Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry RPG, FPS
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Gry RPG, FPS
W rachunku sumienia sporządzonym przez ks Cyrana[ posiada Imprimatur biskupa Wątroby]. Jako grzech przeciwko 1 Przykazaniu jest napisane:

Cytat:Czy grałem w jakieś demoniczne gry komputerowe (np. Diablo, Dungeons & Dragons, Advenced D&D, Quake, RPG..)

Oraz:

Cytat:Wskazania do modlitwy o uwolnienie. Kiedy stosować?

Cytat:Praktyki satanistyczne (praktyki tu wymienione prowadzą do opętania), uczestnictwo w czarnej mszy satanistycznej, modlitwa do szatana, składanie ofiar demonowi, zapraszanie złego, noszenie symboli satanistycznych (pentagram, odwrócony krzyż, trzy szóstki lub trzy litery F, pacyfka czyli krzyż Nerona, symbolizuje zwycięstwo nad chrześcijaństwem, krzyż zamętu, głowa kozła, wąż i inne symbole, predysponują do zerwania kontaktu z Bogiem), czytanie biblii satanistycznej Antona Szandor LaVey'a lub innych książek tego typu, Kabały Aleistera Crowleya zwaną "Liber 777", księgi Thota, Księga Cieni, publikacji wtajemniczających w satanizm, magię, okultyzm, spirytyzm, gnozę, teorie H. Bławatskiej, A. Bailey'a, R. Moody, podpisanie paktu, cyrografu z diabłem, słuchanie muzyki satanistycznej, utożsamianie się z diabłem, wczuwanie w niego, odgrywanie jego roli, granie w demoniczne gry komputerowe (Diablo, Quake) i inne (RPG..., Dungeons & Dragons, Advanced D&D), profanowanie krzyża, kościoła, kaplicy, figury Pana Jezusa, cmentarza, przebywanie w miejscach, w których był lub jest uprawiany kult satanistyczny.

http://egzorcyzmy.katolik.pl//index.php?...mitstart=2

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
05-07-2009 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Scott, przed wypowiedzią, polecałbym się nieco lepiej zapoznać z tematem.

Nie powiem wprost, o co chodzi, ale zapytam: Jakie to są gry FTP? I od czego pochodzi ten skrót?
03-08-2009 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Co jest demonicznego w grze, w której celem jest walka ze złem, tytułowym Diablo ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-08-2009 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Heysel: troche to tłumaczył, ale dokładnie nie pamiętam. Kwestia jest tego, że gdzieś w diablo, kiedy się tworzy postać, trzeba zaakceptować regulamin. Jednym z podpunktów jest cyrograf (tak nam mówił, nie wiem czy na pewno, bo nie sprawdzałem).
Tak samo np. Painkiller jest "podpisz pakt". Teoretycznie w painkillerze jest żeby podpisać pakt z archaniołem Gabrielem ale:
a) z aniołami się nie podpisuje paktów, cyrografów itp.
b) szatan może nawet przybrać formę anioła (w sensie z wyglądu)


Jeszcze jedna kwestia z diablo: diablo, baal, mefisto, andariel, duriel to są rzeczywiste demony. W momencie jak zaczniesz im rzucać wyzwanie, to może być nieciekawie.

Aha, ten sam ks. Cyran, podczas modlitw o wyzwolenie również władzą egzorcysty rozkazywał tym demonom odejść, i przestać szkodzić.
04-08-2009 10:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #5
 
Eldian napisał(a):Heysel: troche to tłumaczył, ale dokładnie nie pamiętam. Kwestia jest tego, że gdzieś w diablo, kiedy się tworzy postać, trzeba zaakceptować regulamin. Jednym z podpunktów jest cyrograf (tak nam mówił, nie wiem czy na pewno, bo nie sprawdzałem).

No to źle mówił. Nic takiego nie ma.

Eldian napisał(a):Tak samo np. Painkiller jest "podpisz pakt". Teoretycznie w painkillerze jest żeby podpisać pakt z archaniołem Gabrielem ale:
a) z aniołami się nie podpisuje paktów, cyrografów itp.
b) szatan może nawet przybrać formę anioła (w sensie z wyglądu)

Ludzie opanujmy się. To tylko gra. To, co w niej się robi ma nadać klimat i oderwać na te kilka godzin od codzienności. Czysta rozrywka.

Eldian napisał(a):Jeszcze jedna kwestia z diablo: diablo, baal, mefisto, andariel, duriel to są rzeczywiste demony. W momencie jak zaczniesz im rzucać wyzwanie, to może być nieciekawie.

Jako mag powiem, że to kwestia podejścia.
Jednak patrząc przez pryzmat waszej wiary również nie powinniście się martwić rzucając wyzwanie demonom. W końcu primo wasz bóg jest ponad nimi wszystkimi, secundo czynicie to każdego dnia zwalczając w sobie waszą "ciemną stronę" (mam nadzieje, że zrozumiała symbolika).

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
04-08-2009 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Obserwator: rzucanie wyzwania demonom to nie taka prosta sprawa Uśmiech
Fakt - są one skazane na klęske. Jednak mimo to mocno działają w życiu człowieka.
Demon będzie kusił człowieka by go skłonić do grzechu, a może nawet tak będzie działał, by mógł opętać go.

Cytat: końcu primo wasz bóg jest ponad nimi wszystkimi
Primo: Bóg, i powinno się tak pisać choćby z szacunku dla wiary drugiego człowieka
Secundo: jasne że jest ponad wszystkimi, bo On to wszystko stworzył.

Inna kwestia - dla szatana nie ma różnicy czy to tylko gra, i po co się w nią gra. Dla niego liczy się przyzwolenie człowieka na ten rodzaj rozrywki, i już się wpycha do życia.
04-08-2009 10:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
A więc. W swoim życiu przez okres około roku grałem w Diablo dzień w dzień, jak tylko miałem okazje do tego. W zasadzie to od wstapienia do klanu Diablo, uratowało mnie to że nie miałem stałego łącza. Co do samej gry to wielokrotnie ją przeszedłem.

Co mogę powiedzieć o samym Diablo - problemem polega w tym że gra u mnie miała bezposredni wplyw na oddalenie sie od Boga i popadanie w coraz wieksze zniewolenie.


Opiszę pewna historie ze swojego zycia która warto wspomniec.
Ostatnimi czasy byłem u kuzyna, wszedłem w windowsowski folder z obrazami, a tam tapety z diablo. Te tapety ja sciagnąłem. No to rozpoczołem wyrzucanie ich. Robiłem to pojedynczo. Przy którejs z kolei na moich plecach poczułem zimno, realne zło. Przez cały dzień szatan nie chciał mi odpuscic, wiedziałem że jest to etap w którym jego władza nade mna ustepuje, z tym że..Nie zmróżyłem oka z nocy. Rano jechałem pociagiem- trzy przesiadki w jedna strone, co było niesamowite ktos jakby mnie budził na kazdym przystanku kiedy tylko pociag sie zatrzymywal, przypisuje to swojemu Aniołowi Stróżowi. Po tym wszyskim poczulem jakby mój umysł, moje zmysły zostały uwolnione. Postrzegałem swiat po prostu wyraźniej.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-08-2009 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Scott napisał(a):A więc. W swoim życiu przez okres około roku grałem w Diablo dzień w dzień, jak tylko miałem okazje do tego. W zasadzie to od wstapienia do klanu Diablo, uratowało mnie to że nie miałem stałego łącza. Co do samej gry to wielokrotnie ją przeszedłem.

Co mogę powiedzieć o samym Diablo - problemem polega w tym że gra u mnie miała bezposredni wplyw na oddalenie sie od Boga i popadanie w coraz wieksze zniewolenie.


Opiszę pewna historie ze swojego zycia która warto wspomniec.
Ostatnimi czasy byłem u kuzyna, wszedłem w windowsowski folder z obrazami, a tam tapety z diablo. Te tapety ja sciagnąłem. No to rozpoczołem wyrzucanie ich. Robiłem to pojedynczo. Przy którejs z kolei na moich plecach poczułem zimno, realne zło. Przez cały dzień szatan nie chciał mi odpuscic, wiedziałem że jest to etap w którym jego władza nade mna ustepuje, z tym że..Nie zmróżyłem oka z nocy. Rano jechałem pociagiem- trzy przesiadki w jedna strone, co było niesamowite ktos jakby mnie budził na kazdym przystanku kiedy tylko pociag sie zatrzymywal, przypisuje to swojemu Aniołowi Stróżowi. Po tym wszyskim poczulem jakby mój umysł, moje zmysły zostały uwolnione. Postrzegałem swiat po prostu wyraźniej.

Co to oznacza? Ano to, że, jak każde inne media (i nie tylko) gry komputerowe moga wplynąć na psychike kogoś, kto nie ma jej silnej. Nic nadzwyczajnego, i nie jest bynajmniej właściwością specyficzną gier komputerowych, ale większości mediów.

Ale ponawiam pytanie - jakie to są gry FTP?
04-08-2009 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Drizzt napisał(a):Ale ponawiam pytanie - jakie to są gry FTP?
Zaszła pomyłka. Chodziło o FPP, (FPS), wielkrotnie dodawałem post kiedy był zły skrypt na forum. Literówka z roztargnienia i tego ze z tamtym sktórem spotykam sie czasciej. Prosze zeby moderacja to poprawiła.

[ Dodano: Wto 04 Sie, 2009 13:43 ]
Co do psychiki to nie zgodzę się, wprost byłem określony jako osoba która zrobiła najwiecej jeśli chodzi o postęp w sporcie w szkole,a byli w moim roczniku tacy spotrowcy co dziś na ekranie tv mozna ogladac. Swiadectwo dopiete prawie z paskiem[zach wzorowe i brak jednej oceny wyzej zaby pasek był].

Zaparcia i siły walki miałem w sobie duzo, zreszta potem wyczynowo ciezki sport urpawiałem.

Okazuje się że totalnie nie masz racji. Przed diabłem tylko Jezus jest obroną.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-08-2009 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Scott - a zastanowiłes się, czy czasami Twoje odczucia (ktore opisałes wyżej) nie wynikały z tego, że podświadomie WIERZYSZ, że Szatan działa przez te gry? To tak, jak człowiek, ktory siedzi sam w mieszkaniu, i nagle przypomina mu się horror, ktory ostatnio oglądal - dziwnym trafem zaczyna słyszeć nagle różne dźwieki, glosy etc, obecność za sobą, i takie tam.

Innymi slowy uważam, że po prostu Twoja podświadomość (a ściślej - przekonanie o "szatańskości" Diablo) spłatała Ci małego figla.
04-08-2009 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Nie, jeśli chcesz wiedzieć wiecej o tym co opisałem wczesniej. Jestem osoba która chroni modlitwa matki[ przybranej] i to bardzo mocno. Jak juz pisałem- tapety usuwalem pojedynczo. Przy ktorejs z kolei- zimno i realne zło. I było to niezalezne od tego co działo sie kolo mnie.

Co do twojej interpretacji - to w czasie modlitwy o uwolnienie jaka, przechodzilem padły słowa prorockie, ze chcby nie wiem co mam nie wracac do tego co było, tak wiec dla mnie temat jest zamkniety, co było to było.

Przekonanie o czyms nie ma tu nic do rzeczy, kiedy jeszcze grałem w ta gre nie miałem wiedzy na ten temat. A pomomo to efekt wyszedl wlasnie przy modlitwie o uwolnienie, i zaskoczył mnie totalnie, min z tego powodu ze starałem sie robic to co uwazalem za dobre dla siebie, i twardo stapac po ziemii, panowac nad swoim cialem i zachowaniami. A tu co? Jak mozna to robic bedac zniewolonym przez demony[ bo były dwa].

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-08-2009 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
Scott napisał(a):Nie, jeśli chcesz wiedzieć wiecej o tym co opisałem wczesniej. Jestem osoba która chroni modlitwa matki[ przybranej] i to bardzo mocno. Jak juz pisałem- tapety usuwalem pojedynczo. Przy ktorejs z kolei- zimno i realne zło. I było to niezalezne od tego co działo sie kolo mnie.

Co do twojej interpretacji - to w czasie modlitwy o uwolnienie jaka, przechodzilem padły słowa prorockie, ze chcby nie wiem co mam nie wracac do tego co było, tak wiec dla mnie temat jest zamkniety, co było to było.

Przekonanie o czyms nie ma tu nic do rzeczy, kiedy jeszcze grałem w ta gre nie miałem wiedzy na ten temat. A pomomo to efekt wyszedl wlasnie przy modlitwie o uwolnienie, i zaskoczył mnie totalnie, min z tego powodu ze starałem sie robic to co uwazalem za dobre dla siebie, i twardo stapac po ziemii, panowac nad swoim cialem i zachowaniami. A tu co? Jak mozna to robic bedac zniewolonym przez demony[ bo były dwa].


Chyba nie do końca zrozumiałeś, co mialem na myśli. Czlowiek w podświadomości ma zakodowane wiele rzeczy. Np Ty możesz (choć nie twierdzę, że masz na 100%) mieć zakodowane powiązania myslowe (lub inaczej - nieuświadomione skojarzenia) pewnych treści z odczuciami. Zobaczenie tych tapet moglo aktywizować odpowiednią strukture umyslową i skojarzenie, ktore wywolalo uczucie odczuwania zła, plugastwa etc. Natomiast modlitwa kojarzy Ci się z uwolnieniem (świadomie i/lub podświadomie), tak więc początek modlitwy wywołał efekt uspokajający.

Oczywiście to jedynie hipoteza wyjaśniająca, mogloby takich być zapewne o wiele więcej, jednak uważam, że jest ona mozliwa i prawdopodobna.
04-08-2009 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
No tylko widzisz. W czasie modlitwy o uwolnienie nie panowałem nad tym co robiłem. To było najgorsze.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-08-2009 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Scott napisał(a):No tylko widzisz. W czasie modlitwy o uwolnienie nie panowałem nad tym co robiłem. To było najgorsze.

Cóż, to również da się wyjaśnić pewnymi mechanizmami umysłowymi. Choć nie chcę tutaj jednoznacznie zaprzeczać Twojej interpretacji, a jedynie pokazać, że nie musi wcale wskazywać ona na "demoniczność" Diablo, ale też na to, że TY tak tą grę odbierasz. Kto ma rację - tego się zapewne nie dowiemy.
04-08-2009 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Drizzt: pytanko, byłeś kiedykolwiek na egzorcyzmie bądź na modlitwie o uwolnienie?
(tak, czy byłeś, nie czy czytałeś/słyszałeś/oglądałeś)

Jasne że ma pewne odruchy na wspomnienie tej gry itp. bo człowiek sobie zdaje, do czego się doprowadził. Osobiście uważam, że egzorcysta, który zajmuje się tym od 10 lat ma swoje doświadczenie, i kiedy taką grę wyraźnie wymienia (podejrzewam że nie tylko jako przykład, ale jako grę o realnym zagrożeniu) to wie co mówi.
04-08-2009 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów