Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modlitwy uwielbienia
Autor Wiadomość
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Modlitwy uwielbienia
Znacie jakieś Modlitwy Uwielbienia które może powtarzać cały lud za prowadzącym ?
06-07-2009 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
np Bądz Uwielbiony Panie za Twoje mieszkanie w moim sercu.
Bądz błogosławiony Panie za to żeś mnie powołał do życia wiecznego
Jezu ufam Tobie, kocham Ciebie... :aniol:
07-08-2009 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Najlepiej modlić się spontanicznie, prowadzacy mówi do mikrofonu w czym chce uwielbiać Pana, albo za co Mu dziękować, a lud powtarza "uwielbiamy Cię Jezu", albo "dziękujemy Ci Panie". Uwielbiać można we wszystkim, a dziękować... za wszystko Uśmiech Niech Duch Święty poprowadzi Waszą modlitwę!

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-08-2009 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Najlepiej każdy niech się modli tak jak go Duch Święty prowadzi :aniol:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
07-08-2009 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Modlitwy uwielbienia można zaczerpnąć z Psalmów w Bilii. Np.:

PSALM 113(112) Bogu wielkiemu i łaskawemu chwała!
...2 Niech imię Pańskie będzie błogosławione
odtąd i aż na wieki!
3 Od wschodu słońca aż po zachód jego
niech imię Pańskie będzie pochwalone!
4 Pan jest wywyższony ponad wszystkie ludy,
Jego chwała sięga ponad niebiosa...

PSALM 117(116) Wszystkie narody chwalcie Pana!
1 Alleluja.
Chwalcie Pana, wszystkie narody,
wysławiajcie Go, wszystkie ludy*,
2 bo Jego łaskawość nad nami potężna,
a wierność Pańska trwa na wieki.

PSALM 67(66) O błogosławieństwo na trud apostolski
...4 Niech Ciebie, Boże, wysławiają ludy,
niech wszystkie narody dają Ci chwałę!
5 Niech się narody cieszą i weselą,
że Ty ludami rządzisz sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
6 Niech Ciebie, Boże wysławiają ludy,
niech wszystkie narody dają Ci chwałę!

PSALM 72(71) Królestwo Mesjasza
...17 Imię jego niech trwa na wieki;
jak długo świeci słońce, niech wzrasta jego imię!
Niech się wzajemnie nim błogosławią!
Niech wszystkie narody ziemi życzą mu szczęścia!
18 Błogosławiony Pan, Bóg Izraela,
który sam jeden czyni cuda!
19 * Błogosławione na wieki chwalebne Jego imię;
niech się cała ziemia napełni Jego chwałą!
Niech się tak stanie - niech się stanie!
Uśmiech

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
08-08-2009 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
a mi jakoś trudno modlić sie spontanicznie tak na głos, ja wole w ciszy. ide sobie i patrze w górę" Panie jakie Mega chmury stworzyłeś,dziękuję!!" nie musze tegomówic na głos. Kiedy modle sie na głos zbyt skupiam się na słowach, inni mnie słyszą ehh..Wiem, to głupie,ale tak jakoś mam że wole w ciszy
Chociaz może nawet nie tyle w ciszy ile jak mnie nikt nie słyszy,bo wtedy ta relacja podczas modlitwy dla mnie jest dla mnie bardziej osobista Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
24-08-2009 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #7
 
jonasz 33 napisał(a):Najlepiej każdy niech się modli tak jak go Duch Święty prowadzi

Szkoda że mnie Duch Święty nie chce prowadzić :/

Dla niektórych modlitwa to jest coś piękniego a ja (może przez to że nie odmawiałem pacieża już tydzień :| ) nie potrafię doznać tego uczucia Smutny
25-08-2009 22:33
Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja codziennie idąc do pracy modlę się, specjalnie idę na piechotę Duży uśmiech to jest cudowny czas dialogu między Bogiem a mną, Uśmiech.
Adu100 głowa do góry, spróbuj swoimi słowami podziękować Bogu za wszystko co cie spotkało w danym dniu, za ładną pogodę, za życie, własnymi słowami, lub po prostu weź sobie jakiś psalm i czytaj Duży uśmiech np. 23

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
25-08-2009 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #9
 
a modlitwa wieczorna?


Ja to zastanawiam się czy wogłule jest sens nazywania siebie Dzieckiem Bożym :?
Przecież ja ciągle grzesze i nawet nie potrafie rozmawiać z Ojcem (a dialog między ojcem a dzieckiem jest dosyć ważny)
25-08-2009 22:51
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #10
 
Adu100 napisał(a):Dla niektórych modlitwa to jest coś piękniego a ja (może przez to że nie odmawiałem pacieża już tydzień :| ) nie potrafię doznać tego uczucia Smutny

Po pierwsze jak ktoś już napisał, modlitwa to nie kiełbasa, żeby ją było trzeba czuć. A dwa - jak chcesz się rozwijać w modlitwie, skoro ją zaniedbujesz....

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-08-2009 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #11
 
Annnika wiem że ją zaniedbuje... ale zaniedbuje ją wtedy gdy zgrzesze najczęściej.
Jakoś potem nie chce mi sie rozmawiać z Bogiem.Moje odczucie jest takie że grzech Bóg odczuwa tak jakbym np. drugiemu człowiekowi napluł na twarz i potem chciał z nim rozmawiać... więc troche niezręcznie Smutny
25-08-2009 22:55
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Jest piękna Litania Chwały Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-08-2009 00:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Adu100 przeczytaj sobie przypowieść o synu marnotrawnym (Łk.15,11-32), wstaw siebie do tej opowieści jako syna, pomyśl że Bóg jest daleko bardziej miłosierny niż ojciec z tej przypowieści i przebacza Ci każdy grzech, Bóg zna nasze słabości i nasze grzechy, wie że nie możemy sami sprostać Jego wymaganiom, ale Jezus Chrystus umarł za nas na krzyżu po to byśmy mieli dostęp do Ojca, przez Syna. I mogli zawsze się zwracać do Niego w modlitwie.

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
26-08-2009 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jadzialka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Modlitwy uwielbienia
KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
(do odmawiania na zwykłej cząstce różańca – 5 dziesiątków)

Na początku
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

Na dużych paciorkach (1 raz)
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy)
Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy)
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

polecam: Modlitwy
08-05-2016 17:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów