Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KK a wiara Polaków?
Autor Wiadomość
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
KK a wiara Polaków?
Zawsze mnie to zastanawiało. W Polsce 93% ludzi deklaruje się jako katolicy. Ale ponad 60% to 'wierzący a niepraktykujący"... Dla mnie to zawsze było zastanawiające. To jeden z powodów dla których jestem (na szczęście) teraz z dala od KK...


Bo jeśli Katolik odrzuca nauki KK (msze, kazania, życie wg Biblii, spowiedzi, komunia), to co pozostaje? Jedynie wewnętrzna modlitwa? Jak na takie osoby patrzy KK? Na tym forum ksiądz już neiraz powiedział, że będąc katolikiem nie można odrzucać nauk Kościoła.... To czemu podaje się, że w Polsce jest 93% Katolikow, skoro regularnie (w miarę) na msze chodzi około 30-40%...



Ale czy to jest dziwne? Ja byłem naprawdę mocno wierzący, ale od KK starałem się trzymać jak najdalej. Dla mnie to dobrze prosperująca firma żerująca na naiwności ludzkiej.

Nigdy nie przekonywał mnie ksiądz, który (dosłownie) wytaczał się ledwie z mercedesa za 100tus złotych z pogardą patrzący na żebrzących bo przejść nie może.

Nigdy nie przekonywał mnie ksiądz, który próbował mnie namawiać na "ofiarę co łaska, ale nie mnie niż...."

Patrzę z podejrzeniem na księży, którzy zachwalają radio Maryja i Tv Trwam, jako jedyny właściwy głos w polskich domach.

Nie przekonywały mnie hektarowe posiadłości i wille nakilkaset metrów

Nie przekonywały mnie kazania w których (sam słyszałem!!!) - "a teraz idźcie i głosujcie na AWS, tako mówi i doradza Wam Pan"



I niestety z badań wynika, że większość osób odsuwa się od Kościoła. Oczywiście nie wszyscy z takich powodów jak ja - niektórzy pracują, są chorzy itp. Ale niestety większość moim zdaniem wlasnie z takiego powodu...


Jestem ciekawy Waszego zdania...
28-06-2009 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reynevan Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja również mam podobne (w sumie takie samo...) zdanie. Owszem, są porządni księża, ale niestety więcej widzę właśnie takich, jakich opisujesz. Nic dodać, nic ująć.
A co do bycia katolikiem i odrzucania nauk Kościoła...dużo bardziej wolałbym dobrego i czystego moralnie ateistę, niż, powiedzmy któregokolwiek z tych "wytaczających się leniwie z Mercedesów" księży.
Dla mnie nie ma znaczenia, jakiej kto jest religii (czy w ogóle nie jest), tylko jakim jest człowiekiem.
28-06-2009 18:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Moim zdaniem, jakieś pokazujesz o. Rydzyka a nie ogół kapłanów.
Moim zdaniem, odchodzą Ci którzy zrzucają winę na księdza choć naprawdę nie czają o co chodzi.
Mój brat nie ma ani mercedesa ani willi.... nie słucha Radia Maryja itd
Tak samo było z wujkami, księżmi. Już świętej pamięci.
Może należy zacząć od siebie aniżeli szukać usprawiedliwienia.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-06-2009 19:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hess Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Popieram - w obecnych czasach wielu księży zachowuje się niegodnie takiego stanowiska. Oczywiście istnieją jeszcze ci dobrzy księża, o których nie należy zapominać.

Cytat:Nie przekonywały mnie kazania w których (sam słyszałem!!!) - "a teraz idźcie i głosujcie na AWS, tako mówi i doradza Wam Pan"

Właśnie - często wydaje się, że te historie o złych księżach są wyolbrzymione (tak samo jak i o nieprawdziwych katolikach). Jednak często okazują się prawdziwe - jak mój "ukochany" ksiądz proboszcz, opowiadający na co drugim kazaniu o polityce, czy o nowym sprzęcie audio do kościoła za 20 tys...

#up: Mimo że nie było Twojego posta gdy pisałem swojego, to jednak zawiera on na niego odpowiedź.
28-06-2009 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Rachel napisał(a):Moim zdaniem, jakieś pokazujesz o. Rydzyka a nie ogół kapłanów.
Moim zdaniem, odchodzą Ci którzy zrzucają winę na księdza choć naprawdę nie czają o co chodzi.
Mój brat nie ma ani mercedesa ani willi.... nie słucha Radia Maryja itd
Tak samo było z wujkami, księżmi. Już świętej pamięci.
Może należy zacząć od siebie aniżeli szukać usprawiedliwienia.

Jak od siebie? Pojedź sobie 5km przez miasto i zobacz w jakim luksusie żyją duchowni. Zobaczysz w tym czasie z 10 kościołów... Porozmawiaj z ludźmi, ktorzy probowali 'co laska' cos zalatwic...

Nie mowie, że dotyczy to WSZYSTKICH, ale niestety moim zdaniem (i nie tylko moim) - większości...

Kasa, kasa, kasa i obłuda!


Poza tym - nie musicie podawac księży jako przykładu ludzi, którzy pomagaja. Religia nie jest do tego potrzebna! Równie wielu ludzi innej wiary lub niewierzących pomaga innym, więc to nie argument!
28-06-2009 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Czytając te wasze posty myśle sobie:
Hm...
No właśnie...
Ludzie odrzucają nauke kościoła katolickiego czy księży?
Ktoś mógłby powiedzieć że to wszystko jedno bo według nauki KK wierni mają być posłuszni...
Ale nie zapominajmy o tym że wierni mają również opiekować się księżmi,
jako swym dobrem.
Czyli mają dostrzegać wszystko co złe, ale mają też napominać i upominać.
Czyli niema nic złego w tym że np. człowiek nie da na tace księdzu, kturemu kasa przysłoniła rozum, Że narobi obciachu na mieście księdzu który patrzy z pogardą na ludzi proszących o pomoc ( i niema tu znaczenia czy np. żebractwo poełni u tych ludzi role zawodu czy też nie- bo tacy ludzie także potrzebują pomocy).

Więc może zamiest czepiać się ludzi warto od czasu do czasu im pomuc...

Aha, jeśli chodzi o księdza Rydzyka to wolałabym nie komentować, czuje że to mnie przerasta...

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne, bedę robić ich więcej Uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
29-06-2009 11:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
I znowu wyszedł temat o księżach :?
było już tego dużo.
Swiadomośc Polaków jest słaba, bo troszkę staroświecka. Ksiądz miał być wzorem, a tkim mało który ksiądz moze być.
może, kiedy juz sporo Polaków przestanie przymykac oczy na księżowskie wygłupy, wiara w Polsce będzie lepsza. Bo zaczną przyjmować do seminarium mniej, ale "lepiej"...
A ludzie zaczną wierzyć dla Boga, a nie dlatego,ze taka moda.

[Obrazek: mysz4.gif]
30-06-2009 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Myszkunia napisała:
Myszkunia napisał(a):A ludzie zaczną wierzyć dla Boga, a nie dlatego,ze taka moda.

Z mojego doświadczenia wynika że jest moda na niewiare w Boga.
No ale cóż widocznie mamy kontakt z róznymi środowidkami...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
30-06-2009 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Na ostatek...

Sądzę, że nie ma większego odstępstwa od Boga niż Kościół Rzymskokatolicki. Jeśli jest jakiś Bóg, jeśli kiedykolwiek odbędzie się Sąd Ostateczny, jeśli ten sąd będzie sądem sprawiedliwym i jeśli Bóg będzie mu przewodził - to marny Wasz los. Zostaniecie osądzeni, za bałwochwalstwo, obłudę, wynoszenie i poklask dla cwaniaczków w sutannach, modlenie się do obrazków, rzeźb i kawałków kości, trwanie w kłamstwie i dawanie przyzwolenia na niegodziwości jakie popełniał i wciąż popełnia Kościół.
Jezus za zycia nigdy nie dał przyzwolenia na taką zwyrodniałą i nikczemną organizację jakie zwie się dziś dumnie Kościołem. Na podłą mafię kumającą się z rządami państwowymi wbrew słowom Jezusa.
Kościół katolicki jest w ogóle czymś co nigdy nie powinno zaistnieć, jeśli istnieje jakiś Szatan - to jego głównym dziełem jest właśnie KK i jego struktury.
Kościół reprezentuje wszystkie grzechy jakie są mozliwe, są one popełnianie z premedytacja - i o ironio - tłumaczone przez Biblię.

Już dawno chciałem to napisać, ale się hamowałem - teraz mi wszytsko jedno bo i tak tu nie zamierzam wracać.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-07-2009 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hess Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Helmutt napisał(a):Na ostatek...

Sądzę, że nie ma większego odstępstwa od Boga niż Kościół Rzymskokatolicki. Jeśli jest jakiś Bóg, jeśli kiedykolwiek odbędzie się Sąd Ostateczny, jeśli ten sąd będzie sądem sprawiedliwym i jeśli Bóg będzie mu przewodził - to marny Wasz los. Zostaniecie osądzeni, za bałwochwalstwo, obłudę, wynoszenie i poklask dla cwaniaczków w sutannach, modlenie się do obrazków, rzeźb i kawałków kości, trwanie w kłamstwie i dawanie przyzwolenia na niegodziwości jakie popełniał i wciąż popełnia Kościół.
Jezus za zycia nigdy nie dał przyzwolenia na taką zwyrodniałą i nikczemną organizację jakie zwie się dziś dumnie Kościołem. Na podłą mafię kumającą się z rządami państwowymi wbrew słowom Jezusa.
Kościół katolicki jest w ogóle czymś co nigdy nie powinno zaistnieć, jeśli istnieje jakiś Szatan - to jego głównym dziełem jest właśnie KK i jego struktury.
Kościół reprezentuje wszystkie grzechy jakie są mozliwe, są one popełnianie z premedytacja - i o ironio - tłumaczone przez Biblię.

Już dawno chciałem to napisać, ale się hamowałem - teraz mi wszytsko jedno bo i tak tu nie zamierzam wracać.

Brawo, świetnie i mocno powiedziane.

Cytat:Z mojego doświadczenia wynika że jest moda na niewiare w Boga.

Moda... To nie jest moda, tylko coraz więcej ludzi potrafi przejrzeć na oczy. I ludzie zostają agnostykami/ateistami nie dlatego że chcą być "fajni", ale z powodu tego w co tak naprawdę wierzą.
01-07-2009 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
Zgadzam sie z Hemulttem. Zawsze mnie zastanawiał ten temat i widzę tylko dwie możliwości:


1. 80% księży nie wierzy w Boga i wciska bajeczki aby móc żyć kosztem innych, ponad prawem, podatkami, kontrolą. Gwałcić, kraść, zabawiać się, żyć w luksusie.

2. Są tak zaślepieni i mają tak wyprane mózgi, że nie potrafią obiektywnie spojrzeć na to co robią i jak robią. Wszystko w imię Pana...


Marek
02-07-2009 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
gossia napisał(a):Myszkunia napisała:
Myszkunia napisał(a):A ludzie zaczną wierzyć dla Boga, a nie dlatego,ze taka moda.

Z mojego doświadczenia wynika że jest moda na niewiare w Boga.
No ale cóż widocznie mamy kontakt z róznymi środowidkami...
No o tym było akurat nieraz.
zamieszkaj na głuchej wsi: tam ci wskażą,ze masz chodzić do kościoła w niedziele.
znajdź się w środowisku , a zobzcysz, jak babki cię obsobaczął,ze dzicka nie ochrzcilaś...w szkole wyśmieją malucha... o takie rzeczy mi chodziło...
Są osoby na forum, które się przyznały,ze ochrzciły dziecko z uwagi na opinię ludzk, a nie na wiarę.
Były posty pisane przezz osoby, które nie zamierzały przekazywac wiary, a chrzciły dzieci...

[ Dodano: Czw 02 Lip, 2009 19:51 ]
Helmutt napisał(a):teraz mi wszytsko jedno bo i tak tu nie zamierzam wracać
dlaczego?
Twoje posty mi sie podobają.

[ Dodano: Czw 02 Lip, 2009 19:54 ]
marek_max napisał(a):1. 80% księży nie wierzy w Boga i wciska bajeczki aby móc żyć kosztem innych, ponad prawem, podatkami, kontrolą. Gwałcić, kraść, zabawiać się, żyć w luksusie.
Skąd takie dane? badania przeprowadziłeś?

[ Dodano: Czw 02 Lip, 2009 19:56 ]
marek_max napisał(a):2. Są tak zaślepieni i mają tak wyprane mózgi, że nie potrafią obiektywnie spojrzeć na to co robią i jak robią. Wszystko w imię Pana...
Zaślepienie wydaje się, ze występuje u różnych ludzi, niezależnie od wiary... i zaślepienie może tyczyć różnych tematów, nie tylko religijnych...
Wobec czego traktuję to, co napisałeś, jako tylko atak, troszkę nielogiczny...

[Obrazek: mysz4.gif]
02-07-2009 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Badania by sie przydaly, ale oczywiscie nie sa one w interesie KK. na portalu GW czytalem, ze srednio w Polsce ksiadz ma na reke 5tys zlotych, ale to badania byly oparte na danych katolickich instytucji wiec o obiektywiźmie mowic nie mozna.


Dlaczego napisalem 80% a nie 100 czy 10%?


Bo jezdze po Polsce, widze w jakim przepychu i bogactwie sie plawia ksieza. Widze jak sie wypowiadaja na temat nauki, seksu itp. Bywam na weselach, slubach, chrzchinach. Widze jak to sie 'zalatwia' i ile to jest 'co laska'.
Widze, ze na kazdym kosciele praktycznie sa tabliczki reklamujace Radio Maryja, a w zachrystiach sa zapisy na pielgrzymki podworkowych kol rozancowych dzieci...
wymieniac dalej?


Bardzo chetnie poparłbym moje slowa badaniami, ale mysle, ze to moglby byc szok dla wieeeelu "owieczek"
02-07-2009 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Myszkunia napisał(a):gossia napisał/a:
Myszkunia napisała: Myszkunia napisał/a:
A ludzie zaczną wierzyć dla Boga, a nie dlatego,ze taka moda.



Z mojego doświadczenia wynika że jest moda na niewiare w Boga.
No ale cóż widocznie mamy kontakt z róznymi środowidkami...


No o tym było akurat nieraz.
zamieszkaj na głuchej wsi: tam ci wskażą,ze masz chodzić do kościoła w niedziele.
znajdź się w środowisku , a zobzcysz, jak babki cię obsobaczął,ze dzicka nie ochrzcilaś...w szkole wyśmieją malucha... o takie rzeczy mi chodziło...
Są osoby na forum, które się przyznały,ze ochrzciły dziecko z uwagi na opinię ludzk, a nie na wiarę.
Były posty pisane przezz osoby, które nie zamierzały przekazywac wiary, a chrzciły dzieci...

[ Dodano: Czw 02 Lip, 2009 19:51 ]

Mieszkałam kiedyś na takiej wsi,
fajnie było Uśmiech
A wytykanie palcami, cudowna zabawa, szczegolnie kiedy taka babcia spotka się z odmową Duży uśmiech
Co do dzieci, dobrze że nie mam i niechce mieć...

A tak nieco bardziej poważnie zawsze mnie bolało takie postępowanie, ale rekompensował mi to fakt bycia w mniejszości.

[ Dodano: Pią 03 Lip, 2009 01:11 ]
Cytat:Bardzo chetnie poparłbym moje slowa badaniami, ale mysle, ze to moglby byc szok dla wieeeelu "owieczek"



Niewiem jak inni ale ja nie boje się badań. Uśmiech

[ Dodano: Pią 03 Lip, 2009 01:42 ]
Hess napisał(a):Moda... To nie jest moda, tylko coraz więcej ludzi potrafi przejrzeć na oczy. I ludzie zostają agnostykami/ateistami nie dlatego że chcą być "fajni", ale z powodu tego w co tak naprawdę wierzą

Hm... przyznam że wiele razy czytałam to zdanie, zawsze wysuwałam jeden wniosek nie znam ludzi...

Ja zawsze wiedziałam że jest Bóg,
a to co robiłam z tą wiedzą to już inna sprawa...

Nigdy nie podchodziłam do tego na zasadzie wiary, poprostu wiedziałam że On jest...

Czy jestem zaślepiona?
Tak, wszystkim tym co odciąga mnie od Boga.

[ Dodano: Pią 03 Lip, 2009 01:47 ]
Coś mi nie wyszł z tym pierwszym cytatem...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
03-07-2009 01:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
gossia napisał(a):Mieszkałam kiedyś na takiej wsi,
fajnie było
A wytykanie palcami, cudowna zabawa, szczegolnie kiedy taka babcia spotka się z odmową
Co do dzieci, dobrze że nie mam i niechce mieć...
ja Tobie tylko odp. na pytanie.

[ Dodano: Pią 03 Lip, 2009 11:37 ]
marek_max napisał(a):ksiadz ma na reke 5tys zlotych,
To co?

[ Dodano: Pią 03 Lip, 2009 11:37 ]
marek_max napisał(a):Bo jezdze po Polsce, widze w jakim przepychu i bogactwie sie plawia ksieza. Widze jak sie wypowiadaja na temat nauki, seksu itp. Bywam na weselach, slubach, chrzchinach. Widze jak to sie 'zalatwia' i ile to jest 'co laska'.
Widze, ze na kazdym kosciele praktycznie sa tabliczki reklamujace Radio Maryja, a w zachrystiach sa zapisy na pielgrzymki podworkowych kol rozancowych dzieci...
wymieniac dalej?
O co chodzi?

[Obrazek: mysz4.gif]
03-07-2009 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów