Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KK a wiara
Autor Wiadomość
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
KK a wiara
Zawsze mnie to zastanawiało. W Polsce 93% ludzi deklaruje się jako katolicy. Ale ponad 60% to 'wierzący a niepraktykujący"... Dla mnie to zawsze było zastanawiające. To jeden z powodów dla których jestem (na szczęście) teraz z dala od KK...


Bo jeśli Katolik odrzuca nauki KK (msze, kazania, życie wg Biblii, spowiedzi, komunia), to co pozostaje? Jedynie wewnętrzna modlitwa? Jak na takie osoby patrzy KK? Na tym forum ksiądz już neiraz powiedział, że będąc katolikiem nie można odrzucać nauk Kościoła.... To czemu podaje się, że w Polsce jest 93% Katolikow, skoro regularnie (w miarę) na msze chodzi około 30-40%...



Ale czy to jest dziwne? Ja byłem naprawdę mocno wierzący, ale od KK starałem się trzymać jak najdalej. Dla mnie to dobrze prosperująca firma żerująca na naiwności ludzkiej.

Nigdy nie przekonywał mnie ksiądz, który (dosłownie) wytaczał się ledwie z mercedesa za 100tus złotych z pogardą patrzący na żebrzących bo przejść nie może.

Nigdy nie przekonywał mnie ksiądz, który próbował mnie namawiać na "ofiarę co łaska, ale nie mnie niż...."

Patrzę z podejrzeniem na księży, którzy zachwalają radio Maryja i Tv Trwam, jako 'jedyny właściwy głos w polskich domach'.

Nie przekonywały mnie hektarowe posiadłości i wille nakilkaset metrów

Nie przekonywały mnie kazania w których (sam słyszałem!!!) - "a teraz idźcie i głosujcie na AWS, tako mówi i doradza Wam Pan"



I niestety z badań wynika, że większość osób odsuwa się od Kościoła. Oczywiście nie wszyscy z takich powodów jak ja - niektórzy pracują, są chorzy itp. Ale niestety większość moim zdaniem wlasnie z takiego powodu...


Jestem ciekawy Waszego zdania...
27-06-2009 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
marek_max napisał(a):I niestety z badań wynika, że większość osób odsuwa się od Kościoła. Oczywiście nie wszyscy z takich powodów jak ja - niektórzy pracują, są chorzy itp. Ale niestety większość moim zdaniem wlasnie z takiego powodu...
I nic dziwnego, i nie uważam by nawet było to coś złego, czasem lepiej w sobie szukać niż w jarmarcznym chaosie.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-09-2010 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #3
 
marek_max napisał(a):W Polsce 93% ludzi deklaruje się jako katolicy. Ale ponad 60% to 'wierzący a niepraktykujący"..

marek_max napisał(a):To jeden z powodów dla których jestem (na szczęście) teraz z dala od KK..

Skoro taki sondaż sam w sobie, jak piszesz, jest powodem Twojego odejścia od Kościoła to co mamy napisać? Nie jest to żadne szczęście, a raczej wielka tragedia bo tylko poprzez posługi tegoż Kościoła mając taką wiedzę jaką masz możesz dostąpić zbawienia. Oczywiście jeżeli chodzi o jego hierarchię to jest z nią różnie. Nie myśl, że nikt z chodzących na niedzielną mszę nie jest świadom kryzysu w szeregach kapłanów. Zwyczajnie Bóg jest tu najważniejszy. Tak jak w małżeństwie trwa się wspólnie na dobre i na złe bo z czego Stwórca bardziej by się cieszył: z naszej modlitwy za Księdza który pobłądził czy z naszego odejścia z łona Jego Kościoła przez anty świadectwo tegoż kapłana?

marek_max napisał(a):Bo jeśli Katolik odrzuca nauki KK (msze, kazania, życie wg Biblii, spowiedzi, komunia), to co pozostaje?

A co może pozostać skoro odrzuca Kościół, który założył sam Bóg? Jeżeli odchodzi się z pełną świadomością od takiego Kościoła to taki człowiek niczym nie różni się od protestanta bo przecież każdy może mówić, że jest wierzący i jednocześnie robić co mu się żywnie podoba.

marek_max napisał(a):60% to 'wierzący a niepraktykujący"

Polska jest krajem ludzi ochrzczonych, a nie Katolickim. Tak powiedział Wyszyński wiele lat temu i nic, a nic nie straciło to na aktualności.
30-09-2010 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #4
 
marek_max napisał(a):Ja byłem naprawdę mocno wierzący,
Tylko pytanie w co? I jak? - Muzułmanin też jest wierzący, a powiem też że i sam diabeł też wierzy w Pana Boga.

Shou napisał(a):Polska jest krajem ludzi ochrzczonych, a nie Katolickim

I tu się zgadzam.

pafni napisał(a):czasem lepiej w sobie szukać niż w jarmarcznym chaosie
Hmm... - zależy co rozumiesz przez sformułowanie "Jarmarczny chaos".

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-09-2010 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #5
 
sant napisał(a):Tylko pytanie w co? I jak? - Muzułmanin też jest wierzący, a powiem też że i sam diabeł też wierzy w Pana Boga.
Hmm diabeł wierzy w Boga czy wie o jego istnieniu?

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
30-09-2010 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #6
 
Wierzy w sensie wiedzy. A tobie przypadkiem wiara nie myli sie z kultem?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-09-2010 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #7
 
sant napisał(a):A tobie przypadkiem wiara nie myli sie z kultem?
Nie, nie - po prostu zauważyłem buga w Twojej wypowiedzi Duży uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
30-09-2010 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
czasem lepiej w sobie szukać niż w jarmarcznym chaosie


Hmm... - zależy co rozumiesz przez sformułowanie "Jarmarczny chaos".
Jarmarczny chaos to Bóg podany na odpuście, to słowa przytaczane z Biblii i interpretowane przez ten sam Kościół w różny sposób. To obłuda. Dlatego czasami lepiej nie tracąc całkowicie wiary wycofać się i przeczekać.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-09-2010 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
Zaprzestańcie tych utarczek słownych, bo nam wyjdzie "cukier w cukrze".
marek_max zaczął się zastanawiać - prawie półtora roku temu - nad czymś, co go oddaliło od KK, i z którego to powodu jest szczęśliwy -jak sam pisze.
O czymkolwiek pisze (czy to o o Kodeksie Karnym, czy o Kevin Kelly,m), boi się nazwać swego kościoła Kościołem Katolickim. Nie ważne lub raczej mało ważne.
Wielki Marku, dużo piszesz o księżach, nie podoba ci się to czy tamto, a oni są tylko na usługach Pana Boga, On jest ich Szefem, On ich będzie rozliczał, jak każdego z nas.
Pytanie podstawowe: czy ty wierzyłeś w Boga, czy w księży, którzy pracują, tak, jak ty komuś, tak oni Panu Bogu.
Ty na pewno też nie jesteś idealnym podwładnym, tak oni, jako zwykli ludzie - całkowicie podobni do każdego z nas, też mają "swoje mniej jasne strony", swoje ułomności, bo są LUDŹMI, tylko LUDŹMI.
I nie wiem dlaczego wiara w Boga została ci przysłonięta przez jakichś nieudaczników, których pełno wśród nas.
I nie wierzę, że to był powód, dla którego oddaliłeś się od Boga.
Najprędzej chodziło ci o napiętnowanie i wygarnięcie księżom tego, co cię tam głęboko piecze, nieprawdaż?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
30-09-2010 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
LOL, takie teksty mnie rozwalają. Marek sam miał możliwość zmienienia Koscioła na lepsze, przez to że sam by się stał lapszym katolikiem, ale olał sprawe i jeszcze wytyka innym luki w wierze. Osobiscie nie wierze w to co napisal ksiezach, nawet gdyby byly prawdziwe to jego kolejny grzech, przeciw jednosci Kosciola.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-09-2010 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #11
 
wanda Malczewska pisała
Wybór religii
" Co do religii trzymajcie się tylko rzymskokatolickiej, bo ta bez zmiany od Pana Jezusa pochodzi. Inne religie są wynalazkiem ludzi niemoralnych, więc o nich nawet myśleć nie można. Jak jeden jest Bóg w Trójcy Świętej Jedyny prawdziwy, tak jedna jest tylko prawdziwa wiara, przyniesiona z Nieba przez Pana Jezusa, głoszona przez Apostołów i przechowana w Kościele rzymskokatolickim, gdzie jej stróżem jest Ojciec Święty jako Pasterz najwyższy i nieomylny w rzeczach wiary i moralności."

http://archidiecezja.lodz.pl/WandaMalczewska/?p=cytaty

mój chomik
30-09-2010 18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
merkaba napisał(a):"Ojciec Święty jako Pasterz najwyższy i nieomylny w rzeczach wiary i moralności."
To już chyba przesada.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-09-2010 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #13
 
Razen napisał(a):po prostu zauważyłem buga w Twojej wypowiedz
A cóż to jest?

pafni napisał(a):Jarmarczny chaos to Bóg podany na odpuście, to słowa przytaczane z Biblii i interpretowane przez ten sam Kościół w różny sposób. To obłuda. Dlatego czasami lepiej nie tracąc całkowicie wiary wycofać się i przeczekać.
Nie za bardzo rozumiem twoja wypowiedź. Co jest obłudą? I jaki to ma związek z odpustem? I dlaczego Słowo Boże nie może być wielopłaszczyznowe?

"Ojciec Święty jako Pasterz najwyższy i nieomylny w rzeczach wiary i moralności."
To już chyba przesada.[/quote]
Ależ papież jest nieomylny w kwestiach wiary i moralności. Może nie wiesz kim jest papież. Jeśli chcesz mogę ci powiedzieć, ale to trochę dłuższy wywód.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-09-2010 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Jarmarczny chaos to Bóg podany na odpuście, to słowa przytaczane z Biblii i interpretowane przez ten sam Kościół w różny sposób. To obłuda. Dlatego czasami lepiej nie tracąc całkowicie wiary wycofać się i przeczekać.


Nie za bardzo rozumiem twoja wypowiedź. Co jest obłudą? I jaki to ma związek z odpustem? I dlaczego Słowo Boże nie może być wielopłaszczyznowe?

"Ojciec Święty jako Pasterz najwyższy i nieomylny w rzeczach wiary i moralności."
To już chyba przesada.

Ależ papież jest nieomylny w kwestiach wiary i moralności. Może nie wiesz kim jest papież. Jeśli chcesz mogę ci powiedzieć, ale to trochę dłuższy wywód.[/quote]

Obłuda to chodzenie na coniedzielną mszę i próba wykupienia sobie w ten sposób wieczności bez zmian w sobie. Obłudne jest radio Maryja dla przykładu. Obłudą jest też wiara w to,żę wiem jak powinien wyglądać świat i każdemu prawie morały a sam zabawiam się np. z nieletnią.
Co do Papieży to może są nieomylni w swoim "chciejstwie" uczynienia świata lepszym, jednak niektórzy Papieże zostali już po owocach poznani i owoce te były zgniłe, co przełożyło się na znaną nam historie. Nie chcę dać do zrozumienia,żę cały Kościół jest "be" jedynie staram się zrozumieć skutki uboczne Kościoła. Nie uważam też,że nie powinno się chodzić do kościoła bo sam chodzę. Próbuje oddzielić to co jest dla mnie dobre od tego co złe.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-09-2010 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
sant napisał(a):Razen napisał/a:
po prostu zauważyłem buga w Twojej wypowiedz

A cóż to jest?
Ja się domyślam, że Razen-owi chodzi o Boga, zawsze pisał imię Boga przez małe "b", bez szacunku.

pafni napisał(a):merkaba napisał/a:
"Ojciec Święty jako Pasterz najwyższy i nieomylny w rzeczach wiary i moralności."
To już chyba przesada.
Nie, pafni, nie przesada.
Przeczytaj sobie Dogmat o nieomylności papieża.

Piszesz pafni:
Kod:
Próbuje oddzielić to co jest dla mnie dobre od tego co złe.
Jak każdy, czy się mylę?!

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
30-09-2010 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów