Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie na temat Królestwa Bożego
Autor Wiadomość
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Pytanie na temat Królestwa Bożego
Jakie jest nauczanie kościoła na temat nastania królestwa Bożego?

Kiedy ono nastało ,skoro uczniowie Jezusa po jego zmartwychwstaniu pytali kiedy ono nastanie?

Dz 1:3-7 Bw „im też po swojej męce objawił się jako żyjący i dał liczne tego dowody, ukazując się im przez czterdzieści dni i mówiąc o Królestwie Bożym.(4) A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie;(5) Jan bowiem chrzcił wodą, ale wy po niewielu dniach będziecie ochrzczeni Duchem Świętym.(6) Gdy oni tedy się zeszli, pytali go, mówiąc: Panie, czy w tym czasie odbudujesz królestwo Izraelowi?(7) Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił,”
09-07-2009 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #2
 
Tak w skrócie to poniżej przedstawię jak naucza Kościół:

Królestwo Boże

KKK 567 Królestwo Boże zostało zapoczątkowane na ziemi przez Chrystusa. "Królestwo to zajaśniało ludziom w słowie, czynach i w obecności Chrystusa" (Por. Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 5.: Kościół jest zalążkiem i początkiem tego Królestwa. Jego klucze zostały powierzone Piotrowi.

"Bliskie jest Królestwo Boże"

KKK 541 "Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" (Mk 1, 14-15). "Żeby wypełnić wolę Ojca, Chrystus zapoczątkował Królestwo niebieskie na ziemi" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 3). Teraz wolą Ojca jest "wyniesienie ludzi do uczestnictwa w życiu Bożym" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 2). Czyni to, gromadząc ludzi wokół swojego Syna, Jezusa Chrystusa. Zgromadzeniem tym jest Kościół, który na ziemi "stanowi zalążek oraz zaczątek tego Królestwa" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 5).

KKK 542 Chrystus znajduje się w centrum tego zgromadzenia ludzi w "rodzinie Bożej". Zwołuje ich wokół siebie przez swoje słowa i znaki, które ukazują Królestwo Boże, oraz przez posłanie swoich uczniów. Urzeczywistni przyjście swego Królestwa przede wszystkim przez wielkie Misterium swojej Paschy: śmierć na krzyżu i Zmartwychwstanie. "A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie" (J 12, 32). "Wszyscy ludzie powołani są do tego zjednoczenia z Chrystusem" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 3).

Zapowiedź Królestwa Bożego

KKK 543 Wszyscy ludzie są powołani do Królestwa. Królestwo mesjańskie, głoszone najpierw dzieciom Izraela (Por. Mt 10, 5-7). jest przeznaczone dla wszystkich narodów (Por. Mt 8, 11; 28, 19). Aby wejść do niego, trzeba przyjąć słowo Jezusa:

Słowo (Pana) porównane jest do ziarna, które wsiewa się w rolę; ci, co słuchają go z wiarą i zaliczają się do małej trzódki Chrystusowej, otrzymali już samo Królestwo; własną mocą kiełkuje następnie ziarno i wzrasta aż do czasu żniwa (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 5).

KKK 544 Królestwo Boże należy do ubogich i do maluczkich, to znaczy do tych, którzy przyjęli je pokornym sercem. Jezus został posłany, by "ubogim niósł dobrą nowinę" (Łk 4,18) (Por. Łk 7, 22). Ogłasza ich błogosławionymi, ponieważ "do nich należy Królestwo niebieskie" (Mt 5, 3). Właśnie "maluczkim" Ojciec zechciał objawić to, co pozostaje zakryte przed mądrymi i roztropnymi (Por. Mt 11, 25). Od żłóbka aż do krzyża Jezus dzieli życie ubogich; zna głód (Por. Mk 2, 23-26; Mt 21, 18). pragnienie (Por. J 4, 6-7; 19, 28. i ogołocenie (Por. Łk 9, 58). Co więcej, utożsamia się z wszelkiego rodzaju ubogimi, a aktywną miłość do nich czyni warunkiem wejścia do swojego Królestwa (Por. Mt 25, 31-46).

KKK 545 Jezus zaprasza grzeszników do stołu Królestwa: "Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników" (Mk 2, 17) (Por. 1 Tm 1, 15). Zaprasza ich do nawrócenia, bez którego nie można wejść do Królestwa, ale ukazuje im słowem i czynem bezgraniczne miłosierdzie Ojca wobec nich (Por. Łk 15, 11-32. i ogromną "radość z jednego grzesznika, który się nawraca" (Łk 15, 7). Największym dowodem tej miłości będzie ofiara Jego własnego życia "na odpuszczenie grzechów" (Mt 26, 28).

KKK 546 Jezus wzywa do wejścia do Królestwa, posługując się przypowieściami, które stanowią charakterystyczną cechę Jego nauczania (Por Mk 4, 33-34). Przez nie zaprasza na ucztę Królestwa (Por. Mt 22, 1-14). ale wymaga także radykalnego wyboru: aby zyskać Królestwo, trzeba oddać wszystko (Por. Mt 13, 44-45.; nie wystarczą słowa, potrzebne są czyny (Por. Mt 21, 28-32). przypowieści są dla człowieka jakby zwierciadłami: Czy przyjmuje on słowo jak ziemia skalista czy jak ziemia żyzna? (Por. Mt 13, 3-9. Co czyni z otrzymanymi talentami? (Por. Mt 25, 14-30. Jezus i obecność Królestwa na tym świecie w tajemniczy sposób stanowią centrum przypowieści. Trzeba wejść do Królestwa, to znaczy stać się uczniem Chrystusa, aby "poznać tajemnice Królestwa niebieskiego" (Mt 13, 11). Dla tych, którzy "są poza" (Mk 4, 11), wszystko pozostaje niejasne (Por. Mt 13, 10-15).

Znaki Królestwa Bożego

KKK 547 Słowom Jezusa towarzyszą liczne "czyny, cuda i znaki" (Dz 2, 22), które ukazują, że Królestwo jest w Nim obecne. Potwierdzają one, że Jezus jest zapowiedzianym Mesjaszem (Por. Łk 7, 18-23).

KKK 548 Znaki wypełniane przez Jezusa świadczą o tym, że został posłany przez Ojca (Por. J 5, 36; 10, 25). Zachęcają do wiary w Niego (Por. J 10, 38). Tym, którzy zwracają się do Jezusa z wiarą, udziela On tego, o co proszą (Por. Mk 5, 25-34; 10, 52). Cuda umacniają więc wiarę w Tego, który pełni dzieła swego Ojca; świadczą one, że Jezus jest Synem Bożym (Por. J 10, 31-38). Mogą jednak także dawać okazję do "zwątpienia" (Mt 11, 6). Nie mają zaspokajać ciekawości i magicznych pragnień. Mimo tak oczywistych cudów Jezus jest przez niektórych odrzucany (Por. J 11, 47-48.; oskarża się Go nawet o to, że działa mocą złego ducha (Por. Mk 3, 22).

KKK 549 Wyzwalając niektórych ludzi od ziemskich cierpień: głodu (Por. J 5, 5-15). niesprawiedliwości (Por. Łk 19, 8). choroby i śmierci (Por. Mt 11, 5). Jezus wypełnił znaki mesjańskie. Nie przyszedł On jednak po to, by usunąć wszelkie cierpienia na ziemi (Por. Łk 12,13. 14; J 18, 36). ale by wyzwolić ludzi od największej niewoli – niewoli grzechu (Por. J 8, 34-36). która przeszkadza ich powołaniu do synostwa Bożego i powoduje wszystkie inne ludzkie zniewolenia.

KKK 550 Przyjście Królestwa Bożego jest porażką królestwa Szatana (Por. Mt 12, 26.: "Jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was Królestwo Boże" (Mt 12, 28). Egzorcyzmy Jezusa wyzwalają ludzi spod władzy złych duchów (Por. Łk 8, 26-39). Uprzedzają one wielkie zwycięstwo Jezusa nad "władcą tego świata" (J 12, 31). Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa: Regnavit a ligno Deus – "Bóg zakrólował z krzyża" (Por. hymn Vexilla Regis).

"Klucze Królestwa"

KKK 551 Już na początku życia publicznego Jezus wybiera dwunastu mężczyzn, aby byli razem z Nim i uczestniczyli w Jego posłaniu (Por. Mk 3, 13-19). Daje im udział w swojej władzy "i wysłał ich, aby głosili Królestwo Boże i uzdrawiali chorych" (Łk 9, 2). Zostają oni na zawsze złączeni z Królestwem Chrystusa, ponieważ przez nich kieruje On Kościołem:

Przekazuję wam Królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: abyście w Królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela (Łk 22, 29-30).

KKK 552 W kolegium Dwunastu pierwsze miejsce zajmuje Szymon Piotr (Por. Mk 3, 16; 9, 2; Łk 24, 34; 1 Kor 15, 5). Jezus powierzył mu wyjątkową misję. Dzięki objawieniu otrzymanemu od Ojca Piotr wyznał: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". Nasz Pan powiedział wtedy do niego: "Ty jesteś Piotr [czyli Skała), i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" (Mt 16, 18). Chrystus, "żywy kamień" (1 P 2, 4), zapewnia swemu Kościołowi zbudowanemu na Piotrze zwycięstwo nad mocami śmierci. Piotr z racji wyznanej wiary pozostanie niezachwianą skałą Kościoła. Będzie strzegł tej wiary przed wszelką słabością oraz umacniał w niej swoich braci (Por. Łk 22, 32).

KKK 553 Jezus powierzył Piotrowi specjalną władzę: "Tobie dam klucze Królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie" (Mt 16, 38t 19). "Klucze" oznaczają władzę zarządzania domem Bożym, którym jest Kościół. Jezus, "Dobry Pasterz" (J 10,11), potwierdził to zadanie po swoim Zmartwychwstaniu: "Paś baranki moje!" (J 21,15-17). "Wiązanie i rozwiązywanie" oznacza władzę odpuszczania grzechów, ogłaszania orzeczeń doktrynalnych i podejmowania decyzji dyscyplinarnych w Kościele. Jezus powierzył tę władzę Kościołowi przez posługę Apostołów (Por. Mt 18, 18). a w sposób szczególny Piotrowi. Samemu zaś Piotrowi powierzył wyraźnie klucze Królestwa.

Królowanie Chrystusa

KKK 680 Chrystus Pan króluje już przez Kościół, ale jeszcze nie wszystkie rzeczy tego świata są Mu poddane. Triumf Królestwa Chrystusa nie nastąpi bez ostatniego ataku mocy zła.

Chrystus króluje już przez Kościół

KKK 668 "Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi" (Rz 14, 9). Wniebowstąpienie Chrystusa oznacza Jego uczestnictwo, razem z człowieczeństwem, w mocy i władzy samego Boga. Jezus Chrystus jest Panem i dlatego posiada wszelką władzę w niebie i na ziemi. Jest On "ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem", ponieważ Ojciec "wszystko poddał pod Jego stopy" (Ef 1, 20-22). Chrystus jest Panem wszechświata (Por. Ef 4,10;1 Kor 15, 24. 27-28. i historii. W Nim historia człowieka, a nawet całe stworzenie osiąga swoją "rekapitulację" (Por. Ef 1, 10). Swoje transcendentne wypełnienie.

KKK 669 Chrystus jako Pan jest także Głową Kościoła, który jest Jego Ciałem (Por. Ef 1, 22). Wyniesiony do nieba i uwielbiony, po wypełnieniu w ten sposób do końca swojego posłania, pozostaje On na ziemi w swoim Kościele. Odkupienie jest źródłem władzy, którą Chrystus w mocy Ducha Świętego posiada nad Kościołem (Por. Ef 4, 11-13). "Kościół, czyli Królestwo Chrystusowe, już teraz obecne w tajemnicy", "stanowi zalążek oraz zaczątek tego Królestwa na ziemi" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 3; 5).

KKK 670 Od Wniebowstąpienia zamysł Boży wchodzi w swoje spełnienie. Jesteśmy już w "ostatniej godzinie" (1 J 2, 18) (Por. 1 P 4, 7). "Już przyszedł zatem do nas kres wieków, już ustanowione zostało nieodwołalnie odnowienie świata i w pewien rzeczywisty sposób już w doczesności jest ono antycypowane: albowiem Kościół już na ziemi naznaczony jest prawdziwą, choć niedoskonałą jeszcze świętością" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 48). Królestwo Chrystusa ukazuje już swoją obecność przez cudowne znaki (Por. Mk 16, 17-18). które towarzyszą głoszeniu go przez Kościół (Por. Mk 16, 20).

Wszystko zostanie Mu poddane

KKK 671 Królestwo Chrystusa, obecne już w Jego Kościele, nie jest jeszcze całkowicie wypełnione "z wielką mocą i chwałą" (Łk 21, 27) (Por. Mt 25, 31. przez przyjście Króla na ziemię. W Królestwo to uderzają jeszcze złe moce (Por. 2 Tes 2, 7). nawet jeśli zostały one zwyciężone u podstaw przez Paschę Chrystusa; do chwili, gdy wszystko zostanie Mu poddane (Por. 1 Kor 15, 28). "Dopóki jednak nie powstaną nowe niebiosa i nowa ziemia, w których sprawiedliwość mieszka, Kościół pielgrzymujący, w swoich sakramentach i instytucjach, które należą do obecnego wieku, posiada postać tego przemijającego świata i żyje pośród stworzeń, które wzdychają dotąd w bólach porodu i oczekują objawienia synów Bożych" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 48). Dlatego chrześcijanie modlą się, szczególnie podczas Eucharystii (Por. I Kor 11, 26). by przyspieszyć powrót Chrystusa (Por. 2 P 3,11-12). mówiąc do Niego: "Przyjdź, Panie!" (Por. 1 Kor 16, 22; Ap 22, 17. 20.

KKK 672 Chrystus powiedział przed swoim Wniebowstąpieniem, że nie nadeszła jeszcze godzina chwalebnego ustanowienia Królestwa mesjańskiego oczekiwanego przez Izraela (Por. Dz 1, 6-7). które według proroków (Por. Iz 11, 1-9. miało przynieść wszystkim ludziom ostateczny porządek sprawiedliwości, miłości i pokoju. Czas obecny jest według Chrystusa czasem Ducha i świadectwa (Por. Dz 1, 8). ale jest to także czas naznaczony jeszcze "utrapieniami" (1 Kor 7, 26) oraz doświadczaniem zła (Por. Ef 5, 16. które nie oszczędza Kościoła (Por. 1 P 4, 17. i zapoczątkowuje walkę ostatnich dni (lPor. 1 J 2, 18; 4, 3; 1 Tm 4, 1). Jest to czas oczekiwania i czuwania (Por. Mt 25,1-13; Mk 13, 33-37.
24-10-2009 11:03
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Tak w skrócie to poniżej przedstawię jak naucza Kościół:

Królestwo Boże

KKK 567 Królestwo Boże zostało zapoczątkowane na ziemi przez Chrystusa. "Królestwo to zajaśniało ludziom w słowie, czynach i w obecności Chrystusa" (Por. Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 5.: Kościół jest zalążkiem i początkiem tego Królestwa. Jego klucze zostały powierzone Piotrowi.


J 18:36 Bw „Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby z tego świata było Królestwo moje, słudzy moi walczyliby, abym nie był wydany Żydom; bo właśnie Królestwo moje nie jest stąd.”

Mt 6:9-11 Bw „A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje,(10) przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.(11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,”

To dlaczego Jezus nauczał ,że jego królestwo nie jest z tego świata i kazał się nam modlic o przyjście tego królestwa?Ludzie dalej się o to modlą.

Czy zatem owo królestwo przyszło ,czy dopiero ma przyjśc?
28-02-2010 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Vanessa napisał(a):To dlaczego Jezus nauczał ,że jego królestwo nie jest z tego świata i kazał się nam modlic o przyjście tego królestwa?Ludzie dalej się o to modlą.
:roll2: Jeden świadek stwierdza że "Ojcze Nasz" to nie wzór modlitwy a nie modlitwa. [wzór całki to nie całka? wzór obywatela to nie obywatel?]. A teraz że ludzie dalej sie modlą, tak modla się ale nie świadkowie z tego co piszecie ale min. katolicy i chrześcijanie.

Vanessa napisał(a):Cytat:
Tak w skrócie to poniżej przedstawię jak naucza Kościół:

Królestwo Boże

KKK 567 Królestwo Boże zostało zapoczątkowane na ziemi przez Chrystusa. "Królestwo to zajaśniało ludziom w słowie, czynach i w obecności Chrystusa" (Por. Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 5.: Kościół jest zalążkiem i początkiem tego Królestwa. Jego klucze zostały powierzone Piotrowi.



J 18:36 Bw „Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby z tego świata było Królestwo moje, słudzy moi walczyliby, abym nie był wydany Żydom; bo właśnie Królestwo moje nie jest stąd.”

Mt 6:9-11 Bw „A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje,(10) przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.(11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,”

To dlaczego Jezus nauczał ,że jego królestwo nie jest z tego świata i kazał się nam modlic o przyjście tego królestwa?Ludzie dalej się o to modlą.

Czy zatem owo królestwo przyszło ,czy dopiero ma przyjśc?
Jakby ci facet powiedział. Teraz przez 20 lat będziesz żyć okropną sytuacje, ale po 20 latach...Niebo. Poszłabyś na to? Chyba nie ma takiej.

Na tej zasadzie Jezus namiastkę Nieba chce nam dać już teraz.

Widzisz, wejdziesz sobie do Kościoła i co? ławki są twarde, zrobione tak żeby sie pomodlić a nie pogościć, nie żadne fotele z obiciami, nie ma miękkich dywanów. I wiele innych rzeczy przez które można zrozumieć jedną ważną rzecz. Kościół jest jak przedsionek, w przedsionku nie wypoczniesz, w przedsionku nie zjesz obiadu, nie pogościsz sie, do przedsionka nie zaprosisz znajomych na kawe. Kościół pielgrzymuje. Nie jest docelowym miejscem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
01-03-2010 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Scott napisał(a):wzór całki to nie całka? wzór obywatela to nie obywatel?

A wzór budynku to nie budynek? :roll2: Miło by było, starczyło by bezdomnemu dać projekt (wzór) domu, i by był "domny" nagle Duży uśmiech

Wzór to szkielet, algorytm postępowania. Ale to nie samo postępowanie. To tak odnośnie Twego stwierdzenia. Nie wiem, jak jest z Ojcze Nasz. Ale jeśli używa się analogii, warto jej używać z rozmysłem, bo można dojść do analogicznego bubla (jak powyżej).

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
01-03-2010 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Drizzt napisał(a):A wzór budynku to nie budynek? :roll2: Miło by było, starczyło by bezdomnemu dać projekt (wzór) domu, i by był "domny" nagle Duży uśmiech

Wzór to szkielet, algorytm postępowania. Ale to nie samo postępowanie. To tak odnośnie Twego stwierdzenia. Nie wiem, jak jest z Ojcze Nasz. Ale jeśli używa się analogii, warto jej używać z rozmysłem, bo można dojść do analogicznego bubla (jak powyżej).
Wzorowy budynek to budynek. Projekt to nie budynek. Uśmiech

Tak na logikę co nie? Uśmiech

Zanim skrytykujesz, przemyśl na spokojnie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
01-03-2010 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
Scott napisał(a):Wzorowy budynek to budynek. Projekt to nie budynek. Uśmiech

To się zdecyduj: wzór, czy wzorowy? Bo w tymkontekście to, czy użyjesz rzeczownika czy przymiotnika ma ogromne znaczenie i zmienia sens logiczny. Napisałeś "wzór X to X", a nie "wzorowy X to X". Więc, NA LOGIKĘ, moje porównanie było jak najbardziej logiczne. Teraz z kolei zmieniłeś na "wzorowy", i sugerujesz moją pomyłkę. Pomyłki nie ma - to Ty zmieniłeś kontekst.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
02-03-2010 07:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Stoi sobie budynek, i jest on wzorem, budynkiem wzorowym.

Teraz rozumiesz? Uśmiech

Projekt nie jest budynkiem.

Ty zmieniłeś totalnie sens mieszając projekt wykonania z wykonanym obiektem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-03-2010 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
Scott napisał(a):Stoi sobie budynek, i jest on wzorem, budynkiem wzorowym.

Teraz rozumiesz? Uśmiech

Projekt nie jest budynkiem.

Ty zmieniłeś totalnie sens mieszając projekt wykonania z wykonanym obiektem.

Nie zmieniłem sensu, to Ty napisałeś niejasno. Ale ok, jeśli w takim kontekście, to owszem. Wzór (w rozumieniu: OBIEKT wzorcowy) jest obiektem.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
02-03-2010 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jeszcze raz zobaczmy na to:
Drizzt napisał(a):A wzór budynku to nie budynek? :roll2: Miło by było, starczyło by bezdomnemu dać projekt (wzór) domu, i by był "domny" nagle Duży uśmiech
Projekt budynku nie jest budynkiem.

Wzorowy budynek jest budynkiem.

Pomieszałeś pojęcia, pisząc że projekt może być obiektem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-03-2010 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ok, Scott, więc odniosę się JESZCZE RAZ do Twojej wypowiedzi:

"wzór całki to nie całka? wzór obywatela to nie obywatel?"

Zarówno wzór całki jak i wzór obywatela można rozumieć dwojako. Albo jako konkretny element zbioru, który jest prototypowy dla innych elementów, albo też jako "szkielet", schemat, który jednak samym obiektem nie jest.

Gdybyś napisał" "WZOROWY obywatel to nie obywatel?" - wtedy sprawa była by jasna. A tak nie była, można ją było interpretować dwojako, stąd moje stwierdzenie.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
02-03-2010 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Pewnie że wiele rzeczy można rozumieć na pare sposobów. Solidny zamek może oznaczać zamek warowny albo w drzwiach. Ale o sensie wypowiedzi decyduje kontekst.

Jeśli mowa o czymś co już jest [ zaczęło się od Ojcze Nasz], że jest modlitwą i jej wzorem, po czym podaje przykłady tego że są jadnocześnie i omawianą rzeczą i jej wzorem, to raczej nie chodzi mi o ich projekt.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-03-2010 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Jednym słowem unikasz odpowiedzi na te pytania.
06-03-2010 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?...0a0#153201 ciąg dalszy tutaj

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-03-2010 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów