Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłotnie we wspólnotach
Autor Wiadomość
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Kłotnie we wspólnotach
Jak wy sobie z Nimi radzicie ?
Co zrobić gdy mówi się tysiąc razy zeby było cicho a reszta dalej nie rozumie i gadają bez przerwy?
Co zrobić żeby im pokazać ze trza mieć szacunek do przewodniczącego?

Pomóżcie Smutny
08-07-2009 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Poprosić o pomoc kogoś do kogo mają szacunek,

nic mądrzejszego w tej chwili nie moge wymyślić :?

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
29-07-2009 21:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
Cytat:Co zrobić żeby im pokazać ze trza mieć szacunek do przewodniczącego?

Na szacunek to trzeba zasłużyć, czyli popracować nad tym aby mieć posłuch, aby być dobrym dowódcą nie wystarczy piastować dowódczego stanowiska. Dobry dowódca oprócz posłuchu i umiejętności zainteresowania swoją osobą jak już wspomniałaś powinien być szanowany

Moja rada daj sobie spokój jak cię olewają teraz to już szacunku bynajmniej w tej grupie sobie nie wyrobisz
29-07-2009 22:05
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Autorko tego wątku, po raz wtóry piszesz o problemie we wpólnocie, jak mniemam - tej samej. I powiem otwarcie, że ta wspólnota mi się nie podoba, a przynajmniej to, co o niej piszesz. Czy grupa, którą tworzycie w istocie zasługuje na miano wspólnoty czy po prostu ludzie nie mają co robić i spotykają się, by jakoś czas wypełnić? Bo tam, gdzie nie ma pokoju i jedności, tam nie ma Ducha Bożego. Jak długo ta grupa funkcjonuje? Może niewłaściwa osoba piastuje stanowisko przywódcze? I pytanie zasadnicze - czy macie tam kapłana?
29-07-2009 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
ona17: należy się zastanowić, po co ci ludzie przychodzą na to spotkanie. Bo tak naprawdę, jeżeli chcą sobie pogadać, to pewnie lepiej udać się do jakiejś lodziarni, pizzeri czy co sobie wymyślą, i tam pogadać.

Należy ich brutalnie zapytać po co przychodzą na te spotkania. Problem gadania na spotkaniach niekoniecznie zależy od prowadzącego. Tutaj też chodzi o podejście uczestników, tego czy oni chcą się formować czy nie.

Trzeba jasno im przekazać -> żeby zacząć myśleć o formowaniu się na takim spotkaniu, to trzeba zostawić wszystkie sprawy za drzwiami. To jest troche jak z modlitwą - kiedy masz mnóstwo spraw na głowie, to dopóki nie wyciszysz się, to nie pomodlisz się porządnie.
29-07-2009 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Kłotnie we wspólnotach
ona17 napisał(a):Jak wy sobie z Nimi radzicie ?
Co zrobić gdy mówi się tysiąc razy zeby było cicho a reszta dalej nie rozumie i gadają bez przerwy?
Co zrobić żeby im pokazać ze trza mieć szacunek do przewodniczącego?

Pomóżcie Smutny

To stary problem, którego echo widać na kartach NT, zobacz sama.....

Cytat:Dz 15:2 BT
"Kiedy doszło do niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich uda się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych."


Tak zwane "niemałe spory" u ludów semickich tamtej epoki, jak i dzisiaj, oznaczać może , że doszł nawet do przepychanek lub rękoczynów...... :mrgreen:

Tak więc należy uzbroić się w cierpliwość, ale i rozmawiać z prezbiterem, katechistami, i odpowiedialnymi za ten bałgan...... #-o

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
29-07-2009 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
Spróbuj podejść indywidualnie do każdej osoby i spokojnie przedstaw to co Cię boli.Powiedz,że jest Ci przykro gdy jesteś tak traktowana.Ja jednak z doświadczenia wiem,że modlitwa w intencji np tej wspólnoty daje rezultaty ogromne.Ważne jest także zachowanie cierpliwości.

Barbara
30-07-2009 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
ja należę do wspólnoty, gdzie generalnie szanujemy siebie na wzajem i kiedy zawsze mówimy sobie wprost, kiedy coś nam nie pasuje. To jest podstawa szacunku do drugiej osoby i generalnie pierwsza zasada wspólnoty. Tak wg mnie.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
02-08-2009 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NeoX Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
Hm, z czasów Neokatechumenatu pamiętam taką zabawną wskazówkę jak sobie radzić z rozgadaną i niepokorną grupą ludzi na spotkaniu wspólnotowym. Jeśli nie pomaga bardzo głośne zwrócenie uwagi, to bardzo dobrym sposobem jest rozpoczęcie od słów: " A teraz porozmawiajmy o seksie"... :aniol: Może to szokujący sposób, ale nie miałem przypadku, żeby Wspólnota na takie zagajenie nie umilkła Duży uśmiech
02-08-2009 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Dobre to, NeoX. :mrgreen:
02-08-2009 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Kłotnie we wspólnotach
To problem dość częsty. I niestety prowadzący nawet do rozpadu grupy, bo dochodzi do zniechęcenia i utraty wiary w słuszność spotkań w takiej postaci. Smutny
Bardzo cieszę się, że:
Wojtek37 napisał(a):Dz 15:2 BT
"Kiedy doszło do niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich uda się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych."
To wskazówka, że należy prosić o uczestnictwo w grupie kapłana lub innych duchownych - z doświadczenia wiem, że ich obecność wycisza spory, choć nie usuwa problemów, jeśli ta obecność jest jednorazowa.
Napewno ważna jest modlitwa w intencji tej wspólnoty.

Nie zgadzam się z tezą, że we wspólnocie ze sporami nie ma Ducha Świętego - On jest wszędzie, tylko czy uczestnicy wspólnoty chcą, aby się On ujawnił, czy może o Nim zapomnieli?

NeoX napisał(a):...bardzo dobrym sposobem jest rozpoczęcie od słów: " A teraz porozmawiajmy o ...
:roll2: ... tylko gorzej, jak znajdzie się przynajmniej 2, którzy podejmą temat :shock:

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
08-08-2009 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NeoX Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Kłotnie we wspólnotach
nordlys napisał(a):
NeoX napisał(a):...bardzo dobrym sposobem jest rozpoczęcie od słów: " A teraz porozmawiajmy o ...
:roll2: ... tylko gorzej, jak znajdzie się przynajmniej 2, którzy podejmą temat :shock:
Nie to nie tak Uśmiech To ma być tylko taki trick dla zwrócenia na siebie uwagi, aby móc rozpocząć normalne spotkanie wspólnoty.
Byłem w wielu różnych wspólnotach katolickich i nigdzie nie spotkałem się z sytuacją, że wszystko odbywa się bez problemów, czy nawet ostrych kłótni. To, że ludzie mają inne zdanie na jakiś temat i chcą o to się spierać to nie jest niczym złym. Problemem jest natomiast JAK to robimy. Problem kłótni, sporów czy nawet nienawiści, dotyczy bardziej młodych wspólnot, chociaż... nie ma na to żelaznej reguły.
Cóż, prawda jest taka: KOŚCIÓŁ JEST DLA GRZESZNIKÓW. Wspólnoty kościelne też należą do Kościoła, więc nie należy się dziwić, że sami będąc grzesznikami spotykamy innych grzeszników w swojej wspólnocie. Przecież nie przychodzimy na te spotkania, aby się "wyżyć" towarzysko, ale by spotkać Jego Ducha, Jego Słowo, czy nawet Jego Ciało i Krew Przenajświętszą. Nie gorszmy się ludźmi, bo tak naprawdę WCALE nie jesteśmy od nich lepsi....

Im więcej Boga, tym mniej strachu.
08-08-2009 20:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
NeoX, wiem, że chodzi o trick. ... Wyobraziłam sobie jego działanie w mojej grupie. To jak "szok" zadziała zależy przecież od poglądów na ten "szok".
NeoX napisał(a):Nie gorszmy się ludźmi, bo tak naprawdę WCALE nie jesteśmy od nich lepsi....
Tak, to cenna uwaga.
Uśmiech

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
08-08-2009 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Dzieki wielkie za pomoc Uśmiech

Jak na razie w naszej wspólnocie trochę ucichło.... Uśmiech

może to było także związane z tym że nie mielismy kapłana który by jakoś ten problem rozwiązał...teraz mamy mieć nowego księdza i mam nadzieje że będzie wszystko dobrzeOczko
22-08-2009 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sanderka1000 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
A ja mam inne pytanie, też odnoszące się do problemów we wspólnocie.

U mnie jest tak, że ludzie kompletnie nic nie chcą robić. Jest jakaś akcja wspólnotowa, potrzeba coś komuś pomóc to chętne do pracy są tylko 3 osoby na 20. Reszta miga się tym, że ma szkołę i nic więcej. Zakładają z góry, że my mamy czas i wszystko za nich zrobimy, a oni sobie popatrzą. Do tego jeszcze krytykują naszą pracę nie robiąc nic w kierunku pomocy. Czy ktoś wie jak to zmienić? Czy w ogóle da się to zmienić? Oczywiście nie mówię, że nie muszą się uczyć czy coś, ale nie sądzę, że ktoś siedzi 24/7 przy lekcjach nawet w weekend nie móc znaleźć godziny czasu na pomoc. Może macie jakieś pomysły, żeby zachęcić ich do pracy?
Nasza wspólnota ma kapłana, ale on na nich nie wpływa, bo chyba mają go za nic. Jadą na niego, pomimo tego, że nie wiedzą jaka jest sytuacja (na nas, osoby robiące najwięcej, z resztą też). Oczywiście nie jest aż tak źle, że on do nich gada, a oni go nawet nie słuchają, bo spotkania formacyjne wyglądają dobrze, cisza jest zachowana itp. Normalnie z nim też rozmawiają, ale zawsze go "spławiają" jak trzeba coś zrobić i wiecznie mają jakieś pretensje.
Ciężko określić to tutaj, pisząc, ale to mniej więcej tak wygląda.

Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną Uśmiech

[Obrazek: 21e9i54.gif]
26-04-2010 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów