Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry RPG, FPS
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #106
RE: Gry RPG, FPS
ciężka nie znaczy niemożliwa.
poza tym, to co piszesz wskazuje tylko na to, że trzeba brać pod uwagę też inne czynniki niż tylko samą wolę danego człowieka czy chciał w coś wdepnąć. ale to nadal za mało, by tak ocenić przeciętnego spotkanego człowieka, albo zakładać jak kolega wyżej, że wszyscy są zniewoleni ze słynnymi egzorcystami na czele.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
29-10-2011 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #107
RE: Gry RPG, FPS
(04-10-2011 07:23 )Helmutt napisał(a):  Kurczę.... to co ma zrobić osoba, która lubi klimaty fantasy - bo nie powiecie mi, ze CAŁE fantasy to "zło" - a jednocześnie chce pozostać dobrym katolikiem?
No ja sam na początku odrzuciłem to fantasy związane ściśle z satanizmem, jak takie gdzie pentagramy w menu, jak takie gdzie pełno aktów woli opartych ma magii...No i dlatego rpg poszło w odstawkę całkowicie. Ale przez jakiś czas męczyłem się z rozeznaniem o LEwisie, Tolkienie - trwało to rok. W dużej mierze zapisałem wszystko właśnie w temacie o Narnii, ale jeśli ten cykl finałowo skupia się do tego że "magia zwycięża wszystko", jest w nim wiele symboli które w zależności od tego kto je interpretuje takie mogą przybierać znaczenie. Wszak lew z Narnii również czaruje, i inne może to znaczenie przybrać dla katolika, buddysty jeszcze inne dla satanisty. No i to motto kończące nijako cykl przekreśla możliwość jednoznacznego uznania że to chrześcijaństwo, bardziej misz masz New Age'owy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-10-2011 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #108
RE: Gry RPG, FPS
(30-10-2011 17:00 )Scott napisał(a):  No i dlatego rpg poszło w odstawkę całkowicie.
No ale są przecież rpg, kw którym nie ma magii ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
30-10-2011 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #109
RE: Gry RPG, FPS
(30-10-2011 21:41 )heysel napisał(a):  
(30-10-2011 17:00 )Scott napisał(a):  No i dlatego rpg poszło w odstawkę całkowicie.
No ale są przecież rpg, kw którym nie ma magii ...
No dokładnie.
Fallout, Deus Ex, Stalker (to co prawda nie jest taki klasyczny RPG ale.....).
02-11-2011 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #110
RE: Gry RPG, FPS
Jeśli o Stalkera chodzi to przecież FPS, i tutaj nawet jeśli nie zabijamy kogoś w realu, dajemy furtkę Złemu...

A co do RPG gdzie magii nie ma, na pewno są to gry w których przechodzenie kolejnych poziomów pochłania wiele czasu, w sumie gatunkowo to najdłuższe gry ze wszystkich. Bóg w dzisiejszym świecie potrzebuje naszych rąk jak nigdy i jak pisał JP2[nie przytocze dosłownie ale zachowam sens]-szczególnie dzisiaj bezczynność staje się winą.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-11-2011 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #111
RE: Gry RPG, FPS
Scott.... szachy też są gra brutalną i bezlitosną, w dodatki z podtekstami erotycznymi (król bije konia, hetman bije królową)... Nie demonizujmy, bo jak będziemy demonizować i szukać dziury w całym, to za co by się człowiek nie złapał - nie mówię tylko o grach ale i o filmach, książkach - to okaże się, że to zawiera przemoc, erotyzm i zło.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2011 08:12 przez Helmutt.)
04-11-2011 08:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #112
RE: Gry RPG, FPS
Cytat:szachy też są gra brutalną i bezlitosną, w dodatki z podtekstami erotycznymi (król bije konia, hetman bije królową)...
Helmutt - powyższe zdanie to, ty tak serio czy żartem?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-11-2011 08:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #113
RE: Gry RPG, FPS
(04-11-2011 08:53 )sant napisał(a):  
Cytat:szachy też są gra brutalną i bezlitosną, w dodatki z podtekstami erotycznymi (król bije konia, hetman bije królową)...
Helmutt - powyższe zdanie to, ty tak serio czy żartem?
W życiu. Szachy są jak najbardziej brutalne. Gra polega na bezlitosnym zbijaniu pionków (które przecież symbolizują ludzkie postacie), ponadto bez skrupułów poświęca się podległe sobie jednostki aby osiągnąć cel - czyli dochodzi tu jeszcze promocja egoizmu i "maszerowania po trupach do celu", gra kończy się zwyczajnym sterroryzowaniem postaci króla aby ten nie miał żadnego wyjścia.
Zaprzeczysz?
04-11-2011 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #114
RE: Gry RPG, FPS
Szachy służą myśleniu, przemyślanemu wykonywaniu ruchów z których każdy swój i przeciwnika jest obmyślony na kilka w przód. Nikt kto w nie gra nie utożsamia osób z figurkami w ten sposób, przynajmniej pierwszy raz słyszę takie coś. Nikt nie gra w szachy po to żeby strzelić prosto w głowę i zabić za jednym ruchem palca, nikt nie szatkuje zwłok, nikt nie posługuje się magią, nie używa zaklęć, nie przywołuje Złego...


To naprawdę niesamowite jak ludzie są w stanie nawet w taki sposób bronić tego co złe, w ten i na setki sposobów. Ale jak przychodzi do tego żeby przyjąć Słowo Boże, nauczanie KK, bronić Kościoła to już zupełnie inaczej.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2011 10:21 przez Scott.)
04-11-2011 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #115
RE: Gry RPG, FPS
(04-11-2011 09:24 )Helmutt napisał(a):  W życiu. Szachy są jak najbardziej brutalne.
A co z podtekstem erotycznym? Bardziej o tę część mi chodziło.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-11-2011 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #116
RE: Gry RPG, FPS
(04-11-2011 10:17 )Scott napisał(a):  Szachy służą myśleniu, przemyślanemu wykonywaniu ruchów z których każdy swój i przeciwnika jest obmyślony na kilka w przód. Nikt kto w nie gra nie utożsamia osób z figurkami w ten sposób, przynajmniej pierwszy raz słyszę takie coś. Nikt nie gra w szachy po to żeby strzelić prosto w głowę i zabić za jednym ruchem palca, nikt nie szatkuje zwłok, nikt nie posługuje się magią, nie używa zaklęć, nie przywołuje Złego...
Tylko proszę bez relatywizmu moralnego bo tego nie znoszę Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

A tak do końca na poważnie - swoim tekstem o szachach chciałem pokazać, że jeśli się chce i ma się opanowaną socjotechnikę i zdolność kojarzenia i jest się bardzo inteligentnym tak jak ja - to WSZĘDZIE można doszukać się wartości niemoralnych i złych.

Chociażby - jak tak dobrze pokombinować to 90% bajek dla dzieci - i to nie jakichś "Pokemonów" czy "harypoterów" - ale klasycznych zarówno filmowych jak i ksiązkowych posiada złe i szkodliwe przesłanie.

Cytat:To naprawdę niesamowite jak ludzie są w stanie nawet w taki sposób bronić tego co złe, w ten i na setki sposobów. Ale jak przychodzi do tego żeby przyjąć Słowo Boże, nauczanie KK, bronić Kościoła to już zupełnie inaczej.
Do mnie pijesz? To skończ, bo Słowo Boże na mnie nie działa, niestety.

Jeśli o mnie idzie, to o wiele większą żądzę mordu mam np. widząc w TV nienapasione ryje naszych politycznych wieprzy, niż grając w takiego "Morrowinda" czy "Wrota Baldura"... Czy nawet "Call of Duty" - choć to akurat gra na jeden raz, ze strzelanych wolę "GTA".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2011 13:36 przez Helmutt.)
04-11-2011 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #117
RE: Gry RPG, FPS
Swoim tekstem o szachach zaprezentowałeś rozumowanie śJ którzy zabraniają gry w szachy na bardzo zbliżonych zasadach.

Słowo Boże działa zawsze, tylko że Biblia to najwyższe loty, nie poziom Disco Polo który widzę w zainteresowaniach prezentujesz.

Co do polityków-mamy takich na jakich zasługujemy. Ciężko żeby się różnili od swoich wyborców.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2011 18:26 przez Scott.)
04-11-2011 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #118
RE: Gry RPG, FPS
(02-11-2011 16:14 )Scott napisał(a):  są to gry w których przechodzenie kolejnych poziomów pochłania wiele czasu, w sumie gatunkowo to najdłuższe gry ze wszystkich. Bóg w dzisiejszym świecie potrzebuje naszych rąk jak nigdy i jak pisał JP2[nie przytocze dosłownie ale zachowam sens]-szczególnie dzisiaj bezczynność staje się winą.
I to jest dobry argument przeciwko.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-11-2011 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #119
RE: Gry RPG, FPS
Pójście za powołaniem, głoszenie Ewangelii, szczególnie patrzenie na życie w perspektywie Nieba jest najlepszą drogą na wyjście ze zranień choćby. Nie nieustanna analiza co mi zrobiono jak świat dzisiaj proponuje, wtedy ze zranień nie wyjdzie się nigdy. No ale jeśli człowiek blokuje się na Boga i za bożka robi sobie kompa, no to jak. Ale to już troche poza tematem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-11-2011 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #120
RE: Gry RPG, FPS
(04-11-2011 19:30 )heysel napisał(a):  
(02-11-2011 16:14 )Scott napisał(a):  są to gry w których przechodzenie kolejnych poziomów pochłania wiele czasu, w sumie gatunkowo to najdłuższe gry ze wszystkich. Bóg w dzisiejszym świecie potrzebuje naszych rąk jak nigdy i jak pisał JP2[nie przytocze dosłownie ale zachowam sens]-szczególnie dzisiaj bezczynność staje się winą.
I to jest dobry argument przeciwko.

W takim razie każda forma rozrywki jest zła, bowiem każda odciąga nas od pracy na rzecz przyjemności.

A z szachami, to że nikt grając nie wyobraża sobie ginących żołnieży nie zmienia faktu, że sama gra jak i jej logika ma z założenia odwzorowywać starcie dwóch armii (w prymitywny sposób, bowiem to gra sprzed tysięcy lat, ale to było ideą stworzenia szachów). Dzisiejsze gry strategiczne w większości są ich bardziej zaawansowanymi następcami.

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
04-11-2011 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów