Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy nastało Królestwo Izraela?
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Vanessa napisał(a):Jednak w Biblii nazwano to królestwo "królestwem Izraela" ,gdyż ten naród jako naród wybrany miał stanowic owo królestwo.
Mylisz się.

W Biblii określenie 'królestwo Izraela' ma inny desygnat niż 'królestwo Boże'. Wynika to logicznie z przytoczonych przez Ciebie cytatów:

Vanessa napisał(a):Dzieje 1
Zapytywali Go zebrani: «Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?»
Tu jest mowa tylko o rzeczywistości doczesnej: królestwie założonym Saula, Dawida i Salomona. Czymś co istniało w czasie przeszłym ("przywrócisz").

Vanessa napisał(a):A panowanie i władzę,
i wielkość królestw
pod całym niebem
otrzyma lud święty Najwyższego.
Królestwo Jego będzie wiecznym królestwem;
będą Mu służyły wszystkie moce
i będą Mu uległe".

[...]

1Piotra 2

9 Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym,

Tu jest mowa o rzeczywistości nadprzyrodzonej. O partycypacji w zbliżającym się (przyszłym w swej pełni) królestwie wiecznym.

Vanessa napisał(a):W tym sensie owe królestwa są tożsame.
Mylisz się. Nic w podanych cytatach nie wskazuje na takową tożsamość.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-11-2009 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:Vanessa napisał/a:
Jednak w Biblii nazwano to królestwo "królestwem Izraela" ,gdyż ten naród jako naród wybrany miał stanowic owo królestwo.

Mylisz się.

W Biblii określenie 'królestwo Izraela' ma inny desygnat niż 'królestwo Boże'. Wynika to logicznie z przytoczonych przez Ciebie cytatów:

Możesz w takim razie wskazac różnice między Królestwem Izraela ,a Królestwem Bożym?

Cytat:Vanessa napisał/a:
Dzieje 1
Zapytywali Go zebrani: «Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?»

Tu jest mowa tylko o rzeczywistości doczesnej: królestwie założonym Saula, Dawida i Salomona. Czymś co istniało w czasie przeszłym ("przywrócisz").

Nie wiem ,czy wiesz ,że anioł powiedział takie słowa do Marii:

Lk 1:30-33 BT „Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.(31) Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.(32) Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.(33) Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca.”

Zatem owo królestwo to zasiadanie "na tronie Dawida" ,czyli niejako kontynuacja tego panowania władców Izraela.Rzecz jasna nie miało to się spełnic tutaj na ziemi ,jak mylnie myśleli uczniowie Jezusa .Królestwo to miało panowac z nieba ,dlatego nazywa się je niebiańskim królestwem.

Zwróc też uwagę ,że owo królestwo ma panowac "nad domem Jakuba",czyli według ciebie nad kim?

Słowa uczniów "przywrócisz" także zgadzają się z rzeczywistością óczesną Izraela.Bowiem wtedy Żydzi znajdowali się pod Rzymską okupacją i nie mieli własnej państwowości.Jednak odpowiedż Jezusa do uczniów świadczyła ,że owo królestwo jest sprawą odległą w czasie i że nie dokona się to za ich życia tutaj na ziemi.
Niemniej jednak proroctwa w Pismach Hebrajskich o przywróceniu królestwa świadczą ,że będzie ono tu na ziemi.

Izajasza 11:1-9
Izajasza 65:17-25

Niemniej jednak póżniej to doskonale zrozumieli i listy apostolskie oraz księga Objawienia wyjaśnia tą sprawę.Owo królestwo to realny rząd panujący w niebie ,a królem w tym królestwie jest sam Jezus Chrystus.Roztoczy on władzę nad zamieszkaną ziemią.Usunie on zło i przemieni całą ziemię raj.
Jezus jest już panującym królem w niebie,a królem uczynił go sam Bóg Jehowa.
Objawienie 5:10, 20:4
Objawienie 12:10
Psalm 37:11






Cytat:Vanessa napisał/a:
A panowanie i władzę,
i wielkość królestw
pod całym niebem
otrzyma lud święty Najwyższego.
Królestwo Jego będzie wiecznym królestwem;
będą Mu służyły wszystkie moce
i będą Mu uległe".

[...]

1Piotra 2

9 Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym,

Tu jest mowa o rzeczywistości nadprzyrodzonej. O partycypacji w zbliżającym się (przyszłym w swej pełni) królestwie wiecznym.


J 14:30 BT "Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie."



Teraz władcą świata jest przeciwnik Boga ,ale to ma się w niedalekiej przyszłości zmienic.
Duch tego świata to dominująca siła działająca w synach nieposłuszeństwa.Natomiast prawdziwi chrześcijanie dają odpór duchowi świata i kieruje nimi duch Boży.


Efezjan 2:2-3

„w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu.(3) Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni.”

I Koryntian 2:12

„Otóż myśmy nie otrzymali ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, dla poznania darów Bożych.”

W Biblii znajdujemy zapewnienie ,że Bóg zmiażdży węża,a tymsamym zostanie pokonana śmierc ,odwieczny wróg ludzkości.

1Kor 15:26 BT „Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.”

Biblia też wspomina o "rzeczywistym życiu " ,które zapanuje tutaj na ziemi ,to życie utracili pierwsi rodzice.

1Tm 6:19 BT „odkładając do skarbca dla siebie samych dobrą podstawę na przyszłość, aby osiągnęli prawdziwe życie.”

Przed popełnieniem grzechu byli doskonali.W doskonały sposób panowali nad swymi czynami,myślami i uczuciami.Ta bezkresna przyszłośc w raju na ziemi czekała też ich potomków .
Jezus dał okup za grzech Adama i tymsamym odkupił ludzkośc z grzechu i śmierci.Nie mieli oni byc stworzeni do życia w niebie ,tylko na ziemi.Tylko nieliczne grono tzw współkapłanów ma rządzic w niebie wraz z Chrystusem.

Ap 14:1 BT „Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.”

Ap 20:4 BT „I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na”

Ps 115:16 BT „Niebo jest niebem Pana, synom zaś ludzkim dał ziemię.”
29-11-2009 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #18
 
Vanessa napisał(a):Zwróc też uwagę ,że owo królestwo ma panowac "nad domem Jakuba",czyli według ciebie nad kim?
Vanessa - ostrzegam cię- nie stosuj tu z nami formy jaką stosują SJ. na swoich zebraniach i podczas rozmów. To jest psychotechnika stosowana przy studium Strażnicy.
Jeśli tej formy użyjesz raz jeszcze dostaniesz ostrzeżenie. Nie życzymy sobie na tym forum przeprowadzania studium Strażnicy
W dodatku nie podajesz źródła swoich cytatów. Tzn z jakiego przekładu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
29-11-2009 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
Vanessa napisał(a):,że owo królestwo jest sprawą odległą w czasie i że nie dokona się to za ich życia tutaj na ziemi.
Niemniej jednak proroctwa w Pismach Hebrajskich o przywróceniu królestwa świadczą ,że będzie ono tu na ziemi.

Vanessa napisał(a):A wiadomo ,że Bóg jest w niebie

Vanessa napisał(a):Ps 115:16 BT „Niebo jest niebem Pana, synom zaś ludzkim dał ziemię.”

J 14;1-6, BT napisał(a):1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie* w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem*. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
29-11-2009 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Vanessa napisał(a):Możesz w takim razie wskazac różnice między Królestwem Izraela ,a Królestwem Bożym?
już wskazałem, nie lubię się powtarzać; zawarłem to m.in. w niniejszych słowach:

Cytat:to dwie różne rzeczywistości (polityczna i nadprzyrodzona)
tyle; idąc dalej:

Vanessa napisał(a):Nie wiem ,czy wiesz ,że anioł powiedział takie słowa do Marii:

Lk 1:30-33 BT [...]

Zatem owo królestwo to zasiadanie "na tronie Dawida" ,czyli niejako kontynuacja tego panowania władców Izraela.Rzecz jasna nie miało to się spełnic tutaj na ziemi ,jak mylnie myśleli uczniowie Jezusa .Królestwo to miało panowac z nieba ,dlatego nazywa się je niebiańskim królestwem.
To nie potwierdza jakoby Anioł miał to samo na myśli, co mieli na myśli Apostołowie.

Objawienie Anioła ma charakter uniwersalny i ponadczasowy, a wypowiedź Apostołów dotyczyła jedynie fragmentu historii.

Vanessa napisał(a):Zwróc też uwagę ,że owo królestwo ma panowac "nad domem Jakuba",czyli według ciebie nad kim?
Według mnie, skoro piszesz "owo królestwo ma panowac nad domem", to z tego jasno wynika, że ów "dom" i owo "królestwo" to dwie różne rzeczywistości, z których jedna "ma panować" nad drugą.

To logiczny wniosek z Twoich własnych słów.

Vanessa napisał(a):Słowa uczniów "przywrócisz" także zgadzają się z rzeczywistością óczesną Izraela.Bowiem wtedy Żydzi znajdowali się pod Rzymską okupacją i nie mieli własnej państwowości.Jednak odpowiedż Jezusa do uczniów świadczyła ,że owo królestwo jest sprawą odległą w czasie i że nie dokona się to za ich życia tutaj na ziemi.
Odpowiedź Jezusa świadczyła, że Królestwo, o którym mówi jest innym królestwem od tego, o którym mówią Izraelici.

Vanessa napisał(a):Niemniej jednak proroctwa w Pismach Hebrajskich o przywróceniu królestwa świadczą ,że będzie ono tu na ziemi.
Pożyjemy, zobaczymy. Na razie żadnego takiego królestwa nie ma.

Vanessa napisał(a):Niemniej jednak póżniej to doskonale zrozumieli i listy apostolskie oraz księga Objawienia wyjaśnia tą sprawę.Owo królestwo to realny rząd panujący w niebie ,a królem w tym królestwie jest sam Jezus Chrystus.Roztoczy on władzę nad zamieszkaną ziemią.Usunie on zło i przemieni całą ziemię raj.
Na razie na ziemi jest zło, głód i wojny, ale wierzymy, że kiedyś się to zmieni.

Vanessa napisał(a):Jezus jest już panującym królem w niebie,a królem uczynił go sam Bóg Jehowa.
Powiem więcej: Jezus - wcześniej wcielony - jest samym Bogiem panującym nad swoim stworzeniem, mój Kościół wierzy w to niezmiennie.

Vanessa napisał(a):Natomiast prawdziwi chrześcijanie dają odpór duchowi świata
Osobiście jestem przekonany, że ŚJ do nich nie należą, choć nie przeczę, że mogą dawać opór mocom ciemności;

Vanessa napisał(a):Biblia też wspomina o "rzeczywistym życiu " ,które zapanuje tutaj na ziemi ,to życie utracili pierwsi rodzice.
Tak, my - ja i mój Kościół - wierzymy, że w tym życiu już partycypujemy dzięki sakramentom.

Vanessa napisał(a):Jezus dał okup za grzech Adama
komu?

Vanessa napisał(a):Tylko nieliczne grono tzw współkapłanów ma rządzic w niebie wraz z Chrystusem.
Sądzę, że ŚJ raczej w tym nielicznym gronie nie będzie - ze względu na fałszowanie Biblii:

Cytat:Pisałem wcześniej o prawdziwych, rzetelnych i wiernych (na miarę możliwości) przekładach Pisma Świętego, inspirowanych autentyczną miłością do Biblii. Niestety istnieją również Biblie sfałszowane, którymi często posługują się członkowie sekt. Jako przykład można podać Świadków Jehowy, którzy rozpowszechniają tak zwany Przekład Nowego Świata, wydany przez Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, czyli centralny zarząd ich Organizacji.

http://www.kosciol.pl/article.php/20041108192851900

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-11-2009 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
sant napisał(a):
Vanessa napisał(a):Zwróc też uwagę ,że owo królestwo ma panowac "nad domem Jakuba",czyli według ciebie nad kim?
Vanessa - ostrzegam cię- nie stosuj tu z nami formy jaką stosują SJ. na swoich zebraniach i podczas rozmów. To jest psychotechnika stosowana przy studium Strażnicy.
Jeśli tej formy użyjesz raz jeszcze dostaniesz ostrzeżenie. Nie życzymy sobie na tym forum przeprowadzania studium Strażnicy
W dodatku nie podajesz źródła swoich cytatów. Tzn z jakiego przekładu.

Zadałam po prostu pytanie ,bo ciekawa jestem waszych poglądów.Czy za to się dostaje na tym forum negatywa?Dziwe to forum,że nie wolno nawet pytac?

Jak powinieneś się zorientowac najczęściej cytuję z Biblii Tysiąclecia,jeśli jest inaczej zawsze to podaję.

BT -Biblia Tysiąclecia
Br -Biblia Warszawsko-Praska

Oba te wydania są katolickie.

BW -Biblia Warszawska

[ Dodano: Nie 29 Lis, 2009 23:03 ]
Cytat:Vanessa napisał/a:
Ps 115:16 BT „Niebo jest niebem Pana, synom zaś ludzkim dał ziemię.”


[quote"J 14;1-6, BT"]1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie* w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem*. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
[/quote]


Jezus te słowa kierował do kapłanów i współdziedziców z Chrystusem.Ile tych miejsc w niebie Bóg przygotował ? Dużo ,bo aż 144000.

Ap 14:3 BT "I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi."


Wszyscy oni mieli królowac w niebie wraz z Jezusem nad zamieszkaną ziemią
.
Ap 5:10 BT "i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi."


Ap 20:6 BT "Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat."


Pozostali ludzie natomiast wedle zamierzenia Boga będą życ wiecznie na ziemi.

Ps 37:9-11 BT „Złoczyńcy bowiem wyginą, a ufający Panu posiądą ziemię.(10) Jeszcze chwila, a nie będzie przestępcy: spojrzysz na jego miejsce, a już go nie będzie.(11) Natomiast pokorni posiądą ziemię i będą się rozkoszować wielkim pokojem.”

Prz 2:21-22 BT „gdyż ludzie prawi ziemię posiądą, uczciwi rozmnożą się na niej;(22) nieprawych wygładzą z ziemi, z korzeniami wyrwie się przewrotnych.”

Ps 37:29 BT „Sprawiedliwi posiądą ziemię i będą mieszkać na niej na zawsze.”

[ Dodano: Nie 29 Lis, 2009 23:06 ]
Cytat:Vanessa napisał/a:
Jezus dał okup za grzech Adama

komu?

Bogu

[ Dodano: Nie 29 Lis, 2009 23:08 ]
Cytat:Cytat:
Pisałem wcześniej o prawdziwych, rzetelnych i wiernych (na miarę możliwości) przekładach Pisma Świętego, inspirowanych autentyczną miłością do Biblii. Niestety istnieją również Biblie sfałszowane, którymi często posługują się członkowie sekt. Jako przykład można podać Świadków Jehowy, którzy rozpowszechniają tak zwany Przekład Nowego Świata, wydany przez Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, czyli centralny zarząd ich Organizacji.

http://www.kosciol.pl/art...041108192851900

Więcej o tym przekładzie tutaj

http://www.biblia.org.pl/
29-11-2009 23:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Vanessa, a może oddajmy głos członkowi "ciała kierowniczego" śJ co do PNŚ?

Cytat:Raymond Franz w swoich wypowiedziach twierdzi, że żaden z członków Komitetu przekładu Biblii odpowiedzialnych za tłumaczenie i interpretacje nie znał języków oryginalnych Pisma Świętego.

Natomiast co do doktryn:
Cytat:Wypowiadał się także, że Ciało Kierownicze, "namaszczone" grono przywódców Świadków Jehowy nie jest całkowicie zgodne co do prawdziwości opracowywanych przez siebie nauk, ponieważ dopiero po przegłosowaniu obowiązują wszystkich Świadków Jehowy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Raymond_Franz

Odsyłam cię do ksiązki:
"Kryzys sumienia" która napisał Raymond Franz właśnie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
Vanessa napisał(a):Jezus te słowa kierował do kapłanów i współdziedziców

słowa te zostały wypowiedziane w rozmowie z uczniami , zwyklymi prostymi ludźmi

Vanessa napisał(a):.Ile tych miejsc w niebie Bóg przygotował ? Dużo ,bo aż 144000.
Ap 14:3 BT "I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi."

ta sama księga którą cytujesz :
Ap 7;9 , BT napisał(a):9 Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć,

z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
stojący przed tronem i przed Barankiem.
Odziani są w białe szaty,
a w ręku ich palmy.

No to co ?

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
30-11-2009 00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Vanessa, ja bym bardzo chętnie zobaczył jakiś argument, konkret, która byłaby odpowiedzią na artykuł: http://www.kosciol.pl/article.php/20041108192851900 , jeśli nie masz nic, mamy uznać że się z nim zgadzasz?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 01:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
aleksab

Cytat:Vanessa napisał/a:
Jezus te słowa kierował do kapłanów i współdziedziców


słowa te zostały wypowiedziane w rozmowie z uczniami , zwyklymi prostymi ludźmi

Owszem ,byli oni prostymi ludżmi ,ale byli apostołami.

Kontekst na to wskazuje.

J 14:1-8 BT „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie.(2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.(3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.(4) Znacie drogę, dokąd Ja idę.(5) Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.(7) Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście.(8) Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy.”

Tomasz i Filip to apostołowie Jezusa .Byli oni Żydami ,czyli członkami narodu wybranego ,do którego Bóg rzekł pod górą Synaj:


Wj 19:6 BT „Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym. Takie to słowa powiedz Izraelitom.”

Zatem Bóg wybrał na królów i kapłanów takich prostych ludzi ,a nie faryzeuszy wykształconych ,którzy jednak nie wierzyli w Mesjasza.

Potem do chrześcijan apostoł Piotr powiedział:

1P 2:9-10 BT „Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła,(10) wy, którzyście byli nie - ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali.”

Czyli owi chrześcijanie mieli wraz z Jezusem królowac w Bożym królestwie.Byli zatem współdziedzicami z Chrystusem.

Rz 8:17 BT „Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.”



Cytat:Vanessa napisał/a:
.Ile tych miejsc w niebie Bóg przygotował ? Dużo ,bo aż 144000.
Ap 14:3 BT "I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi."


ta sama księga którą cytujesz :
Ap 7;9 , BT napisał/a:

9 Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć,
z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
stojący przed tronem i przed Barankiem.
Odziani są w białe szaty,
a w ręku ich palmy.


No to co ?

Wielki tłum ,to ludzie "wychodzący z wielkiego ucisku".

Ap 7:9-14 BT „Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy.(10) I głosem donośnym tak wołają: Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka.(11) A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt, i na oblicza swe padli przed tronem, i pokłon oddali Bogu,(12) mówiąc: Amen. Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga Bogu naszemu na wieki wieków! Amen.(13) A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami: Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli?(14) I powiedziałem do niego: Panie, ty wiesz. I rzekł do mnie: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili.”

Wielki ucisk przepowiedział na ziemi Jezus w Mateusza 24:21-22

Czytamy tam ,że gdyby te dni nie były skrócone ,to nie ocalałoby żadne ciało -jednak ze względu na wybranych te dni zostaną skrócone.Czyli ten wielki ucisk na ziemi przeżyją wybrani słudzy Boga ,których opisano w księdze Objawienia jako "wielką rzeszę".

Przeżyją Armagedon i będą życ wiecznie na ziemi pod panowaniem królestwa Bożego złożonego z Jezusa i 144000 "wykupionych z ziemi" współwładców.

To,że "stoją przed tronem" wcale nie musi oznaczac ,że są w niebie.” (po grecku: enopi;on tu thro′nu, „w obliczu tronu”)Stoją tylko „w obliczu” Boga, który mówi, że patrzy z nieba na synów ludzkich (Obj. 7:9; Ps. 11:4; por. Psalm 100:1, 2 oraz Łukasza 1:74, 75 i Dzieje Apostolskie 10:33).

Tak samo „wszystkie narody” nie muszą znaleźć się w niebie, żeby stanąć „przed” tronem Chrystusa, jak to opisano w Mateusza 25:31, 32. O tym, że „wielka rzesza, której żaden człowiek nie potrafił zliczyć”, nie jest klasą niebiańską, świadczy porównanie z Objawieniem 7:4-8 i 14:1-4, gdzie podano dokładną liczbę wziętych z ziemi do nieba.

[ Dodano: Pon 30 Lis, 2009 10:14 ]
Scott napisał(a):Vanessa, ja bym bardzo chętnie zobaczył jakiś argument, konkret, która byłaby odpowiedzią na artykuł: http://www.kosciol.pl/article.php/20041108192851900 , jeśli nie masz nic, mamy uznać że się z nim zgadzasz?

Cytat:Nie wszystkie zarzuty ks. Wujka pod adresem niekatolickich wydań Biblii o nadużywanie słowa Bożego dla poparcia swoich doktryn, były słuszne, ale bardzo często ks. Wujek miał niestety rację. Co nie znaczy, że w katolickich przekładach nie było i nie ma błędów.


Uważam ,że aby znależc złoty środek ,należy miec dostęp do jak największej liczby przekładów Biblii i je porównac.

Polecam internetową wyszukiwarkę

http://apologetyka.com/biblia/?language=pl&menu=seek


Ja tak czynię i żle na tym nie wyszłam. Uśmiech Wprost przeciwnie ,lepiej poznałam biblię.Jest oczywiste ,że każdy swój przekład chwali.Mnie osobiście najbardziej podoba się przekład Biblii Warszawskiej i przekład Biblii Nowego Świata.

Na temat różnych przekładów biblii polecam dyskusje na forum biblia

http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.ph...202c1d807b

Nie będę komentowac więcej tego artykułu ,bo bym musiała pisac epistoły.
30-11-2009 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Vanessa, a cóż ci tak "umknął" cały mój post po raz kolejny. :lol2: Jak osoby które nie znają jezyka którego tłumaczą mogą zrobić dobrze tłumaczenie?
Vanessa napisał(a):Nie wszystkie zarzuty ks. Wujka pod adresem niekatolickich wydań Biblii o nadużywanie słowa Bożego dla poparcia swoich doktryn, były słuszne, ale bardzo często ks. Wujek miał niestety rację. Co nie znaczy, że w katolickich przekładach nie było i nie ma błędów.
Aha, i to oznacza że PNŚ jest ok tak? :roll:

Vanessa napisał(a):Ja tak czynię i żle na tym nie wyszłam. Uśmiech
A to juz twoje zdanie. Ja widze sprawe zupełnie inaczej.

Vanessa napisał(a):Wprost przeciwnie ,lepiej poznałam biblię.
Więc dlaczego do teraz czekam na twoją odpwiedź gdzie wykazałem rażącą niekonsekwencje PNS i nieprawdziwość twojego uzasadnienia. Doczekam się kiedyś? :krzywy:

Cytat:Nie będę komentowac więcej tego artykułu ,bo bym musiała pisac epistoły.
Ale ty wogole nie skomentowałaś argumentów w nim na temat PNŚ. :roll:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 11:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Vanessa napisał(a):
Cytat:
Cytat:Jezus dał okup za grzech Adama
komu?
Bogu
Wątpię, by Bóg potrzebował okupu - przecież nie jest porywaczem... :-k

Vanessa napisał(a):
Cytat:Pisałem wcześniej o prawdziwych, rzetelnych i wiernych (na miarę możliwości) przekładach Pisma Świętego, inspirowanych autentyczną miłością do Biblii. Niestety istnieją również Biblie sfałszowane, którymi często posługują się członkowie sekt. Jako przykład można podać Świadków Jehowy, którzy rozpowszechniają tak zwany Przekład Nowego Świata, wydany przez Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, czyli centralny zarząd ich Organizacji.
http://www.kosciol.pl/art...041108192851900
Więcej o tym przekładzie tutaj
http://www.biblia.org.pl/
A jeszcze więcej tutaj:

Cytat:Największe oszustwa i proroctwa Świadków Jehowy
Biblia Świadków Jehowy kontra uczeni


Świadkowie Jehowy posiadają własne tłumaczenie Biblii. Najpierw, w 1950 roku, wydali "New World Translation of the Christian Greek Scriptures" (Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata). Pod tą długą nazwą kryje się po prostu Nowy Testament. Całą Biblię - New World Translation (Przekład Nowego Świata) wydali w 1961 roku.

Od samego początku, zaraz po ukazaniu się ich "Nowego Testamentu" w 1950 roku, uczeni poddali to tłumaczenie ostrej krytyce.

C.d. tutaj: http://watchtower.org.pl/podolski_nwt.php

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
30-11-2009 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
Vanessa napisał(a):apostołami.
apostolem jest każdy z nas


Vanessa napisał(a):Jezus te słowa kierował do kapłanów i współdziedziców z Chrystusem
Vanessa napisał(a):Potem do chrześcijan apostoł Piotr powiedział:

1P 2:9-10 BT „Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła,(10) wy, którzyście byli nie - ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali.”

Piotr mówił do chrześcijan że są Ludem kapłańskim i królewskim czyli , każdy z nas ma w sobie godność królewska i kapłańską
a według ciebie tylko ludzie z taką godnością będą Boga oglądać w niebie z czego wynika ze każdy z Nim tam będzie, Będzie przed jego tronem



Tak po za tym chyba moi mili schodzimy z tematu głównego
Jeżeli ktoś z was ma ochotę podyskutować na temat przekłamania w PNŚ czy w ogóle na temat przekłamania strażnicy zapraszam tutaj :
http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?...iew=newest
Niniejszym kończę OT !
30-11-2009 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
Cytat:Vanessa napisał/a:
apostołami.

apostolem jest każdy z nas

Kto ci tak powiedział? Ja uczyłam się ,że było ich dwunastu.

Cytat:Piotr mówił do chrześcijan że są Ludem kapłańskim i królewskim czyli , każdy z nas ma w sobie godność królewska i kapłańską
a według ciebie tylko ludzie z taką godnością będą Boga oglądać w niebie z czego wynika ze każdy z Nim tam będzie, Będzie przed jego tronem

Biblia podaje ,że tylko 144000 ludzi będzie w niebie z Jezusem.Gdyby wszyscy poszli do nieba ,to nad kim by królowali?

Ap 14:1-5 BT „Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.(2) I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód i jakby głos wielkiego gromu. A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy.(3) I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi.(4) To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka,(5) a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są nienaganni.”
30-11-2009 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
Cytat:Jak powinieneś się zorientowac najczęściej cytuję z Biblii Tysiąclecia,jeśli jest inaczej zawsze to podaję.

BT -Biblia Tysiąclecia
Br -Biblia Warszawsko-Praska

Oba te wydania są katolickie.
Absolutnie nie obchodzi nas jako moderatorów co Ty masz "w domyśle". Twoim domysłem ma być REGULAMIN FORUM. Nie jest obowiązkiem moderatora "orientować się" w Twoich domysłach. Hasła, typu "powinieneś się zorientować" świadczą o tym, że nie bardzo rozumiesz regulamin. Obojętne z jakich przekładów korzystasz, ZAWSZE masz podawać tłumaczenie. Ja korzystam TYLKO z BT, a mimo tego zawsze zaznaczam przekład, bo TAKI JEST REGULAMIN. Obyśmy się zrozumiały, bo im prędzej - tym lepiej.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-11-2009 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów