Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KK a wiara Polaków?
Autor Wiadomość
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Myszkunia napisał(a):ja Tobie tylko odp. na pytanie.

OK, to była poprostu ta bardziej radosna strona medalu Duży uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
03-07-2009 12:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
_starbuck_ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Myszkunia napisał(a):
marek_max napisał(a):Bo jezdze po Polsce, widze w jakim przepychu i bogactwie sie plawia ksieza. Widze jak sie wypowiadaja na temat nauki, seksu itp. Bywam na weselach, slubach, chrzchinach. Widze jak to sie 'zalatwia' i ile to jest 'co laska'.
Widze, ze na kazdym kosciele praktycznie sa tabliczki reklamujace Radio Maryja, a w zachrystiach sa zapisy na pielgrzymki podworkowych kol rozancowych dzieci...
wymieniac dalej?
O co chodzi?
Fakt faktem coś w tym jest. Starczy poobserwować rodzinne uroczystości i ma sie wnioski. Jesli żyjesz już troche lat i nie spotkałaś żadnego czy prawie żadnego duchownego o ktorym można by powidzieć "tak ten człowiek naprawde kocha Boga, widać to we wszystkim co mówi i robi" no to nietrudno wyciagnąc wniosek, że ksiądz to zawod jak każdy inny - tylko branża specyficzna Duży uśmiech
03-07-2009 18:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marek_max Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:Bardzo chetnie poparłbym moje slowa badaniami, ale mysle, ze to moglby byc szok dla wieeeelu "owieczek"

Niewiem jak inni ale ja nie boje się badań. Uśmiech

Ty nie, ale KK tak. I wcale się nie dziwię... Nieraz słyszałem jakież to oburzenie wywołują jakiekolwiek próby rozmowy o podatkach w KK, 'liczeniu co łaska'... czysty, piękny, żywy pieniądz z którego z nikim nie trzeba się dzielić.

Taka ciekawostka - słyszałem w RM (tak, tak słucham i to regularnie :diabelek: ), jak jakaś Pani Moher wygadała się po ile zrzutka na pielgrzymke.. Reprymenda na antenie taka, że myślałem, że nawet słowa na k i ch polecą... I sie nie dziwie, bo mieli na Jasna Gore jakies 100km a zrzutka byla z 5x tyle co za PKS by dały Uśmiech



gossia napisał(a):Ja zawsze wiedziałam że jest Bóg,
a to co robiłam z tą wiedzą to już inna sprawa...

Nigdy nie podchodziłam do tego na zasadzie wiary, poprostu wiedziałam że On jest...

Czy jestem zaślepiona?
Tak, wszystkim tym co odciąga mnie od Boga.

Może odrobina Offtopic ale...
1. nie mogłaś 'zawsze wiedzieć' - wierzysz w Boga bo tak wychowali Cie rodzice i/lub otoczenie. Urodziłabyś się w Zimbabwue, wierzylabyś w Boga "Hira-hira"
2. Nie możesz pisać, że nie podchodzisz na zasadzie wiary, bo wiesz, że on jest... to delikatnie mówiąc nielogiczne.
3. Co do zaślepienia - zgadzam się ;-)



Co do tematu: czekam na dalsze opinie o KK i jego postępowaniu
03-07-2009 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
marek_max napisał(a):1. nie mogłaś 'zawsze wiedzieć' - wierzysz w Boga bo tak wychowali Cie rodzice i/lub otoczenie. Urodziłabyś się w Zimbabwue, wierzylabyś w Boga "Hira-hira"

No tu masz racje, pierwsze 2 lata mojego życia nie pamietam, no dobra miełam tzw. "przewijanie taśmy" ale nie wyniosłam z tego jakiś kąkretnych wspomnień.


marek_max napisał(a):2. Nie możesz pisać, że nie podchodzisz na zasadzie wiary, bo wiesz, że on jest... to delikatnie mówiąc nielogiczne.

Nic nie poradze na to że to nie logiczne, no ale byłam dziwnym dzieckiem jestem dziwnym człowiekiem może to pasuje do schematu...


[ Dodano: Sob 04 Lip, 2009 17:44 ]
eh... znowu się napisałam i nie zapisało mi sie to w poście (czy jak to się tam nazywa) w każdym razie zrozumialam to z wiedzą i wiarą
dziękuje :mrgreen:

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
04-07-2009 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów