cesarskim cięciu, jakby w polemice z jej zdaniem.
I Nicol@ wyjaśniła:
Cytat:Ja mówiąc o cudzie poczęcia miałam na myśli wszystkie te skrzętnie i misternie zaplanowane przez Pana Boga kolejne procesy wytwórcze istoty ludzkiej - człowieka.
Wtedy ty:
Cytat:Te procesy twórcze mają wcześniejszą historię o parę milinów lat wstecz przed człowiekiem, więc na tej podstawie nie trzeba było za bardzo niczego nowego wymyślać. Jest to proces uniwersalny.
I w tym momencie ja cie proszę o wyjaśnienie związku przyczynowo- skutkowego twojej odpowiedzi z sensem polemiki.
Można z twojego postu wywnioskować, że przed pojawieniem się człowieka na ziemi Pan Bóg nie istniał. I że On jakby skorzystał z wcześniejszych uniwersalnych procesów które zaadoptował do swoje stwórczej działalności.
I dlatego proszę o wyjaśnienie twego stanowiska, ponieważ twierdzisz, że widzisz w tym wszystkim co piszesz sens i konsekwencję.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-10-2010 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #59
 
spioh napisał(a):Razen, jak ktoś nie konkretyzował/nie precyzował, to komentowałeś to jako błąd. jak ciebie o to poproszono, to uznałeś to za czepianie się ciebie....
Ale ja się pytam - po co? Nie będę pisał swoich definicji, bo nie widzę w tym sensu a wiem, że tylko czekasz (na to) by dopatrzeć się w nich luki. No sorry ale jak ktoś mówi o wannie a ma na myśli kabinę prysznicową to niech mówi konkretnie lub wyjaśnia na bieżąco - to, że on (lub jego środowisko) tak to pojmuje nie oznacza, że inni także będą tak to rozumieć.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
04-10-2010 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
sant napisał(a):Można z twojego postu wywnioskować, że przed pojawieniem się człowieka na ziemi Pan Bóg nie istniał.
To jakoś dziwnie czytasz, skoro taki wniosek wysnułeś. Dla mnie istniał. Nawet wtedy gdy dinozaury hasały po tej planecie i religii nie było.
sant napisał(a):I że On jakby skorzystał z wcześniejszych uniwersalnych procesów które zaadoptował do swoje stwórczej działalności.
Tak, ze swoich procesów skorzystał.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
04-10-2010 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów